Dodaj do ulubionych

Dożywocie dla mordercy Susanny Feldmann

14.05.20, 20:27
22 maja 2018 uchodźca z Iraku Ali Bashar zgwałcił i bestialsko zamordował swoją przelotną znajomą 14-letnią Susannę Feldmann w Wiesbaden. Susanna znała młodszego brata Ali Bashara. Zwłoki zostały lekko przykryte ziemią i znalezione przy nasypie kolejowym dwa tygodnie później.

Siedmioosobowa rodzina Bashar wyjechała na początku czerwca z powrotem do Iraku. Do Niemiec przyjechała w 2015 roku na azyl. Jej wniosek o azyl został odrzucony. Rodzina posiadła dwie tożsamości. W ośrodku azylantów żyła pod innym nazwiskiem, z Düsseldorfu odleciała 2 czerwca o 19:10 do Istambułu i dalej do irackiego Erbilu pod innym nazwiskiem. Niemieckiej kontroli granicznej pokazali inne dokumenty, a bilety zamówione pod innym nazwiskim pokazali wraz z inymi dokumentami irackimi.

W nocy z 7 na 8.06.2018 udało się kurdyjskim służbom bezpieczeństwa zatrzymać podejrzanego w Iraku, który został przewieziony do Niemiec. Ali Bashar był wielokrotnie notowany przez policję, był wmieszany w bójkę, napad, obrażał bez powodu kobiety i był podejrzanym o gwałt na 11-latce.

Według reportażu niemieckiej stacji państwowej ZDF rodzina jest w Iraku dosyć majętna i wyjechała do Niemiec licząc na luksusowe życie. Ali Bashar został aresztowany w posiadłości swojego wujka w bungalowie z atrium z klimatyzacją.

Sąd najwyższy odrzucił kilka dni temu jego wniosek o rewizję wyroku sądu niższej instancji. Wyrok dożywotniego więzienia jest prawomocny.


www.focus.de/panorama/welt/bgh-entscheidet-urteil-im-mordfall-susanna-rechtskraeftig_id_11981291.html
www.bild.de/news/inland/auftragsmord/so_lief_die_festnahme_im_irak-56333512.bild.html

Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka