Dodaj do ulubionych

"najważniejsza"

30.04.21, 10:41
Ten tytuł: "Wczoraj odbyła się 👌☑️ najważniejsza od wielu lat sesja Rady Miasta Chełmno - miasto zakochanych." powala i człowiek zastanawia się śmiać się czy płakać bo dalej czytamy: "Rada wyraziła zgodę, aby 👩‍💼 burmistrz Artur Mikiewicz utworzył pierwszą spółkę miejską, Chełmińską Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową Sp. z o.o." No tak, do tej pory na sesjach chwalono się tym co zostało zrealizowane, teraz weszła nowa moda, chwalmy się tym czego jeszcze nie ma :) To tłumaczy dlaczego to jest najważniejsza sesja. Takich jaj chełmniacy już dawno nie mieli.
I następna sprawa. Do tej pory mieszkańcy Chełmna żyli w błogiej świadomości, że to oni w mieście są ważni. Teraz na tej nowej sesji dowiedzieli się, że to, że poprzez swoich radnych próbują coś przekazać Burmistrzowi, to jest wielka obraza dla p. Burmistrza. Radny, który ośmielił się w imieniu mieszkańców śmiał zabrać głos to : po pierwsze robi showa sam radny pluje jadem. Tak teraz już mieszkańcy nie powinni mieć wątpliwości jaki jest stosunek Burmistrza miasta do mieszkańców. Zostało to jasno i wyraźnie wyartykułowane na wielkopomnej sesji.
Mieszkańcy od dawna postulują poprawę chełmińskich dróg jednak to dla Magistratu za mało, by pochylić się nad tym problemem. Stanowisko swoje UM przedstawił na swojej stronie: ""Uzupełniać ubytki można by bez końca, długofalowych rozwiązań trzeba.Remont ul. Gorczyckiego zgłaszamy w tym roku do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, jak również przebudowę ulic Kilińskiego, Panieńskiej i Łąkowej, remont dróg na os. 750-lecia Miasta Chełmna oraz modernizację ul. Polnej, Łunawskiej, z fragmentem ul. Młyńskiej, wraz z rozwiązaniem kolizyjnych skrzyżowań. Krok po kroku. Potrzeb jest wiele. W tym roku przed nami remont Dominikańskiej, Klasztornej i 22 Stycznia. Czekamy na informację ws. dofinansowania remontu ulic Rycerskiej, Wodnej i Poprzecznej. Pozdrawiamy " - czyli ble, ble, ble. Nie odpowiemy wam konkretami, bo jeszcze uwierzycie. Po co Urząd będzie się zajmował drobiazgami, przecież oni są od wyższych celów. Takie drobiazgi jak potrzeby przyziemne mieszkańców nie są warte uwagi. Przecież Burmistrz współpracuje z przedstawicielami rządu, więc co tam maluczcy.
Tak, to prawda, to była pierwsza taka sesja od lat. Dla Burmistrza liczy się tylko lojalność radnych, którzy potrafią tylko mówić : " jestem za", bez analizy, przemyśleń nad czym głosują. A że Burmistrz ma w radzie większość, tych którzy zagłosują za wszystkim co wskaże Burmistrz? Więc mamy to co mamy.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka