Dodaj do ulubionych

warzywniak przy Biskupiej

30.08.21, 19:14
Rozpoczynam ten wątek nie po to by kogoś złośliwie hejtować, lecz by doinformować lub przypomnieć czytającym tu komentarze właścicielom sklepów i straganów, iż produkty warzywne oraz owoce też podlegają reklamacji. O czym nie chcą wiedzieć niektórzy sprzedawcy.
Zdarzyło mi się zakupić w warzywniaku przy Biskupiej pęczek włoszczyzny. Sprzedawczyni podała mi z półki i zapakowała w reklamówkę. Dwukrotnie pytałem czy towar jest świeży. Potwierdziła, więc nie brałem go do ręki by sprawdzać. Dodatkowo kupiłem jeszcze węgierki, tym razem pytanie dotyczyło czy są na pewno słodkie, też otrzymałem potwierdzenie. Po rozpakowaniu włoszczyzny w domu okazało się, że cztery marchwie są nieświeże, przygniłe i miękkie niczym plastelina, nie do konsumpcji. Seler, por i pietruszka do przyjęcia.. Węgierki kwaśne i gorzkie. Na węgierki machnąłem ręką, będą na kompot. Niezwłocznie po dwudziestu minutach zjawiłem się w sklepiku z żądaniem wymiany marchwi na świeże. Zamiast uprzejmego przepraszam i wymiany lub zwrotu pieniędzy spotkała mnie ze strony sprzedawczyni agresja, wykrzykiwanie oraz szantaż, ,,że taki towar sprzedają jako świeży a jak mi się nie podoba to mam tu nie kupować bo nie będę więcej obsłużony !?..’’Dopiero gdy zwróciłem pani uwagę, iż narusza przepisy prawa, łaskawie z gniewem rzuciła na ladę cztery marchewki z półki. O dziwo świeżutkie, twarde i pachnące. Pani podtrzymując groźbę nie obsłużenia mnie następnym razem demonstracyjnie udała się na zaplecze. W swoim długim życiu po raz pierwszy z czymś takim się spotkałem.
Szanowni właściciele warzywniaka przy Biskupiej. Jeżeli przy następnej obecności spotkam się z odmową obsłużenia będzie to naruszenie prawa. Natomiast przypominam, iż owoce czy warzywa, podlegają tym samym zasadom reklamacji, jak inny sklepowy asortyment. Bez znaczenia pozostaje fakt, w jakim miejscu nabędziemy żywność – w supermarkecie, małym sklepiku czy na bazarku. Powinna być ona zawsze świeża i nadająca się do spożycia. Wniesienie reklamacji dot. żywności określa rozporządzenie z dnia 30 stycznia 2003 r. w sprawie terminów zawiadomienia sprzedawcy o stwierdzeniu niezgodności towaru żywnościowego z umową.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka