Wojewoda postanowił poprzeć obwodnicę Olsztyna

18.12.12, 12:13
szkoda, że nasi samorządowcy i parlamentarzyści z regionu działają akcyjnie. takie pisma każdy z nich powinien słać przynajmniej raz w miesiącu. Tutaj mamy akcję w związku z zagrożeniem utratą ważności DŚU - nagle wszyscy oprzytomnieli jak ważna jest dla Olsztyna ta obwodnica.

Na marginesie - z miast wojewódzkich obwodnicy nie mają również Lublin, Warszawa i Reszów (choć tu kiedyś będzie A4 omijająca miasto). No ale w pismach dobrze brzmi, że jesteśmy jedyni bez obwodnicy więc tego się trzymajmy.
    • Gość: b28 Wojewoda postanowił poprzeć obwodnicę Olsztyna IP: *.dynamic.mm.pl 18.12.12, 12:15
      Czy pismo pisało dziecko wojewody? Co to za argument: "Jesteśmy jedynym miastem wojewódzkim w kraju nieposiadającym obwodnicy" albo o korkach w mieście? Na autostradach też są korki.

      Obwodnica to połączenia Olsztyna z Polską i ze światem, czyli będą nowi inwestorzy, nowe miejsca pracy. Miliard złotych wydanych na obwodnicę przez nasz rząd musi zwrócić się i to trzeba promować, a nie dziecinne wyliczanki jacy to my jesteśmy pokrzywdzenie bo Elbląg ma, a my nie mamy. Argumenty to mniejsza bieda, mniej głodnych dzieci, lepszy poziom życia, wzbogacenie regionu, gonienie bogatych regionów, rozwój turystyki, a nie dalsza wegetacja i życie miasta tylko z pensji urzędników i nauczycieli z UWMu.

      Nie dziwie się, że rząd ma nas w dupie jeżeli wszyscy piszą takie pierdołowate pisma.

      • Gość: Jer Po co miliard? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.12, 12:31
        Wystarczy ze 200mln na porządną drogę, gigantomania nie jest potrzebna.
      • Gość: wojcekr Re: Wojewoda postanowił poprzeć obwodnicę Olsztyn IP: *.olsztyn.mm.pl 18.12.12, 12:35
        a mnie się bardzo podoba, pan wojewoda przekonuje ministra, ze olsztynianom bardzo ale to bardzo zależy na obwodnicy,
        jednym z argumentów jest to, że inne miasta wojewódzkie mają, a Olsztyn nie ma,
        na to wychodzi, że to ujma na honorze czy cóś.
        Osobiście zmusiłbym wojewodę by te pisemko zjadł publicznie, może by mu się koncept poprawił.
      • ewa1-23 Re: Wojewoda postanowił poprzeć obwodnicę Olsztyn 18.12.12, 13:20



        Masz zbyt wysokie wymagania. Rzeczowe argumenty można mieć w przypadku posiadania wizji rozwoju województwa i miasta. Wtedy rzeczywiście można by podać argumenty ekonomiczne. Ale - nasze "władze" oraz mędrcy z UWM nie są zdolni do opracowania sensownej wizji rozwoju. Potrafią tylko ględzić o przyrodzie (bo gdzie indziej brak przyrody..), rolnictwie( bo już jest), przetwórstwie spożywczym (odkrycie roku!). A przyczyna jest prosta: "oni" mają koryto, my nie musimy mieć.





        Gość portalu: b28 napisał(a):

        > Czy pismo pisało dziecko wojewody? Co to za argument: "Jesteśmy jedynym miastem
        > wojewódzkim w kraju nieposiadającym obwodnicy" albo o korkach w mieście? Na au
        > tostradach też są korki.
        >
        > Obwodnica to połączenia Olsztyna z Polską i ze światem, czyli będą nowi inwesto
        > rzy, nowe miejsca pracy. Miliard złotych wydanych na obwodnicę przez nasz rząd
        > musi zwrócić się i to trzeba promować, a nie dziecinne wyliczanki jacy to my j
        > esteśmy pokrzywdzenie bo Elbląg ma, a my nie mamy. Argumenty to mniejsza bieda,
        > mniej głodnych dzieci, lepszy poziom życia, wzbogacenie regionu, gonienie boga
        > tych regionów, rozwój turystyki, a nie dalsza wegetacja i życie miasta tylko z
        > pensji urzędników i nauczycieli z UWMu.
        >
        > Nie dziwie się, że rząd ma nas w dupie jeżeli wszyscy piszą takie pierdołowate
        > pisma.
        >
        • Gość: kicker Re: Wojewoda postanowił poprzeć obwodnicę Olsztyn IP: *.olsztyn.vectranet.pl 18.12.12, 14:00
          A co mają mędrcy z UWM-u zrobić - pójść na 2, 3, n+1 etat do Urzędów? Tam ich nikt nie chce, więc i oni zapewne się nie pchają! Jakąż to wizję mają mieć urzędnicy? Oni mają wizję własnej wygody! Jaką wizję mogą mieć politycy, których na W&M na ma, bo wolą być na Wiejskiej! Wizję powinni mieć liderzy! Ale takich też nie ma! Najlepej mieć 3w1, urzędnika, który jest skutecznym politykiem i wizjonerem, czego wszystkim W i M życzę od Gwiazdora pod choinką.

          PS: A wojewoda zmiast pisać dyrdymały o tym jak to zależy mieszkańcom, zrobiłby lepiej, jeśliby ten imperatyw nadał władzy i rządowi, którego jest lokalnym przedstawicielem. Chcą wygrać wybory, a prostej strategii nie są w stanie opanować.

    • Gość: OLo Wojewoda postanowił poprzeć obwodnicę Olsztyna IP: *.cdma.centertel.pl 18.12.12, 13:51
      Wojewoda wystąpił, gdy już decyzja praktycznie zapadła - wyższe czynniki określiły swoje stanowisko w sprawie. Jednocześnie tubylcom wojewoda chce pokazać wolę walki po przegranej wojnie.
    • Gość: 123 Wojewoda postanowił poprzeć obwodnicę Olsztyna IP: 203.88.91.* 18.12.12, 14:03
      niezle jaja, tzw wojewoda obudzil sie o kilka lat za pozno i teraz moze sobie porozmawiac z Nowakiem, wybitnym specjalista od od przysmazania torsu i wyglaszania pustych frazesow.
      Chcialbym zobaczyc ich rozmowe, bez obrobki mozna by to puszczac w kabarecie.
      Zapomnijcie o obwodnicy , zbierajcie na helikoptery.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja