Dodaj do ulubionych

Dzieki smieciom Kedzierski wroci!

16.01.20, 12:21
Jaki byl to wszyscy wiedza.Wybor nowego ,to chec zmiany ,mialo sie dziac mieszkancom lepiej.I co? I nic, jest gorzej niz bylo.Chelminiacy zapamietaja oddajac glosy w nastepnych wyborach, kto doprowadzil do tak horendalnych podwyzek i smieciowego balaganu.Wystarczy popatrzec na ceny w Swieciu o 60% nizsze niz u nas.
Jak sie chce to mozna. Ludzie mowia ze Kedzierski jaki byl to byl als do tego by nie dopuscil.
Obserwuj wątek
    • Gość: tenstąd Re: Dzieki smieciom Kedzierski wroci! IP: *.play-internet.pl 16.01.20, 17:31
      No wszyscy, z którymi rozmawiam są zaskoczeni takim bałaganem śmieciowym i chyba jakąś nieporadnością.
      Jakby " zima zaskoczyła drogowców"?. W zasadzie to chyba pierwszy poważny problem do rozwiązania a jest , sami widzimy jak jest. Nie wiem jak można w XXI wieku kazać ludziom w mieszkaniu mieszkać z worami ze śmieciami ,magazynować je " gdzieś" , wystawiać raniutko , kazać wystać w kolejce po nowe worki lub zbierać na ulicy przed sklepem, bo dla lokali użytkowych gdzieś tam jakieś " rzucili " i na koniec może płacić kary jak sąsiad się dobrze nie spisze z segregacją???
      A jak ma się spisać kiedy nie zawsze wiemy co jak posegregować. Skromna ulotka niewiele wyjaśnia. Kogo pytać??
      Co będzie wykładnią " śmieci nieposegregowane??" Ciekawe czy ktoś wykonał jakiś rekonesans, próbę, choćby w pokoju biurowym jak to jest - życie z workami z "coraz gorzej pachnącymi " śmieciami ???
      Jeżeli tak ma wyglądać segregacja to ja stwierdzam, że jestem raczej jej .....przeciwnikiem w takim wydaniu.

• Gość: sm Re: Dzieki smieciom Kedzierski wroci! IP: *.adsl.inetia.pl 16.01.20, 18:29
        ze śmieciami jest jak jest. każdy to widzi. do winnych, oprócz nieudolnych burmistrzów dorzuciłbym tych urzędników, którzy pracowali nad projektem. proponowałbym, aby pani k.g. oraz burmistrzowie w swoich gabinetach zbierali i sortowali śmieci. i tu wcale nie chciałbym bronić burmistrzów. urzędników dostali "w spadku". a nie byli wcale orłami. więc niziny nieudolności plus nieudolność w nadzorze (burmistrze) i jest to, co jest. a cierpi jak zwykle szary, chełmiński lud.
    • Gość: tenstąd Re: Dzieki smieciom Kedzierski wroci! IP: *.play-internet.pl 16.01.20, 19:07
      Ludzie mówią, że jak się w Urzędzie , w mieście .. bywa, to nie jest łatwo ogarnąć i znać problemy.
      Nie wiem skąd takie obawy ,
      Ale ja wiem , że do każdego zarzadzania potrzebne jest dobre doświadczenie, znajomość przepisów i znajomość problemów tak z bliska , od ludzi, z ulicy , nie przez e mile, FB , Whats up , SMS bo to może być zbyt wirtualne.. Kiedyś był taki ciekawy program jak szef się charakteryzowała na kogoś innego , rozpoczynał pracę w swojej firmie jako zwykły pracownik, obserwował ludzi, słuchał ich uwag i potem wprowadzał w życie ciekawe pomysły i nagradzał za inicjatywę i dobre rozwiązania...

• Gość: z cch Re: Dzieki smieciom Kedzierski wroci! IP: 46.238.208.* 17.01.20, 00:27
        Hehe,dobre i nawet mi się podoba.Ale przypuszczam,że nierealne.Tylko desperat wystartuje w kolejnych wyborach.Komu by się chciało uporządkować ten bajzel? Niecałe 1,5 roku nowych rządów,a już wszystko się wali ,nie wspomnę o tym,że za moment ,,będziemy" bardzo skłóceni z ościennymi gminami.
        Mnie też denerwuje ta horrendalna podwyżka.I tak liczę i liczę i doliczyć się nie mogę,za co wszyscy płacimy.
        Według danych statystycznych Chełmno liczy 19 991 mieszkańców, co pomnożone przez 19 i 12 miesięcy daje kwotę 4 557 948 zł.Trzeba dodać do tego opłaty od przedsiębiorców,którzy płacą duuuuuuużo więcej w przeliczeniu na osobę.A na ostatniej sesji,pan vice pokazuje ładne,kolorowe obrazki,na których jak byk widnieje,że na gospodarkę odpadami urząd przeznacza 3 500 000 zł

hdsystem.pl/fms/video/index.php?streamName=chelmnosesja

Jeśli,ktoś nie ma ochoty oglądać całości ,to czas pojawienia się rzeczonego slajdu: 1.47.52
        To ja się pytam,na co idzie pozostała kwota,bo dzieląc 3 500 000 na 19 991 osób wychodzi 14,60 zł miesięcznie ( przypominam,że przedsiębiorcy płacą więcej...)

• Gość: tenstąd Re: Dzieki smieciom Kedzierski wroci! IP: *.play-internet.pl 18.01.20, 18:12
            Tak, z tego co słyszałem mieszkańcy podpisują umowy z miastem a podobno przedsiębiorca musi podpisać umowę od razu z ZUM . Nie wiem dlaczego tak. I czy są inne możliwe firmy śmieciowe, z którymi przedsiębiorca może podpisać umowę. W zasadzie jak ktoś wie niech pisze. Bo obawiam się , że jak jest monopol to tanio nie jest. No i ZUM podobno od przedsiębiorców nie odbiera śmieci BIO, przynajmniej słyszałem od znajomej ekspedientki , że szukała ale w ulotce ZUM nie ma daty wywozu BIO ze sklepów , i chyba do domu będzie je zabierać ?? Jak tak zrobią wszystkie sklepy to się znowu ....zwiększy ilość śmieci BIO od mieszkańców.
            Może ZUM pozbiera BIO razem z BIO od mieszkańców ??? .. .. tak czy siak to rodzi obawy, że znowu za rok będzie drożej bo wyliczą , że śmieci BIO mieszkańcy wytworzyli więcej niż zakładano ???
            Prawdziwy festiwal na 9 wzgórzach ...problemów śmieciowych.
            Ale co się tu martwić śmieciami.
            Za trzy tygodnie Walentynki.
            Widzieliście już może gdzieś program Walentynek, bo znajomi chcą wpaść a ja nie potrafię znaleźć ?????.
            • Gość: z cch Re: Dzieki smieciom Kedzierski wroci! IP: 46.238.208.* 18.01.20, 18:46
              ZUM odbiera śmieci od przedsiębiorców,ale nie ma wpływu na harmonogram odbioru. To już reguluje ustawa Rady Miasta

www.bip.chelmno.pl/?cid=1544

file:///C:/Users/User/Downloads/Regulamin%20-%20Dz.%20U..pdf

Zadzwoń do ZUM w razie potrzeby,tam wszystko dokładnie wytłumaczą i podpowiedzą.W moim przypadku dopiero kontakt z ZUM rozwiązał problem,bo w UM nic nie wiedzieli ( chodziło o BDO )
              Odnośnie walentynek ,owiane to wszystko wielką tajemnicą,ale proszę :

www.facebook.com/Chelmno.miasto.zakochanych/photos/a.268799869852380/2784976898234652/?type=3&theater
              • Gość: tenstąd Re: Dzieki smieciom Kedzierski wroci! IP: *.play-internet.pl 18.01.20, 20:17
                To możesz zdradzić co Ci powiedzieli o wywózce śmieci BIO od sklepów w ZUM ?

Bo widzę, że wiadomości mamy rozbieżne.

Bo jak zobaczyłem na stronę ZUM to od sklepów są tylko rzeczywiście daty wywózki dla zmieszanych i selektywnych:

www.zumchelmno.com.pl/system/files/private/Harmonogram%20Niezamieszka%C5%82e%202020%20r..pdf

A miasto swoimi uchwałami nie obejmuje podobno nieruchomości niezamieszkałych, jak sklepy, działki nad Wisłą, cmentarze. Więc jak ma decydować o tym kiedy są wywożone tam śmieci ???
                Niezamieszkałe to ponoć wszystko decyduje ZUM, łącznie z cenami ??I każdy sklep płaci bezpośrednio do ZUM.

A z tymi Walentynkami to jakoś strasznie cicho , jaby jeszcze wszystko w powijakach było a przecież miał być w Chełmnie marketing, miała być reklama Chełmna , rozwój turystyki, listy Unesco .. a co mamy ,.... to co mamy. Jedyny historyczny hotel w centrum miasta ... zamknięty. O czym to świadczy??? Ja mam wrażenie, że się wyludniamy, w turystyce klapa, jedynie marketów przybywa, co niebawem doprowadzi do opustoszenia lokali sklepowych w centrum Chełmna. A knajpki tam nie powstaną , bo dla kogo ??Już dziś są tam pustostany...... a zapowiadało się tak pięknie...... szkoda.
                • Gość: z cch Re: Dzieki smieciom Kedzierski wroci! IP: 46.238.208.* 19.01.20, 00:54
                  W moim przypadku chodziło o BDO ,nie BIO.
                  W ZUM powiedzieli,że harmonogram ustaliło miasto.Jest ustawa o obowiązku utrzymania czystości w gminach i tu już obowiązuje uchwała
                  file:///C:/Users/User/Downloads/Regulamin%20-%20Dz.%20U.%20(1).pdf
                  ZUM odbiera według obydwu harmonogramów,bo większość sklepów jest usytuowana w nieruchomościach zamieszkałych.Błędne koło.ZUM chciał zmiany harmonogramu,aby częściej wywozić zbiórki selektywne,bo przez ustawę o segregacji mało śmieci trafia do pojemników na odpady zmieszane ,a więcej jest posegregowanych,ale miasto ustaliło inaczej i już.
                  Na mojej ulicy faktycznie odbierają i ze sklepów i z domów.Generalnie miasto nie przygotowało się na zmianę przepisów.Śmieciarki co tydzień jeżdżą po prawie puste pojemniki,a wory ludzie muszą dwa tygodnie trzymać.
                  Co do punktu drugiego - kto uwierzył w te bajki o rozwoju turystyki,unesco,skansenie i ławkach z wi fi,niech teraz to egzekwuje.Nie mój wybór. Większości było źle,moim zdaniem teraz będzie jeszcze gorzej.
                  Z Walentynek wielką tajemnicę robią zamiast trąbić gdzie się da ,żeby turystów ściągnąć.Przecież ponoć o tą turystykę głównie chodziło.
                  Odnoszę wrażenie,że robią wszystko,aby te walentynki okazały się klapą.Wtedy będzie powód,aby ich nie kontynuować i wszystkie możliwe środki przeznaczyć na 9 hills.
    • thefect Re: Dzieki smieciom Kedzierski wroci! 19.01.20, 02:52
      Pierwsza ofiara bałaganu śmieciowego jest :). Znajomy dostał telefon od Straży Miejskiej, że ma posprzątać śmieci bo dostanie mandat. Ale chwila, przecież zrobił wszystko zgodnie z zaleceniami to znaczy wystawił worki NA ULICĘ jak kazano :). Finał tego taki, że musiał zwolnić się z pracy (za co mu nikt nie zapłaci) i jechać sprzątać bo albo jakieś zwierzę albo jakiś amator metali kolorowych rozpierdzielił jego worek a, że był to papier więc fruwał sobie....jak to papier :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka