Dodaj do ulubionych

Franz niy popusci.

04.06.22, 21:27
Franz niy popusci.
socer-schlesier 08.12.18, 20:35


forum.gazeta.pl/forum/w,34281,167282387,167282387,Franz_niy_popusci_.html


Holenderski eurokomisarz Frans Timmermans został wybrany na zjeździe europejskich socjaldemokratów na ich czołowego kandydata w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Podczas swojego przemówienia po wyborcze złożył "uroczystą obietnicę" Polakom.

Powinniśmy zadać sobie pytanie, czy demokracja opiera się tylko na rządach większości? To demokratura. Demokracja jest także poszanowaniem mniejszości – podkreślił Timmermans. Pod adresem Polaków obecny wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej wystosował, jak zaznaczył, "uroczystą obietnicę". – Nigdy nie opuszczę narodu polskiego w jego walce o demokrację, wolność i praworządność – zapewnił. Delegaci zareagowali długimi oklaskami. – Zwyciężymy nie ze względu na moją determinację, ale dlatego, że Polacy sami chcą być Europejczykami – dodał Timmermans

wiadomosci.onet.pl/swiat/frans-timmermans-do-polakow-nie-opuszcze-was/wg9k4vr
Obserwuj wątek
  • petronella.kozlowska Re: Franz niy popusci. 04.06.22, 21:28
   2022
   Timmermans: Świat patrzy na Polskę z podziwem

   - Możecie być dumni, z tego co robicie dla braci Ukraińców, bo jesteście dla świata przykładem równości, wolności i solidarności - powiedział we Wrocławiu wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Podkreślił, że "wielu ludzi myślało, że Polska jest nieprzyjazna dla obcokrajowców".

   Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. europejskiego zielonego ładu Frans Timmermans jest uczestnikiem konwencji Lewicy "Europa równych szans", która odbywa się w sobotę we Wrocławiu.
   - Świat patrzy na Polskę z podziwem przez te sto dni wojny na Ukrainie. Możecie być dumni, z tego co robicie dla braci Ukraińców, bo jesteście dla świata przykładem równości, wolności i solidarności" - powiedział Timmermans.

   Ocenił, że wojna w Ukrainie toczy się o wartości europejskie, o demokrację, równość, wolność i solidarność, a agresor w tej wojnie Władimir Putin myślał, że Europa jest słaba i można jej narzucić wartości autokratyczne.


   wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-timmermans-swiat-patrzy-na-polske-z-podziwem,nId,6071559#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka