Dodaj do ulubionych

Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzie.

28.12.18, 16:20
e-chelmno.pl/pl/11_wiadomosci/55423_list_burmistrza_do_mieszka_c_w_che_mna.html
Obiektywnie patrząc,to rozmowy z Polsatem powinien przeprowadzać nowy włodarz - z przyczyn oczywistych.
List intencyjny został nadany 31.10.2018 r.

www.facebook.com/photo.php?fbid=1911990632203688&set=pcb.1911990762203675&type=3&theater
Czy transmisja przez ogólnopolską telewizję byłaby złą promocją naszego miasta? Czy wszystkie dostępne środki są już rozdysponowane na jedynie słuszny słynny festiwal...
Obserwuj wątek
    • Gość: gość Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi IP: *.dynamic.mm.pl 28.12.18, 17:05
      3 wnioski
      1) pierwszy miesiąc jeździł i się przedstawiał,nawiązywał kontakty, bił kilometrówkę- czy to było ważniejsze od np. zapoznania się z sytuacją finansową miasta, zorganizowaniem audytu, stopniem realizacji zadań inwestycyjnych za 2018 rok?

2) powoła i zaczną działać społeczne zespoły przy burmistrzu miasta: zespół ds. rozwoju gospodarczego, ds. promocji i turystyki, ds. wprowadzenia Chełmna na listę światowego dziedzictwa UNESCO

pytanie: to czym do cholery zajmują się urzędasy, którzy powinni zajmować sie takimi sprawami z racji swoich obowiązków?

3) Walentynki. I tu cytat "Koordynowanie przygotowaniami imprez powierzyłem pracowniczce ChDK pani Kamili Cieślewicz, która przygotowała atrakcyjny program."

pytanie: dlaczego nie zajmuje się tym wybitny animator kultury, ponadprzecietnie zdolny i pracowity człek pt. Napora, sowicie i niemoralnie drogo wynagradzany urzędas z CHDK?

pytanie dodatkowe: czym będzie się zajmował vice? No chyba nie tylko 9 Hills?

Na razie Mikiewicz to są słowa, słowa....
    • spokoj123 Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi 02.01.19, 18:53
      Ile jadu wylewacie... można być pod wrażeniem jak nie wiedząc nic można wypowiadać się na każdy temat☺ Oczywiście każdy z forumowiczów wie o zarządzaniu miastem dużo więcej niż nowy burmistrz... a list intencji y z agencją artystyczną jest gwarancją udziału Polsatu i całodziennej transmisji? Szanowni Państwo odrobinę powagi i zdrowego rozsądku... skoro w poprzednim roku wydano ok.80 000 na Walentynki, teraz negocjacje miały rozpocząć się podobno od kwoty 200 000, to jaka może być ostateczna kwota? Raczej bliżej 200 000 niż 80 000 niezależnie od czyichkolwiek zdolności negocjacyjnych... czy miasto ma takie środki w budżecie?
      • missmuffet Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi 02.01.19, 19:30
        A nowe sposoby promocji to nic nie będą kosztowały? Czy te powoływane społeczne zespoły nas wypromują? Bez TV też byli sponsorzy ,może jeszcze by tej kasy zostało.Wielu ma ,,parcie na szkło" i możliwość odpisania od podatku. A może jednak warto było kontynuować rozmowy.Według mnie straciliśmy olbrzymią szansę. Ale to moje zdanie.
      • spokoj123 Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi 06.01.19, 16:55
        Jad i żółć wylewa się z Waszych wpisów, Mikiewicz powinien przez miesiąc zmienić wszystko, co nie podobało się w działaniu poprzednika... taki chełmiński Mesjasz. Powinien zwolnić sekretarz i skarbnik, szefową MOPS i szefa ZWiK i CHDK... powinien w te miejsca zatrudnić młodych chętnych TANICH pracowników, ale nie z tych których zna, bo to kolesiostwo. Powinien rozpisać konkursy, korę juz zostałyby rozstrzygnięte i wszystkie nowe osoby od razu bez zbędnej zwłoki przystąpiłyby do pracy, bo pewnie znają nowe obowiązki od dawna... Czasami wystarczy odrobina wyobraźni Szanowni Państwo!
          • spokoj123 Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi 06.01.19, 20:34
            "Mój Mesjasz" pewnie mógł dopilnować, tylko nie widmo czy jesteście świadomi, że imprezę masową organizuje się z dużo większym wyprzedzeniem niż trzy miesiące, bo kalendarze "gwiazd" są rezerwowane często z rocznym wyprzedzeniem. Im krótszy czas rezerwacji, tym (z reguły) bledsza gwiazda. Moim skromnym zdaniem plan Walentynek powinien być dopięty na 99% przez poprzedniego burmistrza. Od nowego ewentualnie możemy oczekiwać "fajerwerków" na Dni Chelmna, sześć miesięcy daje jeszcze szansę. Oczekiwanie, że nowa ekipa nagle zrobi wielkie SHOW za małe pieniądze albo zdobędzie SKĄDŚ pieniądze na ten cel w tak krótkim czasie wydaje się po prostu nieracjonalne. Za to mam nadzieje, ze Walentynki 2020 będą faktycznie wyjątkowe, bo za to już w pełni będzie odpowiedzialna nowa ekipa.
            • missmuffet Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi 07.01.19, 21:19
              spokoj123 czy Ty przeczytałeś chociaż artykuł z Pomorskiej? Dopinane było wszystko już od września 2018 r.Ze względu na kalendarze gwiazd między innymi. Wiesz ilu było chętnych do sponsorowania? Tym bardziej,że mogli by to ,,w koszty" wrzucić.
              A z tego też parę groszy można by dorzucić:
              e-chelmno.pl/pl/12_biznes/55469_s_dodatkowe_pieni_dze_mi_a_niespodzianka_dla_urz_du_miasta.html
              O tym że dodatkowe pieniądze wpłyną do miejskiej kasy było wiadomo dużo wcześniej. Teraz wpłynęły ,,fizycznie".
                • missmuffet Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi 08.01.19, 19:26
                  beta.0 - w odpowiedzi na Twoje stwierdzenie :<<Chwila moment, missmuffet, chyba ci się imprezy pomieszały... JA ROZUMIEM ROZWIJAC TEMAT, ALE NIECH ON SIĘ ROZWIJA W ODPOWIEDNIM KIERUNKU :)) >> Ja opieram się na ogólnie dostępnych informacjach i imprezy mi się nie pomieszały :) Czyżby swój swego bronił?
                  • beta.0 Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi 08.01.19, 20:53
                    Ja mam tyle wspólnego z Walentynkami, że oglądam je jako widz :) (przykro mi, że doszukujesz się drugiego dna tam, gdzie go nie ma :( ) i powiem: mój osąd, że Walentynki z czasem coraz bardziej traciły nie jest moim odosobnionym wrażeniem - kulminacją były Walentynki z Dodą, to było naprawdę żenujące.
                    • missmuffet Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi 08.01.19, 22:00
                      beta.0 - <<...kulminacją były Walentynki z Dodą, to było naprawdę żenujące.>>
                      To powiedz to tym tłumom pod sceną.

chelmno.pl/pl/bez-kategorii/relacja-2016/

Ja też mam inne preferencje ,,muzyczne" ,ale są różne gusta. Doda gościom chyba się podobała... Co widać jak byk na fotorelacji.

• beta.0 Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi 08.01.19, 22:27
                        Nie mówię o preferencjach, ale o wykonie - spóźnienie, śpiew raczej minął się z poziomem (nie znam się na playbacku = więc nie będę tu robić zarzutu = i to nie tylko moje zdanie, że ten występ był żenujący - stała tam nas gromadka spora :), więc poszło sporo kasy a efekt był widoczny gołym okiem - i to chcemy pokazać w Polsacie? Chyba jak już to trochę godności dla siebie samych by się przydało, mimo że ja i znajomi też robiliśmy za tłum ... tak myślę xD.
                        • missmuffet Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi 08.01.19, 22:36
                          beta.0 przestań już,bo brzuch mnie boli od śmiechu. A gdzieś Ty wyczytała,że Polsat zabrałby Dodę ?
                          No gromadka nawet bardzo spora tam stała...I bawiła się wyśmienicie,a o to przecież w tym wszystkim chodzi. Nie wiesz ile kasy na to poszło ? No to hop do BIP . Wszystkiego na tacy nie będę podawać.
                          • beta.0 Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi 08.01.19, 23:42
                            Zamiast się czepiać i z gazety czerpać zachwyty popytaj znajomych, jak im ostatnio się Walentynki podobają; i nie o to chodzi w jakich środowiskach się obracamy, tylko, że większość głosów jest na nie - dla formatu dotychczas reprezentowanego. i znów zbaczasz z tematu- co ma Doda do Polsatu? A co do śmiechu = śmiej się, śmiech to zdrowie. I poczytaj wypowiedź spokój 123, jak się czepiać to konkretów, a nie machać gazetą, jak było cudownie. Jak by tak było na prawdę, to by tylu nie narzekało, dobrej nocy :)
                            • missmuffet Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi 09.01.19, 00:09
                              beta.0 - wszystkie wpisy przeczytane nawet dwa razy . Wychodzi na to,że przeciwniczką walentynek w tym wątku jesteś tylko TY...Nie zapominaj,że walentynki to nie tylko występ tzw. gwiazdy wieczoru. Pamiętasz może Żywe posągi ?
                              swiecie24.pl/pl/571_wydarzenia/4989_a_moze_walentynki_w_chelmnie_miescie_zakochanych.html
                              Powiedz ludziom ze SOSzW że to lipa i wbrew temu ,co w wielu miejscach piszą to Ty masz rację,bo tobie się walentynki nie podobają. ...
                              • beta.0 Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi 09.01.19, 02:28
                                Przypominam, że żywe posągi - to zaledwie godzina wrażeń, i to ma być cała atrakcja Walentynek? (Na marginesie nad żywymi posągami pracowała moja znajoma.) Bo serce ze zniczy się nie sprawdziło. Główną atrakcją był występ wieczorny gwiazdy. Gdy raz, podkreślam raz zdecydowano się na dodatkowe atrakcje - czyli pojawiło się światełko w tunelu (2018 rok) , zaraz sam burmistrz zastrzegł, że to się nie powtórzy. I z czego tu się cieszyć? że uznano, że stworzenie czegoś dobrego, atrakcyjnego wymaga zbyt dużego poświęcenia, zbyt dużo pracy... A nowy burmistrz powoli odczarowuje atrakcje dla mieszkańców: wigilia, rocznica przywileju - może jeszcze nie tak spektakularne jak za I burmistrza, ale warte uwagi,uczestniczenia.
                                • Gość: alfaomega Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi IP: *.tvgawex.pl 09.01.19, 09:19
                                  beta to teraz turystów na wigilię chcecie ściągać? Acha uznano, że stworzenie czegoś dobrego, atrakcyjnego wymaga zbyt dużego poświęcenia, zbyt dużo pracy... A nowy burmistrz powoli odczarowuje atrakcje dla mieszkańców: wigilia, rocznica przywileju - może jeszcze nie tak spektakularne jak za I burmistrza, ale warte uwagi,uczestniczenia. Czyli robić wam się nie chce. Zdecyduj wreszcie czy za I burmistrza atrakcje były złe czy jednak spektakularne ,jak to opisujesz. Bo już pogubić się można w tych twoich wpisach.
                                  • beta.0 Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi 09.01.19, 13:30
                                    Najpierw wypadało by sprawdzić kto był I burmistrzem - i na pewni nie był to Kędzierski i jakie atrakcje dał mieszkańcom. To za jego kadencji powstały Dni Chełmna, o których mówiono nie tylko za granicami miasta - ale dzięki Pomorzu także kraju = jeżeli choć w przybliżeniu wejdziemy na ten poziom to turystów nie trzeba będzie zapraszać reklamami - sami się tu zjawią.
                                    • missmuffet Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi 09.01.19, 13:59
                                      beta.0 a ja pamiętam kto był pierwszym burmistrzem Chełmna . Link dla Ciebie :
                                      nowosci.com.pl/pierwsza-nagrode-za-aktywnosc-spoleczna-odebral-dwadziescia-lat-temu-owczesny-burmistrz-chelmna-piotr-mittelstaedt/ar/10850650
                                      Drugim był burmistrz Jurczak i to za jego panowania powstały Walentynki. Które ewoluowały i rozrosły się do rangi poważnej imprezy za trzeciego burmistrza - Kędzierskiego. Przytocz proszę choć kilka doniesień z tej zagranicy gdzie zauważono wyższość występów Pomorza nad imprezą walentynkową. Jeśli faktycznie dzięki Pomorzu chcecie tu ściągnąć tłumy turystów,to no comment...
                                      • beta.0 Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi 09.01.19, 15:14
                                        No tak, dyskusja po próżnicy - ja swoje ty swoje = ale z twojej strony na zasadzie "napisali w gazetach" - tak jak by to był wyznacznik prawdy (nie wdam się w pustą klepaninę ile prawdy jest w opisach umieszczanych w gazetach). Powiem jedno Festiwal 9 wzgórz nie był reklamowany agresywnie w gazetach, a co roku mamy coraz więcej przyjezdnych, mimo że był dopiero 3 razy. A co do Pomorza - jak nie masz informacji o tym zespole z czasów jego świetności - to twoja strata, ja podaje fakty, które zna każdy zainteresowany kulturą Chełminiak - i nie potrzebne mi tu wycinki prasowe na poparcie. Amen.
              • spokoj123 Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi 08.01.19, 23:08
                Ok Missmuffet, dopinanie wszystkiego "juz od września" do połowy listopada? Walentynki są od jakiegoś czasu w lutym i nic nie wskazuje żeby miało się to szybko zmienić... czyli tak było wszystko dopięte, że teraz jest prenensja, że się jednak nie dopina? Czyli tak bylo dopinane, ze nie było dopięte... To że kadencja się kończy tez było wiadomo od jakiegoś czasu... tylko nie wszyscy brali to na poważnie, zgodnie z zasadą "jakoś to będzie". Generalnie chodzi mi o to, że poprzedni burmistrz powinien mieć impreze walentynkową już w 99% zaplanowaną. I jeszcze mała uwaga, że poza szefem Chdk który podobno rozchorowal się ostatnio, ekipa wszędzie jest ta sama i może realizować ów dopięty plan...
                • missmuffet Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi 08.01.19, 23:43
                  Ok. spokoj123,generalnie chodzi mi o to dlaczego nie kontynuowano tego ,co faktycznie było już dopięte.Chyba zdajesz sobie sprawę,że teraz ekipą kieruje nowy burmistrz.Szef CHDK został odsunięty od wszystkiego wręcz demonstracyjnie,więc nie do niego raczej te pretensje.Według mnie to stało się ,,wygramy i jakoś to będzie"... A że szansa na promocję przeszła nam koło nosa ? ,,A CO NAS TO OBCHODZI - TO MY WYGRALIŚMY I ROZDAJEMY KARTY" A przy okazji zwalimy wszystko na poprzedników. Nie będę już tu kolejnych linków wklejać,wszystko generalnie jest dostępne. Jak ja potrafię to wyszukać,to chyba każdy.
                  • spokoj123 Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi 09.01.19, 07:58
                    Hmm... szef Chdk chyba raczej sam się odsunął idąc na zwolnienie. A co konkretnie było dopięte czego nie kontynuowano? Wstępne rozmowy z agencją artystyczną? Nie mam w zwyczaju nikogo krytykować bezpodstawnie, ale też nie lubię gdy inni są atakowani przez czyjeś "widzimisię". Walentynki 2019 trzeba uznać za wyzwanie dla nowej ekipy i nie roztrząsać co by było gdyby...
          • wandaj1957 Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi 07.01.19, 11:09
            Pewnie złożyli, jednak zauważyłam, że nie publikuje się wszystkich informacji w Biuletynie Informacji , mimo takiego obowiązku. Pytanie brzmi dlaczego? Jeśli nie mam nic do ukrycia to publikuję. Ciekawe kiedy opublikują zmianę Regulaminu organizacyjnego, gdzie będzie wpisane stanowisko z-cy burmistrza oraz zmiana kompetencji sekretarza miasta.
            • Gość: to samo Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi IP: *.adsl.inetia.pl 07.01.19, 11:27
              przecież włodarz na specjalistów od imprezek: aktorów, producentów, teatrzyk, więc jaki problem w organizacji. oczywistym jest, że od razu nie przewróci wszystkiego do góry nogami, ale przynajmniej powinien w tym co teraz robi kierować się prawem, a co robi ? To samo, co fikołek. Codziennie patrzy na łamanie przepisów o parkowaniu pojazdów, straż miejską ma na wyciągniecie reki, "łamacza" również, no i co. I to samo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Posady dla swoich !!!!!
              • Gość: gosc Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi IP: *.man.bydgoszcz.pl 07.01.19, 14:04
                A czego się spodziewaliście .... że przyjdzie idealny kandydat na burmistrza i poświęci się miastu całym sercem ....
                tacy mają pracę gdzieś indziej za dużo większe pieniądze ... bez użerania się z niezadowolonym wiecznie akcjonariatem ....
                powiem tak ..... jaki burmistrz takie społeczeństwo ..... sami tamtego pogoniliście, a tego wybraliście ..... dla mnie w chwili obecnej nie stać miasta na wice .... ale przecież musi ktoś być na miejscu bo wybrany i jego wice mają inne obowiązki, a nie tylko miasto, więc będą się dzielić, a dorabianie do tego ideologii typu zaoszczędzą na innych to dla mało rozgarniętych wyborców zostawcie .... miasto potrzebuje oszczędności ale nie na zasadzie odebrać innym, a dać swoim ... zabrać część rozpieszczonym, pogonić leniwych tu jest droga do zmiany wizerunku i oszczędności !!!
                "z deszczu pod rynnę" ..... pasuje idealnie na obecną chwilkę ..... i mam nadzieję że na chwilkę !!!
            • Gość: No tak Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi IP: *.play-internet.pl 09.01.19, 12:11
              Na wszystko mamy ustawy i przepisy, co jak radni nie złożą oświadczeń, czy burmistrz, zastępca...... Okres publikacji nie został szczegłłowo określony, oznacza to zazwyczaj niezwłocznie, czyli pomijając czas wysłania ..... A nieopublikowanie chyba przecież nie ogranicza dostępu, powinny być one udostępnione wówczas w urzędzie ( bez części niejawnej ) ... BIP tylko pomaga w ułatwianiu dostępu a oświadczenia są jawne od momentu ich złożenia.

Więc ciekawi mogą sprawdzić, niestety muszą wyjść z domu.... Są możliwe restrykcje - trzeba prosić przewodniczącego gminy lub wojewodę,,,,Poczytajcie ustawę o samorządzie... i czy można łączyć funkcje radnego z zastępcą burmistrza też...

Oświadczenia są badane przez Urząd Skarbowy, więc można złożyć tam pismo jak mamy jakieś wątpliwości co do treści oświadczeń...

Warto czytać przepisy... ciekawa lektura działalności organów samorządu a nie teatru... i miłego dnia dużo dobrych emocji życzę
                • Gość: Dziwne Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi IP: *.play-internet.pl 09.01.19, 15:27
                  Aj dziwne dziwne . Marzylismy, ze będzie przejrzyście, zgodnie z prawem i miło ... Trzeba może zapytać przewodniczącego rady co się dzieje ?? On powinien wiedzieć, czy są złożone i co ewentualnie stoi na przeszkodzie publikacji w BIP.. . Oświadczenia publikuje się niezwłocznie w BIP. Może są jeszcze nie złożone. Co byłoby chyba łamaniem prawa. Wówczas przewodniczący powinien o ile dobrze pamiętam wezwać ustawowo do złożenia ich w terminie 14 dni a potem... może nawet dowidzenia... the end . To nie teatr nie aktorzy a organ samorządowy przecież!!! i obowiązuje prawo. A nieznajomość prawa szkodzi jak głosi maksyma. Jeżeli są oświadczenia złożone a nie opublikowane musza być do wglądu Mieszkanek i Mieszkańców w U Miasta. Są przecież jawne, czyż NIE ???
                    • missmuffet Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi 09.01.19, 16:02
                      beta.0 coś Ty taka nerwowa? To że nie potrafisz napisać nazwiska pierwszego burmistrza,to nie dramat - zrób kopiuj/wklej. Do Pomorza wraz z dużą grupą znajomych należeliśmy ponad 30 lat temu - dziś już tu i ówdzie strzyka,więc nie edukuj mnie z historii tego zespołu :) Co do Twojej wypowiedzi : << Powiem jedno Festiwal 9 wzgórz nie był reklamowany agresywnie w gazetach, a co roku mamy coraz więcej przyjezdnych, mimo że był dopiero 3 razy >> Porównamy z walentynkami po kilkunastu edycjach. Ok?
                        • Gość: Dajcie spokój Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi IP: *.play-internet.pl 09.01.19, 18:40
                          Dajcie już spokój z narzekaniami. Za oknem piękna niewinna biel. Za chwilę pewno oświadczenia będą opublikowane więc będzie nowy temat. Rzeczywiście o festiwalu jak dobrze pamiętam nawet na stronie oficjalnej miasta miejsca zaoszczędzono na reklamę. A ludzi było bardzo dużo. Walentynki - odgrzewane kotlety- rebusy, komiksy,piosenki, zespół i jarmark??? Ale obecnie jak słyszałem Walentynkami zajmuje się przecież jakaś specjalistka. Pozwólmy się wykazać a nie ganic od razu. Wierzę w ludzi więc wierzę, że jak się zabrała za temat ma ku temu przygotowanie i to chyba nie będzie teatr...
                          • Gość: Set Re: Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzi IP: *.147.102.46.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 10.01.19, 00:04
                            te chełmińskie wywody to żenada na max obrotach... w raptem 2-3 miesiące ma Wam Burmistrz zlikwidować wszystkie patologie? trwające za przyzwoleniem dotychczasowych władz od kilkunastu lat? Może zamiast wściekłej żądzy krwi oponenci zaczną choć spoglądać życzliwym okiem na powiew nowości. ? Konstruktywne działania zaczynają się zawsze u dołu, a czytając Wasze wypociny (wasze jako mieszkańców Chełmna) ,okazuje się ,że najlepiej siedzieć za ekranem komputerka i pluć jadem . Miasto należy do Was --mieszkańcy,a Burmistrz jest zarządcą . Zrozumiecie w końcu,czy na złość "Babci" będziecie sobie odmrażać uszy?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka