Dodaj do ulubionych

"Gazeta" i rowerzyści z postulatami do prezydenta

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.12, 17:59
chcą drugą stówę do lasu wyprowadzić malując znaczki na drzewach
niech ich ktoś powstrzyma
z tego co jest w lesie niewiele osób korzysta
powstrzymajcie ich
Obserwuj wątek
  • miasto-problem "Gazeta" i rowerzyści z postulatami do prezydenta 26.08.12, 18:08
   Prezydent może sobie planować inwestycje z myślą o rowerzystach, ale i tak o wszystkim decyduje Zbigniew Gustek, który rowerów się boi i odczuwa lęki, jak je widzi na drodze. Do czasu aż ta persona nie zostanie wywalona z MZDiM nie mamy co marzyć o tym, żeby rowerzyści (a także piesi) w tym mieście mieli się dobrze.

   Fajnie, że są ładne ścieżki nad jez. Długim, ale skoro wydano na nie grube miliony, to czemu nie pomyślano także o parkingu, a zamiast niego stworzono kolejne Klepisko Typu Olsztyńskiego ?

   I dlaczego nie myśli się o rowerzystach przy okazji dużych inwestycji, jak budowa buspasów? Przecież to najlepsza okazja, żeby przy okazji rozbudować ciągi ścieżek rowerowych? Władze miasta (z Grzymowiczem na czele) w dalszym ciągu traktują rower, jako symbol rekreacji, a nie alternatywny środek codziennego transportu.
   --
   www.facebook.com/miastoproblem
  • Gość: Waldi niebezpieczne "ścieżki rowerowo-piesze' IP: *.olsztyn.vectranet.pl 26.08.12, 20:05
   W Olsztynie pojawiło się sporo "ścieżek rowerowo-pieszych", czyli po prostu chodników, które stały się jednocześnie ścieżkami rowerowymi. Tam dochodzi do potrąceń. Nawet bardzo groźnych. Czy nie można na tych szlakach rowerowo-pieszych namalować na środku białą farbą linii i symboli roweru, a po drugiej stronie pieszego. Taka sugestia, która strona chodnika jest dla pieszych, a która dla rowerzystów bardzo tanim kosztem zwiększyłaby nasze bezpieczeństwo i wprowadziła jakiś ład.
   Bo w tej chwili na alejce w pobliżu placu zabaw pomiędzy Nagórkami a Jarotami jest naprawdę niebezpiecznie. Tam jest dużo małych dzieci i szybko jadących rowerzystów. A to nie jedyna taka niebezpieczna ścieżka w Olsztynie.
   • Gość: wskh 50/50 IP: *.olsztyn.vectranet.pl 27.08.12, 10:52
    Tworzenie wspólnych traktów dla rowerów i pieszych to nieporozumienie, to niedopuszczalne. Wypadków będzie mnóstwo. Pewnie dla chwalenia się ile to kilometrów ścieżek ma Olsztyn. Np. nad Długim piesi mają metrowy pas gdzie sami o siebie się obijają. Ciekawe też kto wymyślił aby ławki dla spacerowiczów były ustawione od strony trasy rowerowej - zgroza!
    Trasa rowerowa musi być odseparowana od pieszych, a na jezdniach musi mieć swój odrębny pas. Jak nie można ścieżki zrobić, bo nie pozwalają warunki, to robi się objazd, lub nie robi się ścieżki - i już!
    • antymenel.1 Re: 50/50 27.08.12, 13:11
     Ciekawe też kto wymyślił aby ławki dla spacerowiczów były ustawio
     > ne od strony trasy rowerowej - zgroza!

     To nie zgroza.To głupota i brak kompetencji ludzi którzy to zaprojektowali i zatwierdzili.Nie wiem skąd to oburzenie.Wiadomo przecież, że w Olsztynie głupio musi być.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka