Dodaj do ulubionych

Nie jesteśmy gotowi...

17.12.20, 16:34
Ostatnio sesje RM to prawdziwy film sensacyjne i pytanie brzmi, nie "kiedy strzelba wystrzeli", tylko kto ma ją w tej chwili w ręce...
Najlepsze cytaty z XXIX sesji:
wypowiedź Burmistrza "... nie jesteśmy gotowi.." i natychmiastowa poprawa " komisja budżetowa nie jest gotowa..."
i inny cytat z ust Burmistrza ".. należy skrócić czas przekazywania materiałów na sesję..." - kuriozalnie wtóruje mu radny Karnowski, który w innej wypowiedzi podkreśla ".. to co było do tej pory normą, to nie znaczy, że nie trzeba coś zmienić..." = czyli konkludując, skoro do tej pory radni mieli 10 dniowy czas do przejrzenia materiałów, nad którymi mają głosować, obecnie skrócony do 7, to okazuje się, że teraz wystarczy, że materiały dostaną w dzień sesji. Bo? No, bo tak. A nóż przemyślą i nie nacisną "tak" a po przemyśleniu za i przeciw, sprzeciwią się?
I jeszcze jedna ciekawostka: od października nie ma komisja budżetowa swojego przewodniczącego (od czasu rezygnacji z tej funkcji radnego Mikruta). Dlaczego, gdy wydałoby się jest teraz bezwzględnie potrzebny? Bo chyba wszyscy zdają sobie sprawę, jaką wagę ma ta funkcja, przed dniem zatwierdzenia budżetu na przyszły rok.
I tu na scenę wkracza radny Karnowski, który wyjaśni nam dosadnie:
- skład ten powinien być ustanowiony, gdy pojawi się nowy radny (10 styczeń), bo on ma prawo wybrać komisję, bo musi być pełen skład rady i dopiero tą sprawę można przedyskutować.
Reasumując: Skoro nie ma osoby, która będzie kierować komisją to i tak nic nie zmieni, bo przecież budżet można ustalić tak lub tak, a i tak to nic nie zmieni.
I pytanie zasadnicze, kto w tym gronie "trzyma strzelbę"? I tak na marginesie: takie działanie wspiera mieszkańców czy im odbiera możliwość polepszenia bytu w naszym mieście?
Radzę się dobrze zastanowić nad odpowiedzią, bo ta odpowiedź dotyczy nas mieszkańców, a nie wyimaginowanej władzy, która teraz jest a za chwilę może jej nie być, a my zostaniemy w tym samym miejscu... i z tym co teraz osiągniemy.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka