Dodaj do ulubionych

Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją się ...

IP: *.xdsl.centertel.pl 07.03.12, 06:25
Panie redaktorze. Pytanie w tytule jest retoryczne: boją się Góreckiego.
Obserwuj wątek
  • Gość: Także Re: Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją si IP: *.olsztyn.vectranet.pl 07.03.12, 07:39
   Panie redaktorze. Pytanie w tytule jest retoryczne: boją się Górniewicza
   • tabloid78 Re: Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją si 07.03.12, 07:50
    Nie widzę w tym logiki. Nie wyłączałby kamer, gdyby chciał mieć na kogoś haka.
    • Gość: normalny Re: Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją si IP: *.uwm.edu.pl 07.03.12, 08:11
     A skąd elektor będzie wiedział, że kamery nie nagrywają? Urzędnik może sprytnie nagrać i będzie miał bonusa ktokolwiek by nie wygrał :). Zawsze będzie miał się czym podlizać nowej lub starej władzy, złożyć hołd lojalności, wykazać, że jest przydatny. A bo to jeden raz pracownicy funkcyjni piszą lub mówią, że każą sprawdzać uniwersyteckim informatykom numery IP osób dyskutujących na forum (krytykujących władze)? Może tylko mówią, aby dodać sobie ważności... a może rzeczywiście inwigilują. Jak dworacy u monarchy despoty. Coś z obawami z kamer musi być na rzeczy. Oddaje to rzeczywisty strach pracowników. Może sobie tylko uroili, a może mają takie doświadczenia, bo sami w tym uczestniczą. To objaw poważnej choroby, toczącej uniwerystet. Czy znajdzie się ktoś, kto nas uleczy z tych patologii? Ktoś, kto będzie awansował, na zasadzie kompetencji a nie lojalności i "wierności"??????
     • Gość: abc Re: Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją si IP: *.uwm.edu.pl 07.03.12, 11:48
      A może jednak kabiny z kotarkami powinny być obligatoryjnie?
      To nie wydłuży znacząco czasu trwania głosowania, a zabezpieczy anonimowość oddawania głosów i ograniczy ewentualne spekulacje co do inwigilacji. Mniej czy bardziej zasadne ale... ;)
      Jeszcze jest czas to przemyśleć i coś z tym zrobic.
      Warto
    • Gość: niezależny Re: Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją si IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.12, 19:32
     Oczywiście, że boją się Senatora może "niezależna" GW i któryś "niezależny" dziennikarz przyjrzałby się i napisał artykuł w jaki sposób Senator RP -PO nie daj Boże przyszły Rektor , pozyskuje studenckich elektorów: niewybredne naciski, puste obietnice, imprezki, etc. Czy to sa standardy godne Senatora RP? A może jak politycy będą rzadzić na UWM to takie standardy będą obowiązywały?
     • Gość: guła Re: Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją si IP: *.surfert.nl 07.03.12, 20:39
      Niezależny to Ty może jesteś. W swoim własnym mniemaniu.
      Obecny rektor, choć sam sprawia wrażenie osoby w miarę przyjaznej ludziom, dobrał sobie do współpracy reprezentantów II i III ligi UWM. Ludzi małych, marnych, zawistnych i pozbawionych jakichkolwiek oznak samodzielnego myślenia o interesie UWM. Ludzie ci reprezentują w najczystszej postaci mentalność PISiorską. Stosują takie metody działania, które Prezesa JK wprawiłyby w niekłamany podziw i zachwyt. Tylko rodowite PISiory mogą mieć co do tego jakiekolwiek wątpliwości.
      Sam rektor nieraz dawał dowody sympatii i uznania dla JarKacza - jako człek niezależny jak rozumiem pamiętasz jakie, gdzie i kiedy.
      Tego człowieka i jego przybocznej gwardii trzeba się bać!
      • Gość: do Re: Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją si IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.12, 20:52
       Trzeci garnitur miernot namierzy Twoje IP i będziesz miał kłopoty :).
     • Gość: leroy Re: Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją si IP: *.204.7.9.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.03.12, 06:06
      Oj Panie niezależny (od kogo), jedziesz po Panu Senatorze jakbyś miał za to płacone. Ktoś ci płaci za pisanie takich miernych tekstów?
  • Gość: normalny Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją się ... IP: *.uwm.edu.pl 07.03.12, 08:03
   Przyłączam się do zdania, że brakuje dyskusji merytorycznej. Z braku takiej ujawniają się dworskie intrygi i zabiegi rodem z magla. To jest żenujące dla całego środowiska akademinckiego. Widać jesteśmy mizerotą intelektualną. To nic dziwnego, że media interesują się tym, co dzieje się na UWM, bo uniwersytet jest jednym z ważniejszych "aktorów" życia olsztyńskiego i regionalnego. I czego się mogą dzienikarze dowiedzieć o wyborach na przykład? Jakichś wizji, dyskusji programowych, spierania się o koncepcje lub scenariusze rozwoju? Nic z tych rzeczy. UWM ma beznadziejną promocję lub promocja jest bardzo dobra, tylko nie ma czego pokazać. Cały uniwersytet prezentuje się żałośnie. Dominują dworskie koterie a brak intelektualnego fermentu, innowacyjności, brak autorytetu dla całego regionu i pomysłów jak się rozwijać na Warmii i Mazurach.

   I cóż tych kilkuset profesorów, kilka tysięcy doktorów, dziesiątki tysięcy studentów ma światu do powiedzenia? Okazuje się, że niewiele. Albo nie potrafimy mówić, albo nie mamy o czym.

   Od nowych władz oczekiwałbym wydźwignięcia uniwersytetu z tych nizim intelektualnych i kutlurotwórczych. Ale to zadanie nie tylko dla jednego rektora i kilku prorektorów. To obowiązek całego środowiska... bo i wstyd dla całego środowiska za obecną mizerię. Nic dziwnego, że nam szybko ubywa studentów. Czym zwabimy ambitnych i zdolnych ludzi z regionu, Polski czy świata? Nawet dziennikrz nie ma o czym napisać... choć się starał :). Z próżnego i Samolom nie naleje. Za uniwersytet gazeta dyskusji poważnych prowadzić nie będzie.
   • Gość: KarolK Re: Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją si IP: *.olsztyn.vectranet.pl 07.03.12, 08:08
    Bardzo trafnie (ostatni komentarz)
   • Gość: _ Re: Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją si IP: *.olsztyn.mm.pl 07.03.12, 11:27
    Nieprawda, to g "dziennikarze" strają sie podgrzac atmosfere, czesto bezczelnie klamiąc, jak w podpisie pod fotką sprzed 4 lat
    • Gość: żak Re: Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją si IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.12, 16:38
     terefere, wina dziennikarzy? Koń by sie usmiał. A juz nie imperialiści z USA czy wrogie siły reakcji?
   • Gość: Pracownik Re: Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją si IP: *.olsztyn.vectranet.pl 07.03.12, 18:00
    > Widać jesteśmy mizerotą intelektualną

    Trafna ocena. Kandydaci to też mizerota - i to obaj. Dziwię się, że nie wystartował ktoś trzeci, nie związany z tą kliką, pod hasłem: ONI JUŻ BYLI!!
    Obaj kandydaci rządzą uczelnią (uczelniami) od ok. 20 lat. Co mieli zrobić, to już zrobili. Najwyższy czas odejść od koryta w odstawkę i przestać zawracać ludziom głowę jakimiś pośrednimi pseudowyborami, w których jest ogromna możliwość manipulacji.

    > Przyłączam się do zdania, że brakuje dyskusji merytorycznej.
    Przy takim sposobie wybierania nie jest potrzebna żadna merytoryczna dyskusja. Wystarczy zaoferować studentom odpowiednie kwoty do dyspozycji (tzw. Kortowiada) i tyle. Ich merytoryka nie interesuje.

    Cieszę się, że nie jestem elektorem i nie muszę wybierać między dżumą a cholerą.
    • Gość: Elekto z Re: Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją si IP: *.olsztyn.vectranet.pl 07.03.12, 18:07
     Ale chociaż nie wybierasz żyć bedziesz musiał tam. Czy nie lepiej spróbowac coś zmienić. Można obu skreślić i już. Gdyby 10% elektorów tak uczyniło żaden nie dostałby 50% plus jeden. Bardzo ostro naciska się na studentów, kobieta sukcesu nie zna umiaru no wszak jest kobietą sukcesu (jeszcze). na Wydziale jej nie poszło to trzeba nadrobić z samorządem. Ciekawe co przyniosą gazety w piątek?
  • Gość: as Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją się ... IP: *.man.olsztyn.pl 07.03.12, 08:43
   Może zamiast wypisywać "mądre"opinie i wrzucać wszystko do internetu przyszliby zainteresowani dyskusją na spotkania z kandydatami w określonych dniach i o określonych godzinach kandydaci są do dyspozycji i można zadawać pytania. Debata jest w piątek. ALE TAK TO JEST JAK PISZĄ "NAJMĄDRZEJSI "LUDZIE, KTÓRZY NAKRĘCAJĄ TO NA ŁAMACH PRASY ALE NIE BYLI NA RZADNYM SPOTAKANIU I NIE SŁYSZELI CO MÓWIĄ KANDYDACI..
   • Gość: normalny Re: Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją si IP: *.uwm.edu.pl 07.03.12, 09:17
    Oczywiście, można się wybrać na spotkanie z kandydatami. Ale to bardzo wąski krąg odbiorców, i bardzo późno. W wielu XXI mamy internet, gazety a nawet własne uniwersyteckie media telewizyjne, Wiadomości Uniwersyteckiej, Radio. No możesz jeszcze "asie" napisać, że dyskusje odbywają się wąskim gronie w gabinetach profesorskich. ten z tamtym coś sobie podyskutują.

    Drogi (ga) "asie", na pewno byłeś (as) na takim spotkaniu, więc zrelacjonuj nam, maluczkim wizje, koncepcje. I do tego dołąćż swoją opinię. Byłoby wielce interesująco się zapoznać.
    Trochę opnii i koncepcji przynajmniej jednego kandydata można w mediach znaleźć. Ale jedna jaskółka wiosny nie czyni. Gdzie i jak dyskutuje całe środowisko akademickie? Tu na forum gazety?
   • Gość: ORT Re: Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją si IP: *.olsztyn.mm.pl 07.03.12, 11:52
    ale ort, niech mnie "rzadnym" jak tak można, proszę kupić sobie słownik.
    • Gość: abc Re: Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją si IP: *.uwm.edu.pl 07.03.12, 12:00
     Niech mnie kule biją - ale merytoryczny argument. Tylko złośliwość z tego przebija i zero innej treści. Widać ktoś się mocno wnerwił, a że niewiele ma do powiedzenia to chociaż błędy znajdzie. A dziadka z Wehrmachtu nie da się gdzieś w lodówce znaleźć?
  • Gość: ccc Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją się ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.12, 09:58
   Otrzymaliśmy dawkę "pouczeń" od zapewne naukowca o którego rozprawy dobijają się najwybitniejsze wydawnictwa naukowe świata. Jak rozumiem pouczać może jedynie ten który jest do pouczania moralnie upoważniony. Upoważnieniem jest np. dalece odbiegający (w kierunku pozytywnym) dorobek naukowy pouczającego w stosunku do pouczanych.
   Ktoś kto ośmiela się mówić o mizerii Uczelni albo jest jełopem ujadającym z pobocza albo sam się do tej mizerii w sposób jednoznaczny dokłada.
   W komentarzach jest dużo jadu wynikającego ze zwykłej zawiści lub swojego nieudacznictwa. Moim zdaniem obaj kandydaci są godni tego urzędu. Prawdopodobnie Górecki jest lepiej ustosunkowany i byłoby mu łatwiej te drzwi w Warszawce otwierać, ale Górniewicz także całe swoje siły, zdrowie i umiejętności podporządkował swojej misji, bo takowym określeniem należałoby określić urząd Rektora.
   Co do mizerii to jedynym jej ukróceniem byłaby mocna "przesiewka" kadry naukowej. Czyli powiedzmy sobie jasno: bez naprawdę dobrej znajomości choć jednego języka konferencyjnego, fora ze dwora. Pewnie część "wpisywaczy" z tego forum powędrowałaby do pośredniaka. Prowadzenie tematów badawczych i publikacje: drugie kryterium. Itd> Itp: NIc tak nie umacnia "mizerii" jak trzymanie tych "wiecznych" doktorów czy byle jakich habilitantów. Aby tak było należy zmienić prawo, w tym prawo pracy, w tym warunki rozwiązywania umów o pracę. Koniec kropka.
   • Gość: obserwator Re: Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją si IP: 31.61.76.* 07.03.12, 21:26
    Nie rozumiem lęku elektorów. Skoro boją się wyrazić swojej opinii to dlaczego zgodzili się być elektorami. Szanowni Państwo miejcie odwagę podjąć męskie decyzję i wybrać właściwą osobę. Nie oszukujmy się Rektor Górniewicz uczył się przez wiele lat od Pana R. Góreckiego ale jeszcze dużo musi się nauczyć, żeby móc się z nim zrównać. Spoglądając obiektywnie większe możliwości dla uczelni daje wybór Pana Ryszarda Góreckiego, to on ma większe możliwości zrobienia dobrych rzeczy na uczelni, jak również zaprowadzić należyty ład na uczelni, ale z wygodnictwa niektórzy elektorzy oczywiście zagłosują za obecnie rządzącym, który niekoniecznie radzi sobie ze swoimi podwładnymi i nie panuje nad tym co się dzieje na uczelni. Wybór należy do Elektorzy, tylko pamiętajcie tu nie tylko chodzi o Was ale o wiele osób pracujących na uczelni i range uczelni która powinna się rozwijać nie stać w miejscu bądź tracić na swoim wizerunku, nie wspominając o olsztyńskiej siatkówce.
  • Gość: Alicja Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją się ... IP: *.man.olsztyn.pl 07.03.12, 11:38
   Czytając wszystkie komentarze pod każdym artykułem związanym z UWM mam wrażenie, że tam ciagle są ci sami ludzie 2, 3 osoby, które ciągle piszą jakieś farmazony bo niby chcą coś wiedzieć ale na spotkanie nie przyjdą, bo niby dlaczego wszystko w prasie ale jednak powinno być w prasie i internecie bo XXI wiek. Masakra jakaś i nakręcanie sztucznej atmosfery, strachu , uwielbienia dla jednego z kandydatów a to wszystko pod przykrywką nicków. Gazeta też żenada, że takie bzdury, ploty wypisuje. Kończ waść wstydu oszczędź! Takie słowa się cisną czytając te "inteligentne" wypociny. A i najlepszy jest ten argument, że UWM powienien dla miasta i dla miasta profity, wspóldziałanie czy chlubę przynosić. Ja się pytam a czym byłoby to miasto gdyby nie UWM? Pytanie co miasto powinno zrobić dla UWM? Bo nawet tabliczek nigdzie nie ma jak dojechać na kampus uniwersytecki? Autobusy przeładowane i studenci muszą jeździć jak bydło? Drogi w Kortowie masakra a przecież należą do miasta i dziury w każdej drodze powinno naprawiać miasto ale po co jak ma takiego Osła jak u UWM i to uczelni powinno zależeć ....
   • Gość: do Alicji Re: Dlaczego elektorzy w wyborach rektora boją si IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.12, 20:49
    No to co na tych spotkaniach było, możesz napisać. O czym i jakie argumenty za lub przeciw? ściśle tajne łamane przez poufne?
  • Gość: Rotua Nie chcą wybierać rektora przy włączonych kamerach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.12, 15:23
   Ja już nie wiem, co się dzieje na tym UWM i kto jest kto - same afery. Tych gości nie da się nawet odróżnić po nazwisku. To Górniewicz, to Gornowicz, to Górecki. Wczoraj w telewizji mówili, że nawet Sąd Najwyższy broni studentów przed władzami UWM, zaliczającymi wpadki po wpadkach. A tu któryś z tych na G. robiąc dziwne miny i jakieś szpagaty, mówi w telewizji, że on nie będzie komentował wyroków Sądu Najwyższego. Ja nie jestem związany z tą firmą, ale mam własną i gdyby coś takiego u mnie by się wydarzyło, to osoba odpowiedzialna wyleciałaby z pracy dyscyplinarnie.
  • Gość: prosto w oczy Nie chcą wybierać rektora przy włączonych kamerach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.12, 16:43
   Niż demografinczy sprawićł, że ubywa studentów. L:udzie boją się stracić prace. Różne miernoty zagłusuja na kazdego, kto ich nie wyrzuci, a wyrzuci "kogoś innego". Donosy, intrygi, wzajemne wojny "niech wyrzuca jego/ją to ja zostanę, są już na porządku dziennym. Wyraźnie widać to w czasie wyborów
  • Gość: jar Nie chcą wybierać rektora przy włączonych kamerach IP: *.olsztyn.vectranet.pl 07.03.12, 17:27
   Pobierałem nauki na WSR . W tamtych latach w Olsztynie WSZYSTKICH studentów było ok 3500. Magistrantów w katedrze było 5-8.Profesorowie mieli zawsze czas kiedy przychodziło się do nich z problemem.O egzaminowaniu przez pracownika niższego stopniem praktycznie nie było mowy.Może dlatego mają dziś swoje ulice w Kortowie ,czy na Brzezinach.
   Może czas radykalnie ograniczyć ilośc studentów i kadry,tak żeby ilość przeszła w jakość.
   Może wtedy przy wyborze JM Rektora tematem nie będą kamery lecz wizja uczelni i prawdziwy dorobek naukowy.Ale chyba jest to głos ,którego nikt nie weżmie pod uwagę.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka