Dodaj do ulubionych

Śmieci 13.50 w Świeciu 19 zł w Chełmnie

12.01.20, 10:58
Skąd taka duża różnica cenowa za taką samą usługę ?
Czy 6 kilometrów odległości może powodować wzrost ceny śmieci w Chełmnie o 1/3 ceny ?
Ponad 5 zł różnicy od osoby ... To nie jest normalne...
Odpady bio odbierane za są co tydzień w Świeciu- w Chełmnie co 2 tygodnie...

To wszystko nie jest normalne... I powinno być sprawdzone przez instytucje państwowa lecz zewnętrzną nie z naszego rejonu by nie ukryć prawdy ...
Obserwuj wątek
    • Gość: tenstąd Re: Śmieci 13.50 w Świeciu 19 zł w Chełmnie IP: *.play-internet.pl 13.01.20, 12:33
      Też mnie to dziwi. Dlaczego taka różnica???. Wiele miast wcale nie podniosło cen za śmieci. No bo co się niby stało z dniem 1 stycznia 2020 , że koszt przy segregacji jest o tyle wyższy niż jak poprzednio za śmieci nieposegregowane??? Ktoś mówił w żartach , że pewno mamy dać kasę na nowe kosze, nowe śmieciarki ??. Czy to możliwe?. Wszystko owiane tajemnicą. Jak słyszę, że nawet kolorowych koszy nie będzie tylko ....z naklejkami. Męczymy się z workami. Skoro ZUM nie potrafił na 1 stycznia 2020 r. dostarczyć odpowiednich pojemników ( wg Regulaminu utrzymania czystości w Chełmnie - Uchwała X/73/2019 paragraf 6 punktu 2 - Kosze do segregacji mają być pokryte odpowiednim kolorem w części nie mniejszej niż 30% ) , to jak można mówić o nowych opłatach od stycznia 2020 ?? O karaniu???O kontrolach edukacyjnych??? , czy nawet o edukacji???,o karaniu???, kiedy nie ma do tego spełnionych warunków ? Dajemy ludziom niby trzy miesiące na naukę , ale to chyba wg mnie bardziej dajemy ten czas firmie wywożącej by się ogarnęła. Jak ludzie mają się uczyć skoro koszy w odpowiednich kolorach nie ma ?? Jak można mówić, że jest ok i czy ktoś czuwa czy w ogóle ZUM spełnił warunki umowy i przetargu ?? Może trzeba rzeczywiście to skontrolować i jak coś nie tak to nowy przetarg zrobić? I będzie lepiej i taniej ??? Czy można tu liczyć na naszych radnych??
      Wiadomo Miasto jest udziałowcem w ZUM. Ale czy to czasami nie ma być mieszkańcom lepiej? Tak pierwsza większa akcja naszej nowej władzy a niezadowolenie społeczeństwa jak słyszę przeogromne???

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka