Dodaj do ulubionych

KL Auschwitz-Birkenau -Ślązacy przeciw prawdzie.

12.04.06, 21:56
Związek Ludności Narodowści Śląskiej wystąpił do UNESCO o odrzucenie
polskiego wniosku,ktory chce w oficjalnej nazwie KL Auschwitz-Birkenau
umieścić określenie niemiecki nazistowski -jednoznacznie wskazujący winnych
popełnionych tam zbrodni. / Rzeczypsp. z dn.12 04 2006 nr.087 /
Sieg Heil Herr Gorzelik !
Obserwuj wątek
    • black.ok Re: KL Auschwitz-Birkenau -Ślązacy przeciw prawdz 12.04.06, 22:07
      Roczniok, wspólnie z dwójką działaczy RAŚ, napisał list do UNESCO. Poprosił, by
      nie uwzględniono wniosku polskich władz w sprawie nazwy obozu koncentracyjnego
      Auschwitz-Birkenau.

miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,3276451.html
      Sieg Heil herr Roczniok & RAŚ
      • rico-chorzow Re: KL Auschwitz-Birkenau -Ślązacy przeciw prawdz 12.04.06, 22:16
        Herr-pisze się dużą literą.
        • Gość: gość z zaświatów Chorzów też IP: 87.207.14.* 12.04.06, 22:18
        • Gość: Roman Adler Re: KL Auschwitz-Birkenau -Ślązacy przeciw prawdz IP: *.pip.gov.pl / 212.69.68.* 29.05.06, 09:30
          Jaki herr, tako litera...
      • Gość: gość z zaświatów mój wujek stracił rozum w katowni NKWD IP: 87.207.14.* 12.04.06, 22:17
        i tak nienawidził komunistów,że twierdził, iz żaden Gagarin nie istnieje.Roczniok cierpi na podobną przypadłośc w stosunku do Polaków
        • rico-chorzow Re: mój wujek stracił rozum w katowni NKWD 12.04.06, 22:24
          Gość portalu: gość z zaświatów napisał(a):

> i tak nienawidził komunistów,że twierdził, iz żaden Gagarin nie istnieje.Roczni
          > ok cierpi na podobną przypadłośc w stosunku do Polaków

Jakie mundury nosili ci wartownicy na wieżyczkach Oświęcimiy po 1945,były jakieś
          mundury narodu NKWD?:)
          • sas12 Re: mój wujek stracił rozum w katowni NKWD 12.04.06, 22:27
            do 1945 bylo tam wsrod SS manow kilku gornoslazakow.
            • rico-chorzow Re: mój wujek stracił rozum w katowni NKWD 12.04.06, 22:28
              sas12 napisał:

> do 1945 bylo tam wsrod SS manow kilku gornoslazakow.

He....he....he
          • Gość: gość z zaświatów niebieskie otoki IP: 87.207.14.* 12.04.06, 22:28
            a mundury zielone, jak inne rosyjskie
      • Gość: BomberHarris Kłamcy oświęcimscy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.06, 09:58
        RAŚiści to kłamcy oświęcimscy.
        • Gość: BomberHarris Re: Kłamcy oświęcimscy i jeszcze... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.06, 10:54
          "Andrzej Roczniok, działacz Ruchu Autonomii Śląska, wbrew historycznej prawdzie
          powtarza, że w Oświęcimiu istniał polski obóz koncentracyjny. Krytykuje go
          nawet Jerzy Gorzelik, lider organizacji. - Chciał bronić więzionych tam
          Ślązaków, ale wybrał zły moment. Większość odbierze to jako sprzeczne ze
          zdrowym rozsądkiem i polskim interesem - mówi."

Czyli Gorzelik zgadza się,z Roczniokiem,że był to polski obóz
          koncentracyjny,tylko stwierdza,żeby na razie o tym głośno nie mówić.Na razie
          mie jest doby moment.

RAŚiści to kłamcy oświęcimscy i dwulicowe szuje.
          • oppelner_os Re: Kłamcy oświęcimscy i jeszcze... 16.04.06, 12:25
            To wy wszechpolaczki jestescie klamcami oswiecimskimi i nie zawracaj kijem Wisly
            gorolu.
            • Gość: BomberHarris Re: Kłamcy oświęcimscy i jeszcze... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.06, 12:43
              oppelner_os napisał:

> To wy wszechpolaczki jestescie klamcami oswiecimskimi i nie zawracaj kijem
              Wisl
              > y
              > gorolu.
              Oto cała kultura dwupaszportowców,którzy udają Niemców.
              Też uważasz ,że Auschwitz-Birkenau był polskim obozem zagłady ?

Przy okazji sprawy ładnie widać kto sponsoruje RAŚistów.
              • oppelner_os Re: Kłamcy oświęcimscy i jeszcze... 21.04.06, 19:19
                W latach 1940-45 byl niemiecki a pozniej polski:)
          • slezan Re: Kłamcy oświęcimscy i jeszcze... 18.04.06, 12:01
            A Ty nie wiedziałeś o istnieniu komunistycznego polskiego obozu w Oświęcimiu?
            Taki nieuk a dyskutować chce.
            • Gość: BomberHarris Re: Kłamcy oświęcimscy i jeszcze... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.06, 22:16
              Nie kombinuj Slezan i nie tłumacz się tak nędznie.Wiadomo,że RAŚ musi się
              wykazać względem niemieckich chlebodawców i chce winę za powstanie i istnienie
              Auschwitz-Birkenau przerzucić na okupowanych Polaków.Niby to Polacy zbudowali
              obóz śmierci,łapali ludzi w całej Europie,mordowali,a SS-mani próbowali temu
              przeciwdziałać.
              RAŚiści to świadomi kłamcy oświęcimscy.
              • slezan Re: Kłamcy oświęcimscy i jeszcze... 20.04.06, 23:33
                Dalej nie doczytałeś o obozach zakladanych przez polskich komunistów? Rzymianie
                mawiali, że zbłądzić zdarza sie każdemu, ale trwać w błędzie może tylko
                głupiec. Jesteś idealną egzemplifikacją tej starożytnej mądrości.
                • Gość: BomberHarris Re: Kłamcy oświęcimscy i jeszcze... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.06, 12:14
                  W Majdanku komuniści też więzili,ale nie o to chodzi.Slezan z innymi RAŚistami
                  próbuje przerzucić winę za działalność Auschwitz-Birkenau ze swoich niemieckich
                  dobrodziejów na Polaków.Za coś w końcu te pieniądze muszą płynąć.
                  • farys_stop Re: Kłamcy oświęcimscy i jeszcze... 21.04.06, 13:12
                    No nie wiem czy niemieckich chlebodawców - Niemcy w to łap nie maczali ale
                    Żydzi owszem wienc RASISCI pewnie są sponsorowani przez światowe żydostwo
                    :)
                    • slezan Re: Kłamcy oświęcimscy i jeszcze... 21.04.06, 19:13
                      Tak, i dlatego nasz miły Bombercośtam Żydów nienawidzi równie mocno jak
                      Niemców:-).
                      • oppelner_os Re: Kłamcy oświęcimscy i jeszcze... 21.04.06, 19:18
                        To dlaczego ten Bombercostam broni polskich komunistow?
                        • slezan Re: Kłamcy oświęcimscy i jeszcze... 21.04.06, 19:25
                          Ale tylko Moczarowców:-).
                          • oppelner_os Re: Kłamcy oświęcimscy i jeszcze... 21.04.06, 19:38
                            No tak to przeciez takie oczywiste:)))
                            Pan Bombercostam to typowy antysemita i nacjonalista, czyli kto?
                            Polski faszysta:)))
        • oppelner_os Kłamcy oświęcimscy to Polacy 16.04.06, 12:21
          • sas12 Re: Kłamcy oświęcimscy to Polacy 20.05.06, 17:52
            deutsche-silesische lager
            w załodze ssmanskiej obozu byli slounzaki wiec taka nazwa powinna szlezierskich
            neonazistow usatysfakcjonowac
    • black.ok Re: KL Auschwitz-Birkenau -Ślązacy przeciw prawdz 12.04.06, 22:32
      Na Cichej wiedzą jak się wyciąga rączkę.
      • rico-chorzow Re: KL Auschwitz-Birkenau -Ślązacy przeciw prawdz 12.04.06, 22:35
        black.ok napisał:

> Na Cichej wiedzą jak się wyciąga rączkę.

Jak Pan do swych podgaci kontrolując ich kolor?:)
        • Gość: gość z zaświatów Podgacie!!! IP: 87.207.14.* 12.04.06, 22:37
          tak mówi małpa, która nie jest Niemcem, a nie chce być Polakiem!
          • rico-chorzow Re: Podgacie!!! 12.04.06, 22:42

> tak mówi małpa, która nie jest Niemcem, a nie chce być Polakiem!

A widział Pan małpy chcące być Polakami,ja nie;)),może Pan był za długo w klatce:))
            • Gość: gość zzaświatów Re: Podgacie!!! IP: 87.207.14.* 12.04.06, 22:46
              jak nie małpa, to ni pies, ni wydra!
              • rico-chorzow Re: Podgacie!!! 12.04.06, 22:49
                Gość portalu: gość zzaświatów napisał(a):

> jak nie małpa, to ni pies, ni wydra!

Pan się pogłubił w własnej narodowej zoologii;))
    • oberschlesier.de Polacy boją się własnej historii jak ognia 12.04.06, 22:33
      Dlaczego Polacy nie chcą rozliczyć własnej historii?
      Dlaczego nie chcą rozliczyć polskich zbrodni na Narodzie Śląskim?

Czy status Polaka-ofiary jest zagrożony?
      Czego boją się Polacy?
      Co macie do powiedzenia rodzinom pomordowanych Ślązakom?

• Gość: gość z zaświatów zacznijmy od tego,że Naród Śląski nie istnieje IP: 87.207.14.* 12.04.06, 22:34
        • rico-chorzow Re: zacznijmy od tego,że Naród Śląski nie istniej 12.04.06, 22:40
          Dziękuję za dużą literę mojej narodowości:)
          • Gość: gość z zaświatów a ty pisz nazwę polskiego miasta IP: 87.207.14.* 12.04.06, 22:44
            Chorzów z dużej litery
            • rico-chorzow Re: a ty pisz nazwę polskiego miasta 12.04.06, 22:47

> Chorzów z dużej litery

Entschuldigung,ów błąd nie powtórzy się -Chorzow:-)
        • oppelner_os Mylisz sie Milik. Narod Slaski istnieje:( 12.04.06, 22:42
          • Gość: gość z zaświatów Re: Mylisz sie Milik. Narod Slaski istnieje:( IP: 87.207.14.* 12.04.06, 22:45
            udowodnij ! hahahahaha
            • oppelner_os Re: Mylisz sie Milik. Narod Slaski istnieje:( 12.04.06, 22:50
              Tobie Milik nic nie trzeba udowadniac. Ty juz zostales zaprogramowany przez tzw.
              polskich histerykow. Powiedz po co udowadniac Polakowi, ze jest Narod Slaski?
              Ja jestem Slazakiem i to najlepszy dowod Milik:)
              • Gość: gość z zaświatów Ja też jestem Ślązakiem IP: 87.207.14.* 12.04.06, 22:54
                i niby co z tego wynika?
                • rico-chorzow Re: Ja też jestem Ślązakiem 12.04.06, 22:56

> i niby co z tego wynika?

Bardzo dobrze:)

173 001:))
                  • Gość: gość z zaświatów dopisz trzy zera IP: 87.207.14.* 12.04.06, 22:58
                    to niczego nie zmienia, a będziesz sie czuł lepiej!
                    • oppelner_os Re: O mnie sie nie martw Milik 12.04.06, 23:00
                      Ja czuje sie doskonale a ty? Masz jakies problemy?
                    • rico-chorzow Re: dopisz trzy zera 12.04.06, 23:01

> to niczego nie zmienia, a będziesz sie czuł lepiej!

Ma Pan rację,lepiej jakość,jak Pana w ilości śląskiej:)
                      • Gość: gość z zaświatów sensu tego zdania nie rozumiem IP: 87.207.14.* 12.04.06, 23:04
                        ale co to ma za znaczenie
                        • oppelner_os Wszyscy oprocz ciebie rozumieja sens tego zdania 12.04.06, 23:05
                          Dziwne nie?
                        • rico-chorzow Re: sensu tego zdania nie rozumiem 12.04.06, 23:06

> ale co to ma za znaczenie

Pan wiele znaczeń nie rozumie:),ostatnio o małpie:)
                      • Gość: gość z zaświatów sens tego zdania jest podobny IP: 87.207.14.* 12.04.06, 23:09
                        jak słowa podgacie, więc trudno,zebym rozumiał taki bełkot. wolę gwarę śląską
                        • oppelner_os Re: sens tego zdania jest podobny 12.04.06, 23:10
                          Wolisz jezyk slaski? Niemozliwe.
                          Nienawidzisz Slazakow a ich jezyk lepiej rozumiesz niz polski?
                          Dziwne nie?
                          • Gość: gość z zaświatów po pierwsze nikogo nie nienawidzę IP: 87.207.14.* 12.04.06, 23:15
                            a juz najmniej Ślązaków. to tak, jakby ktoś, kto zwalcza nazizm był okreslony jako nienawidzacy Niemców, a po drugie wolę język polski, ale nie bełkot, który taki jezyk udaje. zapewniam cię,ze w jezyku polskim słowo podgacie nie istnieje a w śląskim mówi sie spodnioki
                            • oppelner_os Re: po pierwsze nikogo nie nienawidzę 12.04.06, 23:19
                              Brawo Milik:) Moze jeszcze bedzie cos z Ciebie.
                              Dlaczego jednak nie chcesz, aby polskie zbrodnie dokonane na Narodzie Slaskim w
                              Oswiecimiu zostaly potepione a sprawcy ukarani?
                              • Gość: gość z zaświatów bajsnij mie w rzić IP: 87.207.14.* 12.04.06, 23:25
                                hahahahaha
                                • oppelner_os Bujaj sie wszechpolaczku, he hehe 12.04.06, 23:27
                                  A ty bujaj sie glupku:))))))))))he he
                                • rico-chorzow Re: bajsnij mie w rzić 12.04.06, 23:28

> hahahahaha

Ja....,umyj siy jo richtich,to ci ja richtich bajszangom bajsna:))
                                  • oppelner_os buhahaha:))))))))))))))))) 12.04.06, 23:29
                              • sas12 Re: po pierwsze nikogo nie nienawidzę 10.05.06, 22:02
                                a jakie to zbrodnie w obozie jenieckim dla niemcow zostaly dokonane i przez
                                kogo ? moze niemcy sami dla siebie odbudowali komory gazowe ? slazacy / oczym
                                wszyscy wiedza byki wsrod ss w zalodze Auscwitz.
                            • rico-chorzow Re: po pierwsze nikogo nie nienawidzę 12.04.06, 23:20

> a juz najmniej Ślązaków. to tak, jakby ktoś, kto zwalcza nazizm był okreslony j
                              > ako nienawidzacy Niemców, a po drugie wolę język polski, ale nie bełkot, który
                              > taki jezyk udaje. zapewniam cię,ze w jezyku polskim słowo podgacie nie istnieje
                              > a w śląskim mówi sie spodnioki

Ja?,a godali my uo polskych lagrach,niy uo spodniokach,kejby'ch siy miou siy
                              richtich mylić:)
                              • Gość: gość z zaświatów uo spodniokach wyście zaczeli godka, nie jo IP: 87.207.14.* 12.04.06, 23:27
                                no to pyrsk, jak godo świętej pamieci WASZ Marjanek
                                • oppelner_os Re: uo spodniokach wyście zaczeli godka, nie jo 12.04.06, 23:29
                                  Puscil baka i zwial:) he he
                                  Typowe dla tych ONR-owcow
                        • rico-chorzow Re: sens tego zdania jest podobny 12.04.06, 23:13

> jak słowa podgacie, więc trudno,zebym rozumiał taki bełkot. wolę gwarę śląską

Ja?,naros mociy zagodka?:)
              • oppelner_os Re: Mylisz sie Milik. Narod Slaski istnieje:( 12.04.06, 22:58
                Tak przy okazji wspominales kiedys, ze Twoja ciotka jest (a moze byla)
                prokuratorem. Moze twoja citka zainteresowalaby sie pozdrowieniami
                nazistowskimi, ktorych uzyl Black? Z tego, co mi wiadomo podlega to sciganiu z
                urzedu.
                Co ty o tym myslisz?
                • black.ok Re: Mylisz sie Milik. Narod Slaski istnieje:( 12.04.06, 22:59
                  zmień sobie pieluchy przydupasie.
                  • oppelner_os Re: Mylisz sie Milik. Narod Slaski istnieje:( 12.04.06, 23:01
                    A ty zmien reke i wal konia lewa, dla odmiany:)))
                    Teraz lepiej?
                    • black.ok Re: Mylisz sie Milik. Narod Slaski istnieje:( 12.04.06, 23:02
                      podaj basen miszczowi, przydupasie.
                      • oppelner_os Re: Mylisz sie Milik. Narod Slaski istnieje:( 12.04.06, 23:03
                        Nie bede cie wyreczal. To twoje zadanie frajerze:))))))))))))
                        • black.ok Re: Mylisz sie Milik. Narod Slaski istnieje:( 12.04.06, 23:05
                          uśmiałem się teraz setnie, ale ty sam jesteś tylko smutnym przydupasem miszcza.
                          • oppelner_os Re: Mylisz sie Milik. Narod Slaski istnieje:( 12.04.06, 23:07
                            Nie wiem jakie masz zrodlo tych rewelacji?
                            Mam dobra rade: Zmien informatora, bo ten cie oklamuje:))))))
                            • black.ok Re: Milik. Narod Slaski nie istnieje:( 12.04.06, 23:10
                              mówiłem ci kiedyś, słuchaj ujka, abo?
                              • oppelner_os Re: Milik. Narod Slaski nie istnieje:( 12.04.06, 23:13
                                A ty lepiej sluchaj, o czym mowia na tych waszych szkoleniach.
                                Alternatywnie proponuje ci audycje ojca Tadeusza I Torunskiego:)
                              • oppelner_os Re: Milik. Narod Slaski istnieje:) 12.04.06, 23:24
                                Co jest? Wyzwiska ci sie juz skonczyly? Poszukaj w google, moze cos znajdziesz:)))
                                • black.ok Re: Milik. Narod Slaski istnieje:) 12.04.06, 23:43
                                  Było jakieś wyzwisko, oplejner, co ty, sama prawda.
                                  • oppelner_os Re: Milik. Narod Slaski istnieje:) 12.04.06, 23:58
                                    Sama prawda? Idz juz lepiej spac Black:)
                  • rico-chorzow Re: Mylisz sie Milik. Narod Slaski istnieje:( 12.04.06, 23:04
                    black.ok napisał:

> zmień sobie pieluchy przydupasie.

Chętnie,oddam pełnea jako krem piękności,dla Pana,tylko proszę nie
                    nadużywać,może ktoś pomyśleć,że Pan murzyn:)
                • Gość: gość z zaświatów chyba mnie z kimś mylisz? IP: 87.207.14.* 12.04.06, 23:02
                  a jeśli masz zastrzeżenia co do treści na forum to dobrze wiesz, co należy zrobić . żadna ciotka tu nie jest potrzebna
                  • oppelner_os Re: chyba mnie z kimś mylisz? 12.04.06, 23:04
                    Kiedy straszyles ta cioteczka a teraz jak znalazl.
                  • rico-chorzow Re: chyba mnie z kimś mylisz? 12.04.06, 23:08

> a jeśli masz zastrzeżenia co do treści na forum to dobrze wiesz, co należy zrob
                    > ić . żadna ciotka tu nie jest potrzebna

Już w wekslach?:))
              • somepoint210 A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istnieje 13.04.06, 05:25
                oppelner_os napisał:

> Tobie Milik nic nie trzeba udowadniac. Ty juz zostales zaprogramowany przez
                > tzw. polskich histerykow. Powiedz po co udowadniac Polakowi, ze jest Narod
                > Slaski? Ja jestem Slazakiem i to najlepszy dowod Milik:)

No a twoj niemiecki przyjaciel z mniejszosci herman28 twierdzi, ze narod slaski
                nie istnieje i tez jest Slazakiem, cytuje;
                forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=639&w=39903549&a=39933042
                "Nie ma narodowości Ślaskiej. To niezaprzeczalny fakt"

Rozumiem wiec, ze hermanowi28 i jeszcze kilku innym Niemcom-Slazakom na tym
                forum nic nie trzeba udowadniac. Zostali tak zaprogramowani przez niemieckich
                histerykow. Powiedz, po co udowadniac Niemcowi, ze jest narod slaski.
                Ty oppelner_os jetes Slazakiem i to najlepszy dowod:)))

Bede ten wpis czesto przypominal, przy kazdej nadarzajacej sie okazji:)
                Pozdrawiam serdecznie.

• arnold7 Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 06:39
                  Wielu jeszcze bladzi.
                  • somepoint210 Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 06:50
                    Juz chcialem nastukac oddzielny watek (moze jeszcze zreszta to zrobie), ale
                    skoro jestes Arni, to Ciebie zapytam. Dlaczego Slazacy opcji slaskiej na tym
                    forum tak histerycznie czasami reaguja na wpisy niektorych Polakow negujace
                    istnienie narodowosci slaskiej, a kiedy przedstawiciel mniejszosci niemieckiej
                    oglasza to w sposob autorytatywny jedynym, ktory mu zaprzecza i to raczej
                    delikatnie jest Slezan?
                    Ujadaniom na Polakow w tej kwestii nie ma konca, az dochodzi do takiego
                    absurdu, jaki zaprezentowal oppelner powyzej:) Jak to jest Arni?
                    • oppelner_os Narod Slaski istnieje - to nie zaden absurd 13.04.06, 09:04
                      To nie sa absurdy. Ty tak uwazasz a to troche za malo.
                      Narod slaski istnieje i ty tego nie zmienisz Somepoint.

Gdyby Polacy wykazywali gotowosc do otwartej i rzeczowej rozmowy a nie pyskowki
                      (patrz:Black), nikt z nas by nie "ujadal", jak to raczyles ujac.

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=639&w=40207071&a=40221681
                      Milego dnia
                      • somepoint210 herman28 stwierdza, ze nie istnieje narod slaski:) 13.04.06, 14:24
                        oppelner_os napisał:

> To nie sa absurdy. Ty tak uwazasz a to troche za malo.
                        > Narod slaski istnieje i ty tego nie zmienisz Somepoint.

Nie, tak uwaza twoj przyjaciel z mniejszosci niemieckiej herman28, ktory
                        stwierdzil, ze narod slaski nie istnieje, zacytowac raz jeszcze:))) Jak ty
                        biedny neonazisto probujesz niezdarnie zmienic temat:)
                        Uznaje istnienie narodowosci slaskiej, pisalem o tym wielokrotnie.
                        Poujadasz teraz na hermana28?:) Ach, nie, przeciez on jest Niemcem, jak bys
                        mogl, hehe:)
                        • oppelner_os Re: herman28 stwierdza, ze nie istnieje narod sla 13.04.06, 14:45
                          Herman ma poprostu inne poglady na temat narodowosci slaskiej i tyle.
                          Proste nie?

Poza tym nie jestem ani czlonkiem MN ani tym bardziej neonazista:(

• somepoint210 Re: herman28 stwierdza, ze nie istnieje narod sla 13.04.06, 15:23
                            oppelner_os napisał:

> Herman ma poprostu inne poglady na temat narodowosci slaskiej i tyle.
                            > Proste nie?

Milik ma po prostu inny osad na temat narodowosci slaskiej i tyle.
                            Proste, nie?:)))

• pit-zeolit Re: herman28 stwierdza, ze nie istnieje narod sla 13.04.06, 15:27
                              somepoint210 napisał:

> oppelner_os napisał:
                              >
                              > > Herman ma poprostu inne poglady na temat narodowosci slaskiej i tyle.
                              > > Proste nie?
                              >
                              > Milik ma po prostu inny osad na temat narodowosci slaskiej i tyle.
                              > Proste, nie?:)))
                              >

Witaj Some. Widze tu proste pytanie i prostą odpowiedź.
                              Smacznego jajeczka, a tak z boku to tam w Hameryce nimo ptasiej grypy ?
                            • oppelner_os Re: herman28 stwierdza, ze nie istnieje narod sla 13.04.06, 20:10
                              Milik ma inne poglady na wiekszosc spraw, w tym rowniez na temat narodowosci
                              slaskiej.
                              • somepoint210 Re: herman28 stwierdza, ze nie istnieje narod sla 13.04.06, 20:27
                                oppelner_os napisał:

> Milik ma inne poglady na wiekszosc spraw, w tym rowniez na temat narodowosci
                                > slaskiej.

Rozmowa dotyczy tylko pogladu na narodowosc slaska. Przedstawiciel mniejszosci
                                niemieckiej twierdzi, ze owa nie istnieje. Czy nazwiesz wszechniemcami czlonkow
                                mniejszosci niemieckiej? Czy nazwiesz jego/ich naziolkami? Hitlerkami? Nie?
                                Popatrz, wcale mnie to nie dziwi:)
                                • oppelner_os Re: herman28 stwierdza, ze nie istnieje narod sla 13.04.06, 20:56
                                  Aby nie powtarzac watku podaje link wyjasniajacy (mam nadzieje) twoje watpliwosci:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=639&w=40207071&a=40263439
                                  • somepoint210 Re: herman28 stwierdza, ze nie istnieje narod sla 13.04.06, 21:17
                                    No to ten schodek mozemy opuscic, bo ja sie tez powtarzal nie bede.
                                    Odpowiedz w drzewku drugim, albo trzecim.
                                    • oppelner_os Re: herman28 stwierdza, ze nie istnieje narod sla 13.04.06, 21:37
                                      OK
                            • arnold7 Re: herman28 stwierdza, ze nie istnieje narod sla 13.04.06, 22:47
                              somepoint210 napisał:

> oppelner_os napisał:
                              >
                              > > Herman ma poprostu inne poglady na temat narodowosci slaskiej i tyle.
                              > > Proste nie?
                              >
                              > Milik ma po prostu inny osad na temat narodowosci slaskiej i tyle.
                              > Proste, nie?:)))
                              >
                              Wcale nie takie proste, gdyby Slask byl pod niemiecka administracja, a wladze
                              niemieckie z uporem maniaka nie uznawalyby deklaracji prawie 200 tys. Slazakow,
                              to o wiele wiecej dostawaloby sie niemieckim bywalcom forum. Druga rzecz -
                              wiekszosc Slazakow piszacych z Niemiec, w moim odczuciu, uznaje jednak
                              narodowosc slaska.

• oppelner_os Re: herman28 stwierdza, ze nie istnieje narod sla 13.04.06, 22:59
                                Masz racje Arni. Wiekszosc Slazakow z Niemiec tak uwaza.

Gdyby Slask byl pod niemiecka administracja, bylby Landem takim jak Bayern czy
                                Hessen. Nie byloby zadnych problemow z uznawanie czy nieuznawaniem.

• arnold7 Re: herman28 stwierdza, ze nie istnieje narod sla 13.04.06, 23:01
                                  oppelner_os napisał:

> Masz racje Arni. Wiekszosc Slazakow z Niemiec tak uwaza.
                                  >
                                  > Gdyby Slask byl pod niemiecka administracja, bylby Landem takim jak Bayern czy
                                  > Hessen. Nie byloby zadnych problemow z uznawanie czy nieuznawaniem.
                                  >
                                  >
                                  Tego nie mozemy byc pewni.
                                  • rico-chorzow Re: herman28 stwierdza, ze nie istnieje narod sla 14.04.06, 00:35
                                    arnold7 napisał:

> oppelner_os napisał:
                                    >
                                    > > Masz racje Arni. Wiekszosc Slazakow z Niemiec tak uwaza.
                                    > >
                                    > > Gdyby Slask byl pod niemiecka administracja, bylby Landem takim jak Bayer
                                    > n czy
                                    > > Hessen. Nie byloby zadnych problemow z uznawanie czy nieuznawaniem.
                                    > >
                                    > >
                                    > Tego nie mozemy byc pewni.

Powiedzmy,może,a przy 173 000 deklarujących,prawdopodobnie,może i nie,może
                                    lżej,byłaby droga do "inności" łatwiejsza:),jak w Polsce,jaka droga?,nie
                                    wiem,ale moja droga:)
                                  • oppelner_os Re: herman28 stwierdza, ze nie istnieje narod sla 14.04.06, 00:38
                                    Przciez Slask bylby landem, abo?
                                    Mialby autonomie jak Bayery.
                                    Na decyzje odnosnie Slaska mialby wplyw slaski Landtag.
                                    To kto mialby sie na cos nie zgadzac?
                                    Slascy poslowie do slaskiego Landtagu?
                    • arnold7 Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 22:37
                      Niemieccy kretyni sa krytykowani na forum miszczowskim.
                      • oppelner_os Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 14.04.06, 00:44
                        O jakich kretynach mowisz?
                        • arnold7 Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 14.04.06, 11:50
                          oppelner_os napisał:

> O jakich kretynach mowisz?

O niemieckich, ktorzy nie uznaja narodowosci slaskiej. Paru takich sie tu
                          przewinelo.
                  • oppelner_os Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 09:52
                    Kto niby bladzi? Ja? Wolne zarty Arni:)))
                    • somepoint210 Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 14:25
                      Arni odniosl sie do wpisu o hermanie28, czlonku mniejszosci niemieckiej, ktory
                      stwierdza, ze narodowosc slaska nie istnieje:) Nie pisal o tobie, choc kto wie:)
                      • oppelner_os Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 14:46
                        Ja twierdze, ze narodowosc slaska istnieje.
                        • somepoint210 Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 15:29
                          oppelner_os napisał:

> Ja twierdze, ze narodowosc slaska istnieje.

Ale ja nie pisalem o tobie, a o hermanie28, czlonku mniejszosci niemieckiej,
                          ktory twierdzi, ze narodowosci slaskiej nie ma. Mozna przyjac, ze podobna
                          opinie wyglaszaja takze inni czlonkowie mniejszosci niemieckiej:) Dla
                          Mniejszosci Niemieckiej Slazacy, deklarujacy narodowosc slaska sa Niemcami:)
                          Wychodzie wiec na to, ze najwiekszym wrogiem Slazakow opcji slaskiej nie sa
                          Polacy, ale Niemcy:)))
                          • oppelner_os Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 20:25
                            Nie zgadzam sie z twoim twierdzeniem, ze najwiekszym wrogiem opcji slaskiej sa
                            Niemcy a nie Polacy. Przyjales zalozenie, ze deklarujacy narodowosc slaska
                            (wg. MN) sa Niemcami. Juz wczesniej wspomnialem, ze Bawarczycy rownoczesnie sa
                            Bawarczykami i Niemcami. Nie widze w tym sprzecznosci.

Ja sam czuje sie Slazakiem i rownoczesnie Niemcem:)

• somepoint210 Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 20:35
                              Slaska "Wellwurscht", to nie to samo co bawarska "Weisswurscht":)))
                              To nie ja przyjalem takie zalozenie, to ty probujesz teraz wmowic, ze Slazacy
                              deklarujacy narodowosc slaska to jak Bawarczycy i Niemcy. No pieknie:)
                              Gdzie sa Slezany, Arnoldy, Stefany, Hermany5, Eichendorffy, Erwinki itd?:)
                              Jestescie wedle Oppiego tylko "Bawarczykami" i naturalnie Niemcami. Po prostu
                              w glowach Wam sie poprzewracalo:)))
                              • oppelner_os Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 21:02
                                Bawarczykami bedziemy dopiero wtedy, gdy sie zasymilujemy z Bawarczykami, co
                                moze a nie musi nastapic w przyszlym pokoleniu. Na tym polega nasze zadanie aby
                                przyszle pokolenia pozostaly Slazakami, bo Niemcami beda zawsze, tak jak my.
                                • somepoint210 Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 21:15
                                  oppelner_os napisał:

> Bawarczykami bedziemy dopiero wtedy, gdy sie zasymilujemy z Bawarczykami, co
                                  > moze a nie musi nastapic w przyszlym pokoleniu. Na tym polega nasze zadanie
                                  aby
                                  > przyszle pokolenia pozostaly Slazakami, bo Niemcami beda zawsze, tak jak my.

No to masz inne zdanie, niz Slezan, Arni, Eichendorff, Herman5 i inni. Ale moze
                                  sie myle?:))) Moze ty sie mylisz?:) Moze Slezan i Arni nie sa jednak Niemcami?
                                  • oppelner_os Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 21:47
                                    Ciekawe pytanie:)

> No to masz inne zdanie, niz Slezan, Arni, Eichendorff, Herman5 i inni. Ale moze
                                    > sie myle?:))) Moze ty sie mylisz?:) Moze Slezan i Arni nie sa jednak Niemcami?

Mam nieco inne zdanie, to prawda.
                                    Jednak laczy nas Slask a to jest najwazniejsza rzecz.
                                    Moze Slezan i Arni nie sa Niemcami?
                                    Jezeli tak twierdza to nie. Oni sa wiec Slazakami i wylacznie Slazakami.

W moim przypadku wazna role odgrywa nieslaskie lecz niemieckie pochodzenie
                                    jednego z moich rodzicow. Drugi z rodzicow jest Slazakiem.
                                    Sam widzisz, ze mam prawo uwazac sie za Slazaka i Niemca:)

• somepoint210 Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 22:04
                                      Ale ja ci wcale nie odmawiam prawa uwazania sie za Slazaka i Niemca:)
                                      Teraz juz rozumiesz twoja bezsensowna "obrone" Hermana28:)
                                      Nie odmawiaj tego innym, ani Slazakom opcji slaskiej, ani Slazakom opcji
                                      polskiej:) Dziekuje, ze wreszcie do ciebie dotarlem.
                                      • oppelner_os Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 22:42
                                        W zasadzie zgadzam sie z Toba. Reszta zalezy od tematyki watku. Jezeli Milik
                                        jest Polakiem zamieszkalym na Slasku (pochodzacym z rodziny o silnych tradycjach
                                        narodowych)to mamy problem, poniewaz wiekszosc watkow dotyczy relacji
                                        slasko-niemiecko-polskich na Slasku. Jezeli Milik bezzasadnie, moim zdaniem
                                        atakuje Slazakow czy Niemcow, to naturalnie bede jego "przeciwnikiem".

Bywa tez inaczej, gdy potencjalny "przeciwnik" wykazuje zdolnosc do kompromisu,
                                        gdy jest otwarty na kontrargumenty. Wtedy rozmowa przybiera zupelnie inny
                                        charakter. Jako przyklad podam dyskusje toczona na forum opolskim z niejakim
                                        Jasiem-Bis (nie mylic z oszolomem Jasiem). Praktycznie doszlismy do kompromisu w
                                        wiekszosci sprawach, zwiazanych z wypedzeniem Niemcow po II W.S.)
                                        Watek jest, lagodnie mowiac duzych rozmiarow:))

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=65&w=39198782&a=39938033

• oppelner_os Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 08:57
                  Nie wiem Somepoint, co tym razem probujesz mi udowodnic.
                  Zawsze twierdzilem, ze jestem Slazakiem i jednoczesnie Niemcem, tak jak
                  Bawarczyk jest zarazem Bawarczykiem i Niemcem. Nie widze w tym nic nielogicznego.

Zawsze uwazalem, ze Slazacy sa odrebnym narodem.

Milego dnia
                  • somepoint210 Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 14:33
                    oppelner_os napisał:

> Nie wiem Somepoint, co tym razem probujesz mi udowodnic.
                    > Zawsze twierdzilem, ze jestem Slazakiem i jednoczesnie Niemcem, tak jak
                    > Bawarczyk jest zarazem Bawarczykiem i Niemcem. Nie widze w tym nic
                    nielogiczneg
                    > o.
                    >
                    > Zawsze uwazalem, ze Slazacy sa odrebnym narodem.
                    >
                    > Milego dnia

Spamowaniem nie zatrzesz interesujacej rzeczywistosci. Oto czlonek Mniejszosci
                    Niemieckiej, herman28 stwierdza, ze narod slaski nie istnieje, ale jakos nie
                    widze twego ujadania na niego:) Nie widze innych Slazakow, opcji slaskiej (poza
                    Slezanem), ktorzy osaczyliby przedstawiciela mniejszosci niemieckiej,
                    perswadujac i wyzywajac go od wszechniemcow:))) Dlaczego? Aaaa, bo jest
                    Niemcem, nie wypada, tak?:)))))
                    • oppelner_os Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 15:01
                      Odpowiedz jest prosta.
                      Poglady Hermana sa w wielu punktach takie same jak moje a roznimy sie tylko w
                      temacie "narodowosc slaska".
                      Stwierdzam tylko, ze tak wlasciwie MN i RAS moglyby dzialac wspolnie na rzecz
                      Slaska. Z drugiej strony wiem, ze MN powinna pozbyc sie Krolla i jego przydupasow.

Sam widzisz, ze nie mam powodu aby atakowac Hermana.

• somepoint210 Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 15:37
                        oppelner_os napisał:

> Odpowiedz jest prosta.
                        > Poglady Hermana sa w wielu punktach takie same jak moje a roznimy sie tylko w
                        > temacie "narodowosc slaska".

Mnie nie interesuja twoje poglady w "innych sprawach". Skoro odpisujesz, czujac
                        sie w obowiazku obrony czlonka mniejszosci niemieckiej w temacie narodowosci
                        slaskiej (ktory twierdzi, ze takowa nie istnieje), to dlaczego z tych samych
                        powodow atakujesz innego forumowicza?:))) Obaj wyglaszaja taka sama opinie,
                        zarowno Milik, jak i Herman28 twierdza, ze narodowosc slaska nie istnieje, ale
                        szczekasz i bulgoczesz tylko do Milika:) Natomiast tutaj w rozmowie ze mna
                        zaciekle bronisz Hermana28, hehe:) Dlaczego?:) Mialkosc intelektualna? A moze
                        dlatego, ze jeden to Polak, a drugi Niemiec? No to jestes rasista:)

• oppelner_os Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 20:54
                          Po pierwsze nie "szczekam" czy "bulgocze" lecz przestawiam sie na poziom
                          dyskusji, narzucony przez Milika. Sprawdz dobrze, kto zaczyna rzucac epitetami.
                          Wlasnie taki sposob prowadzenia dyskusji jest domena Milika, Sssia, Braida a
                          przede wszystkim Blacka (ten ostatni przebija ich wszystkich).

Stanowisko Hermana w kwestii narodowosci slaskiej, wynika z zalozenia, ze
                          wszyscy Slazacy sa Niemcami. Z tym sie zgadzam, z jednym "ale". Slazacy sa
                          przede wszystkim Slazakami a w dalszej kolejnosci Niemcami.
                          Powyzsze twierdzenie wyjasnilem w innym poscie, poslugujac sie przykladem
                          Bawarczyka.

Twoje ostatnie zdanie zawiera pewna zasadnicza sprzecznosc.
                          Wielu Niemcow w Niemczech twierdzi podobnie jak Herman, ze nie ma bawarskiej
                          narodowosci a jest tylko niemiecka. Tych Niemcow za to nie potepiam, bo w
                          zasadzie maja rowniez racje.

Moim Heimatem jest Slask i czuje sie Slazakiem, moim Vaterlandem Niemcy.

Odrzucam Twoje zarzuty o rasizm czy mialkosc intelektualna,
                          gdyz te sa wynikiem blednej analizy moich pogladow.

Milego wieczoru:)
                          • somepoint210 Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 21:11
                            oppelner_os napisał:

> Po pierwsze nie "szczekam" czy "bulgocze" lecz przestawiam sie na poziom
                            > dyskusji, narzucony przez Milika. Sprawdz dobrze, kto zaczyna rzucac
                            epitetami.
                            >
                            > Wlasnie taki sposob prowadzenia dyskusji jest domena Milika, Sssia, Braida a
                            > przede wszystkim Blacka (ten ostatni przebija ich wszystkich).

W dyskusjach o np; narodowosci slaskiej nie mozesz kierowac sie pogladami
                            forumowiczow na inne zagadnienia, poniewaz szybko wpadasz w pulapke
                            sprzecznosci. Moze sie bowiem okazac, ze "ideowi" wrogowie, jak w przypadku
                            Milika i Hermana28 na innym polu sa sojusznikami.

> Stanowisko Hermana w kwestii narodowosci slaskiej, wynika z zalozenia, ze
                            > wszyscy Slazacy sa Niemcami. Z tym sie zgadzam, z jednym "ale". Slazacy sa
                            > przede wszystkim Slazakami a w dalszej kolejnosci Niemcami.
                            > Powyzsze twierdzenie wyjasnilem w innym poscie, poslugujac sie przykladem
                            > Bawarczyka.

Nie sadze, dwukrotnie Herman28 stwierdzil, ze narodowosci slaskiej nie ma, po
                            czym zawile i nielogicznie probowal odpowiadac na zagadnienie deklaratywnosci.
                            Jezeli wedlug Ciebie Slazacy sa na poziomie Heimatu Slazakami, a na Vaterlandu
                            Niemcami to znaczy, ze narodowosci slaskiej nie uznajesz, innymi slowy sam
                            sobie przeczysz. Inna sprawa jest decydowanie przez ciebie kim czuje sie
                            173,000 osob deklarujacych narodowosc slaska. Tys nie tylko impertynent, ale
                            jako Niemiec na poziomie Vaterlandu przeciwnik Slazakow opcji slaskiej:)

> Twoje ostatnie zdanie zawiera pewna zasadnicza sprzecznosc.
                            > Wielu Niemcow w Niemczech twierdzi podobnie jak Herman, ze nie ma bawarskiej
                            > narodowosci a jest tylko niemiecka. Tych Niemcow za to nie potepiam, bo w
                            > zasadzie maja rowniez racje.

Juz w innym poscie odpowiedzialem na to. "Narodowosc" bawarska to zupelnie co
                            innego, niz narodowosc slaska. Znowu wylazi z ciebie Niemiec, uznajacy 173,000
                            Slazakow tylko za przedstawicieli malej ojczyzny, ale bedacych Niemcami.
                            > Moim Heimatem jest Slask i czuje sie Slazakiem, moim Vaterlandem Niemcy.

Pozdrawiam serdecznie.
                            • oppelner_os Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 21:27
                              Moi ideowi wrogowie czasem sa sojusznikami i tu podam Ci przyklad Korfantego
                              drugiego, z ktorym w ostatnim czasie, ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu w wielu
                              przypadkach sie zgadzalem.

Ponizej zacytowalem twoja wypowiedz dot. pojecia Heimatu i narodowosci:

> Jezeli wedlug Ciebie Slazacy sa na poziomie Heimatu Slazakami, a na Vaterlandu
                              > Niemcami to znaczy, ze narodowosci slaskiej nie uznajesz, innymi slowy sam
                              > sobie przeczysz. Inna sprawa jest decydowanie przez ciebie kim czuje sie
                              > 173,000 osob deklarujacych narodowosc slaska. Tys nie tylko impertynent, ale
                              > jako Niemiec na poziomie Vaterlandu przeciwnik Slazakow opcji slaskiej:)

Nie twierdzilem, ze Slazacy sa Slazakami, wylacznie na poziomie Heimatu.
                              Slazacy, mieszkajacy w Munchen czy Köln sa Slazakami i rownoczesnie Niemcami.
                              Nie widze w tym nic sprzecznego.

Jestem zwolennikiem slaskiej autonomii, gdyz jest to w tej chwili najlepsze
                              rozwiazanie dla Slaska (badzmy realistami).

• somepoint210 Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 21:59
                                oppelner_os napisał:

> Nie twierdzilem, ze Slazacy sa Slazakami, wylacznie na poziomie Heimatu.
                                > Slazacy, mieszkajacy w Munchen czy Köln sa Slazakami i rownoczesnie Niemcami.

Jakiej sa wiec narodowosci?:)
                                A rozmawiamy o Slazakach zamieszkalych w Polsce, dokladniej mowiac o Slazakach
                                deklarujacych narodowosc slaska, jak stwierdziles wczesniej, oni takze sa
                                Slazakami i Niemcami:) No a herman28 wlasciwie twierdzi to samo:) Czyli
                                przeczysz teraz wpisowi, w ktorym twierdziles, ze narodowosc slaska istnieje.

> Nie widze w tym nic sprzecznego.

Widzisz, tylko nie wiesz jak wybrnac z naroznika, zeby i czlonek Mniejszosci
                                Niemieckiej czul sie ustysfakcjonowany, a i Slezan otrzymal okruchy:)

Wracajac do tematu, Herman28, Niemiec z Mniejszosci Niemieckiej twierdzi, ze
                                nie ma narodowosci slaskiej. Nie wspomnial nic o pojeciu Heimatu i Vaterlandu,
                                wiecej nawet, podal zupelnie inne przyczyny, niz te ktore ty probujesz wlozyc
                                w jego usta, zamazujac stanowczosc jego stwierdzenia. Nie przeczytales chyba
                                jego postu:)

• oppelner_os Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 13.04.06, 22:27
                                  Musze przyznac, ze nie analizowalem jego postu.
                                  Wyszedlem z zalozenia, ze jak zwykle manipulujesz faktami.

> Jakiej sa wiec narodowosci?:)
                                  > A rozmawiamy o Slazakach zamieszkalych w Polsce, dokladniej mowiac o Slazakach
                                  > deklarujacych narodowosc slaska, jak stwierdziles wczesniej, oni takze sa
                                  > Slazakami i Niemcami:) No a herman28 wlasciwie twierdzi to samo:) Czyli
                                  > przeczysz teraz wpisowi, w ktorym twierdziles, ze narodowosc slaska istnieje.

Herman nie ma racji twierdzac, ze nie ma narodowosci slaskiej.
                                  Ta roznica mi nie nie przeszkadza, bo rozumiem intencje Hermana.
                                  Herman jest Slazakiem i czuje sie Niemcem.
                                  Poniewaz pojecie narodowosci slaskiej kojarzy mu sie z RAS, ktore ma raczej
                                  propolskie nastawienie, stad odrzuca to pojecie pauschal.
                                  Slezan i Arni sa Slazakami ale przyszlosc Slaska wiaza z autonomia

Wlasnie dochodzimy do sedna sprawy. Ja uwazam, ze narodowosc slaska istnieje
                                  lecz nie zgadzam sie z propolska opcja RAS (Arni, Slezan)

Jezeli tematyka watkow ociera sie o tematy zwiazane z polityka miedzynarodowa,
                                  czy historii stosunkow polsko-niemieckich, wowczas czesto spieram sie ze
                                  Slezanem. Gdy temat dotyczy trudnych relacji slasko-polskich, wtedy w 99,99 %
                                  zgadzam sie z jego wypowiedziami. Przeciez to jest logiczne, dla kazdego Slazaka:)

Herman28 odrzuca ideologie RAS w calosci - ja tylko w czesci.
                                  Wypowiedzi polskich nacjonalistow odrzucamy wszyscy solidarnie.

Gdybys byl Slazakiem napewno widzialbys ten problem albo tak jak Slezan albo
                                  Herman albo jak ja. Chyba trzeciej mozliwosci nie ma:)

• somepoint210 Re: A przyjaciel z Mniej. Niem. mowi, ze nie istn 14.04.06, 18:46
                                    Przekonales mnie, narodowosc slaska nie istnieje, Herman28 ma racje.
                                    Dzieki, ze otworzyles mi oczy, alez bylem slepy.
                                    • oppelner_os ??? 14.04.06, 19:31
                                      Ja wcale Cie do niczego nie przekonywalem.
                                      Znowu ironizujesz Somepoint?
                                      • somepoint210 Re: ??? 14.04.06, 20:05
                                        No to udowodnij, ze narodowosc slaska istnieje.
                                        • oppelner_os Re: ??? 14.04.06, 21:00
                                          Zapytam przewrotnie: Udowodnij, ze slaska narodowosc nie istnieje:)
                                          • arnold7 Re: ??? 14.04.06, 21:28
                                            Mamy 173 tys deklaracji w oficjalnym spisie, to wystarczajacy dowod.
                                            • oppelner_os Re: ??? 14.04.06, 21:49
                                              Dolicz jeszcze tych, co sie nie zadeklarowali z roznych innych przyczyn.
                                          • somepoint210 Re: ??? 14.04.06, 21:36
                                            Eeee, ten numer nie przejdzie:)
                                            W toku naszej dyskusji juz na samym poczatku stwierdzilem, ze uznaje narodowosc
                                            slaska, tu wiec przekonywac mnie w niczym nie musiales.
                                            Twoje uwagi jednak spowodowaly moje diametralnie inne spojrzenie na problem
                                            narodowosci slaskiej, spojrzenie oczyma Hermana28, jestem wiec otwarty, jak
                                            widzisz na rozsadna argumentacje. Byc moze bezwiednie uzyles nie tych
                                            argumentow co trzeba, ale...swoimi uwagami przekonales mnie o nie istnieniu
                                            narodowosci slaskiej:)
                                            Jestem otwarty na kompromis, na rozsadne argumenty, udowodnij prosze teraz,
                                            ze narodowosc slaska istnieje.

• oppelner_os Narodowosc Slaska istnieje:))))) 14.04.06, 21:45
                                              Slazacy sa grupa ludzi, ktorych laczy wspolna historia, jezyk, kultura oraz styl
                                              zycia. Slazacy spelniaja krotko mowiac wszystkie w/w warunki.
                                              Do tych cech dochodzi najwazniejsza, czyli swiadomosc narodowa, ktora Slazacy
                                              posiadaja.

Mysle, ze w wielkim skrocie udowodnilem Ci istnienie Narodu Slaskiego:)
                                              • somepoint210 Przykro mi, ale to za malo:) 14.04.06, 21:56
                                                Te warunki spelnia kazda grupa regionalna, co wcale nie prowadzi do
                                                wyodrebnienia narodowosci, deklaracja ze spisu tez nie jest dowodem.
                                                Musisz sie bardziej postarac:)
                                                • slezan Re: Przykro mi, ale to za malo:) 14.04.06, 21:57
                                                  Każda grupa regionalna ma odrębną sświadomość narodową? Tym razem to Ty się nie
                                                  postarałeś.
                                                  • somepoint210 Re: Przykro mi, ale to za malo:) 14.04.06, 22:01
                                                    Rzeczywiscie, powinienem wyodrebnic ten warunek, moj blad. Cos jeszcze Kurduplu?
                                                  • slezan Re: Przykro mi, ale to za malo:) 14.04.06, 22:06
                                                    Ano to, że oppelner_os powinien zaznaczyć, że to, co wspólne dla grupy,
                                                    odróżnia ja od sąsiadów. I wtedy większośc grup regionalnych odpada.
                                                    Ale to już Wasz problem, spaślaku - dla mnie świadomośc narodowa jest
                                                    wystarczającym czynnikiem:-).
                                                  • somepoint210 Re: Przykro mi, ale to za malo:) 14.04.06, 22:12
                                                    Dla Ciebie tak, ale mnie nie przekonuje w tym momencie:) Nie prosilem przeciez
                                                    Oppiego, by udowadnial Tobie, czy sobie samemu, ale mnie. Swiadomosc narodowa
                                                    to Twoj osobisty wybor, ciagle nie jest to jednak dowodem na istnienie odrebnej
                                                    narodowsci:) Jakie musza byc spelnione warunki, by w Polsce uznano istnienie
                                                    narodowosci slaskiej, a wlasciwie jakiejkolwiek narodowosci?:)
                                                  • slezan Re: Przykro mi, ale to za malo:) 14.04.06, 22:17
                                                    somepoint210 napisał:

> Jakie musza byc spelnione warunki, by w Polsce uznano istnienie
                                                    > narodowosci slaskiej, a wlasciwie jakiejkolwiek narodowosci?:)

To akurat łatwe pytanie. Polska musi znormalnieć:-).
                                                  • somepoint210 Re: Przykro mi, ale to za malo:) 15.04.06, 04:03
                                                    slezan napisał:

> somepoint210 napisał:
                                                    >
                                                    > > Jakie musza byc spelnione warunki, by w Polsce uznano istnienie
                                                    > > narodowosci slaskiej, a wlasciwie jakiejkolwiek narodowosci?:)
                                                    >
                                                    > To akurat łatwe pytanie. Polska musi znormalnieć:-).

Wyglada wiec na to, ze Niemcy musza znormalniec poczwornie, zyje tam podobno
                                                    700,000 Slazakow:) Czekaj, czy oni chca byc obywatelami niemieckimi narodowosci
                                                    slaskiej? Czy ZLNS probowal sie tam zarejestrowac? Czy jest mniejszosc slaska
                                                    w Niemczech? Czy jakiekolwiek osoby deklaruja narodowosc slaska w Niemczech?
                                                  • slezan Re: Przykro mi, ale to za malo:) 18.04.06, 12:02
                                                    A jest w Niemczech mniejszość yuirtecka albowietnamska? Czy ktoś neguje w
                                                    Niemczech istnienie narodów tureckiego lub wietnamskiego? Chyba Ci się nudziło
                                                    w święta.
                                                  • oppelner_os Re: Przykro mi, ale to za malo:) 14.04.06, 22:18
                                                    A widzisz chodzi ci o warunki jakie musza byc spelnione, by Polska uznala
                                                    Slazakow za odrebny Narod. To juz zupelnie inne zagadnienie.

home.arcor.de/oppelner.de/pptn.gif
                                                    Ten maly flesz wyjasnia wiecej?

• oppelner_os Reasumujac posluze sie innym przykladem. 15.04.06, 00:15
                                                    Narod Amerykanski laczy swiadomosc narodowa, historia i styl zycia i uwazany
                                                    jest za narod dlatego tym bardziej istnieje Narod Slaski, ktory posiada
                                                    dodatkowo wspolny jezyk i pochodzenie etniczne.

Mysle, ze ten dodatkowy przyklad bardziej trafi do Twojej wyobrazni.
                                                  • arnold7 Re: Reasumujac posluze sie innym przykladem. 15.04.06, 00:20
                                                    oppelner_os napisał:

> Narod Amerykanski laczy swiadomosc narodowa, historia i styl zycia i uwazany
                                                    > jest za narod dlatego tym bardziej istnieje Narod Slaski, ktory posiada
                                                    > dodatkowo wspolny jezyk i pochodzenie etniczne.
                                                    >
                                                    > Mysle, ze ten dodatkowy przyklad bardziej trafi do Twojej wyobrazni.

Te wszystkie pierdoly sa i tak malo wazne wobec faktu deklaracji woli.
                                                  • oppelner_os Re: Reasumujac posluze sie innym przykladem. 15.04.06, 00:25
                                                    Zgadza sie Arni ale dla Somepointa swiadomosc narodowa to za malo.

Ja mysle, ze Some ma to tzw. oslabienie wiosenne:)
                                                  • arnold7 Re: Reasumujac posluze sie innym przykladem. 15.04.06, 00:32
                                                    Some podobno mieszka w USA, panstwie demokratycznym. Skoro Polska, pretendujaca
                                                    do miana panstwa demokratycznego ma w dupie deklaracje prawie 200 tys. ludzi
                                                    odpowiadajacych na CZYTELNIE ZADANE PYTANIE w oficjalnym spisie zorganizowanym
                                                    przez te panstwo, to tylko swiadczy o ciulatosci demokratycznosci tego panstwa.
                                                    Natomiast Some chyba bardziej pasuje do Polski niz do USA w swoim rozumieniu
                                                    demokracji. Moze nawet jest blizej miszcza, niz mu sie wydaje.
                                                  • oppelner_os Re: Reasumujac posluze sie innym przykladem. 15.04.06, 00:35
                                                    Dokladnie to mam na koncu jezyka.
                                                  • somepoint210 Re: Reasumujac posluze sie innym przykladem. 15.04.06, 04:43
                                                    arnold7 napisał:

> Natomiast Some chyba bardziej pasuje do Polski niz do USA w swoim rozumieniu
                                                    > demokracji. Moze nawet jest blizej miszcza, niz mu sie wydaje.

"Czlowiek to brzmi dumnie", to chyba nie o Tobie, pra Arni?:)
                                                  • arnold7 Re: Reasumujac posluze sie innym przykladem. 15.04.06, 10:41
                                                    somepoint210 napisał:

> arnold7 napisał:
                                                    >
                                                    > > Natomiast Some chyba bardziej pasuje do Polski niz do USA w swoim rozumie
                                                    > niu
                                                    > > demokracji. Moze nawet jest blizej miszcza, niz mu sie wydaje.
                                                    >
                                                    > "Czlowiek to brzmi dumnie", to chyba nie o Tobie, pra Arni?:)

Poczules sie urazony?
                                                  • somepoint210 Re: Reasumujac posluze sie innym przykladem. 15.04.06, 04:33
                                                    arnold7 napisał:

> oppelner_os napisał:
                                                    >
                                                    > > Narod Amerykanski laczy swiadomosc narodowa, historia i styl zycia i uwaz
                                                    > any
                                                    > > jest za narod dlatego tym bardziej istnieje Narod Slaski, ktory posiada
                                                    > > dodatkowo wspolny jezyk i pochodzenie etniczne.
                                                    > >
                                                    > > Mysle, ze ten dodatkowy przyklad bardziej trafi do Twojej wyobrazni.
                                                    >
                                                    > Te wszystkie pierdoly sa i tak malo wazne wobec faktu deklaracji woli.

Deklaracja woli to tez pierdulka. Jutro Twoj kuzyn z sasiadami zadeklaruje
                                                    narodowosc kolonska (Kolonia to bardzo stare miasto), jakie to bedzie mialo
                                                    znaczenie dla istnienia narodu kolonskiego? Zadne, bedzie to zwykla deklaracja,
                                                    nic ponadto. Moze nawet uwzglednia te opcje przy nastepnym spisie w Niemczech:)