Dodaj do ulubionych

pellet ze słonecznika

19.09.22, 07:36
Witam wszystkich zainteresowanych , jak w temacie czy byłby ktoś zainteresowany zakupem pelletu , trochę w tym temacie poszperałem i jestem chętny spróbować tego opału . Cena jest bardzo atrakcyjna jest haczyk , trzeba zamówić 22 tony , osobiście biorę 2 tony . Potrzebne osoby do zamówienia pozostałych 20 ton . Parametry kaloryczności są ciekawe ale trzeba spróbować samemu by ocenić . Patrząc na cenę obecną pelletu drzewnego to cena jest bardzo atrakcyjna . Po niżej oferta pelletu , mam nadzieję że nie będzie głupich odpowiedzi jak to bywa na Chełmińskich forach , pozdrawiam i czekam na zainteresowanych .

PELLET Z ŁUSKI SŁONECZNIKA - WYSOKA KALORYCZNOŚĆ

Cena: 1 350 PLN
PELLET W BIGBAG I WORKACH NA MAGAZYNIE - DOSTĘPNY NATYCHMIAST Z MAGAZYNU - Grzywna ; Chełmża ,
lub transport powyżej 22 ton za darmo - w cenie do 300 km od przejścia granicznego Koroszczyn ( granica Polsko-Białoruska) –
dostawa bezpośrednia z granicy w ciągu 7 dni od potwierdzenia zamówienia. Przy większych odległościach dostawa na terenie Polski
kalkulowana indywidualnie – dopłata tylko za kilometry powyżej 300 km . Przy Naszej dostawie , Klient zapewnia rozładunek TIRA.
Zakupy poniżej 22 ton możliwe , ale tylko w cenach DETALICZNYCH i wyłącznie z odbiorem własnym z magazynu Grzywna ; Chełmża
Wysoka wartość opałowa - u Nas potwierdzona badaniami SGS - ostatnie badanie SGS - 19450 kJ/kg - w załączeniu , gwarantowana powyżej 18 000 kJ/kg
– wyższa od pelletów drzewnych i agro.
Ceny HURTOWE przy zamówieniu minimum 22 ton w BIGBAG lub 23,25 tony workowanego - obowiązują dla przyjętych zamówień do 31.08.2022 :
1. Luzem w BIG-BAG - 1350 zł/tonę netto - minimalne zamówienie 22 tony
2. Workowany po 15 kg na paletach – 1550 zł/tonę netto – minimalne zamówienie – 23,25 tony
PELLET SŁONECZNIKOWY jako paliwo charakteryzuje się następującymi parametrami:
1. średnica 8 mm;
2. długość 10-30 mm;
3. ciężar właściwy 550-600 kg/m³;
4. wilgotność do 10%;
5. wartość opałowa : gwarantowana powyżej 18 000 kJ/kg – ostatnie badanie SGS 19 450 kJ/kg – w załączeniu
6. popiół do 5%
Zalety PELLETU SŁONECZNIKOWEGO :
1. są bezpiecznymi, wysoce wydajnymi, przyjaznymi dla środowiska biopaliwami;
2. są produkowane bez użycia utrwalaczy chemicznych;
3. są paliwem bez emisji istotnych szkodliwych substancji
4. są paliwem które , można stosować we wszystkich rodzajach pieców – z automatycznym podajnikiem , zasypowych oraz wrzutowych
5. są paliwem nie generującym zanieczyszczeń , kurzu i pyłu a podczas spalania nie generują szkodliwych dla zdrowia substancji oraz nieprzyjemnego zapachu.
Obserwuj wątek
    • ad1ch Re: pellet ze słonecznika 19.09.22, 07:47
      Jeszcze tylko napiszę że nie które piece na eco-groszek nadają się do palenia pelletem , jeżeli masz podajnik na tzw : ślimak to jest szansa że będzie wszystko ok . Właśnie osobiście palę pelletem od 8 lat na jednym podajniku który wygląda od 8 lat jak nowy . Gdy używałem eco-groszku wymieniłem przez 3 lata trzy podajniki które wytarły się jak papier . Jestem hydraulikiem mam duże doświadczenie tak że to taka mała uwaga pozdrawiam .
    • ad1ch Re: pellet ze słonecznika 19.09.22, 07:57
      Jeżeli chodzi o wydajność i różnicę miedzy eco-groszek a pellet to moje porównanie jest takie że są bardzo zbliżone do siebie , śmię nawet powiedzieć że pellet przewyższa nawet parametry eco-groszku . Ale to moje spostrzeżenia z ostatnich 11 lat . Zalety : brak duszącego dymu , brudu , dach w końcu się oczyszcza od tej sadzy . Rzadsze czyszczenie paleniska , przyjemny zapach do tej pory drzewa , nie wiem jak w przypadku będzie słonecznika , podejrzewam że podobnie . W sumie czysta praca podczas zasypu zbiornika i przede wszystkim cicha praca podajnika , nic nie szczela i hałasuje , dłuższa żywotność pieca . Rozpisałem się to tyle na razie w temacie pozdrawiam .
    • ad1ch Re: pellet ze słonecznika 24.09.22, 21:50
      Rozumiem wszyscy już opał zakupili to dobrze powodzenia i ciepłej zimy życzę ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka