Dodaj do ulubionych

ryby i ptaki głosu nie mają

16.04.21, 21:59
Już dzieci w podstawówce wiedzą, że żadna istota żywa nie jest obojętna na dźwięk. . Dźwięki zbliżone swoją charakterystyką akustyczną do dźwięków powstających w przyrodzie wywierają korzystny wpływ, zarówno na komórki roślinne, jak i zwierzęce. Sztuczne dźwięki o wysokim brzmieniu mają właściwości odwrotne i w miarę przedłużania czasu ich brzmienia powodują zahamowanie wzrostu lub nawet zniszczenie nie tylko roślin, lecz także innych organizmów żywych.
Coraz więcej jest dowodów na to, że wytwarzany przez ludzi hałas szkodzi ptakom, przy czym jedne gatunki okazują się bardziej wrażliwe niż inne. Najtrudniej jest ptakom większym, które wydają z siebie odgłosy o niższych częstotliwościach. Okazało się, że ptaki z gatunków śpiewających na niskich częstotliwościach rzadziej broniły swych terytoriów i rzadziej budowały gniazda w pobliżu hałaśliwych urządzeń.
Większość wie, że hałas wywiera ujemny wpływ na zwierzęta hodowlane i dziko żyjące – obniża przyrost masy ciała, zakłóca rozród, a nawet może powodować obumieranie zarodków ptasich. Jak można zauważyć, hałas jest czynnikiem degradującym środowisko naturalne.
Jednak pani dyrektor ChDkK ciągle się uczy i dlatego zapewne będzie musiała usłyszeć naszą podpowiedź. A wydałaby się, że kultura usubtelnia. Jednak chyba nie do końca tych, którzy powinni dbać o delikatną równowagę między naszym otoczeniem a naszym bytem.
„Przedstawiamy oficjalny teaser promujący 3. edycję Oriental Lake! 17.07.21 - Jezioro Starogardzkie//Chełmno”. Zapewne ważniejsze tu są pieniążki, które się zbierze z tej imprezy, niż to jaki naprawdę efekt zyskają.
Pani dyrektor najpierw myślimy, potem robimy.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka