Dodaj do ulubionych

Szpiegostwo w Niemczech

11.07.20, 11:20
1. Egipt

Niemcy: rzekomy egipski szpieg w zespole rzecznika prasowego Merkel
Współpracownik zespołu rzecznika rządu Merkel miał latami gromadzić informacje dla egipskiego wywiadu. Prokuratura prowadzi śledztwo.
Według raportu Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji, w Niemczech są aktywne dwie tajne służby Egiptu: odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa zewnętrznego – General Intelligence Service (GIS) i wewnętrznego National Security Service (NSS). Ich głównym celem jest gromadzenie informacji o żyjących w Niemczech egipskich opozycjonistach, na przykład o członkach i sympatykach Bractwa Muzułmańskiego, w Egipcie zakazanego i uznanego za organizację terrorystyczną. Ale w centrum zainteresowania egipskiego wywiadu mogą się znaleźć także koptyjscy chrześcijanie. Egipskie służby wywiadowcze próbują zwerbować żyjących w Niemczech rodaków dla celów wywiadowczych

2. Chiny

Minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer z niepokojem obserwuje rosnące wpływy Chin. Jak mówi, Pekin "bezwzględnie" broni swoich interesów politycznych i gospodarczych.
Zdaniem szefa niemieckiego MSW, "ze strony Chin płyną hybrydowe zagrożenia, którym musimy stawić czoło". Dotyczy to, na przykład, stale rosnącej aktywności chińskiego wywiadu. "Wiemy, że Chiny interesują się naszą infrastrukturą", powiedział Seehofer w wywiadzie dla "Welt am Sonntag". Chiny rozwijają działalność wywiadowczą równolegle do ich nowej strategii Jedwabnego Szlaku; "To coś innego od tego, czego doświadczyliśmy w latach zimnej wojny", podkreślił.

Chiny pomagają, ale nie bezinteresownie
Horst Seehofer zwrócił uwagę, że koronakryzys wykazał, iż Chiny są "konkurentem systemowym", gotowym "bezwzględnie" bronić swoich interesów. Na początku pandemii koronawirusa Pekin udzielał bardzo niewielu informacji na ten temat. Teraz natomiast dokłada wszelkich starań, aby cały świat chwalił chiński sposób walki z pandemią. Jak dodał, Chiny "rozsyłają na cały świat najrozmaitsze środki ochronne, żeby przedstawić się w korzystnym dla nich świetle".


www.dw.com/pl/niemcy-rzekomy-egipski-szpieg-w-zespole-rzecznika-prasowego-merkel/a-54120010
www.dw.com/pl/szef-niemieckiego-msw-ostrzega-przed-chinami/a-54058602

***

Konkretniej mówiąc służby egipskie szpiegują radykalnych egipskich islamistów którzy w RFN otrzymują azyl polityczny.
Radykalni islamiści których celem jest stworzenie państwa islamskiego otrzymują w RFN azyl polityczny.
Chrześcijanie uciekają z Egiptu, tam są szpiegowani, a Niemcy i UE płacą Egiptowi miliardy.

***
W Niemczech studiuje 30 tys. Chińczyków, to są dzieci aparatczyków z maoistowskiej Komunistycznej Partii Chin.
Podatnik niemiecki płaci na nich około 200 milionów euro rocznie w postaci stypendiów lub akademików. Oczywiście studia są bezpłatne.
Ci wykształceni w Niemczech Chińczycy szpiegują potem z Chin niemieckie firmy.

Obserwuj wątek
  • hans-jurgen Re: Szpiegostwo w Niemczech 11.07.20, 12:01

   Zapomnialas Petronello jeszcze dopisac o szpiegach USA, Izraela i Ruskich,
   acha sa tez szpiedzy arabscy.
   Straty w niemieckiej gospodarce sa obliczane na dziesiatki miliardow euro
   w roku. No ale jak minister spraw wewnetrznych i ochrona panstwa ( Verfassungsschutz )
   stwierdza, ze najwiekszym zagrozeniem w Niemczech jest prawicowa extrema
   i antisemityzm, to mnie juz nic nie zdziwi.
   • petronella.kozlowska Re: Szpiegostwo w Niemczech 11.07.20, 12:50
    Wiadomo że każdy szpieguje każdego. Niemcy też szpiegują i na dodatek jeszcze wywierają presję na inne państwa tzw. wolnymi mediami.

    Różnica pomiędzy szpiegami z USA, Francji, Izraela w Niemczech jest taka, że oni nie szpiegują własnej opozycji, jak to jest w przypadku religii pokoju np. z Egiptu.
    Ingwilowana jest opozycja radykalnych islamistów - trzeba sobie wyobrazić rozmiar niemieckiego idioctwa, że radykałowie otrzymują azyl w Niemczech, przygotowując równocześnie zamachy w Niemczech.

    Szczytem idioctwa polityki Merkel jest umorzenie Egiptowi długów w wysokości 80 milionów euro w czasie gdy zarzut szpiegostwa był już znany.


    www.bild.de/politik/inland/politik-inland/trotz-spionage-skandal-regierung-erlaesst-aegypten-80-mio-schulden-71814276.bild.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka