Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. [...

08.10.12, 22:13
Pomyśleć, że w dzielnicy przemysłowej może powstać taka realizacja , natomiast na ulicy Dąbrowszczaków , WPB chce nas pokarać niezłym pasztetem :(
olsztynski.blogspot.com/2011/10/miaes-prezesie-zoty-rog.html
    • Gość: pan komędant Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. [... IP: *.olsztyn.vectranet.pl 08.10.12, 22:21
      Po pierwsze w nazwie instytucji jest błąd- pisze się centre, a nie center, to świadczy niedokształceniu kadry kierowniczej firmy. Po drugie po nam taki budynek? I to w takim miejscu. Wpasuje się tam jakaś firma ubezpieczeniowa, których jest pełno na każdym rogu? Czy biuro podróży? Może Biedronka? Kto będzie tam jeździł żeby coś załatwić?
      • Gość: ling Re: Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.12, 22:39
        BrE vs AmE - wiesz ocb?
      • Gość: alf Re: Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. IP: *.olsztyn.mm.pl 08.10.12, 23:05
        Sam jesteś niedokształcony :)
        Angielski nie wszędzie jest taki sam...
      • Gość: Em Re: Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. IP: *.olsztyn.vectranet.pl 09.10.12, 19:46
        Polecam nauki z angielskiego , zanim coś palniesz...w pisowni tego języka zaszło dość sporo zmian.
    • Gość: allensteiner Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. [... IP: *.xdsl.centertel.pl 08.10.12, 22:34
      beznadziejne zdjęcia - nie widać jak ten budynek wygląda z zewnątrz w całości.
      • Gość: allensteiner Re: Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. IP: *.olsztyn.vectranet.pl 09.10.12, 11:02
        Gość portalu: allensteiner napisał(a): > beznadziejne zdjęcia - nie widać jak ten budynek wygląda z zewnątrz w całości.

        O! Zjawiła się podróba allensteinera!
        • Gość: allensteiner Re: Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. IP: *.xdsl.centertel.pl 09.10.12, 16:44
          Nie wiem od kiedy Ty jesteś allensteinerem, ale ja bynajmniej nie czuję się "podróbą".
    • Gość: olk Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. [... IP: *.adsl.inetia.pl 08.10.12, 22:43
      "Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A."

      A ja zastanawiałem się kto zaprojektował takie szkaradne monstrum ?

      Patrząc na ten "cud budowlany" widzę w tym budynku grobowiec !!!!
      • Gość: JJK Olsztyn Re: Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. IP: *.olsztyn.mm.pl 09.10.12, 08:13
        Mnie ten budynek kojarzy się z mauzoleum... albo składem sarkofagów...
        W tej kategorii byłby piękny! A może to grobowiec naszej Kochanej "Służby" Zdrowia?
        No cóż są różne gusta.
    • Gość: LOL Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. [... IP: *.adsl.inetia.pl 08.10.12, 22:58
      znałem kilka firm z tego budynku ... wynieśli się i bardzo dobrze bo nie ma gdzie tam zaparkować a teraz jeszcze jak zaczną tam działać mega col centra :) itp
      • Gość: amen Re: Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.11.12, 18:02
        Przyjeżdżałem tam w różne dni o różnych godzinach i zawsze miałem gdzie parkować. Kolega z Centaurusa, Warmia Towers czy WPB?
    • Gość: kolec Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. [... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.12, 23:06
      "Takiego budynku brakowało w Olsztynie - zachwalają administratorzy" - a co innego mogą powiedzieć?

      PS. umiecie zrobić jeszcze gorsze zdjęcia ? czy to już kres możliwości?
    • Gość: 100%olsztyniak Re: Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. IP: 2.25.188.* 08.10.12, 23:32
      Jakie przygotowania do budowy Centaurusa?Te wszystkie kanapowe stowarzyszenia od skansenow obszczekaly ta inwestycje grozac roznymi blokadami (pisal o tym na swoim blogu prezydent Grzymowicz)i inwestor zrezygnowal.Takimi powiniem zajac sie dobry prawnik za dzialanie na szkode miasta
      • Gość: Wilk Walerian Re: Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.12, 00:45
        Gość portalu: 100%olsztyniak napisał(a):
        > Jakie przygotowania do budowy Centaurusa?Te wszystkie kanapowe stowarzyszenia od skansenow obszczekaly ta inwestycje grozac roznymi blokadami (pisal o tym na swoim blogu prezydent Grzymowicz) i inwestor zrezygnowal...

        buhahahaha ;) Grożę Ci, że Cię zjem!
        • Gość: 100%olsztyniak Re: Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. IP: 2.25.188.* 09.10.12, 01:09
          A pamietacie artykul z GO jak ten od "zmurszalej kladki"wyliczal ile miejsc parkingowych powinien miec biurowiec Centaurus?400,420czy moze 405?
          • Gość: Mieszkaniec Re: Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. IP: 213.77.49.* 09.10.12, 08:52
            Bo co najmniej tyle powinien mieć
    • Gość: Tinky Winky Bryła budynku ok, ale kolor... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.10.12, 08:58
      Cieszę się, że w Olsztynie wreszcie zaczęły powstawać budynki biurowe spełniające choćby podstawowe współczesne standardy. Faktycznie, tego brakowało i nie ukrywam że była to dość poważna przeszkoda w podejmowaniu decyzji o lokowaniu w mieście siedziby, czy choćby oddziału. Niestety, ale nawet wyremontowane budynki tego typu z okresu PRL, czy zaadaptowane kamienice nie zapewniają odpowiedniej funkcjonalności.

      Generalnie budynek prezentuje się nieźle z zewnątrz, ale... ten kolor! To nie jest kolor "stonowany", ale "pogrzebowy". Nie wiem, co to za moda się zrobiła, aby kłaść elewacje w takim kolorze. Koszmar! Podobnie w Warszawie jakiś czas temu zafundowano przy Brackiej architektonicznie fajny budynek, ale o okropnym kolorze. Okoliczni mieszkańcy skarżą się, że za oknem mają czarną ścianę.

      Ja wiem, że teraz jest taka moda na czerń i biel, ale nie dajmy się zwariować. Nie wszystko musi się koniecznie wpisywać w aktualne trendy - nalezy brać pod uwagę otoczenie i lokalne warunki. Tak jak nie zawsze pasuje kolor ciemny, tak nie zawsze pasuje elewacja ze szkła. A dlaczego nie jasny piaskowiec...? Nadaje lekkości i doskonale się starzeje. To jest zawsze ładne i eleganckie.
      • Gość: ** Re: Bryła budynku ok, ale kolor... IP: 195.205.47.* 09.10.12, 10:13
        Kolor taki zapewne został wybrany z powodów praktycznych. Gdyby budynek był w innym kolorze, bardzo szybko byłoby widać na nim brud (spaliny, kurz, inne pyły). Można to zobaczyć na niegdyś białym budynku TP przy rondzie inwalidów.
    • Gość: krytyk Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. [... IP: *.home.aster.pl 09.10.12, 09:04
      słabo, słabo, słabo wygląda na budynek najwyżej klasy C+, dlaczego architekci szpecą tak miasto, dobrze, że jest daleko od centrum, ładnie doklejony do starego budynku - ogólna ocena ŻENADA
    • Gość: krzroy Re: Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. IP: *.olsztyn.mm.pl 09.10.12, 09:33
      Całe szczęście, że to w dzielnicy przemysłowej bo na Dąbrowszczaków takie szkaradztwo musiałoby być chyba rozebrane.
    • Gość: ktos Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. [... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.12, 09:48
      może to bedzie siedziba ksieży ? toz oni dobry biznes robia a i kolor budynku okej
    • Gość: ed Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. [... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.10.12, 10:22
      Łoho, widać, że sie redachturowi Krusowi spodobało. Wydzwięk artykułu nadwyraz pochlebny dla walorów artystycznych budowli. Redachtur równie artystycznie podszedł do kwestii zdjęć obiektu, bynajmniej w jego mniemaniu, dlatego na zdjęciach nic nie wydać. Moim skromnym zaś zdaniem - do którego prawo mam - obiekt z gatunku "krematorium" spod ratusza, choć nieco bardziej dla oka przyjazny. Uważam też, że obiekt budowany przez WPB na Partyzantów, przynajmniej na wizwalizacjach, jest o klasę ładniejszy. Ale co jak tam wiem, jedynie redachtur Krus wie co dobre.
      • ol4 Re: Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. 09.10.12, 10:58
        No sory, ale jeśli WPB ci się bardziej podoba to chyba jednak żyjemy w innym świecie...
        • Gość: ed Re: Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.10.12, 13:10
          Nie piszę, że mi się podoba tylko, że jest łądniejszy od cezalu. Wybór na zasadzie z dwojga złego. Przewaga cezalu nad wpb jednak jest taka, że cezal bardziej pasuje do miejsca w którym stoi niz wpb. Mam cichą nadzieję, że przemalują jakoś starą część cezalu bo teraz to połączenie jest okropne.
    • Gość: kot z wm.pl Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. [... IP: *.olsztyn.vectranet.pl 09.10.12, 11:04
      Jak ja Was lubię olsztyńscy malkontenci:-))))Bossz, jak ja Was lubię:-))))

      Wolna Republika Warmii i Mazur!!!
    • Gość: Kapitan Wrona Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. [... IP: *.internetdsl.tpnet.pl.A.115.19.83.in-addr.arpa 09.10.12, 11:31
      Aby budynek mógł zostać sklasyfikowany jako budynek klasy A, musi spełnić następujące warunki:
      1. Doskonała jakość wykończenia wnętrz wraz z wszechstronnym serwisem technicznym;
      2. Najlepsza lokalizacja na danym obszarze, z łatwą możliwością dojazdu oraz dobrym dostępem do środków komunikacji miejskiej;
      3. Klimatyzacja;
      4. Podwieszane sufity;
      5. Wysokość pomieszczeń (od podłogi do sufitu) - minimum 2,70 m;
      6. Możliwość dowolnej aranżacji wnętrz;
      7. Trzy oddzielne okablowania strukturalne dla linii telefonicznych, elektrycznych i systemów komputerowych lub system podnoszonych podłóg;
      8. Podwójne szyby niskoemisyjne;
      9. Nowoczesne, szybkobieżne windy (maksymalny czas oczekiwania na windę - 30 sekund);
      10. Dobrej jakości wykładziny podłogowe oraz wykończenie ścian;
      11. W pełni wykończone wnętrza łazienek i kuchni;
      12. Niezawodny system telekomunikacyjny;
      13. Podwójne zasilanie lub awaryjny system podtrzymywania napięcia;
      14. Kontrola wilgotności powietrza;
      15. Parking strzeżony z miejscami przeznaczonymi dla najemców;
      16. Odpowiednia liczba miejsc parkingowych na metr kwadratowy powierzchni wynajmowanej (współczynnik miejsc parkingowych) dla obiektów zlokalizowanych w centrum i poza centrum:
      a) Ścisłe Centrum - 1/90 - 1/100 m2
      b) Centrum - 1/70 m2
      c) Poza Centrum - 1/25-1/30 m2 (dopuszczalne 1/50 m2 ).
    • Gość: t.b. Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. [... IP: *.adsl.inetia.pl 09.10.12, 13:20
      czy ktoś wie coś n/t parkingu podziemnego? czy jest, na ile jest miejsc i ile ma kondygnacji?
      • Gość: hk Re: Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. IP: *.olsztyn.mm.pl 09.10.12, 13:40
        1 poziom - ok 30 miejsc parkingowych
        • Gość: t.b. Re: Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. IP: *.adsl.inetia.pl 10.10.12, 10:49
          dzięki - skoro miejsc tak mało, to pewnie będą tylko dla wybranych...
          • Gość: waldek Re: Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.12, 21:17

            malo miejsca do parkowania to główna wada wieżowca
    • Gość: robku Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. [... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.10.12, 14:31
      Wszystko fajnie tylko dlaczego to wygląda jak nagrobek z chińskiego marmuru?
    • Gość: b28 Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. [... IP: *.dynamic.mm.pl 09.10.12, 14:42
      Nie rozumie zdziwienia z powodu koloru. Przecież z jednej strony jest droga krajowa, z drugiej fabryka z elektrownią, z trzeciej hałda z odpadami z elektrowni. Więc musi być ciemny aby nie było widać brudu...
      • Gość: wzruszony Re: Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. IP: *.olsztyn.mm.pl 09.10.12, 17:52
        Gość portalu: Tinky Winky napisał(a):
        > nie ukrywam że była to dość poważna przeszkoda w podejmowaniu decyzji o lokowaniu w mieście siedziby, czy choćby oddziału.

        Słusznie, że tego nie ukrywasz. Dzięki temu możemy się domyślać, że teletubisie już dawno chciały otworzyć siedzibę czy choćby oddział w Olsztynie, i teraz wreszcie mogą.

        > A dlaczego nie jasny piaskowiec...? Nadaje lekkości i doskonale się starzeje. To jest zawsze ładne i eleganckie.

        Albo w ulubionych barwach tego miasta: a la jajecznica ze szczypiorkiem plus różowy majtkowy.
    • Gość: cieńki Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. [... IP: *.acn.waw.pl 09.10.12, 17:50
      czy są w OL dobrzy architekci ? myślę, że inwestorzy oszczędzają % za wynagrodzenie i to co powstaje to jest wybierany najtańszy architekt - a potem się można pośmiać
    • Gość: Em Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. [... IP: *.olsztyn.vectranet.pl 09.10.12, 19:54
      Nie rozumiem współczesnych architektów, zimna w wyrazie przestrzeń wewnątrz, ponury kolor zewnątrz. Nie chciałbym w takim otoczeniu pracować - sarkofag. A może o to chodzi - sarkofag, czyli dosłownie coś co pozera ciało, tam korporacja pożre swoich pracowników w całości i zamieni w trybiki maszyny.
    • Gość: max Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. [... IP: *.olsztyn.mm.pl 10.10.12, 05:55
      zdjęcia okropne nic na nich nie widac, zmiencie fotografa
    • Gość: m Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. [... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.12, 16:28
      Tak właśnie myślałem czego najbardziej brakuje w Olsztynie...
      I wreszcie zrozumiałem! Biurowca klasy A!
      No teraz będzie się tu dopiero super mieszkało!
      Więcej biurowców klasy A!
      Wreszcie wszyscy doczekali się panaceum na Olsztyn! Biurowce klasy A.
      Chyba to jednak przesada...
      • Gość: 100%olsztyniak Re: Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. IP: 2.30.116.* 23.11.12, 16:37
        Ponad 1000 nowych miejsc pracy i biura klasy A moglyby powstac w Centaurusie ,ktory mial stanac u zbiegu Pilsudskiego/Glowackiego ale nie powstana bo inwestora zniechecily i zastraszyly te kanapowe stowarzyszenia typu Swieta Warmia,Sadyba,FRO czy SARP Olsztyn
        • Gość: oj,oj Re: Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. IP: *.dynamic.mm.pl 24.11.12, 22:08
          100%owy wszystko ci się pomieszało, a żółć zalała ci oczy.
          • Gość: kogutek Re: Doczekaliśmy się pierwszego biurowca klasy A. IP: *.proxnetwork.com 24.11.12, 23:50
            Nie żółć a tania gorzałka z czeskiego metanolu.
            • Gość: 100%olsztyniak Re: polmrocznosc jasna macie? IP: 2.31.234.* 25.11.12, 00:36
              Pisal nawet o tym na swoim blogu prezydent Grzymowicz.Wielcy "fachowcy od wyliczania miejsc parkingowych" z kanapowych stowarzyszen zogranizowali sie w Starym Ratuszu i urzadzili sobie konferencje.Kanapowe "autorytety" probowaly pouczac jednego z najlepszych polskich architektow pana Kapuscika ile miejsc parkingowych powinniem miec zaprojektowany przez niego Centaurus."Zlym" okazal sie rowniez prezydent ,ktory osmielil sie nie spytac o zgode na ta inwestycje wielkich "spolecznikow".Niestety mamy w tym temacie kulawe prawo i kazdy "spolecznik" moze zalozyc z kolegami i szwagrami jakies stowarzyszenie i wykorzystujac w nim luki blokowac ,spowalniac i hamowac potencjalna inwestycje .
              • Gość: oj,oj Re: polmrocznosc jasna macie? IP: *.dynamic.mm.pl 25.11.12, 11:31
                Udowodnij poprzez podanie wiarygodnych linków (z wyłączeniem twoich wypocin) udział wymienionych przez ciebie stowarzyszeń (z wyjątkiem SARP) w jak to piszesz blokowaniu Centaurusa.
    • edico Rynekpracy Olstyna 25.11.12, 08:33
      to jest rynek etatów w urzędniczej administracji państwowej.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja