Dodaj do ulubionych

Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa..

IP: *.olsztyn.mm.pl 19.01.13, 23:57
Dlaczego znowu oszczędzają na naszych dzieciach? Dlaczego chcą zlikwidować PPP2?
Moje dziecko uczestniczy w zajeciach w poradni dwa razy w tygodniu.. Ma lepsze oceny, skonczył sie problem ze złym zachowaniem, czyta coraz lepiej..
Szybko dostałam termin badań, tak jak mi pasowało. Co tu ulepszać??
Jak ich przeniosą na Jaroty przeciez żadne z dzieci z Dajtek nie bedą tam jeździć , bo czas dojazdu i koszty..sa poza naszym zasięgiem. Mojej kolezanki dziecko ma lepiej, bo dochodzi na piechote z Podgrodzia.. To ma być objęcie wiekszej ilości dzieci??? A moze powiedzmy wprost ograniczenie dostepu!! i wyeliminowanie dzieci i naszych osiedli!!
Dotarcie na Turowskiego dla szkolnego dziecka to kawałek drogi autobusem, a potem jeszcze na piechote..nie kazdy jeżdzi samochodem:(

Przecież to beda Ci sami specjalisci (spotkałam kompetentnych ludzi) tylko dalej od nas.. czyli ograniczanie a nie lepszy dostęp.
Czy Radni moga cos zrobić? Czy Ktos przemyslał te decyzje?
Poza plecami rodziców, nauczycieli, w trakcie ferii..cwane posunięcie..:(

Kolejny pomysł ratusza..30 stycznia poddany pod głosowanie.
www.bip.olsztyn.eu/bip/index.php?t=200&id=289585
Cytat:
Połączenie placówek pozwoli na pełniejsze wykorzystanie:
- zasobów kadrowych poprzez:
1) szybsze reagowanie na potrzeby zgłaszane przez szkoły, placówki oraz rodziców
i dorosłych uczniów, skracając okres oczekiwania na badania i wydanie opinii lub orzeczenia,
2) wspólne i efektywniejsze szkolenia dla specjalistów (możliwość profesjonalnego szkolenia
umożliwiająca oszczędność środków i wymianę doświadczeń),
3) profesjonalne i elastyczne zintegrowanie dotychczasowych form pomocy realizowanych niezależnie przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne,
4) dostępność do wysoko wykwalifikowanej kadry (pedagogów, psychologów, logopedów, doradców zawodowych i lekarzy) w jednym miejscu,
- zasobów materialnych poprzez:
1) racjonalne wykorzystanie gabinetów logopedy, pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego,
2) objęcie pomocą większej ilości dzieci specjalistyczną pomocą i programami tworzonymi lub realizowanymi przez kadrę pedagogiczną poradni,
3) skuteczniejsze doposażenie jednej placówki zamiast trzech w specjalistyczne testy i pomoce (korzystanie z zasobów przez większą liczbę specjalistów).

Obserwuj wątek
    • Gość: @ Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.play-internet.pl 20.01.13, 10:41
      To jakaś kolejna bzdura wymyślona przez olsztyńskie kółko wzajemnej adoracji.

"Cytat:
      Połączenie placówek pozwoli na pełniejsze wykorzystanie:
      - zasobów kadrowych poprzez:
      1) szybsze reagowanie na potrzeby zgłaszane przez szkoły, placówki oraz rodziców
      i dorosłych uczniów, skracając okres oczekiwania na badania i wydanie opinii lub orzeczenia,"

gdy jest dalej to jest szybciej?
      no chyba że nowym tramwajem, ale to kosztuje i na miejsce nie dowiezie z Dajtek, Redykajn...

" 2) wspólne i efektywniejsze szkolenia dla specjalistów (możliwość profesjonalnego szkolenia
      umożliwiająca oszczędność środków i wymianę doświadczeń),"

Czyli nowa poradnia dla specjalistów a nie dla potrzebujących?

"3) profesjonalne i elastyczne zintegrowanie dotychczasowych form pomocy realizowanych niezależnie przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne,"

do tej pory tego nie było?
      na jakiej podstawie pomysłodawcy uważają że coś się zmieni...
      i czy na lepsze?

" 4) dostępność do wysoko wykwalifikowanej kadry (pedagogów, psychologów, logopedów, doradców zawodowych i lekarzy) w jednym miejscu,
      - zasobów materialnych poprzez:
      1) racjonalne wykorzystanie gabinetów logopedy, pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego,
      2) objęcie pomocą większej ilości dzieci specjalistyczną pomocą i programami tworzonymi lub realizowanymi przez kadrę pedagogiczną poradni,
      3) skuteczniejsze doposażenie jednej placówki zamiast trzech w specjalistyczne testy i pomoce (korzystanie z zasobów przez większą liczbę specjalistów)."

jak wyżej...
      to może zrobić taką poradnię na przykład w Warszawie...
      też będzie lepiej doposażona, specjaliści najlepsi i w jednym miejscu...
      a że nie dla wszystkich?
      kogo to właściwie obchodzi?
      Tak wygląda pomoc w olsztyńskim wydaniu.
      Sami sobie robimy Polskę C...
      a może nawet już Z
      jak Zadupie.

Pozdrawiam pomysłodawców,
      z pewnością nie muszą dzieci prowadzić do poradni.
      • Gość: kuba Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.net.pl 21.01.13, 09:10
        i co?
        i nic...
        jak zwykle...
        Nie liczcie na to że te dzieci które nie dostaną się do poradni,
        wyjadą kiedyś do Anglii,
        one tu zostaną, nie będą "przystosowane"
        a wyjadą inne,
        lepsze?
        Tylko kto będzie pracował na emerytury i renty?
        • Gość: danuta Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: 142.4.0.* 23.01.13, 14:28

to ewidentny skandal, żeby likwidować tak potrzebne placówki i żeby nie były odpowiednio doposażone, a tymczasem wyrzucją pieniądze na baby pruskie i tramwajarstwo
      • Gość: A Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: 5.172.184.* 05.02.13, 13:07
        Wielokrotnie korzystałam z poradni. Zawsze byłam zadowolona i zawsze otrzymałam profesjonalną pomoc. Czas oczekiwania na wizytę był króki, a domyślam się, że w nowej poradni, gdzie pół Olsztyna będzie chodzić na wizytę będzie czekało się tygodniami. Uważam pomysł połączenia poradni za bardzo nieprzemyślany. Likwidacja poradni to pozorne korzyści. Mam porównanie jak żyje się moim znajomym w innych polskich miastach i jest mi wstyd i przykro, że mieszkam w Olsztynie

Bardzo mądrze ktoś napisał: "to może zrobić taką poradnię na przykład w Warszawie...
        też będzie lepiej doposażona, specjaliści najlepsi i w jednym miejscu...
        a że nie dla wszystkich?
        kogo to właściwie obchodzi?"
        • Gość: an Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.13, 12:43
          Mocne słowa: jest mi wstyd i przykro ze mieszkam w Olsztynie...
          Ale jeśli nie mieszkańcy decydują - to rzeczywiście po co tu mieszkać??

Tez wielokrotnie korzystałam z poradni - godziny wizyt zawsze dopasowywano do mnie, moje dziecko skorzystało z tych wizyt i ja tez i jeszcze mam zamiar korzystać - ale jeśli bedę musiała cały Olsztyn przejeżdżać - to raczej będzie to męczące niż korzystne.

Jako dziecko też korzystałam z tej poradni - i do dziś pamiętam jak PIECHOTĄ szłam z koleżankami i kolegami do poradni, a teraz? Pozostaną autobusy lub taksówki. !
      • Gość: grudzień Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.mm.pl 20.12.13, 19:18
        www.majaolsztyn.pl
    • Gość: ed Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.13, 09:13
      Byłam w Poradni Nr 1 na Kopernika. Usłyszałam, że moje dziecko ma trudności w szkole bo nie raczkowało. Żadnej pomocy. Badania trwały bardzo krótko, u psychologa była tylko rozmowa z dzieckiem. Kiedy trafiłam na Jagiellończyka do Poradni Nr 2 uzyskałam konkretną pomoc. Szczegółową opinię do szkoły jak nauczyciele mają pracować z dzieckiem. Regularne porady jak mamy pracować z dzieckiem w domu. Dzięki tej pracy i poradom w Poradn,i co miesiąc, syn odzyskał wiarę we własne możliwości, poprawił oceny i polubił szkołę. Mam wrażenie po własnych doświadczeniach, że połączenie poradni ma służyć podniesieniu jakości pracy w PPP nr 1 poprzez kadrę Poradni Nr 2 bo oni nie mają sobie nic do zarzucenia. A wywalenie poradni na Turowskiego to jest jakaś masakra dla mieszkańców. Moja koleżanka przychodzi do logopedy co tydzień na piechotę bo nie ma na bilet. Już się martwi gdzie teraz będzie dzieciaka posyłać bo na Turowskiego będzie szła pół dnia.
      A swoją drogą to jest chore, żeby w szkole z takim zapleczem sportowym umieszczać poradnię.
    • Gość: ja też Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.net.pl 25.01.13, 15:17
      Widząc brak reakcji sadzę że jednak pomysł łączenia poradni
      w super poradnię przejdzie.
      Tak jak pomysł z tramwajami,
      dobrze że o metrze nikt nie wspomniał,
      też by się przydało,
      tylko po co?
      No chyba żeby się takimi pomysłami chwalić w świecie.
      Tak jak super poradnią dla super dzieci,
      a te które nie dotrą?
      może się same dotrą?
      kto by się zresztą chciał nimi chwalić?
      Premię też łatwiej sobie wypłacić za wyniki które łatwiej przyjdą.
      Żałosne.
      • Gość: rodzic Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.13, 15:28
        Głupie pomysły są chyba u nas w cenie.
        Dzięki za głosy.
        Jedyna nadzieja, że znajdą się mądrzy radni i temu zapobiegną.
        Dla kogo ta pomoc ma być?
        Dzieci niepełnosprawne po górkach z Nagórek na pewno nie dotrą.
        Ale może to właśnie jest ten łatwiejszy dostęp?
        • zbyszek07 Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. 25.01.13, 15:44
          ... a może nie to jest ważne żeby pomoc dla dzieci była,
          tylko żeby "PORADNIA" była jak trzeba?
          jak "MIŚ" - bo stać nas na więcej,
          ale czy lepiej?
          Pozdrawiam logicznie myślących.
          :-)
    • Gość: ... Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.31.8.180.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.01.13, 12:04
      Kogo to właściwie obchodzi?
      nie lepiej wrzucić złotówkę na WOŚP
      i sprawę pomocy innym mieć załatwioną na cały rok?
      • Gość: gość Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.vectranet.pl 27.01.13, 18:16
        śliski czy nie?
        mamy kapitalizm, słaby wypada z gry
        trzeba wydać pieniążki na specjalistów
        i trzeba znaleźć tych lepszych

albo mieć pretensje do świata, do boga i do siebie, że dziecko trochę nie nadąża (przepraszam, jeśli uraziłam)
        PS
        a moja znajoma będzie miała teraz bliżej
        • Gość: rodzic Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.mm.pl 27.01.13, 23:07
          to nie słabszy wypada z gry..
          trzy poradnie maja byc połączone w jedną..
          i to ma być lepszy dostęp do placówek..??

pogratulować Pani, ze ma bezproblemowe zdolne dzieci,
          moze takie same będą wnuki?
          no i ze wspólnych pieniędzy na pomoc nie musi Pani korzystać..
          bo stac Panią na zajęcia prywatne..

a to naprawdę ciężka sprawa dla wielu rodzin, które nie maja dostępu do prywatnych specjalistów za ciężkie pieniądze
          i poradnia, stała terapia mojego dziecka
          była szansą na poprawianie ocen w szkole i kontrolowanie i pracę nad zachowaniem..
          w końcu odetchnęłam z ulgą, że cos idzie ku lepszemu..
          a tu Masz..

inni rodzice i nauczyciele obudzą sie dopiero po powrocie z ferii..
          (dobry czas sobie wybrali na podejmowanie decyzji)

czy jest ktoś kto może stawić czoło i stanąć przeciwko tej bezsensownej decyzji??
          • Gość: @ Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.play-internet.pl 28.01.13, 09:42
            Słabszy jak zwykle nie ma nic do powiedzenia,
            za słabszego się decyduje co mu będzie lepsze...
            Decyduje nawet nie ten kto jest lepszy,
            lecz ten kto ma władzę
            i myśli że ma monopol na mądrość.
            Jeśli pomysł się nie sprawdzi to i tak winni będą inni niż ci co decydowali.
            Jeśli na Jarotach jest potrzebna poradnia
            to trzeba ją stworzyć,
            ale zabierać jednym żeby dać innym?
            Na Kopernika i Kościuszki są dwie poradnie obok siebie,
            to może jedną z nich przenieść żeby lepiej wzmocnić jarocki rejon Olsztyna?
        • Gość: osa Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.13, 13:36
          droga {Pani, której znajoma będzie miała bliżęj. poradni nie likwidują bo źle pracuje. ale dlatego, że pracuje w złych warunkach, a tak naprawdę w budynku, który jest komuś potrzebny. pozdrawiam.osa
    • zbyszek07 Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. 30.01.13, 13:33
      Sprawa Poradni dziś się decyduje w Radzie Miasta...
      Ciekawe czy w Radzie są ludzie których da się zmanipulować
      do kolejnych złych dla Olsztyna i Olsztyniaków decyzji.
      Czy znowu okaże się że Radni są bezradni by
      powstrzymać szkodliwe pomysły.
      Mądrości życzę,
      a mieszkańcom ( wyborcom) dobrej pamięci.

... a może w Olsztynie, który ostatnio często nazywa się skansenem
      potrzeba takich "mniej przystosowanych"
      żeby zabawiali gawiedź z Warszawy...
      Może dlatego nie warto pomagać i leczyć?
      Po co Poradnie?
      ... zamiast do poradni na leczenie,
      może niech strugają patyki przy miedzy...
      gdzieś między Ameryką (koło Olsztynka) a Dobrym Miastem...
      • Gość: kto to wymyślił Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 30.01.13, 20:18
        Może ktoś w końcu powie oficjalnie,kto stoi za tym pomysłem,bo do tej pory to owijanie w bawełnę.Czy już wiadomo jak radni zagłosowali?
        • Gość: rodzic Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.mm.pl 30.01.13, 22:58
          wiadomo..projekt przeszedł..
          poradnia do likwidacji
          pomysł Pani Wiceprezydent Bartnikowskiej z zeszłego roku o Centrum
          -ziści się pod inną postacią..

cofamy się i w kwestii oświaty..
          nie ma miasta wojewódzkiego w Polsce,
          w którym robi się kołchozy z trzech poradni i ona funkcjonuje jako jedna..
          i to dla ,,dobra dzieci"-ciekawe czyich?
          jak się wyraziła Pani większość szkół jest na Jarotach i Osiedlu Generałów
          (hi hi)
          cóż..inni sie nie liczą
          a my z Dajtek, Redykajn, Gutkowa i Zatorza jak nam zależy..
          bedziemy zaginać z dziecmi na terapie najpierw do Carrefoura, bo tam najbliższy przystanek
          a potem gdzieś dalej,
          na Turowskiego ..Boze ile to czasu i pieniedzy..ale kogo to obchodzi:(???

zróbmy z wszystkich przychodni medycznych -jedną!
          wszyscy specjaliści w jednym miejscu dla całego Olsztyna..??
          tylko do lekarza..idziemy co jakiś czas..
          a na terapię..w każdym tygodniu..

ale przeciez to tylko dyslektycy i jacys niepełnosprawni..

a to nowosć jeszcze jakaś..dowiedziałam się słuchając sesji
          że poradnia nie ma okien, tylko namalowane na scianie..
          absurd jakiś..
          jakbym tam nie przebywała z dzieckiem..
          jakaś paranoja...się dzieje..
          kto nam rzadzi??
          i Prezydent pozwala na to??
          ja głosowałam na takiego człowieka???
          • zbyszek07 Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. 31.01.13, 09:56
            Głosujemy na obrazy bez twarzy...
            potem się okazuje na kogo głosowaliśmy,
            a kto przeszedł ...
            a jeśli nawet przeszedł
            to okazuje się kim jest,
            a właściwie dla kogo jest...
            Kolejna porażka Olsztyna,
            cofamy się do .... klepiska z kostki i betonu,
            bo drzewa wycięte...
            Nie ma się co dziwić że mądrzy opuszczają ten piękny rejon,
            skoro tak rządzą nim wybrańcy tych co jeszcze zostali...
    • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 04.02.13, 13:36
      Choć radni już zagłosowali w tej sprawie, to nie ma powodu, żebyśmy my, rodzice, nie poinformowali ich, że ich decyzja nam nie odpowiada.
      Nie sądzę, aby brali pod uwagę fakt, że dużej części rodziców nie będzie stać na dojazd na Turowskiego...
      A piesza wycieczka z maluchem na badanie zaczynające się o ósmej rano... na przykład z Zielonej Górki...na TUROWSKIEGO...????
      Jeśli już wprowadzać jakieś zmiany, to należy raczej rozrzucić istniejące poradnie w głąb rejonu ich działania, a może jedną ze Śródmieścia przenieść na Turowskiego?...
      Mnie najbardziej oburza arbitralność decyzji radnych.
      Warto zauważyć, że problem za chwilę będzie dotyczył nie tylko PP-P nr2, a całego Olsztyna oprócz Jarot, Nagórek i Pieczewa, bo tylko te dzielnice zyskają na nowej lokalizacji poradni.
      Zamierzam wysłać radnym maila i uświadomić, jak bardzo stracili orientację w potrzebach swoich wyborców.
      I zachęcam do tego innych rodziców, bo kropla drąży kamień!... :)
      • Gość: Lidka Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.13, 22:14
        Jestem oburzony takim szkodliwym postępowaniem radnych, którzy to zamiast dbać o interesy rodziców oraz dzieci korzystających z placówek utrzymywanych przez miasto - występują przeciwko mieszkańcom Olsztyna....ciekawe w czyim interesie jest oddalenie poradni od dzieci i rodziców?? Kto na tym skorzysta? Kto za tym stoi...?
        Radni zamiast dalej utrudniać życie swoim wyborcom może wreszcie zajmą się działaniami w kierunku utrzymania placówek w obecnych miejscach....tak żeby każdy potrzebujący nie musiał się tłuc wiele kilometrów na drugi koniec miasta....
        Kochani...nie dajmy tak łatwo zepsuć czegoś - co tak dobrze nam służy od lat...
        Janek
      • Gość: Agnieszka Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.13, 11:36
        W pełni zgadzam się z wnioskiem osoby podpisanej "Olcha". Uważam, że wielu ludzi zrezygnuje z kontaktu z poradnią z powodu zbyt dużej odległości i kosztów dojazdu. Sądzę, że radni powinni rozważyć decyzję likwidacji poradni w centrum miasta, gdzie lokalizacja byłaby bardziej korzystna.
        • Gość: gość Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.vectranet.pl 05.02.13, 16:58
          tak czytam te wpisy i się zastanawiam. Jak do tej pory w poradni byłam tylko dwa razy. Bardzo się cieszyłam bo było blisko. Powiem szczerze byłam w szoku. Wyobrażałam sobie, że bedzie tak jak w każdej przychodni; kolejki, opryskliwe panie w recepcji i mało przyjemni terapeuci. I jakież było moje zdziwienie gdy pani w sekretariacie z uśmiechem i życzliwością na twarzy powiedziała mi jak długo będzie trwało badanie, jakie dokumenty są mi potrzebne i jakie papierki mam wypełnić. Tłumaczyła mi krok po kroku co jak mam napisać i to wszystko robiła będąc uprzejmą. Nie gorzej było też w gabinecie psychologa i pedagoga. Czułam się tak jakby oni byli tam tylko dla mnie. Jakby mój (mojego dziecka) problem był najważniejszy i nie robili żadnych uwag na temat tego co mówię. I co? i teraz gdzie pójdę. Na Nagórki jeździć nie będę bo to daleko i z takim dzieckiem jak moje nie ławo tam dojechać. A moje dziecko potrzebuje pomocy. Zastanawiam się komu na tym zależało, kto ma w tym interes żeby JEDYNĄ życzliwą w Olsztynie poradnie zlikwidować. I to dla dobra naszych dzieci. A może większość dzieci tych którzy są za likwidacją mieszkają właśnie w okolicach nagórek i nie chce im się jeździć do najlepszych aż na Jagiellończyka.
          • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 05.02.13, 17:10
            Właśnie ta odległość, którą będzie trzeba pokonać , aby dotrzeć na Turowicza z mojego Zatorza, uniemożliwi wielu rodzicom korzystanie z poradni. I wszystko jedno, czy i jakie argumenty przemawiające za zmianą stanu obecnego ma magistrat. Żaden nie ostoi się wobec argument, że ZA DALEKO!
            Nasi radni zdają się nie wiedzieć, że wielu z nas nie stać na bilety autobusowe, aby dojeżdżać z dzieckiem na terapię.
            Warto im to uświadomić. Piszmy maile! Ich adresy znajdują się na stronie rady miasta.
            • Gość: całym sercem Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.02.13, 17:55
              jestem z Wami.Nie mam dzieci w wieku,w którym korzysta się z pomocy specjalistów,wszystko wyrosło.Nie poddawajcie się,"bombardujcie "spotkaniami przewodniczącego rady miasta,zorganizujcie spotkanie,chętnie pomogę.Rok czy dwa temu nie udało się ,stworzono bubel prawny ale ludzie swoje przeżyli.Trzymam kciuki,będę śledzić ten wątek.
              • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 05.02.13, 18:07
                Dzięki Ci serdeczne za wsparcie!
                Nasze dzieci, nasze miasto, nasze poradnie i nasi radni! :)
                Pisząc maile damy im szansę naprawić to, co zepsuli.
                • Gość: Mieszkaniec Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.warszawa.vectranet.pl 05.02.13, 19:45
                  Drodzy Państwo.
                  Jeszcze nic straconego.
                  Na Radzie Miasta głosowany był jedynie wniosek o zamiarze likwidacji Poradni.
                  Za miesiąc Radni w zbiorowej swej mądrości ustalą, czy Poradnia będzie istniała, czy ją zlikwidują. Uderzajmy do Radnych, niech opamiętają się i nie dopuszczą do stworzenia molocha w miejscu odległym od naszych dzieci.
                  Zastanawiam się czy przypadkiem pani Małgorzata Bogdanowicz-Bartnikowska - nie szykuje sobie "ciepłej posadki" - wszak wybory już wcale nie tak daleko. Nie wyszło z połączeniem ODN i wszystkich poradni w jeden organizm, to może teraz się uda?
                  Walczmy o przyszłość naszych dzieci - nie pozwólmy by błędnie pojmowane oszczędności odebrały nam prawo decydowania o Naszym Mieście.
                  • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 05.02.13, 19:59
                    Drodzy Forumowicze!

Oto adresy mailowe naszych radnych - dostępne na stronie rady miasta. Piszcie, co myślicie o ich decyzji.

jantandyrak@gmail.com - Jan Tandyrak przewodniczący rady miasta

wiceprzewodniczący:
                    Halina.Ciunel@wp.pl - Halina Ciunel
                    grzesmol@wp.pl - Grzegorz Smoliński
                    biuro@obiekt.olsztyn.pl - Marian Zdunek

radni:
                    lear3@interia.pl - Leszek Araszkiewicz
                    piekarniadab@gmail.com - Zbigniew Dąbkowski
                    bogdandzus@wp.pl - Bogdan Dżus
                    ejzenberg@gmail.com - Paweł Ejzenberg
                    krystyna-flis@o2.pl - Krystyna Flis
                    gorn@uwm.edu.pl - Mirosław Gornowicz
                    stangierba@onet.eu - Stanisław Gierba
                    krzysztof@kacprzycki.pl - Krzysztof Kacprzycki
                    marcinkuchcinski@wp.pl Marcin Kuchciński
                    Konrad.l@op.pl - Konrad Lenkiewicz
                    lukasz@lukaszewski.org - Łukasz Łukaszewski
                    Czesław Małkowski - nie podał adresu mailowego, kontakt telefoniczny 504-064-644
                    j.misiewicz@op.pl - Joanna Misiewicz
                    monikars@o2.pl - Monika Rogińska- Stanulewicz
                    daruserv@wp.pl - Dariusz Rudnik
                    s.szatkowski@word.olsztyn.pl - Stanisław Szatkowski
                    r.szewczyk@warmia.mazury.pl - Robert Szewczyk
                    rafal.targonski@gmail.com - Rafał Targoński
                    zejar@interia.pl - Jarosław Szunejko
                    wirel@uwm.edu.pl - Elżbieta Wirska
                    ewainka@wp.pl - Ewa Zakrzewska
                    • Gość: Artur Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.31.23.111.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.02.13, 20:36
                      Jeśli już miasto jest gotowe na zmiany dotyczące lokalizacji poradni, to przecież okazja, żeby przenieść je bliżej potencjalnych użytkowników.
                      Jedna poradnia "zbiorcza" na Turowskiego to kiepski pomysł.
                      Radni nie wiedzą, że to tak strasznie daleko z Zielonej Górki!
                      Zróbmy coś razem! Olcha ma rację: kropla drąży kamień!
                      • Gość: całym sercem Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.02.13, 21:21
                        proponyję od jutra zorganizować się i dzwonić do biura rady miasta 895275506 i usilnie prosić o spotkanie z przewodniczącym Tandyrakiem.Numer do niego 501510428.Pamiętajcie,radni są dla nas a nie odwrotnie.Trzymajcie sie.
                        • Gość: ktoś2104 Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.mm.pl 05.02.13, 23:39
                          Zabolały słowa, które padły na sesji Rady Miasta..
                          że przeciez tam bedzie blizej szkół, bo tamte szkoły najbardziej potrzebuja specjalistów..
                          nie ujmuje Nagórkom i Jarotom..
                          ale wydaje mi się, ze w całym Olsztynie są dzieci i szkoły,
                          zamiast tworzyc kolejna czwarta poradnie,
                          uniemozliwia się dostęp najbardziej potrzebujacym, wielu dzielnicom miasta..
                          No i bedziemy ewenementem na skalę Polski,
                          nie ma miasta wojewódzkiego z takim ,,tworem" bez duszy..
                          Zawsze musimy być ,,pierwsi"?
                          co nie znaczy najlepsi:(
                          • Gość: :( Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.play-internet.pl 06.02.13, 12:27
                            Robią z nami co chcą.
                            Komu mają się tłumaczyć i po co?
                            Jeśli ktoś ma monopol na mądrość
                            to i gadać z nim trudno.
                        • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 06.02.13, 14:14
                          A ja proponuję pisać do radnych maile. Adresy podałam wczoraj na forum i są na stronach rady miejskiej.
                          Jeśli prosić usilnie o spotkanie z przewodniczącym Tandyrakiem, to trzeba wiedzieć, kto pójdzie i co powie?
                          Ja bym ich zasypywała mailami!
                          • Gość: całym sercem Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 06.02.13, 19:03
                            do olchy!Wymyśl jak można się spotkać bo na forum się nie da.Trzeba pogadać o szczegółach.
                            • Gość: ojciec Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.13, 19:13
                              Zwracam się do Radnych Miasta Olsztyna o głosowanie przeciwko likwidacji Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2. Jako rodzic rozumiem, że potrzebna jest taka placówka na osiedlach takich jak Jaroty,Nagórki,Pieczewo czy Osiedle Generałów. Jednak zamknięcie Poradnii Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2 pozbawi dostępu do specjalistów dzieci mieszkających na osiedlach:Dajtki,Gutkowo,Redykajny czy Zatorze,bo nie zawsze rodziców stać na dojazd z jednego krańca miasta na drugi.
                            • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 06.02.13, 23:12
                              do "całym sercem"
                              pomyślę, ale Ty też pomyśl! :)
                              do wszystkich:
                              Najważniejsze jest uświadomić jak największej ilości rodziców, że radni odpalili petardę, której wybuch będzie ich drogo kosztował, również w sensie dosłownym. :)
                              Pomyślałam, żeby napisać o tym do wszystkich /a w każdym razie do wielu/ rad rodziców z olsztyńskich szkół i przedszkoli, i przez nie przekazać informację wszystkim potencjalnie zainteresowanym. W marcu odbędą się w szkołach zebrania rodziców. Dobra okazja, żeby na przykład, zbierać podpisy pod petycją, protestem czy jak to zwać. Tekst do podpisu możemy przygotować własnymi siłami. Liczyłabym na to, że jak ludzie się dowiedzą to się wkurzą i będą chcieli coś zrobić póki czas. Taki protest podpisany przez wiele osób można potem wysłać tam, gdzie będziemy chcieli. :)) Urzędy, media, organizacje pozarządowe itp.
                              I pomyślcie, jak te informacje do rad rodziców podpisać? Jeśli zrobię to własnym nazwiskiem, to ono im nic nie powie i nie doda wiarygodności całemu przedsięwzięciu. "Olcha" też się przecież nie podpiszę... :) Wymyślcie jakieś salomonowe rozwiązanie.
                              Aha! I piszcie te maile do radnych!
                              Koniecznie! Muszą wiedzieć, że nam się nie podoba, to co zrobili.
                              Jak nie będziemy protestować to oni pomyślą, że może być jak jest. I będą mieli rację.
                              Dobranoc Wam wszystkim! :)
                              • Gość: Piotr Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.centertel.pl 07.02.13, 12:58
                                Ja korzystałem z warsztatów w Przychodni Pedagogiczno-Psychologicznej Nr 2 ramach szkoły dla rodziców i bardzo dobrze je wspominam. Chętnie wytknę radnym błąd jaki popełnili.
                              • Gość: marek Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.13, 12:59
                                byłem na warsztatach dla rodziców wppp nr.2. dużo się nauczyłem w przyjaznej atmosferze.Też chcę bronić poradni, siadam do maili.
                                • Gość: B Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: 5.172.184.* 07.02.13, 13:35
                                  Aż nie chce się wierzyć, że olsztyńscy Radni wpadli na taki pomysł. To dyskryminacja mieszkańców osiedla Zatorze!!! Ja nie chcę tak daleko jeździć. Wielokrotnie korzystałam i nawet idę w poniedziałek do PPP2 i jestem bardzo, bardzo zadowolona.
                                  • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 07.02.13, 14:39
                                    Prawda? Mnie też nie chce się wierzyć, że można mieć tak kuriozalny pomysł... Widać, że nasi radni nie mają pojęcia o tym, o czym radzą.
                                    Pewnie nie wiedzą też, ile kosztuje bilet autobusowy, a już na pewno nie wiedzą, że mnóstwa mieszkańców nie stać na jego zakup....
                                  • Gość: mieszkaniec Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.devs.futuro.pl 07.02.13, 16:23
                                    To nie pomysł Radnych, a pani Małgorzaty Bogdanowicz-Bartnikowskiej. Radni jedynie mają go zatwierdzić
                                    • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 07.02.13, 17:20
                                      Czyj by to pomysł nie był, to przecież radni są władni... :)
                                      A do głosowania za lub przeciw nikt ich nie zmusza.
                                      To sprawa ich kompetencji, uczciwości i mądrości.
                                      Dajmy im szansę na rehabilitację.
                                      Tym, którzy są przeciwni likwidacji PP-P nr2, protest społeczny może włożyć oręż do ręki.
                                      Na to liczę, więc zwierajmy szeregi i bądźmy dobrej myśli.
                                • Gość: C Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: 5.172.184.* 07.02.13, 13:36
                                  PPP2 - Potrzebna, Przyjazna, Pobliska
                                  • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 08.02.13, 10:39
                                    Wysłałam do wszystkich radnych maila z protestem przeciwko likwidacji PP-P nr2 i przeniesieniu pozostałych na Turowskiego. Mail - tasiemiec...
                                    Wiem, że wysłała taki list już "A" i nawet doczekała się od niektórych radnych odpowiedzi. :)
                                    Piszcie! :)
                                    • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 08.02.13, 13:34
                                      Ja też już otrzymałam odpowiedź od radnej, pani Elżbiety Wirskiej, która jest przeciwna likwidacji poradni.
                                      Wiem, że "marek" z naszego forum też już napisał.:)
                                      Piszcie!
                                      Nasze maile pokażą tym radnym, którzy poparli zamiar likwidacji poradni, że potrzeby mieszkańców są odmienne.
                                      A tym radnym, którzy myślą podobnie jak my, dadzą broń do ręki potrzebną w walce o zmianę decyzji władz.
                                      Będą mogli powołać się na opinię mieszkańców.
                                      Piszcie! :)
                                      • Gość: całym sercem Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.02.13, 17:23
                                        Kochani Rodzice,Jesteście super.Ja swoją drogą też się postaram pomóc.
                                        • Gość: olcha do całym ser Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 08.02.13, 18:28
                                          To wyślij maila do radnych! :)
                                          Ich adresy mailowe są na forum- patrz wpis olchy sprzed ok. trzech dni.
                                          • Gość: całym sercem Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.02.13, 20:06
                                            do olchy,pomogę swoim sposobem.O.K?Pozdrawiam.
                                            • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.13, 22:13
                                              Pozdrawiam.
                  • Gość: do "Mieszkaniec" Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 17.02.13, 11:55
                    W uzasadnieniu do uchwały jest podana informacja, że planowane zmiany są obojętne dla budżetu miasta.
                    Stąd wniosek, że o żadne oszczędności nie chodzi.
                    Tylko o coś innego...
    • Gość: iwonka Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.02.13, 18:40
      Czy nikt z radnych nie pomyślał, co stanie się z dziećmi, które są w trudnej sytuacji materialnej? W tym regionie, gdzie bezrobocie jest największe w kraju część dzieci nie będzie miała możliwości dojeżdżania na zajęcia w Poradni na Jarotach, bo ich rodziców na to nie będzie stać.
      To o jakim lepszym dostępie mówią radni?
      Czy któryś z nich zastanowił się choć przez chwilę, że ogranicza tym dzieciom możliwość korzystania z pomocy pedagoga, psychologa, czy potrzebnej terapii?
      Moim zdaniem to skandal
      • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 10.02.13, 19:16
        Witamy na forum "iwonkę" !
        Im nas więcej, tym lepiej!
        Mam nadzieję, że wspólnymi siłami pomożemy naszym radnym wrócić do rzeczywistości.
        • Gość: nocny marek Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.mm.pl 11.02.13, 04:56
          Dołączam do protestu przeciwko likwidacji poradni przy Jagiellończyka. Czy radni wiedzą ile trwa podróż z Gutkowa na Turowskiego? Mam wrażenie że Olsztyn staje się coraz mniej przyjaznym miastem dla zwykłych ludzi.
          • Gość: an Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.02.13, 09:04
            Mam wrażenie że Olsztyn staj e się coraz mniej przyjaznym miastem dla zwykłych ludzi.

Zgadzam się!
            • Gość: Piotr Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.centertel.pl 11.02.13, 11:12
              moim zdaniem jest kilka "felerów" jak zostanie przyjęta ta uchwala
              1) efektywność pracy dużego molocha nigdy nie będzie lepsza iż mniejszych placówek
              2) dostęp do usług dla ludzi nie zamożnych i mieszkających nie na Jarotach będzie bardzo utrudniony, wręcz niemożliwy
              Ja jestem przeciwny takim zmianam, mam nadzieję że radni wrócą po rozsądek i zmienią złą decyzję.
    • Gość: iwonka Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.02.13, 14:22
      Popieram Piotra. Molochy w oświacie to nie jest dobry pomysł. Już potworzono gigantyczne gimnazja i teraz , przy niżu demograficznym, szuka się koncepcji na zagospodarowanie takich obiektów. To stąd wziął się "rewelacyjny" pomysł na połączenie poradni w kombinat? Kombinaty się nie sprawdzają.
      Tego typu posunięcia na pewno nie służą społeczeństwu, którego interesy reprezentują lokalni radni.
      Skoro sprawa połączenia Poradni wzbudza tyle kontrowersji, to warto się zastanowić, czy w tym przypadku, aby na pewno radni podjęli właściwą decyzję. Uchwały można zmienić. Wycofanie się z niewłaściwej ,moim zdaniem, decyzji jest konieczne właśnie na tym etapie, dopóki jeszcze nie stworzono w praktyce tego zlepku poradni. Potem będzie to o wiele trudniejsze.
      • Gość: ed Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.play-internet.pl 11.02.13, 17:03
        właśnie przeczytałam, że Grzymowicz odpisuje na pytania na facebooku
        może to jest kolejne miejsce gdzie można mieszkańców poinformować o tej idiotycznej decyzji
        ja niestety nie mam konta na tym portalu ale może ktoś z Państwa by spróbował
        trzymam kciuki za "poradniaków" szczególnie, że jak słusznie zauważył radny Rudnik, że nie walczą o siebie bo mają zapewnione miejsca pracy ale o to żeby mieszkańcy mieli ułatwiony dostęp do poradni
        pozdrawiam
        • Gość: iwonka Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.02.13, 17:22
          ułatwiony dostęp?
          Wyrzucając Poradnie daleko poza centrum?
          To dziwny tryb rozumowania.
          • Gość: an Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.mm.pl 11.02.13, 17:42
            iwonka cos zdaje sie nie zrozumialas - my tu wszyscy walczymy o to zeby MIEC ułatwiony dostęp... a nie na odwrót... hm.
        • Gość: an Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.mm.pl 11.02.13, 17:40
          ok ja spróbuje. kto jeszcze?
          • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 11.02.13, 18:40
            niestety, nie mam konta na FB...
            nigdy go nie chciałam, a teraz by się przydało...
            porozmawiam z kolegą, który nam kibicuje, a ma konto na FB...
            ale dzisiaj, trochę przypadkowo, znalazłam wpis dotyczący zamiaru likwidacji poradni w tym miejscu...
            kto.wm.pl/opis/10,malgorzata-bogdanowicz-bartnikowska.html
            próbowałam się wpisać, ale mój tekst "nie wszedł"na stronę...
            może za szybko wyszłam? może trzeba czekać, aż go zaakceptują do upublicznienia?
            a może nie umiem i powinnam się dokształcić u dziecka?
            a może Wam się uda?...

• Gość: ed Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.13, 07:03
              niestety tam jest ostra cenzura, próbowałam dwa lata temu dodać wpis jak był zamiar stworzenia centrum ale też się nie ukazał, ale razem ze znajomymi ostro ją wtedy wypunktowaliśmy, wcześniej była w czołówce w rankingu a potem miała -2000 pkt.
              • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 12.02.13, 09:45
                Masz rację! Wczoraj próbowałam jeszcze raz i z widocznym skutkiem, czyli żadnym...
                Widać, że coś jest na rzeczy, bo cenzura przepuszcza inwektywy, a nie przepuszcza informacji.
                INFORMACJI!!!
                Oburza mnie taka lokalna sieć powiązań i zależności!
                Nie ma znaczenia prawda, wspólne dobro, tylko partykularny interes i walka o stołki.
                Tym bardziej mi zależy, żeby poinformować rodziców o przenosinach wszystkich poradni na Turowskiego w bliskiej przyszłości.
                • Gość: iwonka Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.02.13, 11:20
                  Ja też miałam problem z dodaniem komentarza w sprawie Poradni na podanej stronce pani Bartnikowskiej.
                  Może coś jest na rzeczy.
                  Władza nie lubi słuchać krytyki.
                  • Gość: @ Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.play-internet.pl 13.02.13, 12:34
                    Już kiedyś połączono ziemie rolników w PGR,
                    i wyszło to co wyszło...
                    Nie zawsze duże jest dobre,
                    ani nawet lepsze.
                    No chyba że tu też jest więcej polityki i układów
                    niż celu do którego Poradnie powstały.
                    Ktoś chyba o tym celu i powołaniu zapomniał...
                    • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 13.02.13, 19:39
                      Skoro miasto poczuło wolę wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu poradni, to czemu nie wykorzystać tego jako okazji do wprowadzenia zmian na lepsze, a nie na gorsze?
                      Najlepiej wiedzą ci, którzy korzystają z usług poradni i ci, którzy je świadczą.
                      Należy przeprowadzić najpierw konsultacje z zainteresowanymi, czyli na pewno z pracownikami wszystkich trzech poradni, z rodzicami, z pedagogami szkolnymi - bo znają środowisko, i może z organizacjami pozarządowymi pracującymi z dziećmi?
                      Dobra okazja, żeby poprawić to, co na poprawę czeka od dawna.

• Gość: janeczka Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.mm.pl 13.02.13, 20:21
                        Konsultacje społeczne trzeba umieć zorganizować ii przeprowadzić; no i potem jeszcze wykorzystać wnioski. A to trudne, gdy ma się przekonanie o własnej misji, nieomylności i poczucie władzy.Jeżeli centralizacja jest dobrym pomysłem, zapewnia lepszą jakość i daje oszczędności to proponuję radnym - biznesmenom stworzenie jednej dużej apteki najlepiej wraz z hurtownią i jednego dużego sklepu z pieczywem tuż obok piekarni. Jakie oszczędności na transporcie! I jak wspaniale będzie można urządzić te pojedyncze lokale zamiast wielu małych punktów w mieście. Po chleb i lekarstwa ludzie dojadą z najodleglejszych miejsc.
                        Ale,ale wybory już za niecałe 2 lata.
                        • Gość: olcha do janeczka Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 13.02.13, 21:01
                          Tak, to duża pociecha... :)
                          Ale najlepsze jest to, że cała ta projektowana roszada jest dla miasta obojętna finansowo, o czym wprost stoi w uzasadnieniu do uchwały...
                          Czyli wyjątkowo nie chodzi o kasę!
                          No to jak nie o kasę, to o władzę.:))
                          Nie ośmielę się pomyśleć, że może z głupoty to wszystko?
                          Witamy Cię na forum!
                          • Gość: janeczka Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.mm.pl 13.02.13, 21:45
                            Śledzę waszą dyskusją od jakiegoś czasu. Nie jestem bezpośrednio zainteresowana ale wkurza mnie arogancja władzy. Życzę powodzenia. Trzymajcie się.
                            • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 13.02.13, 23:16
                              Zaskoczę Cię, ale ja też nie jestem zainteresowana osobiście.
                              Moje dzieci już właśnie wyrastają z wieku poradnianego.
                              Ale tak jak Ciebie wkurza mnie arogancja władzy.
                              Może napiszesz maila do radnych?
                              Adresy na forum i na stronach rady miasta.
                              27 lutego jest kolejna sesja...
                              Nasz protest przed 27 liczy się wielokrotnie bardziej.
                              Potem może być jeszcze trudniej coś zrobić.
                            • Gość: iwonka Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.02.13, 10:38
                              A może należałoby udać się na posiedzenie Rady Miasta i przedstawić na nim ten temat i skutki decyzji, którą radni "uszczęśliwili" wielu rodziców. Zebrać rodziców i przedstawicieli Poradni z Centrum i udać sie do ratusza.
                              • Gość: A Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: 5.172.184.* 15.02.13, 13:25
                                Jestem podobnego zdania co "iwonka", czyli warto udać się na sesję Rady Miasta. Przedstawiciele Rodziców, jeśli oczywiście jest to możliwe, powinni być obecni na posiedzeniu i mieć możliwość zaprezentowania swoich argumentów.
                                • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 16.02.13, 15:16
                                  Istnieje możliwość wystąpienia obywatelskiego na sesji RM. Trzy dni przed datą sesji należy pisemnym wnioskiem poinformować o tym zamiarze podając też, w jakiej sprawie>
                                  Wniosek złożyć chyba w sekretariacie RM?...
                                  Jest ktoś chętny? :)
                                  • Gość: A Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.vectranet.pl 16.02.13, 20:10
                                    Ja jestem chętna. Skoro istnieje taka możliwość, to warto spróbować. Moim zdaniem należy wykorzystać wszystkie możliwości.
                                    • Gość: olcha do "A" Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 16.02.13, 20:28
                                      Procedura jest taka: na trzy dni przed sesją przewodniczący musi otrzymać wniosek o zgodę na wystąpienie obywatelskie, z informacją w jakiej sprawie.
                                      Warto chyba zadzwonić do sekretariatu RM. Może wniosek można złożyć przez internet?
                                      Wydaje mi się to bardzo prawdopodobne.
                                      Ja złożyłam tą drogą wniosek o udostępnienie inf. publicznej- w sprawie wyników głosowania na sesji...
    • Gość: @ Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.play-internet.pl 14.02.13, 12:54
      Czy można dowiedzieć się jak który z Radnych głosował nad likwidacją Poradni?
      Warto byłoby znać podejście do Olsztyniaków i Olsztyna ludzi na których głosowaliśmy...
      Przed wyborami właściwie mało o Nich wiemy,
      a po wyborach nasze głosy najczęściej już nie mają znaczenia...
      • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 14.02.13, 22:25
        Sądzę, że można, choć mnie się nie udało znaleźć tej informacji na stronach Rady Miasta.
        Chyba trzeba dokładniej poszukać. I mam taki zamiar.
        • Gość: @ Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.play-internet.pl 15.02.13, 13:00
          Dzięki.
          Dobrze byłoby wiedzieć jaki kto z Rady jest dla Olsztyna,
          a nie tylko jak się nazywa.
          Swoją drogą jak to jest że kto jak głosował to tajemnica,
          przecież chyba Radni wiedzą nad czym głosują
          i oddając głos zgadzają się lub nie na jakieś działania,
          które przynoszą lepsze lub gorsze efekty.
          • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 15.02.13, 14:53
            Dzwoniłam do Biura Informacji Publicznej z pytaniem o to, jak głosowali poszczególni radni na sesji 30stycznia nad punktem 15 obrad.:)
            Niestety muszę złożyć formalny wniosek o udostępnienie informacji. ...
            Urząd ma 14 dni czasu na odpowiedź.
            Ale bardzo miły głos w telefonie poinformował mnie, że zazwyczaj nie trwa to tak długo.
            Wniosek złożę dziś i mam nadzieję na rychłą odpowiedź.
            Tak czy inaczej, dowiemy się. :)
            • Gość: praktyczny Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.02.13, 15:16
              po co tak narzekacie, są przecie prywatne porady psychologiczno - pedagogiczne i nie ma potrzeby utrzymywania na koszt podatnika tylu poradni...
              • Gość: @ Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.play-internet.pl 15.02.13, 15:50
                Pewnie.
                Służbę zdrowia też po co utrzymywać z podatków,
                skoro mogą chorzy zapłacić za leczenie,
                a jeśli nie mogą?
                niech umierają?
                Szkoły?
                Po co,
                przed wojną były prywatne
                i też dobrze było.
                Tylko dlaczego tak dużo podatków płacimy,
                i w takim razie na co lub na kogo?
                Na armię urzędników???
              • Gość: janeczka Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.mm.pl 15.02.13, 16:12
                szanowny panie praktyczny. a na co chciałby Pan przeznaczać swoje podatki? Na diety radnych -bezradnych? Jeżeli z podatków nie będziemy finansować oświaty to nie płaćmy ich wcale. Wpisy na form nie są narzekaniem; są bardzo wyważonymi głosami w dyskusji. jest to jeden z niewielu a może jedyny wątek bez chamstwa i wulgaryzmów.
                • Gość: do wszystkich Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 16.02.13, 20:52
                  A może wybrać się na sesję RM planowaną na 27 lutego?... :)
                  Co o tym myślicie?
                  Gdybyśmy tak wsparli swoją obecnością"A", która zamierza wystąpić?
                  I rzucilibyśmy się w oczy rajcom przed głosowaniem....
                  I od razu zobaczylibyśmy, jak kto głosuje?...
                  Moglibyśmy stanąć- usiąść razem i jakoś zademonstrować radnym, że jesteśmy z forum?...
                  Może szaliki, albo coś do ręki?... :)
                  Rozkręcam się... :))
                  Piszcie, co myślicie?
                  Taka forma nacisku opinii społecznej na RM...
                  Moim zdaniem, na pewno nie zaszkodzi.
                  • Gość: olcha - ważne Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 17.02.13, 11:23
                    Pod ostatnim wpisem naszego wątku jest okienko "ciekawy wątek?".
                    Klikajcie tam!
                    Ilość klików promuje nasz wątek na liście "ciekawych wątków".
                    Z jednego komputera można kliknąć tylko raz.
                    Chyba, że ktoś ma internet w komórce - wtedy przemieszczając się wraz z nią zmieniamy adres IP i klik można ponowić.
                    Nie uważam tego za nadużycie- świadczy przecież o zainteresowaniu wątkiem...
                    Miłej niedzieli wszystkim Forumowiczom! :)
                    • Gość: artykuł Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 18.02.13, 11:33
                      W dzisiejszej Gazecie Olsztyńskiej na str.9 jest artykuł pt.
                      "Protestują przeciwko likwidacji poradni dla dzieci".
                      Przeczytajcie.
                      Wydaje mi się, że cytowana tam wypowiedź radnego Gierby, szefa komisji oświaty RM, daje nadzieję, że radni opamiętają się przed sesją planowaną na 27 lutego... A może to tylko chęć uśpienia społecznej czujności?...
                      Jednocześnie ten sam numer na str.5 zamieszcza ogłoszenie prezydenta o przyjęciu przez RM uchwały o zamiarze likwidacji PP-P Nr2.
                      • zbyszek07 Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. 18.02.13, 14:25
                        Dzięki za info.
                        GO zakupiona, ciekawe co tam napisali...
                        • Gość: iwonka Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.13, 14:36
                          Nie czytałam co prawda jeszcze artykułu, ale mam nadzieję, że radni poczytają. Ja biegnę nabyć egzemplarz gazety:)
                          • Gość: PETYCJA Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 18.02.13, 19:07
                            www.petycje.pl/petycja/9310/protest_przeciwko_likwidacji_poradni_psychologiczno_-_pedagogicznej_nr2_w_olsztynie.html
                            Drodzy Forumowicze!
                            To jest link do petycji przeciwko likwidacji PP-P Nr2.
                            Właśnie przed chwilą została powieszona w internecie.
                            Podpisujcie! :)
                            Trzeba link skopiować i wkleić do przeglądarki.
                            Informacja o istnieniu petycji została przesłana na adres p.Jana Tandyraka jako przewodniczącego RM, p.Piotra Grzymowicza -Prezydenta, p.Stanisława Gierby jako przewodniczącego Komisji Oświaty RM i pani Alicji Kołakowskiej jako szefowej Wydziału Edukacji UM.
                            • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 18.02.13, 19:10
                              Nie trzeba kopiować! Link jest aktywny! Można wejść prosto z forum! :))
                              Rozsyłajcie wszystkim! Musimy zebrać podpisy przed 27 lutego, czyli przed kolejną sesją RM.
                          • Gość: rodzic Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.mm.pl 18.02.13, 19:09
                            Zastanawiające..
                            wg artykułu na s. 9 za likwidacją Poradni przemawiają wymogi prawa budowlanego..
                            i siedziba nie spełnia kryteriów,
                            a Pan Prezydent na s.5 informuje, ze do czasu przygotowania obiektu na Turowskiego
                            nadal pozostac mozna w tym budynku?
                            Żart jakiś?
                            A po opuszczeniu budynek będzie zburzony??czy jakaś bardziej przychylna dla Pana Prezydenta instytucja tam się znajdzie???Warunkowo oo..oczywiście..
                            bo to dobry punkt!
                            • Gość: olcha- uchwała Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 18.02.13, 19:17
                              To nie żart. :)
                              Jak przeczytasz uchwałę wraz z uzasadnieniem, to sam się przekonasz.
                              Jest tam o wiele więcej "kwiatków".
                              Tu masz link do uchwały RM wraz z uzasadnieniem:

• Gość: olcha-komentarz Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 18.02.13, 19:28
                                Żałuję, ale link wyszedł mi kiepsko- nie jest tu aktywny. :((
                                Lepiej się wkleił w pierwszym wpisie na naszym wątku.

Tutaj zamieszczam, dla zainteresowanych, komentarz do tez zawartych w uzasadnieniu do uchwały.
                                Tezy - magistrat
                                Komentarz - zdrowy rozsądek i ja :)

teza
                                Obiekt zajmowany przez PPP Nr 2 nie spełnia wymogów prawa budowlanego stawianym placówkom oświatowym. Jego eksploatacja odbywa się na zasadach warunkowych, a możliwości remontowo-adaptacyjne ogranicza fakt wpisania budynku do ,,Ewidencji dóbr kultury nie wpisanych do rejestru zabytków”.

komentarz:
                                W tym budynku Poradnia funkcjonuje około 30 lat. W tym czasie przeprowadzono sporo prac modernizacyjnych: wyremontowano łazienki, wymieniono stolarkę zewnętrzną.
                                Od 2010 r Poradnia posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych.
                                W 2011 r. w planach remontów na 2011 r uwzględniono środki na dostosowanie łazienki do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz najmłodszych dzieci, Został przygotowany kosztorys i projekt. Niestety nie poradnia nie otrzymała zaplanowanych środków.
                                Wg informacji przekazanych pracownikom PP-P nr2 przez p. dyrektor WE 9 01. b.r. po likwidacji Poradni pracownicy już jako pracownicy PP-P Nr 1 w Olsztynie NADAL będą pracować w budynku przy ul. Jagiellończyka.

teza
                                Budynek SP 2 wpisany jest do ,,Rejestru zabytków”, co również ogranicza możliwości remontowe. Jego część zajmowana przez Poradnię P-P Nr 3 nie jest przystosowana do obsługi osób niepełnosprawnych.

komentarz:
                                fakt ten działa tylko na niekorzyść PP-P nr 3; nie jest natomiast przeszkodą dla funkcjonowania SP2

teza
                                Wobec braku możliwości modernizacji obiektów /pomysłodawca miał na myśli PP-P nr2 i PP-P nr3/ i dostosowania ich do wymogów oświatowych, racjonalnym rozwiązaniem jest połączenie placówek.

komentarz:
                                Których placówek? Poradni nr 2 i 3 ?
                                Przecież uchwala dotyczy poradni nr 1 i nr 2.
                                I gdzie będą się mieścić połączone poradnie ?
                                Być może odpowiedź na to pytanie stanowi sugestia o przygotowaniu na potrzeby nowej scentralizowanej poradni „np. obiektu przy ul. Turowskiego”. Jeżeli ten domysł jest słuszny, wraca pytanie o dostępność poradni dla jej klientów. Wcześniej autorzy uzasadnienia poddają miażdżącej krytyce dostępność do obecnie funkcjonujących Poradni ze względu na ich „centralne położenie”.
                                Położenie obiektu przy Turowskiego ” peryferyjne” w stosunku do wszystkich osiedli poza Nagórkami, Jarotami i Pieczewem bardzo utrudni korzystanie z usług poradni mieszkańcom pozostałych olsztyńskich osiedli.
                                Do budynku przy Turowskiego wygodnie dojeżdża się jedynie samochodem prywatnym.
                                Przystanki autobusowe na pętli Nagórki, przy „Kerfurze, Realu czy na ulicy Wańkowicza są w znacznej odległości od Turowskiego.

teza
                                Trudności w obsadzie stanowiska dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2 w Olsztynie przy ul. Jagiellończyka 5/6 (w dwukrotnym konkursie nie wyłoniono kandydata, a z tej poradni też nikt nie przystąpił do konkursu, ostatecznie powierzono obowiązki dyrektora do 30 czerwca 2013 roku wicedyrektorowi tej poradni)

komentarz
                                Nie znam szczegółów, ale do drugiego konkursu zgłosiły się osoby spoza poradni.
                                W świetle tego, co działo się wokół poradni w ubiegłym r. szk. można przypuszczać, że żaden kandydat nie przedstawiłby koncepcji wystarczająco dobrej by móc zostać dyrektorem poradni.

teza
                                połączenie poradni pozwoli na szybsze reagowanie na potrzeby zgłaszane przez szkoły, placówki oraz rodziców i dorosłych uczniów, skracając okres oczekiwania na badania i wydanie opinii lub orzeczenia,

komentarz
                                To zależy od liczby dzieci i uczniów przypadających na 1 etat pracownika pedagogicznego. Efekt skrócenia oczekiwania na badania, wydanie opinii orzeczenia można byłoby uzyskać dostosowując wielkość terenu działania do liczby pracowników.
                                Zabieg połączenia poradni być może zmieni czas oczekiwania. Co tu stanowi punkt odniesienia? Co nim będzie? Średni czas oczekiwania liczony dla wszystkich poradni razem, czy średni czas oczekiwania w jednej wybranej? Czy wiemy, jaki ten czas oczekiwania jest obecnie?
                                W której poradni jest najdłuższy? Gdzie czeka się najkrócej?
                                W PP-P nr 2 czas oczekiwania na orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania wynosi kilka dni, a nawet udało się wydać takie orzeczenie w dniu złożenia przez rodziców wniosku.
                                Duża poradnia może, co najwyżej, utrzymać taki standard; nic się tu nie da skrócić;

teza
                                połączenie poradni zwiększy dostępność do wysoko wykwalifikowanej kadry (pedagogów, psychologów, logopedów, doradców zawodowych i lekarzy) w jednym miejscu,

komentarz
                                Wszystkie poradnie dysponują kadrą składającą się ze specjalistów tych samych dziedzin. Dlatego też trudno wyobrazić sobie, jaką nową jakość wygeneruje zabieg polegający na tym, że większa ilość logopedów, psychologów i pedagogów będzie pracowało w jednym budynku?
                                Jakie znaczenie dla matki przywożącej dotychczas dziecko na terapię logopedyczną z Gutkowa do PP-P nr 2 będzie miał fakt , że potem będzie je wozić np. na Turowskiego gdzie będzie pracować 6 logopedów mających takie same kwalifikacje jak 3 pracujących na Jagiellończyka?

teza
                                połączenie poradni umożliwi objęcie specjalistyczną pomocą większej ilości dzieci

komentarz
                                W jaki sposób specjaliści pracujący dotychczas w 3 miejscach po zorganizowaniu im pracy w jednym miejscu obejmą większą liczbę dzieci pomocą specjalistyczną; i także większą w stosunku do jakiej liczby?

teza
                                połączenie poradni pozwoli na skuteczniejsze doposażenie jednej placówki zamiast trzech w specjalistyczne testy i pomoce (korzystanie z zasobów przez większą liczbę specjalistów).

komentarz
                                jeżeli mam 1 psychologa muszę mu zapewnić 1 test np. Wechslera; z tego jednego testu może bezkolizyjnie korzystać także 2 zatrudniony psycholog, ale jeżeli zatrudnię 3 psychologa to muszę kupić 2 test Wechslera

teza
                                połączenie poradni pozwoli na racjonalne wykorzystanie gabinetów logopedy, pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego,

komentarz
                                Jak się zwiększy wykorzystanie gabinetów specjalistycznych?
                                W PP-P nr2 gabinety wykorzystywane są od 8 do 17, a gdy prowadzona jest np. szkoła dla rodziców do 21. Jak można wykorzystać je bardziej?

• Gość: iwonka Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.13, 12:02
                                  Już można podpisywać się pod petycją. Gorąco namawiam. W końcu muszą się państwo radni zacząć liczyć z głosem swoich wyborców.
                                  • Gość: Piotr Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: 37.228.10.* 19.02.13, 12:09
                                    ja już podpisałem petycje
                                    • zbyszek07 Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. 19.02.13, 12:17
                                      ja też podpisałem...

Ktoś wyżej wspomniał o budynku poradni do likwidacji,
                                      może to jest ten kawałek tortu?
                                      a wszystko inne to tylko droga do celu?
                                      Tak tylko się zastanawiam.
                                    • Gość: A Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: 5.172.184.* 19.02.13, 12:39
                                      ja też podpisałam.
                                      • Gość: weryfikacja podpis Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 19.02.13, 12:49
                                        Kochani! Aby złożyć podpis pod petycją, trzeba przejść i drugą stronę... :) Weryfikacja podpisu to kliknięcie w link otrzymany w mailu od administratora. :) Link przychodzi natychmiast. Te podpisy oczekujące na weryfikację, to pewnie właśnie osób, które nie dotarły do drugiej strony z formalnościami... Wiem co mówię, bo sama padłam ofiarą.... :) Podpisywałam się jako druga, a teraz na "moim "miejscu jakiś pan... :))
                                    • Gość: An Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.mm.pl 19.02.13, 19:37
                                      Ja tez juz myslalam ze podpisze petycje - atu masz jakis blad mi wyskoczyl i juz nie moge podpisac - bo mail moj - napisalo mi - zostal juz wykorzystany - MILO!
                                • Gość: zatroskany rodzic Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.mm.pl 19.02.13, 19:40
                                  Podpisuję się w 100% pod tym, ze PP-P2 w Olsztynie działa świetnie i znajduje się we właściwym miejscu! Dogodny dojazd jest znaczący, gdy kończę pracę i zabieram swojego synka do Poradni na zajęcia logopedyczne. Gdybym miała dostać się gdziekolwiek dalej, na pewno już bym nie zdążyła i tym samym nie miałabym dostępu do fachowej, podkreślam jeszcze raz FACHOWEJ opieki. Pomijam fakt, a może właśnie nie powinnam go pominąć: panie tam pracujące są zawsze uśmiechnięte i pomocne, a to bardzo ważne, gdy dziecko idzie do nowego miejsca lub ma przychodzić tam regularnie,aby stworzyć przyjazny klimat i zachęcić malucha. Ale cóż drodzy rodzice... o co tu chodzi? bo przecież na pewno nie chodzi o miejsce - w centrum, blisko starówki, budującego się Warmia Tower... - prawda? Radni Miasta Olsztyna na pewno myślą o dzieciach swoich wyborców i nie zrobiliby nic ich kosztem. mam rację?
                                  • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 19.02.13, 20:23
                                    Zaglądałam do petycji... :)
                                    Mamy 65 podpisów.
                                    Wszystkie "za".
                                    Ale nie wszystkie zweryfikowane.
                                    Mam nadzieję, że władze miasta opamiętają się i przypomną sobie, że będą wszak następne wybory... Liczę na to, że oszołomione potęgą społecznego protestu okażą gotowość poprawy. :)
                                    Otrzymałam już wyniki głosowania nad uchwałą o zamiarze likwidacji PP-P Nr2.
                                    Wkrótce umieszczę je na forum.
                                    • Gość: rodzic Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.mm.pl 19.02.13, 21:02
                                      To dobrze. Będziemy wiedzieć, komu dziękować, albo wręcz przeciwnie..
                                      kto się przyczyni do decyzji, która może odebrać prawo pomocy najuboższym dzieciakom..
                                      Bogaci sobie poradzą..
                                      • Gość: GŁOSOWANIE-SESJA Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 19.02.13, 21:46
                                        Podaję za BIP wyniki głosowania radnych nad uchwałą o zamiarze likwidacji PP-P Nr2.
                                        Tymczasem metodą "na piechotę", ale szukam sposobu, żeby zostawić gdzieś te pliki i podać do nich link...
                                        Czytajmy w zadumie... :) I wyciągajmy wnioski!

"ZA" oznacza głosowanie za przyjęciem uchwały
                                        "PRZECIW" oznacza głosowanie przeciw przyjęciu uchwały, czyli na naszą korzyść :)
                                        I tak:
                                        Głosy oddane ZA: Ciunel Halina, Ejzenberg Paweł, Gierba Stanisław, Gornowicz Mirosław,
                                        Kuchcinski Marcin, Lenkiewicz Konrad, Szewczyk Robert, Tandyrak Jan,
                                        Zakrzewska Ewa, Zdunek Marian

Głosy oddane PRZECIW: Araszkiewicz Leszek, Dzus Bogdan, Flis Krystyna, Rudnik Dariusz,
                                        Smolinski Grzegorz, Szunejko Jarosław, Wirska Elzbieta

Głosy nieoddane: Dabkowski Zbigniew, Łukaszewski Łukasz, Małkowski Czesław Jerzy,

Głosy wstrzymujące się: Kacprzycki Krzysztof, Szatkowski Stanisław

Nieobecni: Misiewicz Joanna, Roginska-Stanulewicz Monika, Targonski Rafał

Rozumiem, co oznacza termin "za", "przeciw", "nieobecny" i "wstrzymujący się", ale głosy "nieoddane"? Czyli co? :) W zasadzie jest ale wyszedł do toalety?
                                        • Gość: ojciec Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.13, 08:39
                                          Dobrze wiedzieć kto jak głosował. Może by Gazeta Wyborcza zainteresowała się czemu jeden z najbardziej aktywnych wątków na forum dotyczy sprawy w której wspierają się osoby z różnych części miasta i nie tylko miasta. Aha kochani pamiętajcie,że jak się podpisujecie pod petycją to koniecznie zweryfikujcie swój podpis. Oby nam się udało i poradnia przetrwała te dziwne praktyki.
                                          • Gość: An Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.02.13, 09:57
                                            ja nie moge zweryfikowac podpisu bo mi jakis błąd wyskoczyl - blad wysylania poczty - i jak chcialam ponownie sie podpisac to juz nie mogłam bo "ten adres e-mail jest juz w uzyciu"!!!!
                                            MAKABRA!
                                            Trudno - 1 głos w tą czy w tamtą ... eh...
                                            • Gość: olcha do "An" Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 20.02.13, 10:05
                                              Każdy głos jest ważny!!!
                                              Nie wymiękaj! Napisz maila do administratora strony!
                                              Adres chyba w lewym dolnym rogu: "info...i coś tam...".
                                              Wczoraj wysłałam mu informację, że ich procedura "weryfikacji podpisu" nie jest jednoznaczna i sprawia podpisującym problemy.
                                              Jakieś 25 procent podpisujących nie może przez nią przebrnąć. Widać to i pod innymi dokumentami na ich stronie...
                                              Żaden sekret: mnie też się nie udało- mój podpis zawisł gdzieś w systemie- i dopiero koleżanka mi pomogła uporać się z weryfikacją. :)
                                              Dlatego Cię zachęcam- napisz do nich.
                                              • Gość: An Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.mm.pl 20.02.13, 20:27
                                                ok spróbuję - dzięki!
                                              • Gość: An Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.mm.pl 20.02.13, 20:42
                                                Nie WYMIĘKŁAM i okazało sie że przyszedł do mnie mail pt. " failure notice" i tam byl link do weryfikacji i ja jestem zarejestrowana pod nr 13 :) pechowo ale "czadowo" :P

Ale ale widze ze przegraliśmy na głosowaniu??
                                                • Gość: olcha do An Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 20.02.13, 21:46
                                                  Cieszę się razem z Tobą! :)
                                                  Pewnie też tak bywa, że te linki weryfikacyjne trafiają do spamu...

Co masz na myśli pisząc, że przegraliśmy na głosowaniu?
                                                  • Gość: An Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.02.13, 08:05
                                                    no jak to?
                                                    nie przegraliśmy?
                                                    A to:
                                                    Głosy oddane:
                                                    ZA-10szt
                                                    PRZECIW - 6 szt.

"PRZECIW" oznacza głosowanie przeciw przyjęciu uchwały, czyli na NASZĄ KORZYŚĆ :)
                                                    I tak:
                                                    Głosy oddane ZA: (1)Ciunel Halina, (2)Ejzenberg Paweł,(3)Gierba Stanisław, (4)Gornowicz Mirosław,
                                                    (5)Kuchcinski Marcin, (6)Lenkiewicz Konrad, (7)Szewczyk Robert, (8)Tandyrak Jan,
                                                    (9)Zakrzewska Ewa, (10)Zdunek Marian

Głosy oddane PRZECIW: (1)Araszkiewicz Leszek, (2)Dzus Bogdan, (3)Flis Krystyna, Rudnik Dariusz,
                                                    (4)Smolinski Grzegorz,(5) Szunejko Jarosław, (6)Wirska Elzbieta

Głosy nieoddane: Dabkowski Zbigniew, Łukaszewski Łukasz, Małkowski Czesław Jerzy,

Głosy wstrzymujące się: Kacprzycki Krzysztof, Szatkowski Stanisław

Nieobecni: Misiewicz Joanna, Roginska-Stanulewicz Monika, Targonski Rafał
                                                  • Gość: olcha do An Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 21.02.13, 08:52
                                                    Aaa...to...
                                                    To są informacje dotyczące wyników głosowania na sesji Rady Miasta w dniu 30 stycznia br.
                                                    Czyli już dosyć stare...
                                                    Tyle, że jeszcze nie zostały opublikowane na stronach Biura Informacji Publicznej.
                                                    Dlatego właśnie zwracałam się do nich z pisemnym wnioskiem o udostępnienie inf. na ten temat.
                                                    Zamierzałam je opublikować na naszym forum, żeby wszyscy wiedzieli, jak poszczególni radni głosowali w interesującej nas sprawie?
                                                    O tym, że "przegraliśmy" w głosowaniu wiadomo zatem od 30 stycznia. :) Wynik był 10 głosów za likwidacją poradni do 7 głosów przeciw...
                                                    Na sesji planowanej na 27 lutego ma być ponownie głosowany wniosek o likwidacji poradni.
                                                    Stąd nasze starania, żeby dać odczuć RM nacisk opinii społecznej w tej sprawie; aktywność na forum, pisanie listów-maili do radnych i podpisywanie internetowej petycji skierowanej do RM.
                                                    Nie wystarczy tylko podpisać- trzeba zachęcać do tego znajomych i rozsyłać link do petycji!!!
                                      • Gość: an Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.02.13, 09:41
                                        o tak podpisuje sie pod tym całym sercem :
                                        <3

i obiecuje glosowac na tych ktorzy są po naszej stronie! :)
                                        • Gość: @ Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.net.pl 20.02.13, 12:15
                                          a ja przeciwko tym którzy chcą sprowadzić Olsztyn do miasta skansenu,
                                          z jedną poradnią, jedną szkołą, jednym szpitalem, (ale za to najlepszym ;p )
                                          i może jedną władzą która jedyna ma rację,
                                          a mieszkańcy to tylko element potrzebny do wygrania wyborów.
                                          Już Kopernik pisał jak gorszy pieniądz wypiera lepszy,
                                          co z tego że nowa poradnia będzie większa,
                                          skoro nie będzie ani lepsza ani bardziej dostępna.
                                          • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 20.02.13, 12:36
                                            I skąd w ogóle idea, że to właśnie wielkie jest piękne? :)
                                            Wiecie, że mamy już 122 podpisy pod petycją! :)
                                            I wszystkie "ZA"!!!
                                            • Gość: WYSTĄPIENIE OBYWAT Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 20.02.13, 15:14
                                              Czy jest ktoś, kto by chciał z ramienia rodziców, może forumowiczów, a może mieszkańców Olsztyna wystąpić na sesji Rady Miejskiej, planowanej na 27 lutego?

Procedura jest taka: na trzy dni przed sesją przewodniczący RM musi otrzymać wniosek o zgodę na wystąpienie obywatelskie, z informacją w jakiej sprawie. Termin mija w piątek...
                                              Być może wniosek można złożyć przez internet...
                                              Myślę, że można odczytać z kartki to, co ma się do powiedzenia.
                                              • Gość: kora Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.play-internet.pl 20.02.13, 17:31
                                                jak na razie w planie sesji nie ma uchwały o likwidacji poradni ciekawe czy można się dowiedzieć kiedy będzie ta uchwałą głosowana
                                                • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 20.02.13, 17:52
                                                  Może zadzwonić do sekretariatu Rady Miasta?
                                                  To chyba nie jest poufna informacja... :)
                                                  Dla nas im później głosowanie nad tą uchwałą, tym lepiej- mamy więcej czasu na zebranie podpisów pod petycją..,
                                                  Rozsyłajcie ją wszystkim znajomym!
                                                  Ja wysyłam, a potem nękam pytaniem, czy już się podpisali... :)
                                                  • Gość: Piotr Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 20.02.13, 20:09
                                                    Już nazbierało sie 133 głosy za ))) Mam nadzieje że Radni wrócą do rozsądku!!!
                                            • Gość: An Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.mm.pl 20.02.13, 21:07
                                              juz wiecej! juz ponad 130 ale chyba zweryfikowanych mniej...
                                              • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 21.02.13, 10:59
                                                Sprawdziłam dzisiaj - na lutowej sesji RM nie będzie głosowana uchwała o likwidacji PP-PNr2. Najwcześniej w marcu. Mamy czas na zebranie podpisów. :)
                                                • zbyszek07 Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. 21.02.13, 14:12
                                                  Dzwoniłem dziś do redakcji Gazety Wyborczej,
                                                  mają zainteresować się sprawą.
                                                  Temat Poradni jest zagłuszany przez obwodnicę,
                                                  pieniądze unijne...
                                                  Myślę że problem warto nagłośnić
                                                  i faktycznie zebrać opinie za i przeciw,
                                                  a nie tylko narzucić decyzję.
                                                  • Gość: olcha do zbyszka07 Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 21.02.13, 14:37
                                                    Ja też starałam się zainteresować Wyborczą.
                                                    Wysłałam im uchwałę RM wraz z uzasadnieniem, nasz komentarz do tego "uzasadnienia" pożal się Boże, link do naszego forum i link do petycji, plus ogólną informację, o co chodzi?
                                                    Dziś do mnie oddzwonili. Będzie artykuł. Już jest umówiony rodzic na rozmowę.
                                                    Ale bardzo fajnie, że też zadzwoniłeś - niech widzą, że sprawa jest ważna społecznie.
                                                    Warto dzwonić w tej sprawie w różne miejsca... Żeby urzędnicy i rajcy mieli o czym myśleć.:)
                                                    Ja dziś dzwoniłam do Wydz. Edukacji UM. Tel. 89 535 32 10 w. 76- pewnie będą Cię gdzieś przełączać. Ale im więcej ruchu w tej sprawie, tym bardziej nam to służy. :)
                                                  • zbyszek07 Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. 21.02.13, 15:34
                                                    Radio Olsztyn też obiecało się tematem zainteresować.
                                                    Myślę że temat jest "nośny"
                                                    a zainteresowanie spore.
                                                    Może się okaże że jednak mamy na coś wpływ,
                                                    a nie tylko iluzoryczny na wynik wyborów.
                                                  • Gość: olcha do zbyszek07 Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 21.02.13, 15:45
                                                    Bardzo bym sobie tego życzyła... :))
                                                    Rozsyłałam takie "pakiety informacyjne" przedwczoraj i wczoraj.
                                                    Do mediów- tam gdzie mi się udało i do organizacji pozarządowych.
                                                    Może masz pomysł, gdzie by tu jeszcze? :)
                                                    Teraz mi się wydaje, że najważniejsze to zainteresować media i znaleźć sposób, na zebranie jak największej ilości podpisów pod naszą petycją.
                                                    Nie mam konta na facebooku, więc na pewno nie doceniam siły tego medium.
                                                    Pojawiliśmy się na fb poprzez stronę stowarzyszenia" Nasze Jakubowo."
                                                    Może przyjdzie Ci do głowy jakiś pomysł na promocję petycji?
                                                    Aha, nie wysyłałam wieści do TV.
                                                    Może chcesz to zrobić?
                                                    Zauważyłam, że nasze forum coraz aktywniejsze! :)
                                                    Aha, link do forum też rozsyłam w "pakiecie informacyjnym".
                                                  • Gość: nie dotyczy Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.vectranet.pl 21.02.13, 16:00
                                                    Skonkretyzujcie o co chodzi.
                                                    Czy o dzieci?
                                                    Czy rzeczywiście robią mniej błędów?
                                                    Czy , że ktoś będzie miał za daleko?
                                                    Czy , że pracownicy stracą pracę?
                                                    PS
                                                    Czy naprawdę wierzycie, że terapia pomaga Waszym dzieciom?
                                                    Ciekawe ilu z Was to zatroskani rodzice, a ilu to pracownicy poradni nakręcający ten temat.
                                                  • Gość: olcha do nie dotyc Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 21.02.13, 16:33
                                                    Moje dziecko, w swoim czasie, po pierwszej wizycie u logopedy zaczęło mówić "czapka"zamiast "capka". :)
                                                    A po rocznym chodzeniu na dodatkowe nauki do poradni przestało robić błędy ortograficzne. :)
                                                    W naszym przypadku terapia okazała się skuteczna.
                                                    W/g uchwały RM i jej uzasadnienia, pracownicy PP-PNr2 pozostają na swoich stanowiskach i w dotychczasowym budynku, czyli nie tracą miejsca pracy.
                                                    Przeczytaj uchwałę RM wraz z uzasadnieniem i komentarz do niej /wszystko jest na forum/.
                                                    Wtedy będziesz zadawał pytania mniej retoryczne.
                                                    Pozdrawiam Cię! :)
                                    • Gość: iwonka Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.02.13, 11:55
                                      Ciekawa jestem gdzie podział się mój wczorajszy wpis
                                      Pytałam czy ktoś może wie kiedy dokładnie zostanie sprawa Poradni podniesiona na sesjii Rady Miasta
                                      ponawiam pytanie:)
                                      • Gość: olcha do "iwonka" Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 24.02.13, 21:47
                                        Twój wpis jest, tylko trochę niżej niż myślisz...:)
                                        W/g Wydziału Edukacji UM uchwała o likwidacji poradni może stanąć na sesji najwcześniej w marcu. Jest czas na zbierania podpisów.
                                    • Gość: iwonka Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.13, 11:48
                                      Orientuje się może ktoś z Was, czy przedstawiciele miasta (czy Rady Gminy) rozmawiali z Poradnią?
                                      • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 04.03.13, 11:07
                                        Na to przedstawiciele RM musieliby mieć jakiś pomysł na współpracę z poradnią...
                                        I pytanie, na ile poradnia jest chętna i gotowa do takiej współpracy?
                                        Nie ma łatwej sytuacji jako jako podmiot podległy miastu...
                                        Nie wiem też, czy można liczyć na kreatywność radnych, którzy byli przeciwni likwidacji poradni?...
                                        Nie wydaje się, żeby rozpierała ich inwencja twórcza...
                                        Raczej sami powinniśmy się zastanowić, jak użyć kapitału aktywności społecznej zgromadzonego formie podpisów pod petycją?...
                                  • Gość: Piotr Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: 37.228.10.* 22.02.13, 11:23
                                    Podpisuję się pod tym, ja bardzo dużo skorzystałem na warsztatach dla rodziców prowadzonych przez poradnię
                                  • Gość: Piotr Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: 37.228.10.* 28.02.13, 09:42
                                    mam nadzieję że jednak zastanowią się przed następnym glosowaniem i podejmą słuszną decyzję
    • zbyszek07 Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. 22.02.13, 09:22
      Nie jestem pracownikiem poradni,
      moje dzieci też już wyrosły,
      teoretycznie nie mam interesu żeby o poradni myśleć...
      ale myślę o Olsztynie i jego mieszkańcach.
      Olsztyn sią cofa przez takie decyzje,
      nie daje szans rozwoju potrzebującym...
      a takich w Olsztynie jak w każdym mieście jest dużo,
      w każdej dzielnicy, a nie tylko na Jarotach czy Nagórkach.
      W tych dzielnicach też oczywiście jest potrzebny dostęp do poradni...
      Może potrzebna nowa, może jedna z centrum,
      może oddział...
      ale nie wycięcie poradni z jednej strony Olsztyna,
      żeby inna strona miała lepiej...
      Sami przyznacie że to nie tak powinno wyglądać.
      Dzielimy mieszkańców Olsztyna na lepszych i gorszych?
      ...jak Polskę na A i B ?
      Tym bardziej że decyduje się o tym ponad najbardziej zainteresowanymi,
      bez konsultacji i przemyślenia.
      • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 22.02.13, 12:24
        Ja też już nie jestem zainteresowana osobiście.
        Dzieci wyrosły, odebrałam wykształcenie na wszystkich trzech częściach warsztatów dla rodziców w ramach "Szkoły dla rodziców i wychowawców", a odkąd syn poszedł do liceum, nie jesteśmy nawet w rejonie "dwójki"...
        Skoro taka wola zmian przepełnia władze miasta, to niechże będą to zmiany na lepsze: może racjonalizacja rejonów, może przeniesienie jednej poradni na Turowskiego, żeby wszyscy mieli równie blisko, czy też równie daleko, pozostałe przenieść może w głąb rejonów ich działania?
        Ale zanim decyzje, to najpierw zapytać o zdanie tych, których one dotyczą.
        A nie w trybie dekretu przyjmować, że po zmianach będzie lepiej...
        Nikt nie badał ani jak jest, ani co zmienić, żeby było lepiej?
        Przecież musi być diagnoza stanu obecnego, żeby było wiadomo, od czego ma być lepiej?
        Mam dobrą wiadomość: zainteresowała się sprawą TVP. :)
        Mam nadzieję, że będzie to rzetelnie zrobiony materiał, uwzględniający różne stanowiska.
        Ma "pójść" dzisiaj, chyba w regionalnej... Nie obejrzę, bo nie mam tego kanału... :)
        • zbyszek07 Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. 22.02.13, 14:21
          Regionalną można oglądać w necie,
          poszukaj...
          a w dzisiejszej Wyborczej:

olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,48726,13440732,Protest_w_oswiacie__Oddalajaca_sie_pomoc_dla_dzieci.html
          • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 22.02.13, 15:01
            Dzięki!
            W tej telewizji to ma być emitowane w niedzielę o 18,30, a nie dzisiaj...
            Ciekawa jestem, czym to się skończy?
            Czy magistrat się opamięta?...
          • Gość: An Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.mm.pl 22.02.13, 20:01
            "Wydaje mi się, że chodzi tylko o to, żeby zagospodarować coraz bardziej opustoszały budynek przy ul. Turowskiego, z którym nie bardzo wiadomo, co zrobić. "

- to jest najlepsze :) podoba mi się argument :))

Cały tekst: olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,48726,13440732,Protest_w_oswiacie__Oddalajaca_sie_pomoc_dla_dzieci.html#ixzz2LejQpTwT
    • Gość: iwonka Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.02.13, 17:37
      Czy ktoś wie, kiedy sprawa Poradni będzie poruszona na Radzie Miasta?
      • Gość: olcha Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.adsl.inetia.pl 23.02.13, 12:46
        Dzwoniłam do Wydziału Edukacji UM i dowiedziałam się, że najwcześniej uchwała o likwidacji poradni będzie poddana pod głosowanie na sesji marcowej RM.
    • Gość: Wila Re: Poradnie Psycholog-Pedagog? Śliska sprawa.. IP: *.olsztyn.mm.pl 24.02.13, 10:17
      Mam nadzieję, że skończy rejonizacja i będę mogła korzystać z wielu, różnych specjalistów, a nie tylko tych przydzielonych do obsługi rejonu. Nie zawsze miałam dobre doświadczenia. Poza tym mam nadzieję, że podstawowe usługi poradni będą dostępne w szkole mojego dziecka.