Dodaj do ulubionych

Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją się ...

IP: *.xdsl.centertel.pl 07.03.12, 06:25
Panie redaktorze. Pytanie w tytule jest retoryczne: boją się Góreckiego.
Obserwuj wątek
  • Gość: normalny Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją się ... IP: *.uwm.edu.pl 07.03.12, 08:03
   Przyłączam się do zdania, że brakuje dyskusji merytorycznej. Z braku takiej ujawniają się dworskie intrygi i zabiegi rodem z magla. To jest żenujące dla całego środowiska akademinckiego. Widać jesteśmy mizerotą intelektualną. To nic dziwnego, że media interesują się tym, co dzieje się na UWM, bo uniwersytet jest jednym z ważniejszych "aktorów" życia olsztyńskiego i regionalnego. I czego się mogą dzienikarze dowiedzieć o wyborach na przykład? Jakichś wizji, dyskusji programowych, spierania się o koncepcje lub scenariusze rozwoju? Nic z tych rzeczy. UWM ma beznadziejną promocję lub promocja jest bardzo dobra, tylko nie ma czego pokazać. Cały uniwersytet prezentuje się żałośnie. Dominują dworskie koterie a brak intelektualnego fermentu, innowacyjności, brak autorytetu dla całego regionu i pomysłów jak się rozwijać na Warmii i Mazurach.

   I cóż tych kilkuset profesorów, kilka tysięcy doktorów, dziesiątki tysięcy studentów ma światu do powiedzenia? Okazuje się, że niewiele. Albo nie potrafimy mówić, albo nie mamy o czym.

   Od nowych władz oczekiwałbym wydźwignięcia uniwersytetu z tych nizim intelektualnych i kutlurotwórczych. Ale to zadanie nie tylko dla jednego rektora i kilku prorektorów. To obowiązek całego środowiska... bo i wstyd dla całego środowiska za obecną mizerię. Nic dziwnego, że nam szybko ubywa studentów. Czym zwabimy ambitnych i zdolnych ludzi z regionu, Polski czy świata? Nawet dziennikrz nie ma o czym napisać... choć się starał :). Z próżnego i Samolom nie naleje. Za uniwersytet gazeta dyskusji poważnych prowadzić nie będzie.
  • Gość: as Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją się ... IP: *.man.olsztyn.pl 07.03.12, 08:43
   Może zamiast wypisywać "mądre"opinie i wrzucać wszystko do internetu przyszliby zainteresowani dyskusją na spotkania z kandydatami w określonych dniach i o określonych godzinach kandydaci są do dyspozycji i można zadawać pytania. Debata jest w piątek. ALE TAK TO JEST JAK PISZĄ "NAJMĄDRZEJSI "LUDZIE, KTÓRZY NAKRĘCAJĄ TO NA ŁAMACH PRASY ALE NIE BYLI NA RZADNYM SPOTAKANIU I NIE SŁYSZELI CO MÓWIĄ KANDYDACI..
  • Gość: ccc Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją się ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.12, 09:58
   Otrzymaliśmy dawkę "pouczeń" od zapewne naukowca o którego rozprawy dobijają się najwybitniejsze wydawnictwa naukowe świata. Jak rozumiem pouczać może jedynie ten który jest do pouczania moralnie upoważniony. Upoważnieniem jest np. dalece odbiegający (w kierunku pozytywnym) dorobek naukowy pouczającego w stosunku do pouczanych.
   Ktoś kto ośmiela się mówić o mizerii Uczelni albo jest jełopem ujadającym z pobocza albo sam się do tej mizerii w sposób jednoznaczny dokłada.
   W komentarzach jest dużo jadu wynikającego ze zwykłej zawiści lub swojego nieudacznictwa. Moim zdaniem obaj kandydaci są godni tego urzędu. Prawdopodobnie Górecki jest lepiej ustosunkowany i byłoby mu łatwiej te drzwi w Warszawce otwierać, ale Górniewicz także całe swoje siły, zdrowie i umiejętności podporządkował swojej misji, bo takowym określeniem należałoby określić urząd Rektora.
   Co do mizerii to jedynym jej ukróceniem byłaby mocna "przesiewka" kadry naukowej. Czyli powiedzmy sobie jasno: bez naprawdę dobrej znajomości choć jednego języka konferencyjnego, fora ze dwora. Pewnie część "wpisywaczy" z tego forum powędrowałaby do pośredniaka. Prowadzenie tematów badawczych i publikacje: drugie kryterium. Itd> Itp: NIc tak nie umacnia "mizerii" jak trzymanie tych "wiecznych" doktorów czy byle jakich habilitantów. Aby tak było należy zmienić prawo, w tym prawo pracy, w tym warunki rozwiązywania umów o pracę. Koniec kropka.
   • Gość: obserwator Re: Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją si IP: 31.61.76.* 07.03.12, 21:26
    Nie rozumiem lęku elektorów. Skoro boją się wyrazić swojej opinii to dlaczego zgodzili się być elektorami. Szanowni Państwo miejcie odwagę podjąć męskie decyzję i wybrać właściwą osobę. Nie oszukujmy się Rektor Górniewicz uczył się przez wiele lat od Pana R. Góreckiego ale jeszcze dużo musi się nauczyć, żeby móc się z nim zrównać. Spoglądając obiektywnie większe możliwości dla uczelni daje wybór Pana Ryszarda Góreckiego, to on ma większe możliwości zrobienia dobrych rzeczy na uczelni, jak również zaprowadzić należyty ład na uczelni, ale z wygodnictwa niektórzy elektorzy oczywiście zagłosują za obecnie rządzącym, który niekoniecznie radzi sobie ze swoimi podwładnymi i nie panuje nad tym co się dzieje na uczelni. Wybór należy do Elektorzy, tylko pamiętajcie tu nie tylko chodzi o Was ale o wiele osób pracujących na uczelni i range uczelni która powinna się rozwijać nie stać w miejscu bądź tracić na swoim wizerunku, nie wspominając o olsztyńskiej siatkówce.
  • Gość: Alicja Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją się ... IP: *.man.olsztyn.pl 07.03.12, 11:38
   Czytając wszystkie komentarze pod każdym artykułem związanym z UWM mam wrażenie, że tam ciagle są ci sami ludzie 2, 3 osoby, które ciągle piszą jakieś farmazony bo niby chcą coś wiedzieć ale na spotkanie nie przyjdą, bo niby dlaczego wszystko w prasie ale jednak powinno być w prasie i internecie bo XXI wiek. Masakra jakaś i nakręcanie sztucznej atmosfery, strachu , uwielbienia dla jednego z kandydatów a to wszystko pod przykrywką nicków. Gazeta też żenada, że takie bzdury, ploty wypisuje. Kończ waść wstydu oszczędź! Takie słowa się cisną czytając te "inteligentne" wypociny. A i najlepszy jest ten argument, że UWM powienien dla miasta i dla miasta profity, wspóldziałanie czy chlubę przynosić. Ja się pytam a czym byłoby to miasto gdyby nie UWM? Pytanie co miasto powinno zrobić dla UWM? Bo nawet tabliczek nigdzie nie ma jak dojechać na kampus uniwersytecki? Autobusy przeładowane i studenci muszą jeździć jak bydło? Drogi w Kortowie masakra a przecież należą do miasta i dziury w każdej drodze powinno naprawiać miasto ale po co jak ma takiego Osła jak u UWM i to uczelni powinno zależeć ....
  • Gość: Rotua Nie chcą wybierać rektora przy włączonych kamerach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.12, 15:23
   Ja już nie wiem, co się dzieje na tym UWM i kto jest kto - same afery. Tych gości nie da się nawet odróżnić po nazwisku. To Górniewicz, to Gornowicz, to Górecki. Wczoraj w telewizji mówili, że nawet Sąd Najwyższy broni studentów przed władzami UWM, zaliczającymi wpadki po wpadkach. A tu któryś z tych na G. robiąc dziwne miny i jakieś szpagaty, mówi w telewizji, że on nie będzie komentował wyroków Sądu Najwyższego. Ja nie jestem związany z tą firmą, ale mam własną i gdyby coś takiego u mnie by się wydarzyło, to osoba odpowiedzialna wyleciałaby z pracy dyscyplinarnie.
  • Gość: jar Nie chcą wybierać rektora przy włączonych kamerach IP: *.olsztyn.vectranet.pl 07.03.12, 17:27
   Pobierałem nauki na WSR . W tamtych latach w Olsztynie WSZYSTKICH studentów było ok 3500. Magistrantów w katedrze było 5-8.Profesorowie mieli zawsze czas kiedy przychodziło się do nich z problemem.O egzaminowaniu przez pracownika niższego stopniem praktycznie nie było mowy.Może dlatego mają dziś swoje ulice w Kortowie ,czy na Brzezinach.
   Może czas radykalnie ograniczyć ilośc studentów i kadry,tak żeby ilość przeszła w jakość.
   Może wtedy przy wyborze JM Rektora tematem nie będą kamery lecz wizja uczelni i prawdziwy dorobek naukowy.Ale chyba jest to głos ,którego nikt nie weżmie pod uwagę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka