Dodaj do ulubionych

Gmina Chełmno-podział pieniędzy na kluby

IP: 57.90.33.* 26.02.12, 09:12
Czegoś tu nie rozumie Gmiana Chełmno przyznała pieniądze dla klubu z miasta na koszykówkę ? Ok jesteśmy w jednej gminie to w takim razie może też niech miasto nie będzie gorsze i też przeznaczy pare tysięcy złoty na te biedne kluby z oklicznych miejscowości ??
Poniżej potwierdzenie na stronie BIP Gminy Chełmno
www.bip.chelmno.ug.gov.pl/?bip_id=1204&cid=94
Obserwuj wątek
    • jerzy628 Re: Gmina Chełmno-podział pieniędzy na kluby 26.02.12, 12:07
      I co z tego,że w kosza grają zawodnicy z gminy.U nas też grają chłopacy z Chełmna,a nie dostajemy kasy z miasta.O ile wiem,aby starać się o dotację klub musi być zarejestrowany na terenie danej gminy,A tak nie jest w przypadku koszykarzy na pewno.Chyba ,że o czymś nie wiem.A już na pewno nie można dostać dotacji z dwóch gmin.Jeżeli koszykarze są zarejestrowani w gminie Chełmno to ok. Ale nie mogą za to dostać kasy z miejskiego budżetu,no chyba ,że po otrzymaniu środków z gminy Chełmno zmienili adres na miasto....To jakieś jaja.Ktoś w gminie domniemam ,że głęboko się pomylił,kto za tym stoi?
      • Gość: mieszkaniec gminy Re: Gmina Chełmno-podział pieniędzy na kluby IP: *.kpsi.pl 27.02.12, 08:30
        Ubolewam nad tym, że wypowiadają się tu ludzie którzy mają znikomą orientację na temat dotowania sportu masowego. Otóż gmina w budżecie przeznacza okresloną kwotę na rozwój i popularyzację sportu wśród dzieci i młodzieży na terenie gminy. na to zadanie jest ogłaszany konkurs i wniosek o dotację może złożyć każdy klub, który będzie prowadził zajęcia na terenie gminy. Tak właśnie jest z Chełmińskim Klubem Koszykówki, który od stycznia prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą z terenu gminy w Szkole Podstawowej w Kolnie. Na te zajęcia uczęszcza 37 uczniów (więcej niż w niektórych klubach), którzy mieszkają na terenie gminy Chełmno. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, zainteresowani mogą je obejrzeć we wtorki i czwartki po lekcjach. A klub, który składa wniosek wcale nie musi być zarejestrowany na terenie gminy, gdzie stara się o dotacje. Gminne kluby piłkarskie też mogą otworzyć szkółkę piłkarską na terenie Chełmna i do Urzędu Miasta złożyć wniosek o dotację. A jeśli chodzi o kluby z terenu gminy to niestety ale w nich gra dużo zawodników z poza terenu gminy ( i nikomu to nieprzeszkadza!!!) i jakoś nikt tego nie kwestionuje, że klub na zawodników nie z gminy otrzymuje pieniądze. Może temu powinien się dokładnie wójt przyjrzeć ilu rzeczywiście jest zawodników z terenu gminy w poszczególnych klubach i proporcjonalnie przyciąć kasę? Może w tedy nie byłoby jakiś dziwnych opłat za transfery zawodników.
    • Gość: gość Re: Gmina Chełmno-podział pieniędzy na kluby IP: *.ip.netia.com.pl 27.02.12, 19:55
      Nie rozumiem całego tego zamieszania. Konkurs był ogłoszony na stronie internetowej Gminy Chełmno i mógł uczestniczyć w nim KAŻDY kto spełniał odpowiednie warunki. Najprawdopodobniej klub koszykarski spełniał je bo inaczej nie wygrał by nic, a nikt nie chciał by z urzędników ryzykować. Żałujecie pieniędzy dla waszych dzieci które poza WF w szkole nie mają możliwości wykazania się ?? I gdzie tu mowa o rozwoju kultury fizycznej w regionie. O promocji zdrowia. Wydaje mi się że powinniśmy być dumni z tego że coś się dzieje w okolicy że nasze dzieci mogą coś robić. A pieniądze mają być dla nich dla dzieci z gminy bo z miasta nikt nie przyjadą na trening do Kolna bo mają go tam na miejscu ale niestety nie wszystkie dzieci z gminy stać na dojazd do Chełmna a na dodatek niektóre nie są w stanie same dojechać bo są za małe. A tak na prawdę złoty wiek do nauki sportu to ten najmłodszy i zajęcia są kierowane do nich do dzieci klas I - VI. Myślę że osoba która zaczęła tą dyskusje lekko w tej chwili się zarumieni ze wstydu że żałuje pieniędzy dla dzieci z gminy "własnych dzieci" chyba że sama nie mieszka w gminie i na dodatek nie ma dzieci.
      • Gość: ojciec Re: Gmina Chełmno-podział pieniędzy na kluby IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.02.12, 20:24
        Lubię różne dyscypliny sportu w tym także p.nożna, ale myślę, że na wsi także można uprawiać inne dyscypliny. Nasze dzieci z małych miejscowości nie są nic gorsze od tych z miasteczek. Tym bardziej, że dla dziewczynek nie ma żadnych innych propozycji. Jestem ojcem 11-letniej córki i cieszę się, że akurat w Kolnie może ona uprawiać koszykówkę w hali, i nigdzie nie muszę ją wozić. Zamiast się cieszyć z inicjatyw i nowości, a nie zaściankowości znowu ktoś rzuca kłody pod nogi. Nie oszczędzajmy na naszych dzieciach. Bo jak słyszę o transferach w B i A klasie seniorów w p.nożnej to mi się drobne w kieszeni nie zgadzają.
        ps.Brawo dla władz gminnych za nowa inicjatywe.Tak trzymac!!!!
    • Gość: sołtys Re: Gmina Chełmno-podział pieniędzy na kluby IP: *.tvgawex.pl 27.02.12, 23:00
      Ok może się nie zarumieniłem ale przyznam szczerze jest już dla mnie wszystko jasne i NIE żałuje pieniędzy na dzieci. Tylko te kwoty od wielu lat się nie zmieniają a wszystko idzie w górę. Jeżeli chodzi o te transfery w piłce to płacą za zawodników tylko Ci którzy z własnej kieszeni dokładają. Te pieniążki nie starczają na najważniejsze potrzeby.
      • Gość: bayart Re: Gmina Chełmno-podział pieniędzy na kluby IP: *.cdma.centertel.pl 28.02.12, 10:34
        Jest takie powiedzenie " niewiedza nie usprawiedliwia", piszę to do tych osób które w tym konkretnym wątku "biją pianę". Najpierw warto się dowiedzieć co, komu i dlaczego ktoś przyznał a dopiero wtedy można zabierać głos!!!!
        Myślę, że cała ta afera świadczy tylko o ludziach dyskryminujących dzieci z rodzin mniej zamożnych, mieszkających na wsi, które nie mają wpływu ani na to gdzie mieszkają, ani jakie zasoby w danej wiosce się znajdują - dwa największe to szlakowe drogi i pomniki przyrody!
        I gdy ktoś wychodzi na przeciw dzieciakom z ambitną inicjatywą i na szczęście są też inni,którzy tej inicjatywie mówią "tak",to przynajmniej nie przeszkadzajmy komuś kto chce robić coś pożytecznego!!!!
        Bo ludzi ambitnie aktywnych w naszym kraju jest kilku a tych narzekających i zawistnych jak widać pod dostatkiem!!!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka