Dodaj do ulubionych

Wracamy do XIX wieku...?

IP: 46.238.210.* 14.10.12, 09:20
wolnemedia.net/gospodarka/chca-zatrudniac-dzieci-a-kobiety-i-chorych-zwalniac/
Obserwuj wątek
   • Gość: vip Re: Wracamy do XIX wieku...? IP: 89.231.151.* 14.10.12, 23:12
    Abstrahując od dyskusyjnej treści niektórych propozycji Związku Pracodawców, czy będziemy okładać się inwektywami czy racjonalnie dyskutować i zmieniać, prawda jest taka, że jeśli chcemy iść ścieżką dynamicznego rozwoju , to trzeba przykrócić rozdymane do granic absurdu, niektóre tzw. zdobycze socjalne, związkowe, pracownicze - jak by je nie nazwał.
    Przykład: jak olbrzymie straty ponoszą pracodawcy codziennie przez system płatnych zwolnień lekarskich. W skali kraju dziesiątki tysięcy godzin dziennie. Pracodawca traci na chorym pracowniku, na składce zdrowotnej dla chorego zusu a znaczna ilość "chorych" pracowników po prostu sobie zlewa. Zrobić jak w Anglii. Nie dla składki chorobowej dla chorego zusu, pracownik sam prywatnie ubezpiecza się na okoliczność ewentualnych niezdolności do pracy. To droga do uzdrowienia wielu chorych pracowników naszych zakładów.
    Następny przykład: teraz lekko przyhamowany - te rzesze płatnych inwalidów , to są jaja, szkoda że kosztem wszystkich.
    Przykładów jest mnóstwo. Trzeba zdać sobie sprawę, że socjalizm się skończył i czas skończyć z kosztownymi reliktami pozostałości po nim.
    • Gość: do vipa Re: Wracamy do XIX wieku...? IP: *.tvgawex.pl 15.10.12, 10:17
     no właśnie podpisujesz się jak vip a myślisz jak rumun z szacunkiem dla tego narodu !!! idź do UM ,STAROSTWA,UP , zapoznaj się z danymi a potem coś napisz pamiętaj TUSK i Rostowski kandydatami na zesłanie ! Polska już przez kraje bogate UE spenetrowana wydrenowana do zera ...jesteśmy goli...zamotani debilnymi przepisami i ustawami ....
     • Gość: vip Re: Wracamy do XIX wieku...? IP: 89.231.151.* 15.10.12, 17:25
      Stary tobie z nienawiści mózg się lasuje, jeśli jego resztki jeszcze masz. Ty nie rozumiesz co się pisze, nie potrafisz ogarnąć swoim móżdżkiem sedna problemu. Ja wiem ,że najłatwiejsza jest klaka w twoim wydaniu z politycznym zabarwieniem , najlepiej przykładającym rządzącym. Problematyka o której ja piszę nie ma koloru ani partyjnej przynależności ale jest społecznie doniosła a jej wynaturzenia powszechnie dolegliwe dla uczciwie pracujących . Jak nie masz co robić, to nie wysilaj swoich resztek intelektu tylko zbieraj grosz i sadź na marsz równoległy 11 listopada albo na pochód z pochodniami, tam nikt ci nie wypomni intelektualnej miernoty a złapiesz punkty u lokalnych "góru", może w nagrodę dadzą ci poroznosić jakieś ulotki dobijający się od sześciu kampanii do władzy...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka