Dodaj do ulubionych

Pod Olsztynem taniej za wywóz śmieci. Sprawdzil...

IP: *.ip.netia.com.pl 08.03.13, 20:17
A dlaczego w Olsztynie drożej niż w sąsiedniej gminie. Kiedy w Olsztynie koszt odbioru tony na przejechany kilometr będzie znacznie mniejszy.
Obserwuj wątek
   • Gość: zzzz Re: Jakość musi kosztować! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.13, 09:35
    Nawet nie podejrzewasz "wilku" jak wiele masz racji. Po rozstrzygnięciu przetargów w Olsztynie (a wiadomo kto wygra, ponieważ konkurencji nie będzie) trzeba będzie podnieść ceny odbioru odpadów komunalnych do około 15 zł/mieszkańca/miesiąc i nikt tego nie zmieni. Przyjęcie dodatkowo obowiązku dostarczenia pojemników przez wygrywającego przetarg (ustawowo obowiązek posiadania i zakupu pojemnika gdy stary się zużył polega na właścicielu nieruchomości na której odpady są wytwarzane) stawia w uprzywilejowanej sytuacji Remondis który ma kasę na ich zakup i prawdopodobnie wydzierżawi je mieszkańcom, być może odpłatnie.
    • Gość: Maximus EkoNomicus Re: To nie musi tyle kosztować... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.13, 13:27
     Mieszkańcy wielorodzinnych bloków spółdzielczych zamiast wynosić śmieci do zazwyczaj śmierdzących altan śmietnikowych – mogą zanosić odpady do minisortowni postawionej w miejsce altan śmietnikowych - patrzeć tutaj. Pracują ona na dwie zmiany i pracownik przyniesione śmieci domowe wstępnie podzielone przez mieszkańca na trzy grupy (kuchenne-kompostowalne, łazienkowe-sanitarne i pozostałe) - segreguje w minisortowni aż na 23 czyste frakcje znajdujące łatwo nabywców, dlatego mieszkańcy mają niewygórowane opłaty za usuwanie odpadów – patrzeć tutaj.
     System jest fantastycznie ekologiczny, samofinansujący się i tworzący „zielone” miejsca pracy. Przetestowany od sześciu lat w Płocku. Wiele osób zadaje sobie pytanie - dlaczego skoro jest to najlepsze a jednocześnie najtańsze rozwiązanie - to poza Płockiem nie ma innych przykładów zastosowania Systemu EKO AB? Odpowiedź jest trywialna ale i przerażająca - małe opłaty za usuwanie odpadów - to zarazem brak odpowiednich "prowizji" dla tych co trzymają władzę w gminach i spółdzielniach... Ale jeśli rząd będzie konsekwentny w zapowiadanych karach dla gmin, które nie wypełniają nałożonych ustawą "śmieciową" poziomów odzysku - to samorządowcy będą w wkrótce poszukiwali sposobu na tanie śmieci - czytać tutaj.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka