Dodaj do ulubionych

Wirtualna wycieczka po Białymstoku

19.09.05, 21:49
Subiektywny wybór zdjęć Białegostoku (przeplatanka zabytków z współczesnymi
budynkami):

Kościół św. Rocha nocą (zbudowany w latach 1927-46, jeden z najbardziej znanych
współczesnych kościołów w Polsce, w czasie II wojny światowej sowieci chcieli
zrobić w niedokończonej budowli cyrk :)

Pałacyk gościnny Branickich (budynek barokowy, obecnie Urząd Stanu Cywilnego)

Pałac Lubomirskich (klasycystyczny, obecnie siedziba Wyższej Szkoły
Administracji Publicznej)

Collegium Novum WSAP (to co wyżej, żeby nie było, że Białystok to tylko zabytki ;)

Katedra prawosławna p.w. św. Mikołaja (klasycystyczna, św. Mikołaj echhh kiedy
grudzień :)

Plac przed Teatrem Dramatycznym (cuda - woda tryska spod ziemi! :)

Kościół św. Wojciecha (neoromański, dawniej kościół ewangeliczny)

Wydział Elektryczny PB (w kampusie Polibudy)

Cerkiew św. Ducha (największa cerkiew w Polsce :)

Rzeźba Praczek na Plantach (niestety są takie chamy i im pare razy głowy odcinały :/)

Centrum Białegostoku (niestety wygląda tak w paru miejscach :/)

Siedziba TP SA (jakże to przepiękny budynek :P)

Bazylika Mniejsza (neogotycka dobudówka do Starego Kościoła Farnego - na zdjęciu
niżej)

Rynek Kościuszki (od lewej: dawna Zbrojownia, obecnie Archiwum Państwowe; dawny
Szpital, obecnie Kino Ton; Stary Kościół Farny, to ten biały; dobudówka do
tegoż kościoła - neogotycka katedra)

Pałac Branickich i ogród francuski (pałac jeszcze przed remontem, obecnie jest żółty i
podświetlony, taki jak niżej)

Pałac odrestaurowany

Pomnik Bohaterów Ziemi Białostockiej (piękny,
nieprawdaż? :)

Park Pałacowy

I jeszcze raz Park Pałacowy

To na dobry początek, proszę komentować :) Później postaram się dodać nowe ;)
Obserwuj wątek
    • rita100 Re: Wirtualna wycieczka po Białymstoku 19.09.05, 22:11
      świetnie , teraz mozesz oprowadzać :)
      Więc kościół jest piekny
      www.bstok.pl/foto/?foto=1356
      Ślicznie w nocy oswietlony. Czy on jest cały biały , czy tylko światła takie ?
      To tak jak w Olsztynie , w czasie wojny sowieci zrobili siobie w nich biwaki i
      w czasie takich biwaków spowodowali pożar i caly Olsztyn splonął.
          • rita100 Re: Wirtualna wycieczka po Białymstoku 19.09.05, 22:50
            nekroskop88 - pewnie , że nie nadążam , przeciez patrzeć trzeba i jeszcze
            podziwiać ;)
            Zostawmy sobie coś na jutro - no to dobranoc :)
            A czy robisz kurs grafiki komputerowej ?
            Urbanistyka jest świetna, ale i tak pracy nie ma nigdzie. To jest w tym
            najgorsze. Dlatego myśl tylko o wyjeździe np. do Szwecji, moja chce jechać ,
            ale nie wiem jak to jest. I jeszcze Ci powiem , że zawód architekt jest kliką
            nie do przejścia, dlatego moja pracuje na lewo, żeby nie tracić kontakt z
            zawodem. Ale już zaprojektowała z cegielni market w stylu starym zostawiając
            muzeum cegielni i z cegieł ten market , fajnie wygląda.
            do jutra
            przed nami tyle wieczorów ;)
            A czy nie marnujesz czasu na forum zamisat dla dziewczyny ? hehehe
            • nekroskop88 Re: Wirtualna wycieczka po Białymstoku 19.09.05, 22:55
              Heheheeh liczę, że po skończeniu studiów:

a) dostanę prace w Urzedzie Miejski Białegostoku (Biuro Urbanistyczne czy jakoś
              tak)
              b) skończe studia doktoranckie i dostane prace chociazby na WS Finansow i
              Zarzadzania w Białymstoku lub Uniwersytecie w Białymstoku :PP

> A czy nie marnujesz czasu na forum zamisat dla dziewczyny ? hehehe

Najpierw trzeba mieć, ehhhh ;)
                        • Gość: tralala Re: Wirtualna wycieczka po Białymstoku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.09.05, 19:35
                          Dzięki za odpowiedzi. Chyba jednak nie myliłam się co do pierwszej cerkwi -
                          widziałam jej budowę po lewej stronie, bo do Białegostoku wjeżdżaliśmy ul. Jana
                          Pawła II. Teraz wygląda imponująco. Druga cerkiew, o którą pytałam to nie ta na
                          Lipowej - tę znam. Źle podpięłam pytanie - chodziło mi o tę nową, wzorowaną na
                          Hagia Sophia? No i głowię się teraz czym różnią się synagogi od bożnic. Może to
                          tak jak kościoły i kaplice - większe i mniejsze. A gdzie są te trzy bożnice,
                          które przetrwały wojnę? Czy wyróżniają się architektonicznie od sąsiednich
                          budynków? Znalazłam też zdjęcia z cmentarza żydowskiego - tak dogłębnie nie
                          zwiedzałam Twojego miasta, zeby tam trafić. Może następnym razem. Nie wiem, czy
                          znajdę czas, żeby zajrzeć dziś na forum, ale kiedyś nie omieszkam dołączyc do
                          Twojej wycieczki. Przyczepię tu jeszcze pozdrowienia dla Rity )))
                          www.city.bialystok.pl/kultura/pomniki/cm_zydo/
                          • nekroskop88 Re: Wirtualna wycieczka po Białymstoku 20.09.05, 20:20
                            Ale ta cerkiew nie jest przy alei Jana Pawła II :P Tylko na Antoniukowskiej ;)

Ta wzorowana na Hagia Sophia to jest na Wygodzie, obok cmentarza żydowskiego.

Hmm.. ja też nie wiem jakie są roznice miedzy boznica a synagoga ;)

Jedna bożnica znajduje się na ul. Pięknej, obecnie jest tam chyba bank, to taki
                            niewysoki, biały budynek z brązowym dachem zdjęcie, w drugiej mieści się galeria sztuki,
                            jest przy ul. Waryńskiego tu jest jej zdjęcie, a trzecia to nie wiem
                            gdzie jest, kiedys w jakiejs gazecie było napisane, ze miesci sie tam kino, ale
                            nie wiem, ktore, zadne mi nie pasuje ;P
                        • rita100 Re: Wirtualna wycieczka po Białymstoku 20.09.05, 20:06
                          Witam wszystkich - ale nam się uzbierało tematów związanych z turystyką.
                          Zainteresowana jestem i cmentarzami i cerkwiami i fajnie , ze jest nas sporo.
                          Ale po przerwie, wróce jeszcze do ślicznego Palacu - może macie stronke jego
                          historii ?
                          Za szybko go oglądneliśmy, to tak byśmy w biegu go oglądali , a tu mamy czas
                          nieograniczony :)
                            • rita100 Re: Wirtualna wycieczka po Białymstoku 20.09.05, 21:38
                              Łoj, Tralala , pewnie Nekroskop skacze z radości takim zainteresowaniem
                              Białegostoku jak ja skakałam przy gwarze - i ja się cieszę , bo jak sam
                              napisał, jest w strachu. A tu jak może być w strachu kiedy doskonale promuje
                              miasto jeszcze tak niedawno nam obce, a już nam bliskie. Ja bym sie jeszcze
                              zatrzyłała przy Pałacu, oglądałam wnętrze - jest zaskakujące - dalej,
                              nazwałabym to rajskim pałacem. Widzieliście to wnętrze ?
                              Do takiego Pałacu na ślub koniecznie trzeba przyjechać w karecie i
                              obowiązkowo ;)))
                              Pisze dalej, wiec na stronce pisze że:
                              "Legenda wiąże powstanie Białegostoku z wielkim księciem litewskim Giedyminem,
                              który miał założyć tu gród będący bazą dla oddziałów dokonujących zbrojnych
                              najazdów na zachód i południe."

To znaczy , ze Białystok atakował Warmię ? hehe
                              To znaczy , że wasze ludy nasze ludy najeżdzały ? hehe
                              Oj, bedziemy na was teraz krzyczeć ;)))) hehe
                              Dalej czytam ...ładnie sie zanosi :)

• nekroskop88 Re: Wirtualna wycieczka po Białymstoku 20.09.05, 21:47
                                hm... a o jakie Ci wnetrze chodzi? tego małego pałacyku? bo to co Ci wyslałem
                                to historia Pałacu dużego :P

a Warmia to chyba tak bardziej na pólnocny-zachod prawda? :P

> To znaczy , że wasze ludy nasze ludy najeżdzały ? hehe

o, przepraszam ja nikogo nie najeżdzalem :P
                              • rita100 Re: Pałac Lubomieskich 20.09.05, 22:41
                                A ten pałac Branickich jest do zwiedzania ? Jest tam muzeum ? Czyli jest to
                                najwaznieszy obiekt do zwiedzania miasta . Tak ?
                                Bo jeszcze jest drugi pałac Lubomirskich.
                                www.bstok.pl/foto/?foto=1270
                                Nekroskop, w tytule wpisu napisz czego ta sronka dotyczy, bo sie gubie w nich.
                                • nekroskop88 Pałac Lubomirskich a Pałac Branickich :) 21.09.05, 08:28
                                  No więc po kolei: Pałac Branickich to najważniejszy zabytek Białegostoku, nie
                                  ma tam muzeum, siedzibe ma w nim Akademia Medyczna, hm... nie zawsze pozwalają
                                  go zwiedzić, nie wiem jak to jest z tym wpuszczaniem do pałacu...

Pałac Lubomirskich to właściwie pałacyk, otoczony parkiem, mieści się w
                                  dzielnicy Dojlidy, siedzibę ma w nim Wyższa Szkoła Administracji Publicznej :)
                                    • nekroskop88 Re: Pałac Lubomirskich a Pałac Branickich :) 21.09.05, 21:27
                                      No więc to było tak, po wojnie kiedy odbudowywano pałac, pojawiła się idea
                                      utworzenia w Białymstoku Akademii Medycznej, a że pałac był "pod ręką" -
                                      Ministerstwo go kupiło, dostało (nie wiem jak to było) i od tego czasu siedzibe
                                      ma tam AMB, mysle jednak, że zostałabyś wpuszczona do środka, no chyba, że
                                      byłoby jakieś wazne zebranie czy cos w tym stylu

Co do Pałacyku Lubomirskich, to on sobie stał i powoli popadała w ruinę
                                      (głównie za sprawą Zespołu Szkół Rolniczych), po pewnym czasie kupiła go
                                      nowoutworzona WSAP i odremontowała, dlatego jest teraz ich ;) ale pewnie także
                                      by Cię wpuścili do środka :)

U nas się zwiedza, oprócz wyżej wymienionych: Katedre i Stary Kościół Farny,
                                      Kościół św. Rocha (to ten biały), Ratusza i mieszczące się w nim Muzeum
                                      Podlaskie, ulicę Warszawską, przy której stoją kamienice i pałacyki
                                      fabrykanckie z XIX wieku, Pałacyk Ślubów (czyli ten, którego wnętrzem się
                                      zachwycałaś) itp.

Nie ma u nas zamków (czyli w Białymstoku, bo w pobliskim Tykocinie jest właśnie
                                      odbudowywany), bo zamek znajdujący się w Białymstoku, został przebudowany w
                                      okresie baroku na rezydencję magnata Branickiego, ot i cała tajemnica :) W tym
                                      samym okresie miasto rozrosło się, powstawały barokowe budowle itd. Stąd taka
                                      różnica między Olsztynem, który rozwinął się znacznie wcześniej, bo w
                                      średniowieczu, a Białymstokiem (barok)
                                      • rita100 Re: Plac przed teatrem 21.09.05, 21:40
                                        www.bstok.pl/foto/?foto=1257
                                        Czyli palace mamy przerobione. Może tak musi być, po prostu macie malo turystów
                                        i nie musza być cały czas dostępne i sa wykorzystywane na inne cele. No ale nie
                                        wiem czy nie niszczeje w taki sposób.

Teraz ten plac przed teatrem jest ciekawy, faktycznie fontany takie nowoczesne
                                        bardziej. Ciekawe czy w upały można tak swobodnie przechodzić miedzy nimi.
                                        I drzewa takie zdrowe. A teatr też macie ? Jak wygląda ?
                                        Widziałes nasz - teatr Jaracza ?
                                        • nekroskop88 Re: Plac przed teatrem 21.09.05, 22:25
                                          Pałace,wręcz przeciwnie - kwitną, WSAP utrzymuje Pałac Lubomirskich, Akademia
                                          Medyczna + Ministerstwo Zdrowia + Unia Europejska + sponsorzy + władze
                                          województwa utrzymują Pałac Branickich, bo gdyby nie one to.... miasto w ogole
                                          nie jest zainteresowane zabytkami, oni zapatrzeni są w KOŚCIOŁY i CERKWIE, ich
                                          marzeniem jest uczynienie z Białegostoku drugiej Częstochowy, co ulica to
                                          kościół... ;/

Można swobodnie przechodzić między fontannami, miedzy nimi są odstepy, wiec
                                          przechodzac miedzy nimi nie pomoczysz sie, chyba ze wejdziesz na nią ;)

Teatry mamy dwa - Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki oraz Białostocki
                                          Teatr Lalek, hm.. na razie nie moge znalezc ich zdjec, jak cos to podam link
                                          jutro ;)

Waszego teatru nie widziałem :(
                                          • nekroskop88 Teatry - foto 21.09.05, 22:48
                                            Teatr Dramatyczny, pierwotnie Dom Ludowy im. J. Piłsudskiego, budowany w
                                            okresie dwudziestolecia międzywojennego:

www.monkiewicz.medi.net.pl/big_bialystok-teatr.jpg

Białostocki Teatr Lalek:

www.btl.bialystok.pl/foto/Budynek.jpg
                                            (zdjęcie jedyne jakie znalazłem :/)

ale ma wyglądać tak (to obiekt z takim kominem po lewej stronie u dołu):
                                            www.wrotapodlasia.pl/pl/region/opera_podlaska/
                                            Rozbudowa BTL-u wiąże się z budową Opery ;)
        • rita100 Re: Cerkiew 23.09.05, 20:28
          Dobrze, Muraszko, poszukam wśród zdjęć Suda.
          Sud jednak w swojej stronce powinien zainstalować szukarkę, by łatwo odnajdywać
          obiekty - ginę wśród tylu zdjęć.
          • rita100 Re: Teatr 23.09.05, 20:37
            Naprawdę fajnie prowadzisz po swoim mieście, bardzo ciekawie. Zacznę od tych
            Waszych obiektów teatralnych, najważniejsze , że są takie. Wprawdzie nie
            rzycają czlowieka na kolana, ale ten projekt , nowy jest fantastyczny - jakby
            ktoś moją wizję miał.
            W pewnym czasie był zamieszczony projekt filharmonii w Olsztynie , ma być
            również wybudowany z funduszów unijnych, ale nie dorównuje waszej fantazji.
            Dobrego wyboru dokonaliście - bardzo dużo zieleni i doskonała zwnetrzna oprawa -
            podoba Ci sie ten projekt ? Mnie bardzo.
            www.wrotapodlasia.pl/pl/region/opera_podlaska/
            Otóż w Olsztynie wybudują pudełko i to bedzie opera, projekt wygrał konkurs -
            tylko pytanie gdzie były oczy ?
            Będę szukać na forum ten stary wątek, to sam zobaczysz.
            Teatr Jaracza, to teatr stary jak świat i ma swoją historie, dlatego powinien
            być odrestaurowany na stary pierwotny styl , a w środku zrobić stylowy wystrój
            i swoisty klimat. Tak widzę słynny Teatr Jaracza.
            www.moje-fotografie.olsztyn.pl/index.php
            Muraszka , czy wiesz jaka operę budują w Olsztynie ?
            Gdzies był projekt

• nekroskop88 Re: Teatr 23.09.05, 20:56
              Dziękuję za uznanie :)

Projekt według mnie także jest super, tylko z małym wyjątkiem - ja nie chce
              pomnika Niemiena na dachu opery, ale to jest tylko moje zdanie... :(

Na tej stronce znalazłem także Teatr Lalek :)
              www.moje-fotografie.olsztyn.pl/index.php?idd=6&ido=93
              A i nie moge znalezc Teatru Jaracza, nie wiem na jakim jest osiedlu ;)
              Jakbyś mogła wkleić link, to byłbym wdzięczny :)

• Gość: tralala Re: Teatr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.05, 21:04
                Teatr Jaracza jest tu:
                www.moje-fotografie.olsztyn.pl/index.php?idd=2&ido=72
                ale zanim wycieczka 'ucieknie' do Olsztyna, to mam pytanie do przewodnika - kto
                i kiedy i dlaczego pomalował Węgierkę na pomarańczowo?! Czy to się to jakoś
                oskrobac albo przemalować? Szary może był smutny i nieco przybrudzony, ale
                pomarańczowy to może być przystanek autobusowy, a nie Świątynia Melpomeny. I
                nie pasuje do tej architektury modernistycznej. No, chyba, ze kolory na tym
                zdjęciu są przekłamane. Jak to jest naprawdę z tym kolorem?
                • nekroskop88 Re: Teatr 23.09.05, 21:08
                  Aha dziękuję :)

A co do Węgierki hmmm... to nie jest taki żywy pomarańcz, raczej taki
                  przytłumiony, stonowany, ale fajnie to wygląda ;))
        • rita100 Re: Planty 23.09.05, 22:00
          Tak , tylko w Krakowie Planty otaczają Rynek i sa ładne , zabytkowe, drzewa są
          już ogromne, mnóstwo ławeczek na których nie turyści wysiadują lecz okoliczni
          mieszkańcy i nie zawsze jest bezpiecznie. Iść plantami w wieczorną porę to
          bardzo niebezpiecznie. Nieraz widzialam pijaków, narkomanów, chuliganów i rózne
          takie podejrzane elementy. Więc w dzień może są i piekne, ale po zmroku
          niebezpieczne.
          Kiedys na ławeczce na Plantach siedziała taka kobieta i dzwoniła przez telefon
          komórkowy. Slysze jak określa swoje miejsce komuś - mowi : jestem w jakims
          parku, są tu drzewa - dopiero jej powiedziałam , nie w parku a na Plantach
          krakowskich ;))))
        • nekroskop88 Re: Planty 24.09.05, 11:41
          Białystok nie miał murów miejskich, Planty stworzono pod koniec XIX w., by
          zmienić te szare, brzydkie, przemysłowe (włókiennictwo) miasto ;)
      • rita100 Re: Planty 23.09.05, 21:46
        Jak ogród botaniczny i znów fontana - jak widze to Olsztyn powinien sie uczyć
        ozdabiać fontanny i robic z niej okaz , a nie takie sobie , nie wiadomo co.
        Nekroskop - czy Twoi rodzice sa rdzennymi mieszkańcami Białegostoku ?
        Tak sie tylko z ciekawości pytamy , bo również historycznie podchodzimy do
        krainy.
        • Gość: black Re: Planty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.05, 22:12
          Ty Rita zawsze zadajesz niedyskretne pytania, co kogo do jemu. Nie trzeba być
          białostotczaninem żeby docenić piękno tego miasta. A kolega nekroskop bardzo
          sugestywnie pokazuje piękno miasta, w którym mieszka.

Co do krakowskich plant i narkomanów, to muszę powiedzieć, ze zawsze widzisz
          tylko ciemne strony zagadnienia.
          • rita100 Re: Planty 23.09.05, 22:31
            Black , a byłes na krakowskich plantach ?
            Pytam sie tylko dlatego o rodziców, ponieważ potrzebujemy z Tralala trochę
            wiedzy o krainie Jadźwinków, żadnej intencji w tym nie szukaj. Jak widac to Ty
            wietrzysz jakieś niecne sprawy - wstydź się chłopie tak mnie prześladować.
            Włącz sie w temat , a nie poszukuj ciągle zła.
            A najlepiej jak juz spokojnie polozysz do łózka ;)
            • Gość: black Re: Planty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.05, 22:56
              Rita moja słodziutka, dlaczego uważasz, że ciebie prześladuje. Sama mówisz i
              narkomanach zaśmiecających krakowskie Planty, to ja mówię, że ty wszędzie
              widzisz ciemne strony zagadnienia. Jeśli coś chcesz dowiedzieć się o
              Jaćwingach, zapytaj poprawnie formułując nazwę, ale nie pytaj o koneksje,
              pochodzenie, znajomości i genotyp itd.
        • nekroskop88 Re: Planty 24.09.05, 11:47
          Hmmm... ta fontanna też nie jest aż tak bardzo ozdobiona (chociaż patrząc na te
          zdjęcie może się tak wydawać), jest to po prostu taki "basen". Za to fontanny
          na Plantach wyglądają cudownie w nocy, bo są podświetlone

<a href="www.bialystokonline.pl/galeria.php?typ=foto&gid=1&full=nie"
          target=_blank">Tu można zobaczyć zdjęcia tych fontann (ostatnie 5 fotografii)
          </a>

I tu (pierwsze 4 zdjęcia)
          • rita100 Re: Dalej Park Pałacowy - synagoga 24.09.05, 21:18
            Kurcze, dzięki wielokulturowości macie duzo ciekawych obiektów - cerkwie,
            synagogi i kościoły i to wszystko prawie w jednym miejscu.

A czy wiecie, ze Olsztyn w XIX wieku posiadał snagogę, dom starców, wlasny
            cmentarz, na ktorym zbudowano dom pogrzebowy e/g projektu rodowitego
            Olsztyniaka Ericha Mendelsohna - jednego z największych architektów XX wieku.
            Nic nie pozostalo po nim w Olsztynie ! Moze u Was są jego projekty ?
            www.city.bialystok.pl/kultura/pomniki/cm_zydo/index.html
            • nekroskop88 Re: Dalej Park Pałacowy - synagoga 24.09.05, 21:21
              > Kurcze, dzięki wielokulturowości macie duzo ciekawych obiektów - cerkwie,
              > synagogi i kościoły i to wszystko prawie w jednym miejscu.

i meczety! :) wkleiłem zdjęcie nie ukończonego meczetu (na razie istnieją tylko
              muzułmańskie domy modlitwy, oprócz meczetu budowane jest także Centrum Kultury
              Islamu)

Wiem, że Olsztyn miał synagogę i wiem, że została rozebrana w 1992 !!! To
              okropne, jak można było rozebrać zabytek :(

Może są u nas jego projekty, ale nic mi o tym nie wiadomo...
              • Gość: tralala Re: Dalej Park Pałacowy - synagoga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.05, 21:42
                Ja tu dziś i jutro ciężko pracuję, ale na chwilę się oderwałam, żeby zobaczyć
                gdzie wycieczka powędrowała, a tu takie straszne rzeczy czytam - że w Olsztynie
                ktoś synagogę rozebrał. No nie, muszę sprostowac. W Olsztynie społeczność
                żydowska nigdy nie była liczna - od kilkudziesięciu do nie więcej niż 500 osób.
                A synagogi były trzy, po kolei. Najstarsza z lat 1830-tych istnieje do dziś, na
                Starym Mieście, nikt jej nie rozebrał, wręcz przeciwnie, została wyremontowana,
                być może w 1992! Kolejna, na Grunwaldzkiej, została zniszczona przez Armię
                Radziecką w trakcie 'wyzwalania' Olsztyna, zimą 1945r. A ostatnia, obok domu
                pogrzebowego i cmentarza żydowskiego, została rozebrana przez Niemców w czasie
                drugiej wojny światowej. Oj, muszę wracać do pracy - miłej wycieczki wszystkim
                życzę.
      • rita100 Re: Dalej Park Pałacowy 24.09.05, 21:24
        www.bstok.pl/foto/?foto=524
        łoł - ale śliczna rzeźba i te parki zadbane - szczegolnie francuski, no ale
        francuskie ogrody sa tylko przy pałacach. I znów macie przewadę w ogrodach
        ach, Bialostoczczanie - cudowne miasto macie , prawie tak piekne jak Olsztyn :)

• rita100 Re: Wirtualna wycieczka po Białymstoku 25.09.05, 21:57
        Ale checa, wygląda jak krakowski Kościół Mariacki, gdyby tak jedna wieżyczka
        była niższa :)
        Co teraz zaprezentujecie ?
        Jak tak patrzę na zdjęcia , to jestem w szoku , co by tu nie powiedzieć, nie
        wyobrazałam sobie tak ładnego miasta. Zazwyczaj to miasto Białystok jest
        cichym , spokojnym miastem , mało popularnym i normalny czlowiek gdzies z
        daleka nie widziałby w nim nic urokliwego - a jednak , a jednak macie czym
        promować miasto i całe bogactwo urokliwych miejsc.
        Zapytam się czy macie coś czego sie w mieście wstydzicie , co ukrywacie przed
        turystami ?
        • nekroskop88 Re: Wirtualna wycieczka po Białymstoku 25.09.05, 22:00
          hmm... na razie na myśl przychodzi mi centrum, a właściwie jego brak :)
          oraz dzielnica Bojary i ul. Młynowa - zaniedbane i zabudowane drewnianymi
          chatkami z XIX w. (a to prawie, że centrum!), a tak to na razie niczego więcej
          nie pamiętam, może Koczisss coś doda ;)
            • nekroskop88 Re: Wirtualna wycieczka po Białymstoku 25.09.05, 22:10
              No więc to jest tak :) Rynek hm... powiedzmy że mamy, ale nie taki typowy,
              otoczony z czterech stron kamienicami, nasz "rynek" to ulica Lipowa i kamienica
              wzdluz niej i odchodząca od Lipowej - ul. Suraska takze z kamienicami, na
              rozgalezieniu tych dwoch ulic stoi Ratusz, ktory nigdy nie pelnil funkcji
              administracyjnych, najpierw była tam (jak wczesniej napisalem i zamiescilem
              zdjecie) "straż ogniowa", a potem rozne kramy handlowe, obecnie jest tam Muzeum
              Podlaskie ;) Jest to ratusz barokowy, wiec nie jest duży i z założenia nie miał
              pełnić funkcji obronnych, dlatego jest taki mały i niepozorny :)