Dodaj do ulubionych

Chełmno - miasto mieszkańców?

28.08.20, 15:55
Czy mieszkańcy mają jeszcze jakiś wpływ na to co się dzieje w tym mieście? Tak sobie z boku patrzę i się zastanawiam: Czy mieszkańcy są zainteresowani tym co w mieście się dzieje? Czy próbują działać ku jego dobremu rozwojowi, czy jest to im obojętne?
Obserwuj wątek
  • Gość: Gabi Re: Chełmno - miasto mieszkańców? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.20, 19:32
   Mieszkańcy chcą, ale g.. mogą. Możemy się 'stawiać', upominać a to i tak nic nie daje. Nine Hills Festiwal trwa już któryś rok. Mieszkańcy prosili o 'wykaz wydatków' co rok i co ? I nic, tajemnica. Mieszkańcy głośno protestowali po wyborze dyrektor ChDK, która nie ma ku temu żadnego wykształcenia, doświadczenia i co ? I nic. Nie było obchodów rocznicy wybuchu wojny, bo covid, ale były koncerty, występy, są spacerki, bez maseczek - nie ma covida. Najlepiej w tym mieście mają Ci, którzy trzymają się blisko UM. Przykłady ? Wiceburmistrz - kolega burmistrza, Klaudia - niegdyś 'reporterka' Czasu Chełmna a dziś wysoki urzędnik w mieście. Dyrektorka ChDKu to już całkiem kpina. Kolesiostwo. Powtarzam - mieszkańcy chcą, ale nie mogą. Pozdrawiam.
   • beta.0 Re: Chełmno - miasto mieszkańców? 02.09.20, 00:10
    Mieszkańcy mogą się sprzeciwiać działaniom władz. Jednak nie może to polegać na stękaniu na herbatce u cioci. Sprzeciw powinien mieć powagę stanu prawnego, więc powinien być logiczny prawnie i przemyślany. Przede wszystkim petycja podpisana przez jak największą liczbę popierających, wykorzystanie dróg administracyjnych, wykorzystanie mediów. Są różne sposoby okazania swego niezadowolenia, jednak na pewno nie jest nim bierne przyglądanie się temu, że dzieje się źle :)
   • beta.0 Re: Chełmno - miasto mieszkańców? 02.09.20, 12:44
    Zaczęłam odpowiedź od końca, czas na poprawę. Mieszkańcy wybrali swoich przedstawicieli, którzy w ich imieniu powinni kontrolować co robią włodarze miasta. I konia z rzędem temu, kto teraz kontroluje pracę radnych. Mieszkańcy na bieżąco powinni rozliczać swoich radnych z tego co robią. Jak to wygląda? Zobaczyć można na sesjach, które są w internecie online... żadnych pytań, dociekań, nic. Rączka w górę, temat odfajkowany (wyłączając radnego Wrażenia). I co? Zdziwienie? Jak ich nikt nie nagabuje, nie mówi sprawdzam - radni co miesiąc odbierają dietę, byle dotrwać do następnych wyborów. A w między czasie? Spokój, cisza...
    I odpowiedz mieszkańcy g... mogą jest nie na miejscu. Mogą, ale nie chcą :(
    • Gość: ww Re: Chełmno - miasto mieszkańców? IP: *.adsl.inetia.pl 14.09.20, 22:30
     o czy mówisz, jakie rozliczanie radnych. poszli dla pieniędzy i brak zielonego pojęcia o tym, co się dzieje, puste obietnice przed wyborami. wiele razy informowano radnych o bolączkach, a efekt żaden. społeczeństwo dało się złapać na lep nowych twarzy z grupowania obecnego władcy chełmińskiego, a teraz mają to, co chcieli. zresztą poprzedni nie byli lepsi.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka