Dodaj do ulubionych

Poprawmy ul. Wilczyńskiego. Jest nieprzyjazna p...

IP: *.olsztyn.vectranet.pl 23.11.10, 20:53
Cały Olsztyn jest nieprzyjazny dla pieszych, szczególnie niebezpieczne przejścia te na których światło zielone świeci się dosłownie kilka sekund, żeby przejść przez skrzyżowanie trzeba trzykrotnie czekać na zielone światło.
Obserwuj wątek
  • Gość: BorOl niebezpieczne przejścia dla pieszych - w punktach IP: *.olsztyn.vectranet.pl 23.11.10, 22:46
   "Dziś za godzinę odbędzie się...", "wczoraj odbyło się..." - jak mieszkańcy mają uczestniczyć w takich spotkaniach?

   Ma rację pan dyrektor Gustek - ulica Wilczyńskiego znacząco straci na ważności po oddaniu do użytku ul. Witosa. Pomocna będzie w tym taka organizacja ruchu, by nie opłacało się jeździć Wilczyńskiego. I, co ciekawe, taka właśnie organizacja na tej ulicy jest - zwężenia na azyle dla pieszych, sygnalizacja itp. Mam nadzieję, że ktoś pokusi się o szczegółową analizę wypadkowości. Jestem przekonany, że zdecydowana większość wypadków z udziałem pieszych miała miejsce na odcinkach, na których ruch samochodów odbywa się dwoma pasami w jednym kierunki.
   Po otwarciu Witosa warto moim zdaniem przemyśleć rozwiązania typu mini rondo lub skrzyżowania równorzędne - np. Wilczyńskiego x Janowicza x Malewskiego. Tylko czy olsztyńscy kierowcy, przyzwyczajeni do rozwiązań oduczających myślenia, poradzą sobie z takimi rozwiązaniami?

   Wracając do samych przejść, problemów jest jednak kilka. Po pierwsze, nieprawidłowe oznakowanie przejść dla pieszych. Nie trzeba daleko chodzić by stwierdzić, że jest niezgodne z przepisami i stanowi zagrożenie w ruchu drogowym. Komisja bezpieczeństwa ruchu drogowego błędów nie stwierdziła (pytanie czy faktycznie skontrolowała wszystkie przejścia - można mieć duże wątpliwości). O złym oznakowaniu na Jarotach pisałem tu: kmo.borol.net/node/28 (proszę przeczytać cały wpis). Jaroty nie są niestety wyjątkiem: kmo.borol.net/node/27 kmo.borol.net/node/25 Potwierdzeniem moich wpisów dotyczących nieprawidłowości braku D-6 na skrzyżowaniach z sygnalizacją jest... wyjątek jaki możemy obserwować na ul. Płoskiego, gdzie wszystkie przejścia wyposażono w znaki D-6. Zrobiono to jednak fatalnie - zasłaniają pieszych i samochody. Panowie dyrektorzy, zapraszam do Warszawy, Zielonej Góry czy Chorzowa - proszę zobaczyć jak to się powinno robić.
   Drugim problemem są nieprzemyślana lokalizacja miejsc postojowych - tuż przy przejściu, np. przed H&B czy na przeciwko Biedronki (za skrzyżowaniem z ul. Kanta). To także poważne zagrożenie bezpieczeństwa.
   Po trzecie, zagrożeniem jest też nadmierna prędkość, zwłaszcza w połączeniu z fatalnym stanem nawierzchni ul. Wilczyńskiego.
   Po czwarte, istotnym zagrożeniem jest też brak doświetlenia przejść dla pieszych. Tutaj ponownie odsyłam MZDiM do Chorzowa: www.bezpieczne-przejscie.mzuim.eu/2010/11/jasniej-na-przejsciach-dla-pieszych.html Polecam zapoznanie się z całym programem, a także kontakt z pracownikami MZUiM w Chorzowie - bardzo sympatyczni profesjonaliści. Może warto ich poprosić o opinię?
   Piątym problemem jest nieprzestrzeganie przepisów - zarówno przez pieszych, jak i kierowców. Należy zbadać przyczyny takiego stanu rzeczy i przedsięwziąć środki - akcje edukacyjne, patrole policji i straży miejskiej, odpowiednia infrastruktura.
   Mam nadzieję, że komukolwiek chciało się przeczytać powyższy wpis.
   Pozdrawiam.
  • Gość: rek Poprawmy ul. Wilczyńskiego. Jest nieprzyjazna p... IP: *.olsztyn.vectranet.pl 23.11.10, 22:51
   Przejście które jest na zdjęciu jest wyjątkowo niebezpieczne. Wysepka którą wciśnięto na siłę, zwęża pasy jezdni do niej przyległe, a kierowcy jadą jak szaleni. W rejonie ulicy Boenigka i Burskiego zlikwidowano oznakowanie a kierowcy jeżdżą jak dawniej.Zdarza się że policjancji i straż miejska jadą ulicą Boenigka jak by była ona ulicą z pierwszeństwem a tak wcale nie jest. A tak nawiasem , w jaki sposób Krasowski informował społeczność lokalną o spotkaniu. Pewnie zebrał jak zwykle swoich przydupasów.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka