Dodaj do ulubionych

Niymce przeca tego nie robili

21.10.13, 20:33
Seksualne zbrodnie Niemców na Śląsku
www.dziennikzachodni.pl/artykul/1022401,seksualne-zbrodnie-niemcow-na-slasku-drastyczne-zdjecia,id,t.html?cookie=1
Przemoc seksualna niemieckich żołnierzy w Polsce, morderstwa na śląskich pacjentach, postawy strażniczek obozowych, wyroki Niemieckiego Sądu Specjalnego w rejencji katowickiej to trudne, wciąż mało znane tematy związane ze zbrodniami III Rzeszy na terenie naszego regionu. We wtorek w Katowicach rozmawiają o tym polscy i niemieccy historycy na konferencji naukowej „Struktury zbrodni, nowe kierunki badań”.

To niemieccy badacze poruszą najbardziej drażliwe kwestie, o których przez dziesięciolecia prawie się nie posało. Dr Maren Röger z Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie omówi temat tabu - sprawę seksualnej przemocy okupantów. Propaganda nazistowska co prawda twierdziła, że kontakty z kobietami z krajów podbitych to pohańbienie rasy, ale rzeczywistość była inna. Ale o tym milczały tez same ofiary.

I Niymce przeca byli wyzwolicielami, a nie okupantami.
Obserwuj wątek
    • cinrano Re: Niymce przeca tego nie robili 21.10.13, 20:49
      Niymce to jes unmoglisch. Przeca wg balcia Niymce nowet wsadzali Żydów do gett i obozów żeby ich chronić przed gorolami. A tu takie podejrzenia. Przeca to barżo pokojowy i spokojny narodek. Szlyzjerstwo to samo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka