Dodaj do ulubionych

Niemiecka hipokryzja

06.03.22, 12:40
Niemiecka hipokryzja


Nie dalej jak sześć tygodni temu Polska rozpoczęła budowę muru na swojej granicy z Białorusią. Uchodźcy, osoby ubiegające się o azyl i migranci, którzy chcieliby dostać się do UE z Syrii, Iraku lub Afganistanu przez Białoruś, mają być powstrzymywani. Dramat kilku tysięcy osób, które musiały przetrwać na mrozie w strefie przygranicznej i którym nie pozwolono ani na wjazd do Polski, ani na powrót na Białoruś, od tygodni trafiał na pierwsze strony gazet.

Komentarze:

alex2222
godzinę temu
Różnica jest podstawowa i każdy widzi ją jak na dłoni: z Ukrainy przyjeżdżają kobiety z dziećmi, ich mężczyźni walczą z ruskimi bandytami, z krajów arabskich pierwsze uciekały młode byczki i to wcale nie przed wojną...
151 23

yzek
godzinę temu
Rżnięcia głupa ciąg dalszy: udawanie, że "nie ma różnicy" między uchodźcami a szturmującymi granicę bojówkami organizowanymi przez mafię przy wsparciu reżimów Putina i Łukaszenki. Normalni ludzie ją widzą i stąd ta "zaskakująca" różnica w traktowaniu jednych i drugich.next.gazeta.pl/next/7,168930,28189346,nieoczekiwany-zwrot-w-polityce-unii-europejskiej-wobec-uchodzcow.html#s=BoxMMtImg2
Obserwuj wątek
  • petronella.kozlowska hipokryzja: burmistrz co innego, powiat co innego 09.03.22, 22:17
   Burmistrz niemieckiego miasta nie chce przyjmować uchodźców z Ukrainy

   Burmistrz Lubmina w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie nie chce przyjmować uchodźców z Ukrainy. Odmowę uzasadnia zwiększonym zagrożeniem dla infrastruktury krytycznej, która mogłaby się stać celem ataków w związku z wojną na Ukrainie.

   W związku gmin Amt Lubmin, którego miasto jest stolicą, zbiegają się rosyjskie gazociągi Nord Stream 1 i Nord Stream 2. Ponadto w pobliżu znajduje się tymczasowe składowisko odpadów jądrowych - wylicza dziennik "Ostsee-Zeitung".
   Za przyjmowaniem ukraińskich uchodźców opowiadają się natomiast władze powiatu Vorpommern-Greifswald.

   Zarządzenie burmistrza Axela Vogta
   Burmistrz Axel Vogt zarządził, by w Luminie nie organizowano ani nie zapewniano zakwaterowania uciekinierom z Ukrainy. Zakaz dotyczy również zakwaterowania w sąsiednich gminach Bruenzow, Wusterhusen, Rubenow i Kroeslin - wynika z pisma burmistrza, z treścią którego zapoznała się gazeta.
   Zarządzenie ma na celu ochronę społeczeństwa, gości oraz przedsiębiorstw. "W przypadku ataku istnieje niebezpieczeństwo, że jego skutki mogą dotknąć także okoliczne gminy" - napisano w uzasadnieniu zakazu.
   "W świetle pierwszych konkretnych podejrzeń lub przestępstw popełnionych w ostatnich dniach oraz aktualnych ocen ryzyka należy przyjąć, że w rejonie przemysłowym panuje stan podwyższonego zagrożenia" - pisze Vogt. Istnieją obawy, że infrastruktura o dużym znaczeniu gospodarczym może stać się celem ataków w związku z wojną na Ukrainie.

   Władze powiatu: Zakwaterowanie Ukraińców zostanie zorganizowane
   Pytana przed tygodniem przez redakcję gazety policja nie wiedziała o żadnych przestępstwach w tej sferze.
   Portal NDR pisze, że starosta powiatu Vorpommern-Greifswald, Michael Sack, zapowiedział, iż zakwaterowanie uchodźców z Ukrainy zostanie zorganizowane na terenie całego powiatu, nie wyłączając Lubmina.   wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-burmistrz-niemieckiego-miasta-nie-chce-przyjmowac-uchodzcow-,nId,5880037#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
    • petronella.kozlowska Durniu szwampuch 10.03.22, 13:29
     Żak nie przebierał w słowach. Ostro ocenił Rydzyka, mówiącego o uchodźcach z Ukrainy

     ***

     Rydzyk nie mówił o uchodźcach.


     ***
     Chciałbym jednak przestrzec, żebyśmy uważali, bo my, Polacy, jesteśmy bardzo emocjonalni. Nas można wziąć na serce. Miejmy otwarte serca, ale uważajmy. Używajmy jeszcze więcej rozumu – zaapelował założyciel Radia Maryja oraz Telewizji Trwam.

     – Dlaczego to mówię? Obawiam się, żeby razem z uchodźcami wojennymi z Ukrainy nie przybyli do Polski ci, którzy nie powinni być w Polsce, przed którymi się broniliśmy. Nie wyszło w 2015 roku, jak chciała iluś nam ściągnąć PO i inni do Polski. "Otworzyć granice" – to mówili niepolscy Polacy – stwierdził.
      • petronella.kozlowska Re: Durniu szwampuch 10.03.22, 21:11
       Dwóch policjantów w Gotha miało skontrolować Polkę ze względu na podejrzenie posiadania przez nią sfałszowanych dokumentów. W mieszkaniu wybzykali ją. Dostali po 2 lata i 3 miesiące. Jak ma się dobre chody to i się dostaje niski wyrok.

       www.tag24.de/justiz/gerichtsprozesse-thueringen/sexueller-missbrauch-polizisten-muessen-nach-dreier-im-dienst-ins-gefaengnis-2363047
   • petronella.kozlowska A propos hipokryzji cz. 1 15.03.22, 12:50
    Greenpeace demonstrował 4 marca w Hamburgu przeciwko importowi węgla z Rosji.
    Na frachtowcu “Grant T” przewożącym 100 tys. ton węgla został namalowany napis „No Coal” „No War“.

    Niemcy zaimportowaływ 2021 roku z Rosji węgiel o wartości 2,2 miliardy euro, do tego dochodzą produkty węglowe jak koks i inne o wartości 470 mln euro.

    presseportal.greenpeace.de/211683-no-coal-no-war-greenpeace-aktive-demonstrieren-im-hamburger-hafen-an-frachter-mit-russischer-kohle
    • petronella.kozlowska A propos hipokryzji cz. 2 15.03.22, 12:51
     Greenpeace demonstrował 7 marca w Bremie przeciwko importowi paliw płynnych z Rosji.
     Na tankowcu „Seasprat“ przewożącym 40 tys. ton ropy został namalowany napis „Peace - Not Oil“.
     Niemcy zaimportowaływ 2021 roku z Rosji ropę i produkty pochodne o wartości 12,3 miliarda euro.


     presseportal.greenpeace.de/211775-peace-not-oil-greenpeace-aktive-demonstrieren-im-hafen-von-bremen-an-tanker-mit-ol-aus-russland
      • petronella.kozlowska Durniu 15.03.22, 18:50
       www.zeit.de/wirtschaft/2022-03/deutschland-warenhandel-russland-anstieg-kriegsbeginn-oekonomie-ukraine

       Wzrost eksportu do Rosji w styczniu 2022 o 30,7% w porównaniu do stycznia 2021.
       Eksport to maszyny,. pojazdy mechaniczne i ich części orza wyroby chemiczne.


       Der deutsche Warenhandel mit Russland ist vor der Invasion in die Ukraine stark gestiegen. Die Exporte nach Russland wuchsen im Januar um 30,7 Prozent im Vergleich zum Vorjahresmonat auf 2,1 Milliarden Euro, wie das Statistische Bundesamt mitteilte.

       Exportiert wurden nach Russland hauptsächlich Maschinen für 413 Millionen Euro (+22,3 Prozent), Kraftwagen und Kraftwagenteile im Wert von 349 Millionen Euro (+21,0 Prozent) und chemische Erzeugnisse für 281 Millionen Euro (+32,1 Prozent). Damit lag der Anteil Russlands bei 2,0 Prozent der deutschen Gesamtexporte.


       • petronella.kozlowska Durniu cz. 2 15.03.22, 18:54
        13.02.2022

        www.welt.de/politik/deutschland/article236869121/Umstrittene-Exporte-Deutsche-Unternehmen-lieferten-militaerisch-nutzbare-Gueter-fuer-Russland.html

        Z Niemiec eksportowano do Rosji min. maszyny które można zastosować w produkcji sprzętu zbrojeniowego oraz chemikali stosowanych w produkcji amunicji.


   • petronella.kozlowska Durniu cz.3. 16.03.22, 20:21
    Krwawa ropa Putina wciąż dociera do Niemiec, do rafinerii Rosneftu w Schwedt nad Odrą.

    www.tag24.de/thema/ukraine-konflikt/protest-aktion-vor-pck-raffinerie-schwedt-greenpeace-belagert-rosneft-tochter-2371436

  • szwampuch58 Re: Niemiecka hipokryzja 28.04.22, 11:10
   Siedmiu kiboli Wisły Kraków, należących do ekipy "Sharksów", na oczach świadków brutalnie zamordowało 18-letniego Miłosza, kibica Cracovii. W czwartek (28 kwietnia) część oskarżonych zostanie wypuszczona na wolność. Wszystko przez opieszałość sądu w Krakowie.
   • petronella.kozlowska Re: Niemiecka hipokryzja 15.06.22, 17:06
    Niemcy są największym importerem po Chinach energii z Rosji

    zwischen 24. Februar und 3. Juni 61 Prozent der fossilen Exporte Russlands auf die EU. Dies entspricht demnach 57 Milliarden Euro. Unter den Einzelstaaten war China mit 12,6 Milliarden Euro wichtigster Kunde vor Deutschland mit 12,1 Milliarden und Italien mit 7,8 Milliarden Euro.

    www.focus.de/politik/ausland/ukraine-krise/seit-kriegsbeginn-russland-hat-93-milliarden-euro-mit-energieexport-verdient-frankreich-hat-importe-erhoeht_id_107960167.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka