Dodaj do ulubionych

Nie przeliczać ludzi na pieniądze - mówi Burmistrz

27.11.20, 15:03
Na XXVII sesji padły ważne słowa: nie przeliczać ludzi na pieniądze, rozgrywki polityczne, pseudodebata, osoby wyśmiewane.... mocne słowa i to do jakiej sytuacji je odnieść? Proste, do ciągłej debaty na temat usytuowania w ECWM nad Jeziorem Starogrodzkim Zakładu Aktywizacji Zawodowej pod kierownictwem p. Lubańskiej. Jeszcze niedawno, latem, Burmistrz przekonywał, że Centrum jest tak zadłużone, że tylko zmiana stanu obecnego jest w stanie go uratować. Na teraźniejszej sesji słyszymy, że to CHDK był zadłużony. Ja rozumiem, że podawanie półprawd w sumie u niezorientowanego odbiorcy daje wrażenie prawdy - jednak p. Burmistrzu, co wreszcie było faktem dług CHDK czy ECWM? Wiadomo, że Centrum prowadziło działalność gastronomiczno - hotelarską. I na tym można generować dług, przy imprezach 100 - ponad 100 osób? A wiadomo, że CHDK jest instytucją kultury, a takie jednostki nie generują dużych zysków. Więc gdzie jest prawda?
Teraz ZAZ - ma on wspomagać niepełnosprawnych ( i podkreślmy nikt z tego powodu nie wyśmiewa niepełnosprawnych - jak sugeruje p. Burmistrz; proszę też panie Burmistrzu nie robić z nich niedołęgów życiowych, którzy bez pana sobie nie poradzą, bo oni radzą sobie dobrze i to bez pana nagłej "opiekuńczości").
Przypominam - w hotelu jest 28 pokoi, i imprezy dochodzące do ponad 100 osób. Czy dla osób niepełnosprawnych to jest idealne miejsce na przystosowanie do rehabilitacji i wprowadzenia na rynek pracy? Pamiętajmy, że są to też osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Czy nadmiar wrażeń wpłynie na poprawę ich zdrowia? Ale to akurat chyba tu nikogo nie obchodzi.
Jak również nie obchodzi nikogo co chcą niepełnosprawni, czy ich marzeniem jest praca w tak wygórowanych warunkach. Do tej pory praca im ofiarowana była dostosowana do ich potrzeb (niepełnosprawni, którzy mają odpowiednie dyspozycje nie zatrudniają się w ZAZ ach, oni są na rynku pracy ze swoim wyborem).
Więc pytanie - kogo zamierza uszczęśliwić p. Burmistrz?
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka