Dodaj do ulubionych

Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice !!??

IP: *.olsztyn.mm.pl 17.10.11, 17:32
Niedawno mieszkańcy ul. Partyzantów. Samulowskiego i Warmińskiej utworzyli wspólnotę i na zarządcę wybrali Tadeusza Szeklickiego. Okazuje się , że ten pan licząc opłaty eksploatacyjne do ilości metrów mieszkań doliczył też powierzchnię piwnic. Dowiadywałem się w innych wspólnotach i nigdzie nie każą płacić czynszu za piwnice. Szeklicki uważa , że jego naliczenia są zgodne z ustawami itp. Moim zadaniem to jakiś nonsens.
Czy jest w Olsztynie jeszcze ktoś (oprócz wspólnot zarządzanych przez Szeklickiego) kto płaci opłaty eksploatacyjne (tzw czynsz) za piwnice?
Obserwuj wątek
  • Gość: kazek Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.mm.pl 17.10.11, 19:50
   Piwnica to pomieszczenie przyporządkowane do mieszkania (lokalu) jako tzw pomieszczenie przynależne.
   Gdy zarządca jest cwaniakiem to liczy opłaty za pomieszczenia przynależne tak samo jak za mieszkanie. Oczywiście jest to nadużycie mające li tylko na celu zwiększenie wynagrodzenia administratora
   • Gość: zarządca nieruchom Licencjonowany zarządca nieruchomości Olsztyn IP: *.olsztyn.mm.pl 26.10.11, 19:55
    Nie chciałem zabierać głosu, ale z uwagi z zamęt który wprowadza niejaki grzegorz- ona muszę powiedzieć kilka słów. Nie chcę się osobiście reklamować więc mówię ogólnie.
    Zapraszam wszystkich obciążonych opłatami za piwnice do mnie. Łatwo znaleźć , bo poza panem Sz. będzie to praktycznie każdy inny licencjonowany zarządca.
    Na pewno nie będę dokonywał naliczeń na piwnice chyba, że zechcą tego właściciele. Żyjemy w wolnym kraju i sposób rozliczania nieruchomości jest wyłączną sprawą pomiędzy właścicielami i zarządcą. Polska jest na szczęście krajem demokratycznym i państwo zdecydujecie o formie wnoszenia opłat. To państwo płacicie , a ja jestem wykonawcą woli moich pracodawców. Nie będę więcej zabierał tu głosu czy tym bardziej polemizował z niejakim grzegorzem-oną. Ma potrzebę to nich uiszcza opłaty za piwnice panu Sz. Wolna wola.
    Z wyrazami szacunku
    LICENCJONOWANY ZARZĄDCA NIERUCHOMOŚCI
  • Gość: chciwy Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.mm.pl 17.10.11, 23:04
   Opłat za piwnice nie liczą spółdzielnie mieszkaniowe jak też i większość zarządców wspólnot, opłaty za pomieszczenia przynależne tj piwnice naliczają z pazerności niektórzy zarządcy nadinterpretując przepisy prawa.
   • Gość: x Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.pl 18.10.11, 07:22
    Zawsze można zmienić zarządcę, a na przyszłość precyzyjnie ustalić warunki umowy. Kolejny przykład wyższości wspólnot nad spółdzielniami mieszkaniowymi.
    • Gość: pieczewianka Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.vectranet.pl 18.10.11, 09:59
     Nawet SM Jaroty nie robi tego. Takiego zarządcy trzeba tylko wymienić, nie ma na co czekać.
     • Gość: Jolka Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.mm.pl 18.10.11, 10:04
      Moje mieszkanie należy do wspólnoty w której zarządcą jest ABN Czerniawski. Nawet nie wyobrażam sobie by mi liczył ,,czynsz" za piwnicę.
      • Gość: zdziwiony Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.mm.pl 18.10.11, 10:38
       Utworzyliśmy wspólnotę po SM Domator gdzie była prezes pani Teresa RM wywindowała opłaty na najwyższą stawkę w Olsztyniee. Szeklicki ( podobno dla naszego dobra) miał do końca roku utrzymać opłaty na dotychczasowym poziomie.
       Zarządca ten niestety ( widać znów dla naszego dobra) podniósł opłaty o 7 groszy za metr i do opłat dorzucił piwnice. A ludziom jak sprytnie tłumaczy- cyt. mieliście- na eksploatację 290zł za 1 m2 , a teraz jest 2,60 , zapomniał tylko dodać, że dodał pozycję- na zarządcę 0,37 zł.
       • Gość: pstrowskiego Co za cwaniak ???????????????? IP: *.olsztyn.mm.pl 18.10.11, 15:36
        Na ul. Pstrowskiego za Tesco w budynku po Sm Domator też powstała wspólnota ,, Zgoda" i tu też Szeklicki za piwnice liczy takie same opłaty jak za mieszkanie !!!!!
        • Gość: żeromskiego Re: Co za cwaniak ???????????????? IP: *.olsztyn.mm.pl 18.10.11, 15:50
         TO podziękować mu i wziąć takiego co nie będzie liczył czynszu za piwnice. Nawet nie wyobrażam sobie by ktoś kazał mi płacić za moją komórkę.
         • Gość: społdzielca spółdzielcy się śmieją- ALE JAJA !!! IP: *.olsztyn.mm.pl 19.10.11, 10:47
          Ciekawe czy składając ofertę ten gość podał, że będzie liczył czynsz za piwnice i wszelkie inne tzw pomieszczenia przynależne do mieszkania?
        • Gość: kolesio Re: Co za cwaniak ???????????????? IP: *.olsztyn.mm.pl 19.04.15, 21:28
         To Szeklicki jest dla wspólnoty, a nie wspólnoa dla Szeklickiego. Jak mu każecie - tak robi. Podejrzewam, że to ci lokatorzy bardziej dziani chcą mieć niższe obciążenia lokalowe i tak sobie ustalili. Budynek jest wspólnoty a nie szekla.
      • Gość: stara baba Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.vectranet.pl 23.10.11, 09:46
       Jolka, może będziesz musiała wkrótce bez wyobrazania, ale jednak płacić. Myślisz,że Czerniawski to wspaniały człowiek? Niech no tylko do niego dotrze, że i tak można liczyć czynsz. Po prostu zwyczajnie na to nie wpadł. To tylko kwestia czasu.
    • Gość: cm Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.vectranet.pl 17.01.14, 20:10
     Chyba Pan Szeklicki ma świadomość że jak będzie cwaniakował to od niego odejdziemy, na osiedlu mieszkają młodzi ludzie którzy nie dadzą się tak szybko wrobić jak staruszkowie z zatorza..
  • Gość: mieszkaniec wspól. Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.adsl.inetia.pl 19.10.11, 12:38
   Szeklicki ogólnie liczy sobie bardzo drogo. Mieszkam w jednym z mieszkań, gdzie on jest zarządcą i część ludzi chce już go zmienić. Do piwnic na szczęście jeszcze się nie dobrał. To prywaciarz nastawiony tylko na zysk. Remonty robią firmy narajone przez niego - ciekawe, ile mu odpalają???
   • Gość: uśmiechnięty koń Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.mm.pl 19.10.11, 16:54
    Ten ,,nastawiony na metraż" zarządca niedługo do opłat policzy wam powierzchnię klatek schodowych, a jak puści wodze fantazji to podwórza, dachu itd... śmiechu warte- czynsz za piwnice- koń by się uśmiał.
    • Gość: spółdzielca Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.mm.pl 19.10.11, 20:28
     Jak to się ma do wychwalanych przez posłankę Lidię o połowę tańszych opłatach we wspólnotach niż w spółdzielniach i o lepszej "profesjonalnej" obsłudze mieszkańców.
     • Gość: zdumiony lokator Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.mm.pl 19.10.11, 20:58
      Ano właśnie, ja też jestem tym zdziwiony i z przerażeniem czekam co jeszcze z tego wyniknie. Na pewno tej sprawy tak nie zostawię. Nie będziemy płacić HARACZU za piwnice. Cieszę się bo coraz więcej sąsiadów poruszoną przeze mnie sprawą zaczyna się interesować.
      • Gość: jotta Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.10.11, 10:45
       Warto też dowiedzieć się jak wygląda "współpraca" tego pana z innymi wspólnotami, którymi (he he) "zarządza". Polecam informacje z Dywit. Tam sprawy podobno opierają się już o sąd.
       • Gość: stara baba Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.vectranet.pl 20.10.11, 20:35
        Chciwość jak apetyt. Rośnie. Ciągle będzie mało i mało.
  • warmiok Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice 20.10.11, 22:05
   Zastanawia mnie skąd ta złość. Ktoś dokonał wyboru, a wybór był i jest.
   • Gość: Wiesiek Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.11, 07:30
    Liczy czynsz za piwnicę jak za mieszkanie. A czy liczy czynsz również za garaże? Wszędzie jest ta działeczka "na zarządcę".
    • Gość: joi Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.10.11, 09:01
     zarządców jak mrówków a wy tutaj jakieś lamenty wznosicie, grzecznie się panu dziękuje i zaprasza następnego, jest rynek przecież...
     • Gość: stara baba Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.vectranet.pl 21.10.11, 09:31
      Zmiana zarządcy to nie jest zmiana rękawiczek, jak niektórym się wydaje. Obowiązują terminy i inne prawne kruczki. Przeciętny mieszkaniec nie załatwi zmiany zarzadcy. Potrzebny jest ktoś, kto zna prawo mieszkaniowe, i nie tylko.
      • Gość: zdumiony lokator Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.mm.pl 21.10.11, 12:04
       Umowa z Szeklickim przewiduje, że można mu podziękować dopiero po roku. Najbardziej śmieszne w tym wszystkim jest to, że wciska on ludziom, że musi ,,czynszem" obciążać piwnice bo przepisy mu nakazują (!?), bo musi wypełniać cit , a do tego jeszcze krzyczy, że doczepi się do niego urząd skarbowy. A ludzie nie znający przepisów myślą, że mówi prawdę. A przecież przy odrębnej własności podatki za swój lokal każdy płaci sam za siebie, a urząd skarbowy nic do piwnic nie ma.
       • szybki0007 Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice 21.10.11, 12:17
        Kupując mieszkanie płaci się za każdy metr powierzchni użytkowej mieszkania, a piwnica jest wpisana jako pomieszczenie przynależne o wielkości np 8,20 m2 i nikt nie dolicza jej licząc za każdy metr tak jak za mieszkanie, a co więcej przecież nie płaci się za nią w ogóle. W akcie notarialnym zapisuje si e np 54m2 mieszkanie +pomieszczenie przynależne 8,20m2 razem 62,40, a cwaniaki to wykorzystują mydląc ludziom oczy.
       • Gość: mieszkaniec wspól. Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.adsl.inetia.pl 21.10.11, 12:24
        Musisz przejść się po sąsiadach i każdemu z osobna naświetlić problem - zwłaszcza osobom starszym. Przygotować własną uchwałę (na temat wynagrodzenia dla zarządcy lub jego zmiany), przejść się po ludziach i zebrać podpisy (gdy wspólnota ma do 7-miu mieszkań - musi być jednomyślność, gdy jest pow. 7 mieszkań - decyduje większość). Na zebraniu Szeklicki podsunie jakąś niekorzystną uchwałę pod nos i staruszki podpisują z góry na dół wszystko jak leci...
        • Gość: joi Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.10.11, 13:54
         więc ruszcie ludzie tyłki i smutny los tego zarządcy
         • Gość: zdumiony lokator Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.mm.pl 21.10.11, 19:32
          Szeklickiemu nie odpuszczę. Przejdę się z odpowiednim pismem po podpisy sąsiadów.
          Bardzo dziękuję za wypowiedzi i porady.
          • Gość: Wiesiek Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.11, 21:32
           A co z czynszem za garaże pod budynkiem? Czy faktycznie trzeba płacić i w jakiej wysokości? Przecież nie jest ogrzewany, a jak nas zawiadomił Sz., w razie potrzeby nikt tam palcem nie dotknie w ramach czynszu, a jest to sprawa jego właściciela, ale ponoć liczy się do powierzchni czynszowej jako część przynależna.
           • Gość: zbychu Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.mm.pl 23.10.11, 17:24
            Za garaże od stycznia stawka nie będzie wysoka. Te opłaty za garaż mają sens, gdyż trzeba je administrować tj wnosić opłat za energię i naprawiać bramę.
            • Gość: Wiesiek Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.11, 08:38
             Ale to są indywidualne garaże pod budynkiem, nie miejsca parkingowe. Każdy garaż ma swój licznik energii na podstawie umowy zawartej przez właściciela z Zakł. Energetycznym.
       • Gość: irema Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.11, 10:43
        "Lokatorze" (a może właścicielu???) przepisy mówią jasno - ustawa o własności lokali - naliczamy wg udziałów - są one zapisane w akcie notarialnym. I są liczone razem z pomieszczeniami przynależnymi czyli piwnicami!!!!!!!! w spółdzielniach i niektórych wspólnotach piwnice są cześcią wspólną a nie pomieszczeniem przynależnym! I jeśli zarządca robi inaczej to łamie prawo i może być ukarany przez tzw, KOZ-ę. Tak więc nie ma co się ekscytować administratorami, którzy łamią prawo i wprowadzają w błąd właścicieli.
        • Gość: WŁAŚCICLEL !!! Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.mm.pl 25.10.11, 10:55
         Administratorzy którzy nie liczą opłat za piwnice postępują zgodnie zasadami współżycia społecznego i logiką. A za to, że interpretują przepisy na korzyść mieszkańców należy ich tylko chwalić.
         Nadto niech pan Szeklicki nie zasłania się ustawami, gdyż (zakładając hipotetycznie) nawet gdyby omijał przepis który NAKAZUJE liczyć tzw ,,czynsz" za piwnice to za to nikt mu nic nie zrobi, jest to tylko wewnętrzna sprawa pomiędzy wspólnotą, a zarządcą.
         Nie pisz bzdur Panie Tadeuszu o ,, KOZ- ach" i nie mąć ludziom w głowach.
  • Gość: prawnik Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.mm.pl 24.10.11, 20:11
   Właściciel nieruchomości obowiązany jest płacić za pomieszczenie piwniczne podatek od nieruchomości. Zgodnie z art. 2 pkt 7 ustawy o ochronie praw lokatorów piwnica nie wchodzi do powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego. Wobec tego nie jest wliczana do czynszu regulowanego.

   • Gość: prawnik Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.mm.pl 24.10.11, 20:16
    Za powierzchnię użytkową lokalu nie uważa się powierzchni balkonów, tarasów i loggii, antresoli, szaf i schowków w ścianach, pralni, suszarni, wózkowni, strychów, piwnic i komórek przeznaczonych do przechowywania opału" - czytamy w ustawie z 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów . Ta sama ustawa stanowi, że powierzchnia użytkowa lokalu jest podstawą ustalenia czynszu za jego używanie.
    Właściciel budynku nie może zaliczyć powierzchni piwnic (a także strychu, komórek itp) do podstawy ustalenia czynszu, natomiast ma obowiązek płacić za te pomieszczenia podatek od nieruchomości.    • Gość: stara baba Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.vectranet.pl 24.10.11, 21:56
     No właśnie, podatek od nieruchomości płaci się na konto Urzędu Miejskiego, a nie zarządcy budynku.
    • Gość: kazik Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.11, 10:47
     Chłopie nie tą ustawę cytujesz ;-) Jak na prawnika to kiepska wiedza
    • Gość: ona Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.11, 12:02
     TO NIE TA USTAWA!!!!!!!!!!!!!!
     Ustawa o własności lokali z dnia 24 czerwca 1994 r. reguluje funkcjonowanie wspólnot

     Do lokalu mogą przynależeć, jako jego części składowe, pomieszczenia, choćby nawet do niego bezpośrednio nie przylegały lub były położone w granicach nieruchomości gruntowej poza budynkiem, w którym wyodrębniono dany lokal, a w szczególności: piwnica, strych, komórka, garaż, zwane dalej „pomieszczeniami przynależnymi".

     Udział właściciela lokalu wyodrębnionego w nieruchomości wspólnej odpowiada stosunkowi powierzchni użytkowej lokalu wraz z powierzchnią pomieszczeń przynależnych do łącznej powierzchni użytkowej wszystkich lokali wraz z pomieszczeniami do nich przynależnymi. Udział właściciela samodzielnych lokali niewyodrębnionych w nieruchomości wspólnej odpowiada stosunkowi powierzchni użytkowej tych lokali wraz z powierzchnią pomieszczeń przynależnych do łącznej powierzchni użytkowej wszystkich lokali wraz z pomieszczeniami do nich przynależnymi.

     1. Umowa o ustanowieniu odrębnej własności lokalu powinna określać w szczególności:

     1) rodzaj, położenie i powierzchnię lokalu oraz pomieszczeń do niego przynależnych,

     2) wielkość udziałów przypadających właścicielom poszczególnych lokali w nieruchomości wspólnej
     Pożytki i inne przychody z nieruchomości wspólnej służą pokrywaniu wydatków związanych z jej utrzymaniem, a w części przekraczającej te potrzeby przypadają właścicielom lokali w stosunku do ich udziałów. W takim samym stosunku właściciele lokali ponoszą wydatki i ciężary związane z utrzymaniem nieruchomości wspólnej w części nie znajdującej pokrycia w pożytkach i innych przychodach.

     • Gość: re ona Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.mm.pl 25.10.11, 12:33
      Panie Szeklicki nie podawaj się pan za mieszkańca który tu tak walczy by więcej płaci i nie mąć ludziom w głowach o jakimś UTRZYMANIU CZĘŚCI WSPÓLNYCH. Doliczasz pan metraż piwnic bo chodzi ci o większą wypłatę (wynagrodzenie zarządcy liczone od metra) i tu jest całe sedno.
      • Gość: radca Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.mm.pl 25.10.11, 12:34
       Oczywistym jest to, że lepszy jest ten kto interpretuje przepisy na korzyść tych którzy mu płacą.
       Drugą sprawą są nasze przepisy które często pozostawiają wiele do życzenia, a często i Trybunał Konstytucyjny ma kłopoty z ich interpretacją.
       Trzech prawników, trzy różne poglądy i każdy jest święcie przekonany, że ma rację.
     • Gość: mieszkaniec Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.mm.pl 25.10.11, 13:09
      No widzisz >ona< jak ładnie tłumaczysz te chore prawo które można przeróżnie interpretować. To ustawa lokatorska zakazuje liczyć lokatorowi z opłaty za metraż piwnicy, a właściciel już musi wnosić dane opłaty. Samo to ukazuje złe prawo nierówne dla wszystkich. Dlatego jest u nas tak, że jeden przepis , trzech prawników i trzy różne zdania.
      dlatego wolimy zarządcę który nie będzie naliczał opłat i swojego wynagrodzenia od powierzchni piwnic.
      • Gość: zarządca nieruchom Licencjonowanu zarządca nieruchomości Olsztyn IP: *.olsztyn.mm.pl 26.10.11, 19:51
       Nie chciałem zabierać głosu, ale z uwagi z zamęt który wprowadza niejaki grzegorz- ona muszę powiedzieć kilka słów. Nie chcę się osobiście reklamować więc mówię ogólnie.
       Zapraszam wszystkich obciążonych opłatami za piwnice do mnie. Łatwo znaleźć , bo poza panem Sz. będzie to praktycznie każdy inny licencjonowany zarządca.
       Na pewno nie będę dokonywał naliczeń na piwnice chyba, że zechcą tego właściciele. Żyjemy w wolnym kraju i sposób rozliczania nieruchomości jest wyłączną sprawą pomiędzy właścicielami i zarządcą. Polska jest na szczęście krajem demokratycznym i państwo zdecydujecie o formie wnoszenia opłat. To państwo płacicie , a ja jestem wykonawcą woli moich pracodawców. Nie będę więcej zabierał tu głosu czy tym bardziej polemizował z niejakim grzegorzem-oną. Ma potrzebę to nich uiszcza opłaty za piwnice panu Sz. Wolna wola.
       Z wyrazami szacunku
       LICENCJONOWANY ZARZĄDCA NIERUCHOMOŚCI
    • Gość: kolesio54 Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.dynamic.mm.pl 08.10.20, 21:04
     Widocznie wspierają się wzajemnie Szekla - Miasto a Miasto - Szeklę. Piszę tak dlatego, że dużo ludzi nie widzi jak Miasto pobiera podatki za grunt pod budynkiem. Jeżeli budynek jest np. 4-piętrowy to lokatorzy mieszkający na kolejnych kondygnacjach płacą podatek w pełnej wysokości, czyli Miasto pobiera pięciokrotną opłatę za powierzchnię GPB. I to jest sprawa dla prawnika. Po drugie - proszę sprawdzić (pochodzące od Szeklickiego) rozliczenie podgrzania wody użytkowej za II kwartał 2019 i 2020. Wzrost cen ciepłej wody nastąpił od 01 czerwca(?), a naliczenie jest za cały kwartał (kwiecień, maj i czerwiec). To są niewielkie sumy, ale do kupy ... Dlaczego? I co na to prawo, urząd skarbowy itp. Pozdrawiam.
  • Gość: zarządca nieruchom Licencjonowany zarządca nieruchomości Olsztyn IP: *.olsztyn.mm.pl 26.10.11, 19:53
   Nie chciałem zabierać głosu, ale z uwagi z zamęt który wprowadza niejaki grzegorz- ona muszę powiedzieć kilka słów. Nie chcę się osobiście reklamować więc mówię ogólnie.
   Zapraszam wszystkich obciążonych opłatami za piwnice do mnie. Łatwo znaleźć , bo poza panem Sz. będzie to praktycznie każdy inny licencjonowany zarządca.
   Na pewno nie będę dokonywał naliczeń na piwnice chyba, że zechcą tego właściciele. Żyjemy w wolnym kraju i sposób rozliczania nieruchomości jest wyłączną sprawą pomiędzy właścicielami i zarządcą. Polska jest na szczęście krajem demokratycznym i państwo zdecydujecie o formie wnoszenia opłat. To państwo płacicie , a ja jestem wykonawcą woli moich pracodawców. Nie będę więcej zabierał tu głosu czy tym bardziej polemizował z niejakim grzegorzem-oną. Ma potrzebę to nich uiszcza opłaty za piwnice panu Sz. Wolna wola.
   Z poważaniem
   LICENCJONOWANY ZARZĄDCA NIERUCHOMOŚCI
  • Gość: mieszkaniec Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.adsl.inetia.pl 25.09.13, 08:32
   szeklicki obstawia się sprzyjającymi mu osobami - np. przewodnicząca Ewa B. z Limanowskiego 4-12. przed ludźmi napierdziela na niego, że on taki, owaki - a tak naprawdę kopie z nim do jednej bramki. towarzystwo wzajemnej adoracji!!! strych przejęła za grosze i ciężko cokolwiek przeforsować przeciw szeklickiemu. ona urabia staruszków i większość podpisuje jak leci z góry na dół, cokolwiek ona podsunie - m. in. podwyżki za zarządzanie - i tak już wyśrubowane! do dupy taka wspólnota.
   p.s. za te piwnice szeklicki przeniósł się do nowej, pięknej siedziby...
  • Gość: Szeklicki Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.01.14, 09:45
   W gwoli odpowiedzi niestety ale ustawodawca nie daje wyboru w jaki sposób mają być naliczane opłaty tylko ściśle to precyzuje przepisami. Nie prawdą jest, że nie grozi nic wspólnocie z tytułu innego naliczania opłat - w razie kontroli Urzędu Skarbowego grożą kary bo proszę pamiętać, że wspólnoty również odprowadzają podatki. Zarzut, że Szeklicki na innych wspólnotach nie nalicza opłat za piwnice jest chybiony, gdyż nalicza ale tylko tam gdzie piwnice są w aktach notarialnych bo wtedy notariusz zaliczył je do udziału a w starych zasobach (a tych mamy sporo w zarządzaniu) piwnice nie były sprzedawane a oddawane na zasadzie przydziału i wtedy za nie nie są pobierane opłaty dlatego może powstało mylne przekonanie, że na innych wspólnotach te opłaty nie obowiązują.

   Opłaty naliczone są zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 24 czerwca 1994 roku o własności lokali (Dz. U. z 2000 roku Nr 80, poz. 903 z późn. zm.).
   1 – zgodnie z art. 12 ust. 2 zd. 2 ww. ustawy właściciele lokali ponoszą wydatki i ciężary związane z utrzymaniem nieruchomości wspólnej zgodnie z posiadanymi udziałami.
   2 – o konieczności pokrywania zobowiązań zgodnie z posiadanymi udziałami stanowi również przepis art. 17 ww. ustawy.
   3 – udziały są wyliczane zgodnie z art. 3 ust. 3 ww. ustawy, tj. „Udział właściciela lokalu wyodrębnionego w nieruchomości wspólnej odpowiada stosunkowi powierzchni użytkowej lokalu wraz z powierzchnią pomieszczeń przynależnych do łącznej powierzchni użytkowej wszystkich lokali wraz z pomieszczeniami do nich przynależnymi”.
   4 – pojęcie pomieszczenia przynależnego wyjaśnia zapis art. 2 ust. 4 ww. ustawy, tj. „Do lokalu mogą przynależeć, jako jego części składowe, pomieszczenia, choćby nawet do niego bezpośrednio nie przylegały lub były położone w granicach nieruchomości gruntowej poza budynkiem, w którym wyodrębniono dany lokal, a w szczególności: piwnica, strych, komórka, garaż, zwane dalej „pomieszczeniami przynależnymi”.
   • Gość: Pawełek Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.14, 16:34
    Rzeczywiście , Szeklicki obstawia sie ludźmi , którzy maja także w tym interes i kręci resztą wspólnoty jak chce. Razem forsują oni idiotyczne pomysły a reszta ludzi nie ma siły przebicia.
    W Dywitach, jego sprzymierzeńcem jest osoba publiczna. Ludzie ogłupiali myślą,że pan rzecznik jest ich guru. A to tylko interesik...
    • Gość: zniesmaczony Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.adsl.inetia.pl 06.03.14, 09:29
     czyli standardowo - nadal "kupuje" sobie zarządy/ przewodniczących wspólnot i "dba" o ich i swoje interesa.
     • Gość: sąsiad Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.14, 16:29
      oo, czyli ktoś czyta jeszcze coś o Szeklickim. Czyży gdzieś jeszcze rozrabiał? Teraz na tapecie sa Dywity i zima bez ogrzewania i cieplej wody. Jest kotłownia, a Szeklicki najpierw za cudze pieniądze forsował solary na dachu , teraz jest faza na zbudowanie oddzielnej kotłowni w oddzielnym pomieszczeniu. To w głowie się nie mieści. A lud omamiony tylko oczy wytrzeszcza i wyskakuje z kasy.
      • Gość: gość Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.14, 09:43
       Czytam te opinie i powiem tak. Owszem czasami Pan Szeklicki ma specyficzne poczucie humoru ale jezeli chodzi o wiedze (a o to chyba chodzi w zawodzie ktory uprawia) to nie ma sobie rownych. Ja dzieki jego wiedzy nauczylem pewnych rzeczy Urzad Miasta i nie musialem skladac kupy dokumentow, ktorych ode mnie poczatkowo wymagano a okazalo sie ze nie maja prawa rzadac ode mnie tego. Nigdy nie ma tak zeby wszystkim dogodzic natomiast w naszej wspolnocie jest zarzadca od lat i zlego slowa nie moge powiedziec o nim. Chyba jako jedyny ma aktualny przeglad wyrokow sadowych dotyczacych wspolnot i u nas zawsze jak mamy jakis (czasami zwariowany) pomysl to przynajmniej nas poinformuje czy jest to zgodne z prawem czy nie, jakie sa wyroki w podobnych sprawach itd. Kazdy zarzadca ma cos na sumieniu i nie ma idealnego a znam opinie moich znajomych, ktorzy maja innych zarzadcow i tez nie jest kolorowo a jak slysze to nawet gorzej. Oczywiscie tyle ile osob tyle opinii.
       • Gość: kolesio54 Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.dynamic.mm.pl 08.10.20, 21:10
        Może trochę masełka...
   • edico Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice 19.11.20, 20:07
    Ustawodawca nakazuje również spłatę swoich zobowiązań w oznaczonym terminie Panie Szeklicki.
    Akt obowiązujący (Dz.U.2020.1740 t.j. wersja od: 8 października 2020 r. do: 31 grudnia 2020 r.)
    w Art. 354. [Reguły wykonywania zobowiązań] stanowi:
    § 1.
    Dłużnik powinien wykonać zobowiązanie zgodnie z jego treścią i w sposób odpowiadający jego celowi społeczno-gospodarczemu oraz zasadom współżycia społecznego, a jeżeli istnieją w tym zakresie ustalone zwyczaje - także w sposób odpowiadający tym zwyczajom.

    Właśnie z takim zjawiskiem kojarzy mi się nazwisko Szeklicki.
  • Gość: laseczka Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.14, 08:08
   Szeklicki to prawdziwy bonzo. Na spotkaniach ze wspólnotą siedzi rozparty w rozchełstanej koszuli i złotym łańcuchu na szyi. Rzuca chamskie dowcipy a do kobiet zwraca się per "laseczki'. Bufon nastawiony na zysk.
   Poza tym tal kręci zarządem tak , że ci wierzą w każde jego słowo, a nie zdają sobie sprawy,że pogrążają się.
   • Gość: Pieczewo Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.olsztyn.vectranet.pl 09.03.14, 21:18
    Wszędzie zarządem kręci prezio, nie zauważyliście ? W SM Jaroty też tak jest. Zarząd w większości składa się z pracowników, którzy ze strachu o swoje posady tańczą tak, jak im prezio zagra. Myślę, że we wspólnotach jest podobnie.
    • Gość: marek Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.182.216.236.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 13.03.14, 20:46
     Witam
     Tak czytam i czytam ... W takim razie, czy znacie uczciwego zarządcę ? Kogo wybrać ? Właśnie jako mieszkańcy stoimy przed tym wyborem ...
     • Gość: lokator Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 16.03.14, 11:54
      Broń Boże Szeklickiego. Jeśli dacie mu się uwieść i uwierzycie w jego obietnice, to wpadniecie jak śliwka w g....
      • Gość: mieszkaniec Dywity Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.14, 09:33
       Nie wiem kto pisze te bzdury o Dywitach ale jak ktos chodzi na spotkania to powinien wiedziec ze pomysly co do kotlowni, solarow a teraz ogrzewania indywidualnego (piecyki) wychodzily zawsze od mieszkancow zaangazowanych w sprawy wspolnoty. Najpierw od bylego Zarzadu ale nie znalazly one poparcie wiec teraz wziely sie za to inne osoby z budynku i jest wypracowana jakas decyzja a ja bylem na paru spotkaniach i Szeklicki tylko pomagal w podjeciu decyzji zapraszajac na te spotkania firmy ktore sie zajmuja tymi tematami. Nie wiem czy wiecie ale teraz Galeria Warminska bedzie ogrzewana w ten sposob o ktorym Dywity myslaly - pompa powietrze-woda wiec nie byl yo pomysl z kosmosu. Latwo jest krytykowac tylko jak przychodzi do pracy - zebrania ofert, spotkania sie z projektantami itp. to wtedy nagle wszyscy sie uchylaja.
       • Gość: gość Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.05.14, 12:49
        Ja mieszkam w budynku zarzadzanym przez Szeklickiego od lat i nie mam problemu. Owszem ma specyficzne poczucie humoru ale czasami rozladowuje to napiecia na zebraniu - co kto lubi oczywiscie. Ja cenie sobie to ze zawsze wspolnota ma informacje na temat aktualnego stanu prawnego co do pomyslu, ktory chce zrealizowac a czasami te pomysly sa "dziwne" i jak sie okazuje nie zawsze zgodne z obowiazujacymi przepisami i wyrokami naszych sadow (a wiemy jakie wyroki nasze sady czasami wydaja). To co nam sie czasem wydaje jasne i na chlopski rozum fajne to po konsultacji wlasnie z Szeklickim okazuje sie ze tak nie mozna rozwiazac danego problemu. Ja np robilem w lokalu mieszkalnym lokal uslugowy i dzieki niemu nie musialem zalatwiac kilku dokumentow, ktore pierwotnie Urzad Miasta kazal mi przygotowac. Dostalem odpowiedni wyrok, na ktory sie powolalem i urzednicy odstapili od swoich pomyslow. Na pewno nie ma idealnego zarzadcy, kazdy ma jakies wady (jak kazdy z nas) ale ja cenie Szeklickiego za wiedze (ktora najwazniejsze poszerza na bierzaco i sledzi zapadajace wyroki) a to w zawodzie, ktory wykonuje jest jedna z wazniejszych rzeczy.
        • dobrymecenas Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice 29.04.15, 15:12
         Nie było żadnych spotkań z firmami na zebraniach, a solary to autorski pomysł Szeklickiego, o którym sam nie potrafił nic powiedzieć. Główny temat spotkań to zagrożenie utratą płynności finansowej. To problem zarządcy, który nie potrafi wyegzekwować zaległości od dłużników.majstersztykiem jest propozycja podwyżki za ten nieudolny zarząd.
      • Gość: kolesio54 Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.dynamic.mm.pl 29.09.22, 23:57
       Do lokatora. Jakbyś przyjacielu znał go jak łysą kobyłę
     • edico Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice 11.12.20, 02:08
      Uczciwym zarządcą będzie każdy, o ile będziesz patrzył jemu na ręce. Z komunalnymi ZBK też bywa różnie. Wszystko zależy od wspólnot. Jedyna rada - nie płakać a sprawy sensownie rozwiązywać we wspólnocie.
      • Gość: kolesio54 Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice IP: *.dynamic.mm.pl 30.09.22, 00:02
       edico. szekla wykręci się jak zwykle, zwalając winę na kogoś innego, a może i na ciebie. Zarząd (za)okręcony ,a ON robi co chce
       • privus Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice 02.10.22, 18:06
        Skoro macie takie trudności z ułożeniem sobie warunków współpracy, weźcie sobie dobrego prawnika a w wypadku dalszych zwodów skierować sprawę do sądu.
  • dobrymecenas Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice 29.04.15, 15:05
   l
  • algreg Re: Wspólnota u T. Szeklickiego-CZYNSZ za piwnice 12.12.20, 18:59
   Jak najdalej od tego zarządcy
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka