Dodaj do ulubionych

Szukam opinii o firmie budowalnej DQM.

27.12.17, 09:24
Dzień dobry,
Czy ktoś miał do czynienia z firmą budowlaną DQM z Białegostuku i może ją polecić? Na wiosnę, może lato chcemy rozpocząć budowę domu i próbuję zorientować się co nie co o nich. Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
  • majstero84 Re: Szukam opinii o firmie budowalnej DQM. 11.01.18, 20:50
   Budowałem z DQM dom pod Białymstokiem i szczerze to wszystko było ok. To dość duża firma i istnieją na rynku długo, niestety do najtańszych nie należą - ale coś za coś. Opinie na necie mają różne ale jak to w budowlance; domyślam się, że nie zawsze porządnie weryfikują swoich wykonawców. Pamiętaj, że mimo pozytywnych opinii sprawdzaj ekipę i to czy realizują projekt zgodnie z planem. Nie ważne czy to DQM czy "ekipa od szwagra" - sprawdzaj, jak się nie znasz - zatrudnij specjalistę.
  • r.roborowski Re: Szukam opinii o firmie budowalnej DQM. 26.01.18, 19:41
   Polecam DQM - różnie o nich mówią, ale jak dla mnie to fachowcy. Budowa trochę trwała, ale wszystko zrobione jak należy. Wpadałem co jakiś czas na budowę zobaczyć czy wszystko ok - nie miałem żadnych zarzutów do pracy ekipy. W domu już się urządziłem - jak dotąd żadnych usterek, problemów.
  • budstart Re: Szukam opinii o firmie budowalnej DQM. 21.02.19, 17:46
   Nigdy nie buduj domu z tymi oszustami. Ciągle dostarczają najtańsze materiały, często za mało elementów złącznych. Wtedy wszystkie problemy zmieniają się na podwykonawców. Nie radzę nikomu mieszkać w domu, za który nie zapłacili. Następnie rozpocznij kłótnię rodzinną inne problemy
  • Gość: b.udowa Re: Szukam opinii o firmie budowalnej DQM. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.19, 10:17
   Nie polecam, prace wykonują przez firmy podwykonawcze które partaczą robotę, często są to Ukraińcy którym nie płacą za nadgodziny. Nie wierzcie ,że maja sprawdzone brygady bo to nieprawda są to brygady przypadkowe, które akurat mają wolny czas. Najtańsze materiały i najtańsze firmy co w efekcie przekłada się na źle wykonane prace.
   Reklamacje są rozpatrywane tygodniami , a jak już coś poprawią to pożal się Boże.
   Budową kieruje młody zespół ludzi zaraz po szkole bez doświadczenia którzy tak naprawdę przyszli do firmy DQM po to by się nauczyć.
   Budowa domu w 6 miesięcy to też można włożyć między bajki. Zdecydowanie nie polecam tej firmy DQM lepiej budować metodą gospodarczą ze sprawdzonymi firmami będzie wtedy mniej nerw i zostanie w kieszeni więcej pieniędzy.
   Uważam, że to były najgorsza inwestycja mojego życia podpisanie umowy na budowe domu z DQM.
  • mysliwy198010 Re: Szukam opinii o firmie budowalnej DQM. 27.06.19, 22:09
   Wybudowałem dom z firmą DQM (obecnie właścicielem firmy jest Danwood). Gdybym miał to zrobić po raz drugi, na pewno bym się w to nie pakował. Moją czujność uśpiły początkowy kontakt z rzetelnym handlowcem oraz przejrzysta umowa i jej warunki, póżniej już było coraz gorzej. DQM miał wybudować dom w 6 miesięcy (z własnej winy - tygodniami na budowie nie działo się nic), zrobił to w 10 !!! Wszystkie ekipy budujące dom nie były ekipami DQM, a podwykonawcami i to czasami z "łapanki" z o zgrozo fatalnymi umiejętnościami (nie jestem specjalistą w temacie budownictwa ale naprawdę czasami łapałem się za głowę) - efekty - pęknięcia na ścianach, na wylewce podłogowej, różnice wymiarów na ścianach do tego stopnia, że przed montażem mebli na wymiar musieliśmy skuwać tynki na niektórych ścianach.. Zdarzało się, że firma wystawiała faktury za prace nie odebrane przeze mnie, po czym ignorowała póżniej moje maile w temacie oraz wystawiała upomnienia strasząc, że przerwie prace budowlane. Identyczna sytuacja miała miejsce kiedy miałem zastrzeżenia do wykonanej pracy i firma musiała poprawiać to co sprtaczyła. Aby uniknąć kary za nieterminowe oddanie domu firma DQM "delikatnie" dała do zrozumienia, że jeśli nie odstąpię od egzekucji kary to wykluczy część prac z zakresu i zostawi mnie z problemem samego. Przez cały okres budowy miałem trzech różnych kierowników budowy z czego o ostatniego widziałem ze trzy razy i przypadkowo dowiedziałem się, że jest moim nowym kierownikiem. Mógłbym tu się rozpisywać bez końca. Podsumowując droga do realizacji marzeń o własnym domu z firmą DQM była bardzo długa i kręta, pełna nerwów, nieprzespanych nocy i dodatkowych kosztów na jakie zostałem narażony. Wiem jedno, że dziś na pewno nie powierzyłbym firmie DQM budowy mojego domu!!!. Jeżeli ktoś poważnie myśli o współpracy z tą firmą i miałby jakieś pytania, chętnie odpowiem. Proszę o kontakt pod adresem mailowym Pablito_Carlito@live.com

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka