Dodaj do ulubionych

Przemyślałem, pomyślałem i chyba Kedzierski !!!

01.11.18, 15:08
Dziś oglądałem druga debatę kandydatów na Burmistrza Chełmna i chyba przejrzałem na oczy. Dotychczas a dokładnie do dziś miałem przekonanie, że zagłosuje na przeciwnika obecnego Burmistrza Mariusza Kedzierskiego ale Nie !!! Zapaliła mi się CZERWONA LAMPKA. Artur Mikiewicz wydawał się osobą odpowiednią, młody i chciałoby się powiedzieć czas na zmiany. Jednak po wysłuchaniu drugiej debaty mój optymizm całkowicie zniknął. Może ma plany, może chce ale merytorycznie moim zdaniem nie jest przygotowany. Wszystkie plany maja początek lecz już wykonanie i związane z tym potrzebne środki na nie już tylko w sferze domysłów- czyli tylko obietnicę i nic więcej. Drodzy mieszkańcy zróbcie tak jak ja rachunek sumienia i zastanówcie się raz jeszcze. Mam przysłowiowego nosa do ludzi i mimo braków, i ułomności Pan Kędzierski jeszcze musi zostać. Uwierzcie jeszcze nie czas. Artur Mikiewicz to jeszcze nie ten Pan , musimy poczekać na Kogoś bardziej odpowiedniego. I oby nie „Wpaść z deszczu pod rynnę”, zastanówcie się i idźcie głosować na tego którego znamy .Jest przynajmniej przewidywalny i „ Nasz”.
Obserwuj wątek
  • Gość: Obywatel Re: Przemyślałem, pomyślałem i chyba Kedzierski ! IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 15:52
   Jaką wiedzę miał M. Kędzierski przed objęciem posady burmistrza? Według mnie o wiele mniejszą, niż jego obecny kontrkandydat. Nikt przed objęciem posady nie posiada takiej wiedzy jak osoba, która już takie stanowisko obejmowała. W tym wypadku nie liczy się wiedza i obiecywanie "realizacji" planów (nie wiadomo jakich), tylko to czy faktycznie będzie się coś robić. Po 16 latach mogę powiedzieć, że obiecywanie realizacji, a sama realizacja to 2 różne sprawy.
   • skorp01 Re: Przemyślałem, pomyślałem i chyba Kedzierski ! 01.11.18, 15:59
    tak to prawda jednak tutaj brak elementarnej wiedzy. A już "przemeblowanie biblioteki", to naprawdę brak wiedzy i wyobraźni. Mam nadzieję , że Pan Mikiewicz był w tym budynku ? A po drugie Panie z biblioteki są naprawdę okazem oddania dla placówki. Nawet donoszą książki osobom starszym do domu.
    • Gość: ... Re: Przemyślałem, pomyślałem i chyba Kedzierski ! IP: *.dynamic.chello.pl 01.11.18, 16:28
     Mechanizm powstawania plotki powinien być powszechnie znany, ale jednak nie.
     Z tego co można się dowiedzieć z materiałów z kampanii (przed pierwszą turą) to mieszkańcy zgłosili problem niedostosowania biblioteki dla osób niepełnosprawnych czy ograniczonych ruchowo. Nie jest to wymysł AM.
     Jeśli ktoś uważa inaczej to najpewniej nigdy w bibliotece nie był.

     I nie mam tutaj absolutnie nic do Pań pracujących w bibliotece, wręcz przeciwnie - darzę je ogromną wręcz sympatią.

     A rozsiewanie plotek o jakichkolwiek zwolnieniach całej budżetówki - o ludzie! to nie jest straszne, to nie jest żałosne, to jest tragikomiczne!
    • Gość: do skorpo01 Re: Przemyślałem, pomyślałem i chyba Kedzierski ! IP: *.adsl.inetia.pl 01.11.18, 16:43
     a mnie rozum podpowiada, że nie zagłosuje na obecnego włodarza. Wystarczy popatrzeć wstecz, co zrobił, jakie ma osiągnięcia, jaki jest jego sposób myślenia. Najpierw wybudował fontannę, wydał pieniądze z budżetu, nie brał pod uwagę krytycznych wypowiedzi mieszkańców, ale kiedy trzeba rzucić kartkę do urny zorientował się, że będzie ja przebudowywał. Ponownie chce wydawać pieniądze, które można przeznaczyć na inne cele. Kupił teren po jednostce wojskowej, nic nie zrobił i nie zamierzał nic robić, ponieważ trzeba dużych nakładów ale nagle przed druga turą chce to zagospodarować. Swoje plany dopasowuje do sytuacji. Dlaczego nie kupił terenu za Kopernika 7 od wojska za 50-60 tys. Można byłoby wykorzystać teren np. na parking, garaże itd. A nawet w najgorszym wypadku po czasie odsprzedać. Kupił prywatny inwestor i wystawił na aukcji za ok. 500 tys. zł bez vat. Straż Miejska, która robi tylko pod publikę. Nie panuje nad tym bałaganem. A robi np. z wnioskami o udostępnienie informacji publicznej - poczytajcie na innych postach. Pokazuje, kim dla niego są mieszkańcy - niczym, nie liczy się z nimi. Rozpasał urzędników, a ci odpłacają się wpisami na formach, jaki to on jest dobry i czego nie zrobił dla miasta. Boja się zmian. To samo było 4 lata temu, kiedy bali się nowego burmistrza i spiskowali przeciwko kandydatowi. Nic lepiej nie będzie, jak zostanie stary burmistrz. Ten pan nie ma już nic do zaoferowania. Kolesie popierają go, bo może ktoś inny nie być taki wspaniałomyślny dla nich. Jego osobisty giermek z ekipy "a co ja mogę" ciągle trwa przy nim, bo zdaje sobie sprawę, że jak go zabraknie, to niczego z nowym nie załatwi, bo A. Mikiewicz nie wda się w układy towarzyskie. A poza tym bije go inteligencją, kulturą, wykształceniem i wiedzą na głowę. Żal pozbyć się takiego druha, to wszelkimi sposobami starają się zatrzymać go na stanowisku. Do tego dochodzą jeszcze niepotrzebnie wydane pieniądze np. na samowolę budowlaną - budowa, rozbiórka i ponowna budowa targowiska. A tak na marginesie: jakie jest stanowisko prokuratury za samowole budowlaną. Jest to czyn karalny. Pewnie takie samo, jak w innych przypadkach wobec "chełmińskiej szlachty" - umorzenie.
     Tak więc mnie rozum podpowiada - ARTUR MIKIEWICZ, nigdy nie Mariusz Kędzierski. I to właśnie polecam pod rozwagę, dlaczego nie kontynuacja.
      • Gość: do skorp01 Re: Przemyślałem, pomyślałem i chyba Kedzierski ! IP: *.adsl.inetia.pl 01.11.18, 17:51
       oczywiście, że takie są moje przypuszczenia, a dlaczego? Obecny burmistrz wrósł już w układ chełmiński. O ile się orientujesz, to na chełmińskim rynku rządzą układy. Zbiegiem czasu będąc na eksponowanym stanowisku bywasz na różnego rodzaju imprezach z oczywiście ważnych okazji i świąt. I to nie dotyczy tylko obecnego burmistrza, ale innych również zajmujących istotne stanowiska we władzach administracji państwowej, samorządowej nie wykluczając też "miejscowych biznesmenów". jeżeli osobiście nie biorą udziału, to wysyłają swoich przedstawicieli - oczywiście zaufanych ludzi. W ten sposób rodzą się układy. Przez 16 lat narobiło się tego bez liku. Czasami oglądasz programy o właśnie takich lokalnych układach w TV, które powodują bezsilność zwykłych obywateli. Nie chce publicznie wyłuszczać tego, co wiem, ale podsumuję - Chełmno w tym nie odbiega. Oczywiście skala jest różna w zależności od np. wielkości miasta, wagi sprawy itd. Zobacz, jaka straż przyboczna ma obecny - przed 4 laty radni z przeciwnego ugrupowania zaklinali się, że zrobią porządek z magistratem i co zrobili: na początku dali podwyżkę burmistrzowi i sobie. A teraz murem stoją za nim. Natomiast A.M. nie jest wplątany w to i uważam, że nie wplącze się w to. Nowy człowiek, który ma inne spojrzenie na to, co się dzieje. Oczywiście, niczego nie można wykluczyć, ale jest perspektywa, że nie będzie kontynuacji tej beznadziei przez kolejne 5 lat, dalszego rozpasania urzędników, którzy bardzo się boją zmian. Można na ten temat pisać wiele, ale nie jest to miejsce na upublicznianie pewnych faktów. Chełmno, to male środowisko i zaraz będziesz obgadany, wyklęty i dopiszą "życzliwi" takie rzeczy, że w głowie się nie mieści. Doskonale orientujesz się, że ten, który domaga się prawdy, sprawiedliwości i uczciwości ustawiany jest z łatką na boczny tor. Uważam, że już 4 lata temu konicznym była zmiana burmistrza, ale czarny piar i strach urzędników spowodował negatywny hejt na kandydatów pozostawienie tego pana na stanowisku. Teraz się to powtarza.
       Dlaczego np. w urzędzie nie ma osoby odpowiedzialnej za pozyskiwanie pieniędzy unijnych. Duże kwoty otrzymał były proboszcz fary, bo wiedział, jak się do tego zabrać. jednak dla miasta ile pozyskano.
       Oczywiście zagłosujesz tak, jak będziesz chciał, jak podpowie Tobie rozum i intuicja.
       Ja z pewnością mam dość tego, co do tej pory się działo, w właściwie nic się nie działo. I już na koniec: popatrz, jak przed wyborami ruszyły inwestycje: kino, parking itd. Dlaczego nie było tego wcześniej, czy nie zasłużyliśmy na to żeby nie jeździć do Świecia, albo innych pobliskich miast do kin. Popatrz jaki bałagan jest na ulicach: np. przepis mówi o 10 m odległości zatrzymywania i postoju pojazdów od przejść dla pieszych i skrzyżowań - przypatrz się np. jak jest na ul. Szkolnej przed ul. Rynek. Linia znajduje się tuż przed przejściem. Tak robi odpowiedzialny urzędnik łamiąc przepisy. A gdzie masz reakcje Policji i Straży Miejskiej na to. Po prostu trzeba nowej krwi.
  • Gość: Król Artur Re: Przemyślałem, pomyślałem i chyba Kedzierski ! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.11.18, 19:44
   Wypowiedź siostry króla A
   Taki mój osobisty manifest...
   Chciałabym nawiązać do postu Pana Mariusza o słowach piosenki Biała Flaga.
   Czy tak jak w słowach piosenki - niektórych ,,pożera galopująca prostytucja"?
   Dużo i długo myślałam,czy publicznie wyrazić swoje przemyślenia,ale jestem nieodrodną córką swojego śp. taty Alfreda.
   Wiele osób Go kojarzy - nadaliście Mu przydomek ,,Igiełka" .Dla Was nie jest to żadnym argumentem,Tata ideałem nie był,
   ale pomimo tego,że był prostym człowiekiem - wpoił we mnie kilka ważnych wartości.
   Tak więc z rodziną Mikiewicz związana jestem od urodzenia.
   W przeciwieństwie do mojego kuzyna,uniwersytetów nie kończyłam ,zawsze chciałam robić to co robię i sprawia mi to olbrzymią satysfakcję.
   Zarzucacie mi zwolennicy Artura w prywatnych wiadomościach i obrzucając inwektywami,że nic nie wiem,że nazwisko szargam.
   A co Wy tak naprawdę wiecie o rodzinie Mikiewicz? Ja natomiast wiem,że wcale kryształowo nie jest...
   Po pierwsze - od ślubu nazywam się inaczej,po drugie szarga je Wasz kandydat.
   Na dodatek wysyła do mnie posłańca w postaci Cioci Jadwigi,bo sam nie ma cywilnej odwagi?
   Artur,pewnie to też przeczytasz ,jak wszystko do tej pory,ale nie wysyłaj już delegacji - wszelkie próby nacisku wywierają w moim przypadku odwrotny skutek.
   Wiesz dlaczego popieram obecnego burmistrza?
   Bo ja w przeciwieństwie do Ciebie cały czas mieszkam w Chełmnie i tu płacę swoje podatki - innych powiązań z Urzędem Miasta nie mam.
   I widzę zmiany i ogromny wkład pracy,wielu chełminiaków nie tylko samego ,,nieudacznika" jak określają to Twoi zwolennicy w masowo produkowanych wpisach na Forum Gazety.
   Przy okazji - wstydź się Radziu i popraw bo przez ,,kopiuj - wklej" to samo w różne wątki wstawiasz....
   Od początku znaliście moje zdanie - wszak proponowaliście mi startowanie do Rady Miasta pod waszym sztandarem.
   I zapewne przekazano Ci ,że ja na stołki się nie pcham i mogłabym się zgodzić jedynie pod warunkiem,że te funkcje byłyby pełnione społecznie,bez pobierania wynagrodzenia.
   Próbowaliście również z moim mężem,znowu przez posłańca bo widać za niskie progi na Twoje przyszłe burmistrzowskie nogi...
   Z podobnym skutkiem - my oboje do żadnych stołków nie aspirujemy.
   A termin gonił i nie mieliście wystarczającej ilości kandydatów - w przeciwnym razie Chełmno Miasto Mieszkańców
   nie mogłoby wystawić swojego kandydata na burmistrza.
   Z litości nie napiszę kogo poświęciliście jako ,,mięso armatnie"...
   Podobnie jak nie poruszę,pewnych spraw,które skrzętnie ukrywacie a które i tak wyjdą na jaw.
   I być może inny ,,Radziu" będzie o tym pisał na tak chętnie wykorzystywanym,przez Was forum.
   Zarzuciłeś mi,że Cię atakuję - oczywiście przez posłańca,a miałeś okazję osobiście.
   Przez przypadek szukając mojego sąsiada,na którego płocie w ostatniej chwili powiesiłeś swój baner reklamowy,trafiłeś na mój korytarz
   i wydusiłeś z siebie ,,cześć Beata, ja pana M...a szukam"
   Moja sąsiadka,będąca akurat u mnie ,wytłumaczyła Ci gdzie masz się udać.
   I tak jakoś dziwnie się ułożyło,że we wszystkich przypadkach,obok ktoś był. Nic nie odbyło się w cztery oczy,a co najmniej sześć lub osiem...
   Nie atakuję,ale nie popieram nieuczciwej walki. Tak na marginesie - jeszcze burmistrzem nie jesteś a ja już wiem kto będzie wice?
   Miejcie chociaż tyle przyzwoitości i poczekajcie z rozdzielaniem stołków do 5.11 2018.
   I wiedz,że jeśli to Ty staniesz u steru ,to w większej mierze tylko dzięki temu ,że część osób głosuje nie na Ciebie,ale przeciw Panu Mariuszowi...
   Czyli metodą ,,na złość babci - odmrożę sobie nos"...
   Ja dysponuję tylko jednym głosem spośród kilku tysięcy i oddam go na dotychczasowego burmistrza.
   Którego popierałam od pierwszej kadencji,który też popełniał różne błędy - ale kto ich nie popełnia?
   I wiecie co? Ja nawet osobiście nie znam Pana Mariusza,a mijając mnie na ulicach naszego Chełmna zawsze pierwszy mówi ,,dzień dobry" ,jak przystało na dobrego gospodarza.
   Może wygra,może przegra ,ten mój jeden głos nie będzie decydujący.
   Ale nie jestem typem szczura,który ucieka z tonącego okrętu ,w przeciwieństwie do wielu moich już chyba byłych znajomych.
   Nikogo nie namawiam,nikogo nie zniechęcam ,wyrażam tylko swoje zdanie.
   Niech każdy w niedzielę podejmuje własne, mam nadzieję,że głęboko przemyślane decyzje.
   Jeśli ktoś doczytał do końca - wielki szacunek.
   I na tym kończę i nie będę się więcej wypowiadać.
   Pozdrawiam .
  • Gość: wybory2018 Re: Przemyślałem, pomyślałem i chyba Kedzierski ! IP: *.amg.gda.pl 01.11.18, 20:48
   Szanowni Państwo, Mieszkanki, Mieszkańcy,

   los chciał, że od pewnego czasu nie mieszkam już w Naszym pięknym Mieście,
   cenię sobie wspomnienia jakie pozostały z tego dobrego dla mnie czasu spędzonego wśród krajanów, jednak rozwój i ścieżka kariery jaką wybrałem zmusiły mnie do wyjazdu do większego ośrodka. Z dużym zaciekawieniem obserwuję jednak wybory 2018, bo w dalszym ciągu, mimo że już głosowałem na innych kandydatów, w innym mieście, to w dalszym ciągu myślami wracam do Was, do Naszego Miasta.

   Z przykrością zauważam jedno - miasto przestało się rozwijać. Wśród moich przyjaciół z dawnych lat, próżno szukać tych, którzy znaleźli satysfakcjonującą pracę w Chełmnie, pozostali tu i byliby z tego faktu zadowoleni. Rynek pracy w naszym Mieście jest trudny; z każdej strony docierają informacje, że bez "pleców" trudno o dobre, stabilne zatrudnienie.
   Czy w tej materii coś się zmienia? Nie. W każdej z debat, które obejrzałem bardzo dokładnie, słyszałem - "nie leży to w gestii TYLKO Burmistrza", "to nie takie proste", "a skąd wziąć pieniądze?"... Ten typ myślenia, jaki prezentuje, niestety, dotychczasowy Burmistrz miasta jest nieakceptowalny. Małe społeczności, jak My, jak właśnie Chełmno, muszą - i tutaj dziesięć wykrzykników, muszą ! opierać się na dynamizmie rządzących. Rutyna, doświadczenie, obycie w środowisku - owszem cenne, ale nie w sytuacji Chełmna, gdzie bez śmiałego, wizjonerskiego planu człowieka któremu coś się jeszcze chce, jesteśmy skazani na dalsze pogrążanie się w marazmie i stagnacji.
   Śmiałość. Fortuna sprzyja odważnym. Nie pozwólmy na dalsze trwanie w bezruchu. Nie pozwólmy, aby kolejne pięć lat to było bezradne rozkładanie rąk. Gorzej niestety, wg wskaźników makroekonomicznych, być nie może. Ale może być jeszcze gorzej, gdy spojrzymy na czynnik ludzki, na zadowolenie Mieszkańców, na satysfakcję z życia rodzin, które są "rozbijane" bo trzeba wyjeżdżać za pracą, niekiedy tysiące kilometrów.
   Dajmy szansę nowemu, dajmy szansę młodości. Postawmy na dynamizm. Spójrzcie tylko, jaką świetną imprezę kulturalną potrafili zorganizować młodzi ludzie z 9Hills. Z takich inicjatyw musimy korzystać. Tylko aktywnością, śmiałością w działaniu, ale i lekką arogancją i pewnością siebie zbudujemy na nowo dobrze prosperujące Miasteczko. Mamy ten potencjał! Chełmno nie zasłużyło na to, aby stać się mniejszym, gorszym bratem Świecia. My możemy na własnych warunkach, w oparciu o małą przedsiębiorczość i turystykę zrobić wielkie rzeczy i dać pracę wielu setkom mieszkańców! Ale trzeba tutaj pewnej dozy szaleństwa i pracowitości. Trzeba być "wariatem" wykonującym swoją pracę z pełnym zaangażowaniem, z pełną sumiennością.
   Władza to służenie innym. Sami zdecydujcie kto będzie Wam służył, a kto będzie trwał.
   Dziękuję,
   obyśmy wybrali dobrze, bo Chełmno czeka na zmiany
   :)
   • skorp01 Re: Przemyślałem, pomyślałem i chyba Kedzierski ! 01.11.18, 22:12
    nie śledziłem swojego wątku po południu i "nawalił", ktoś do czystego koszyka. Watek jest apolityczny może trochę ukierunkowany ale nie przesadzający o moim wyborze. Może przesadziłem z agitacja na koniec ale to były moje przemyślenia.Chciałem posłuchać opinii innych , posłuchałem ale niektórzy przesadzają. Ja jestem świadomy i Wy wszyscy powinniście być , że każdy głos może zdecydować ( różnica była niewielka).I dlatego sądzę , że jesteście świadomi swoich wyborów .Proszę jeszcze raz mnie nie oceniać.Nie jestem z układu, nie jestem żadnego z kandydatów poplecznikiem, rodziną nawet znajomym. Ja tylko chce wybrać dobrze czego i Wam życzę. Pozdrawiam skorp01 .
  • Gość: Król Artur 😏 Re: Przemyślałem, pomyślałem i chyba Kedzierski ! IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 22:37
   WYPOWIEDZ KUZYNKI KRÓLA ARTURA
   BARDZO CIEKAWE SPOSTRZEZENIA
   ___________________________________________________

   Taki mój osobisty manifest...
   Chciałabym nawiązać do postu Pana Mariusza o słowach piosenki Biała Flaga.
   Czy tak jak w słowach piosenki - niektórych ,,pożera galopująca prostytucja"?
   Dużo i długo myślałam,czy publicznie wyrazić swoje przemyślenia,ale jestem nieodrodną córką swojego śp. taty Alfreda.
   Wiele osób Go kojarzy - nadaliście Mu przydomek ,,Igiełka" .Dla Was nie jest to żadnym argumentem,Tata ideałem nie był,
   ale pomimo tego,że był prostym człowiekiem - wpoił we mnie kilka ważnych wartości.
   Tak więc z rodziną Mikiewicz związana jestem od urodzenia.
   W przeciwieństwie do mojego kuzyna,uniwersytetów nie kończyłam ,zawsze chciałam robić to co robię i sprawia mi to olbrzymią satysfakcję.
   Zarzucacie mi zwolennicy Artura w prywatnych wiadomościach i obrzucając inwektywami,że nic nie wiem,że nazwisko szargam.
   A co Wy tak naprawdę wiecie o rodzinie Mikiewicz? Ja natomiast wiem,że wcale kryształowo nie jest...
   Po pierwsze - od ślubu nazywam się inaczej,po drugie szarga je Wasz kandydat.
   Na dodatek wysyła do mnie posłańca w postaci Cioci Jadwigi,bo sam nie ma cywilnej odwagi?
   Artur,pewnie to też przeczytasz ,jak wszystko do tej pory,ale nie wysyłaj już delegacji - wszelkie próby nacisku wywierają w moim przypadku odwrotny skutek.
   Wiesz dlaczego popieram obecnego burmistrza?
   Bo ja w przeciwieństwie do Ciebie cały czas mieszkam w Chełmnie i tu płacę swoje podatki - innych powiązań z Urzędem Miasta nie mam.
   I widzę zmiany i ogromny wkład pracy,wielu chełminiaków nie tylko samego ,,nieudacznika" jak określają to Twoi zwolennicy w masowo produkowanych wpisach na Forum Gazety.
   Przy okazji - wstydź się Radziu i popraw bo przez ,,kopiuj - wklej" to samo w różne wątki wstawiasz....
   Od początku znaliście moje zdanie - wszak proponowaliście mi startowanie do Rady Miasta pod waszym sztandarem.
   I zapewne przekazano Ci ,że ja na stołki się nie pcham i mogłabym się zgodzić jedynie pod warunkiem,że te funkcje byłyby pełnione społecznie,bez pobierania wynagrodzenia.
   Próbowaliście również z moim mężem,znowu przez posłańca bo widać za niskie progi na Twoje przyszłe burmistrzowskie nogi...
   Z podobnym skutkiem - my oboje do żadnych stołków nie aspirujemy.
   A termin gonił i nie mieliście wystarczającej ilości kandydatów - w przeciwnym razie Chełmno Miasto Mieszkańców
   nie mogłoby wystawić swojego kandydata na burmistrza.
   Z litości nie napiszę kogo poświęciliście jako ,,mięso armatnie"...
   Podobnie jak nie poruszę,pewnych spraw,które skrzętnie ukrywacie a które i tak wyjdą na jaw.
   I być może inny ,,Radziu" będzie o tym pisał na tak chętnie wykorzystywanym,przez Was forum.
   Zarzuciłeś mi,że Cię atakuję - oczywiście przez posłańca,a miałeś okazję osobiście.
   Przez przypadek szukając mojego sąsiada,na którego płocie w ostatniej chwili powiesiłeś swój baner reklamowy,trafiłeś na mój korytarz
   i wydusiłeś z siebie ,,cześć Beata, ja pana M...a szukam"
   Moja sąsiadka,będąca akurat u mnie ,wytłumaczyła Ci gdzie masz się udać.
   I tak jakoś dziwnie się ułożyło,że we wszystkich przypadkach,obok ktoś był. Nic nie odbyło się w cztery oczy,a co najmniej sześć lub osiem...
   Nie atakuję,ale nie popieram nieuczciwej walki. Tak na marginesie - jeszcze burmistrzem nie jesteś a ja już wiem kto będzie wice?
   Miejcie chociaż tyle przyzwoitości i poczekajcie z rozdzielaniem stołków do 5.11 2018.
   I wiedz,że jeśli to Ty staniesz u steru ,to w większej mierze tylko dzięki temu ,że część osób głosuje nie na Ciebie,ale przeciw Panu Mariuszowi...
   Czyli metodą ,,na złość babci - odmrożę sobie nos"...
   Ja dysponuję tylko jednym głosem spośród kilku tysięcy i oddam go na dotychczasowego burmistrza.
   Którego popierałam od pierwszej kadencji,który też popełniał różne błędy - ale kto ich nie popełnia?
   I wiecie co? Ja nawet osobiście nie znam Pana Mariusza,a mijając mnie na ulicach naszego Chełmna zawsze pierwszy mówi ,,dzień dobry" ,jak przystało na dobrego gospodarza.
   Może wygra,może przegra ,ten mój jeden głos nie będzie decydujący.
   Ale nie jestem typem szczura,który ucieka z tonącego okrętu ,w przeciwieństwie do wielu moich już chyba byłych znajomych.
   Nikogo nie namawiam,nikogo nie zniechęcam ,wyrażam tylko swoje zdanie.
   Niech każdy w niedzielę podejmuje własne, mam nadzieję,że głęboko przemyślane decyzje.
   Jeśli ktoś doczytał do końca - wielki szacunek.
   I na tym kończę i nie będę się więcej wypowiadać.
   Pozdrawiam .
   _______________________________________________________
   • Gość: Karol Re: Przemyślałem, pomyślałem i chyba Kedzierski ! IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 23:12
    do założyciela topika
    piszesz "... musi zostać. Uwierzcie jeszcze nie czas. ... to jeszcze nie ten Pan , musimy poczekać na kogoś bardziej odpowiedniego. ... zastanówcie się i idźcie głosować na tego którego znamy. Jest przynajmniej przewidywalny i „ Nasz”

    Nieudacznik nie jest 'nasz", bo gołym okiem widać, że nie dba o zrównoważony rozwój miasta., oczywiście przy abstrakcyjnym założeniu, że dba. Ja widzę, że jest nieudolnym, nawet nie miernym administratorem miasta, jako całości. Nigdy nie miał szerszej wizji, koncepcji co można zrobić dla mieszkańców, tylko specjalizuje się we wrzutkach: zrobię targowisko i łup, postawie fontannę i łup, kupie koszary i łup. Coś robi , potem może myśli (w co wątpię, sądząc po jego luzackich i swawolnych, wręcz rubasznych komentarzach po krytyce). Osobiście widzę, że dba o siebie, swoją rodzinę, swoich znajomych radnych, a potem się zobaczy.

    Nieudacznik nie musi zostać. Przy całej fali hejtu, który zorganizowali i prowadza jego fani (myślę, że to pracownicy UM, ZWiK, ChDK, MOPS, biblioteki, muzeum, nauczyciele), nawet nie znając p. Mikewicza, nawet z krytycznymi uwagami do jego programu, bez najmniejszych wątpliwości wybieramy go, jako mniejsze zło. Po prostu - eksperyment z nieudacznym (od nic mu się nie udaje) był czterokrotnie wielką pomyłka. Pomyślmy, cztery razy dawaliśmy mu kredyt zaufania, szanse - czy potrafił ją wykorzystać? cztery razy daliśmy się zwieść obietnicom - coś sie udało? Nawet jego hejterzy nie mogą tego obronić, bo nie żadnych ewidentnych sukcesów. On nigdy nie miał rzetelnego programu, celu, do którego by skutecznie dążył, mając nawet takie narzędzia, jak całkowicie podporządkowana, bezwolna rada miasta.

    Znam nieudacznego z rożnych aspektów jego 'działania", raczej nie działania, wiem że jest w przewidywalny, tzn. doprowadzi do całkowitego zrujnowania tego miasta i nie chcę więcej go widzieć na tym stanowisku. Przewidywalny, ponieważ ma w d... mieszkańców (oprócz wybranych), wszystko bagatelizuje, jest nieskuteczny i nieudolny. Niech wraca do podawania piłek.

    Obrzydzeniem napawa mnie świadomość, że w swojej determinacji i walce o stołek, nie ma honoru i przypisuje sobie na fb teraz rzeczy i zdarzenia, do których palca nie przyłożył - zrobili to wyłącznie poszczególni mieszkańcy lub grupy mieszkańców.

    Nie musimy czekać na żadnego Mesjasza, eliminując nieudacznego po prostu robimy przysługę sobie i naszemu miastu. A chyba o to chodzi, w wyborach samorządowych.
    • Gość: Ben Re: Przemyślałem, pomyślałem i chyba Kedzierski ! IP: *.play-internet.pl 01.11.18, 23:47
     1. Trudno zaufać człowiekowi, który nie mówi o konkretach a tylko roztacza bajki.
     2. Nie mówi nic o swoich sukcesach, gość ma ponad 20 lat pracy za sobą i co takiego ciekawego zrobił? Jak zarządzana przez niego instytucja zmieniła swoje miejsce w rankingach po kilku latach gdy nią zarządzał?
     3. Dlaczego nic nie mówi o związkach z Panem Całbeckim i jego środowiskiem?
     4. Kto finansuje jego bardzo kosztowną kampanię?
     5. Czy po ewentualnym wyborze będzie się kierował interesem naszego miasta czy Pana Całbeckiego i jego ludzi?

     Generalnie nie mogę zaufać takiemu człowiekowi. Niestety nawet mimo tego mało aktywnego burmistrza jakiego mamy. Ale zamienić mało aktywnego na ......... (tutaj każdy niech wpisze sobie co mu serce i rozum podpowiada) to żadna pozytywna zmiana.
  • Gość: Feggbjjjj Re: Przemyślałem, pomyślałem i chyba Kedzierski ! IP: *.play-internet.pl 01.11.18, 23:52
   Odrywanie od koryta boli - nauczycielska sitwa wyje tak głośno, że aż uszy bolą... to choćby z SP4 klika :) polecam ich FB, w tym wywód jednej pani nt. Błędów ortograficznych w ulotce pana Mikiewicza. Ubaw po pachy.
   Oni wszyscy - nauczyciele, urzędasy - nie przejmują się Wami, mieszkanvmcami miasta. Oni myślą o własnych 4 literach i teraz dostali amoku.
   W niedziele jest nasz czas.
       • Gość: Televidz Re: Przemyślałem, pomyślałem i chyba Kedzierski ! IP: *.play-internet.pl 02.11.18, 08:53
        Debata mnie tylko przekonała, że trzeba stawiać na ludzi którym się chce.. mają wizję.

        Co mi po obiecywanych wizjach odnawialnych źródłach energii dla każdego gospodarstwa (moje gospodarstwo to M 2 w bloku ) , kiedy nawet pomysłodawca p. burmistrz nie był w stanie odpowiedzieć co miał na myśli. Czy to może na zasadzie, że papier wszystko przyjmie?

        Co mi po wizji rozwoju ośrodka nad Starogrodzkim , kiedy już zaczęła się jego wyprzedaż osobom prywatnym???

        Co mi po wizji ścieżek rowerowych , kiedy kładąc nowe chodniki nawet nie pomyślano równocześnie o ścieżkach rowerowych np.ulica Panieńska a za to o zgrozo postawiono słupy na środku chodnika, nie wiem jak tam ludzie na to patrzą ??? Cóz za przedziwna inwestycja ??? Ile ona kosztowala w porównaniu do efektu.

        No i żenujące wypytywanie o nazwiska. Dobrze, że nowy kandydat zna ustawy samorządowe i inne zanim zasiądzie na stołku....bo to jest najważniejsze
        Czy ważne jest jak nazywał się odkrywca Kałdusa ,kto dziś się zajmuje UNESCO ?? czy może ważniejsze jest co to miasto skorzystało, co zaprzepaściło ?? Co do tej pory burmistrz zrobił? Jakie są efekty???Czy to jest pani X czy Y , czy przez 16 lat z nią rozmawiano, wysyłano wnioski ???
        I jeżeli " 16 już letni " burmistrz tłumaczy się ze są przeszkody by wykorzystać potencjał Kałdusa , bo dookoła są grunty prywatne , że trzeba toatety i infrastrukturę zrobić, to tylko utwierdza mnie , że nic się w tej kwestii nie zrobiło a przecież infrastruktura to podstawa każdej inwestycji.. Pomyślałem, że jeżeli sprawa się rozbija o kibel to może można TOY TOYA postawić. Może trzeba zapytać jak inne gminy robią ścieżki rowerowe, inwestycje , kiedy dookoła są grunty prywatne?? Bo przecież zazwyczaj gdzie inwestycja trzeba to wszystko ogarnąć.
        Nawet na autostradzie, kiedyś w szczerym polu toaletę udaję się postawić to nie jest przecież TOY TOY..

        Odnośnie zmiany planu miejscowego .

        Plan zrobiono w 2006 roku. Czy tak źle, czy bez wiedzy o rozwoju miasta ,że trzeba już chyba kilkunastu jego zmian? Ile to miasto kosztuje . Każda zmiana pewno kilkadziesiąt tysięcy złotych.

        A fontanna, postawiona bez planu miejscowego.. No teraz to jeszcze rycerz na koniu ... ajak była propozycja by postawił słynny rzeźbiarz piękną rzeżbę o miłości gdzieś w mieście ... to nikt się nie zainteresował......

        Więc niech się wreszcie coś dla miastadzieje, rozwija się nasz Kraków północy. Niech to nie będzie już zaścianek na 190 pozycji, bo to wstyd.
  • Gość: prawy Re: Przemyślałem, pomyślałem i chyba Kedzierski ! IP: *.centertel.pl 02.11.18, 14:51
   CZY LEWAK ZOSTANIE BURMISTRZEM CHEŁMNA?
   Ciekawe było dlaczego Platforma Obywatelska (Koalicja Obywatelska) nie wystawiła kandydata na burmistrza miasta?
   Teraz już wiadomo – jej radni popierają jako kandydata na burmistrza Artura Mikiewicza - najaktywniej radna Małgorzata Giżyńska, ale też i kandydat na radnego Jan Marszałek.
   Zdawali sobie sprawę, że ich kandydat by nie wygrał, więc go zakamuflowali. Znaleźli go w instytucji przez lata podporządkowanej platformianemu Urzędowi Marszałkowskiemu.
   Kandydata popierają także radna SLD Lewica Razem Violetta Gryszan czy kandydaci na radnych Adam Niedźwiedziuk i Kazimierz Wiśniewski.
   Czy my wyborcy prawicy dopuścimy do burmistrzowania kandydata Lewaków?
   Próbuje on przed nami ukrywać swoje poglądy.
   Na pytanie Tadzia Starzyka „czy pan jest członkiem KOD, czy sympatykiem, czy w Polsce jest łamana Konstytucja” odpowiedział wymijająco „nie jestem członkiem KOD, ani nie należę do żadnej partii!”.
   Ale na profilu facebookowym Artura Mikiewicza jest jego post z 22 lipca 2017 roku:
   Artur Mikiewicz
   22 lipca 2017 •
   Drodzy Sąsiedzi, Przyjaciele, Obywatele...
   Podajcie dalej ten tekst, by dotarł do jak największej liczby osób.
   Niektórzy z Was lub Waszych bliskich nie interesują się na co dzień polityką. Być może uważają, że obrona Trybunału, praworządności, czy zrównoważonego budżetu to temat polityków, oderwany od codziennych, ludzkich spraw.
   Przyszedł czas, gdy zaangażowanie każdego z Was (lub jego brak) może zdecydować o losach naszego kraju.
   Zamach na Sąd Najwyższy, którego dokonuje Zbigniew Ziobro, dotknie każdego Polaka.
   Po pierwsze, Sąd Najwyższy stwierdza ważność wyborów parlamentarnych i referendum. Podporządkowani Zbigniewowi Ziobrze sędziowie mogą zapewnić PiS-owi władzę na wiele lat, niezależnie od głosów wrzuconych przez Was do urn wyborczych.
   Po drugie: jakie bezpieczeństwo prawne będzie miał obywatel stający przed dowolnym sądem, jeśli zarówno sędzia, prokurator jak i radca prawny będą całkowicie uzależnieni od humoru Zbigniewa Ziobry?
   Za chwilę możemy żyć w kraju, w którym przed sądem wygrywa nie strona, która ma rację, lecz ta, która ma lepsze poglądy polityczne.
   ❌ Czy zasądzenie alimentów dla samotnej matki ma zależeć od poglądów politycznych sędziego, adwokata lub pozwanego?
   ❌ Jaką sprawiedliwość znajdzie molestowane dziecko, jeśli oprawcą będzie bliski aktywnego zwolennika "dobrej zmiany"?
   ❌ Gdzie będzie szukać ochrony żona bita przez radnego z PiS?
   ❌ Czy dochodząc odszkodowania za bezpodstawne zwolnienie z pracy lub wypadek komunikacyjny chcecie, by zastraszony lub lojalny wobec PiS sędzia wydawał wyrok na podstawie Waszych preferencji politycznych?
   ❌ Jak skutecznie wyegzekwujecie dług od dłużnika, który będzie znajomym polityka PiS?
   ❌ Czy adwokat będzie Was skutecznie bronić w starciu z aparatem państwowym, jeśli na mocy ustawy forsowanej przez PiS organ dyscyplinarny Sądu Najwyższego będzie mógł zniszczyć mu karierę?
   Każdy z nas, sam lub poprzez swoich bliskich, styka się z wymiarem sprawiedliwości. Trudno zaprzeczyć, że dotychczasowy system wymaga głębokiej reformy. Tylko że PIS-owi nie chodzi o reformowanie, a wyłącznie o stołki i kontrolę nad obywatelami.
   Zbigniew Ziobro nazywa zamach stanu i zmianę ustroju prawnego reformą dla dobra obywateli. Tylko że jedynymi, którzy na niej skorzystają, będą Zbigniew Ziobro i jego klika. Staną się kastą stojącą ponad prawem.
   Możemy ich wspólnie powstrzymać.
   Udostępnicie ten tekst znajomym, wydrukujcie go i wrzućcie sąsiadom do skrzynek. Niech każdy Polak i każda Polka zrozumie, że to również jego sprawa.
   ✌✌✌
   #FrontDemokratyczny #SN
  • Gość: Balti Re: Przemyślałem, pomyślałem i chyba Kedzierski ! IP: *.play-internet.pl 02.11.18, 19:58
   Klika nauczycielsko-urzędnicza drży o ciepłe posadki - swoje lub pociotek. Kędzierski wszystko „wie”, ma „plan” - a że nic nie robi i miasto popadło w ekonomiczną ruinę? Kij z tym, ważne że ja, i koledzy się nachapiemy. Pensje po 10 tys zł i hajlajf. A ty biedny człowieku pracuj na nierobów.

   upupili to miasto w ciągu 16 lat "rządów". Klice i przyjaciołom krolika wiodło się fantastycznie. Teraz odzyskujemy to miasto dla normalnego obywatela.

   Chcecie normalnością?
   Głosujmy na Artura Mikiewicza.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka