Dodaj do ulubionych

Będzie nowy konkurs na dyrektora "Trójki"

31.07.07, 21:31
"Nic złego nie zrobiłam"- to słowa pani Alicji Pogorzelskiej.
Oczywiście, że nie...
Pani tylko zlekceważyła szkołę, o którą się ubiegała.
To nie szkoła się liczyła, tylko (że panią zacytuję) "nowe wyzwanie".

Jak dyrektor swojego gimnazjum może pani dokończyć co zaczęła. Zyczę wielu
ambitnych wyzwań.

Obserwuj wątek
    • Gość: Bajerek Będzie nowy konkurs na dyrektora "Trójki" IP: *.olsztyn.mm.pl 31.07.07, 21:36
      Droga Pani Alu, ustawodawca dając demokratyczne przepisy powoływania
      dyrektorów szkół założył dwa kurki bezpieczeństwa (by zabezpieczyć placówki
      przed fikcją konkursową). Pierwszy kurek - sam konkurs, drugi kurek - opinia
      Kuratora. Nie ma czemu się dziwić, po prostu działają te mechanizmy, a
      Kurator, tak jak Sąd kieruje się przede wszystkim szeroko rozumianym dobrem
      społecznym.
    • Gość: zadowolona Będzie nowy konkurs na dyrektora "Trójki" IP: 88.156.63.* 01.08.07, 08:29
      "Sowaszara" popieram cię.
      Całe szczęście, że nie zdążyła pani P. zrobić nic złego. Cieszę się!
      Niech dzielnie działa w swoim gimnazjum-tak ją tam ponoć wspierano (ciekawe
      dlaczego?), by walczyła o dyrekturę w IIILO. Pani Alicjo Pogorzelska dużo
      sukcesów w realizacji zadań typu uczeń i rodzic przez internet- dzieci na
      Dajtkach ucieszą się, jeśli tam zrealizuje pani swoje super pomysły. Powodzenia!
    • Gość: Korszanin nie poślę swych dzieci do "3" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.07, 09:23
      Nie wiem i za bardzo nie obchodzi mnie, kto w tym sporze miał rację.

Wiem jedno, swoich dzieci do "trójki" nie poślę. Z medialnego szumu wynika, że
      ta szkoła zajmuje się sama sobą, swoimi problemami kadrowymi, pikietami,
      protestami itp., na pewno nie zajmuje się uczniami. Na pewno cała awantura nie
      wpłynęła pozytywnie na wizerunek szkoły.

Protestujący jasno nie wyartykułowali, o co im chodzi. Odnosi się wrażenie, że
      czegoś nie dopowiedzieli. Chodziło im chyba o osobę pretententki, a nie o to
      tylko, że była z zewnątrz.
        • Gość: Korszanin Re: nie poślę swych dzieci do "3" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.07, 09:47
          Opierałem się tylko na informacjach medialnych i to w zasadzie tylko "GW".
          Wiadomo, dziennikarze filtrują informacje. Do przeciętnego czytelnika dotarł
          tylko przekaz, że nauczyciele "trójki" protestują, bo wygrał ktoś obcy, z
          zewnątrz.

Wielu rodziców z moich okolic decyduje się na wybór olsztyńskich szkół. w
          ostatnich latach nasze szkoły nieco podupadły, jeśli chodzi o poziom nauczania.

Powtórzę, konflikt i jego przebieg źle wpłynęły na wizerunek szkoły. Nowy
          dyrektor i wszyscy nauczyciele długo będą musieli pracować nad jego poprawą.
          • Gość: ryba696 Re: nie poślę swych dzieci do "3" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.07, 10:16
            to żałuj bo to naprawdę fajna szkoła z tradycjami, nie wiem czy chciałbyś aby
            Twoje dziecko chodziło do szkoły, którą zarządza osoba mówiąca na spotkaniu z
            rodzicami i nauczycielami, że szkołę zna z tego co przeczytała na stronie
            internetowej i z tego co ludzie mówią na mieście. Czy nie uważasz że to trochę
            za mało aby zostać dyrektorem? Uwierz mi młodzież się cieszy z takich decyzji
            ratusza, oni również nie chcą obcej osoby w szkole która nie zna realiów tej szkoły.
            • Gość: Korszanin Re: nie poślę swych dzieci do "3" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.07, 10:40
              Rzeczywiście, trochę to mało. Z drugiej strony sytuacja "obcego" kandydata
              zawsze jest trudna. Od razu ma w plecy głosy rady pedagogicznej, rodziców i
              związkowców. Jego znajomość placówki jest też, siłą rzeczy, mniejsza niż
              kontrkandydata. Jedyne wyjście dla takiej osoby, to dobrze "sprzedać" swoją
              osobę w czasie konkursu.

Odpowiem Ci tak. Jeżeli dany kandydat miałby rewelacyjny program, wspaniałe CV,
              superdorobek z innych placówek, to nie przeszkadzałoby mi, gdyby wiedzę o danej
              szkole czerpał tylko z internetu. Dobry menedżer w ciągu miesiąca jest w stanie
              poznać realia nowej jednostki. Zaznaczam - DOBRY. Na temat kwalifikacji i
              predyspozycji p. Pogorzelskiej się nie wypowiadam, bo ich nie znam.
              • Gość: ryba696 Re: nie poślę swych dzieci do "3" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.07, 14:37
                masz racje gdyby była naprawdę dobrym menadżerem to dobrze by sie sprzedała, na
                spotkaniu o którym pisałam wyżej nie potrafiła nas do siebie przekonać. Wygląda
                na miła osobę ale niestety na stanowisko dyrektora szkoły o jakiejś tam renomie
                to naprawdę za mało. Szłam na to spotkanie z taką myślą ze nie znam kobiety więc
                trzeba dać jej szansę żeby nas przekonała, ale niestety jej się to nie udało.
                Pozdrawiam
    • Gość: SKORPION Będzie nowy konkurs na dyrektora "Trójki" IP: 88.156.63.* 01.08.07, 12:21
      To co stalo sie w " Trojce " jest zalosne i niepokojace.Grupa zdesperowanych
      poplecznikow przegranego kandydata wymusza sila zmiane decyzji
      prezydenta,chwiejnej w swoich opinich kurator i uniewaznia wynik prawidlowo
      izgodnie z prawem przeprowadzonego konkursu. W jakim kraju my zyjemy.Po co wiec
      organizowane sa konkursy .Niech od razu " klany szkolne " decyduja kto ma
      zostac dyrektorem. Po co nam obcy w szkole.Moze bylby bardziej wymagajacy,bo
      swoj po takim dla niego poswieceniu bedzie na zawsze w " kieszeni " Skandl i
      precedens dla innych szkol.Wstyd panie prezydencie.
      • danabr odpowiedź Skorpionowi 01.08.07, 15:20
        który/a jest najwidoczniej mało zorientowany/a: to nie "grupa popleczników"
        (sic!) drugiego kandydata, ale cała społeczność szkolna stanęła w obronie
        wartości, które prezentuje LO 3. Solidarnie i z oddaniem. To się nie zdarza
        codziennie.

Pani Pogorzelska, która nazywa nauczanie produktem, ucznia klientem, która
        obraża nauczycieli "Trójki, zarzucając im strach przed nowym (LOL), nie rozumie
        w obronie czego stanęli. Tego tez nie rozumie Skorpion. Szkoda...

A swoją drogą... Trzeba mieć zero wrażliwości i wielki tupet aby nie zauważyć,
        że coś w proteście nauczycieli, rodziców i abslowentów "Trójki" na tak
        niespotykaną skalę musi być.
        Pani Pogorzelska nie wyciągnęła żadnych wniosków dla siebie. Lekceważy to
        czują inni.
        I to dyskredytuje ją całkowicie.
        • Gość: Korszanin Re: odpowiedź Skorpionowi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.07, 19:33
          Ale tu p. Pogorzelska ma rację. Nauczanie JEST produktem, a uczniowie i rodzice
          rzeczywiście są waszymi KLIENTAMI i powinniście o nich zabiegać. Inna sprawa,
          czy sama kandydatka okazała się dobrym "produktem";-) Na pewno jednak nie miała
          szansy pokazania swych możliwości w szacownym LO III.

Poczekajmy rok-dwa, aż opadnie pył bitewny. Nowy, namaszczony przez nauczycieli
          dyrektor niech pokaże co potrafi - pod czujnym okiem władz oświatowych (bo
          chyba wezmą Was pod lupę).
    • Gość: Yna Będzie nowy konkurs na dyrektora "Trójki" IP: 213.184.19.* 01.08.07, 14:05
      No to gratuluję!!! Nie wiem jeszcze komu, ale gratuluję. Pani Pogorzelskiej nie
      ma czego gratulować ale szczerze życzę sukcesu przy odwołaniu w sądzie (nie
      wyobrażam sobie innego działania). Pani Kurator nie ma czego gratulować, bo
      ewidentnie złamała prawo wydając opinię. Panu Prezydentowi nie ma czego
      gratulować, bo taka decyzja spowoduje kłopoty przy każdym następnym konkursie,
      którego wynik nie będzie po myśli jakiejś grupy społecznej. Pani Prezydent nie
      ma czego gratulować, bo musi tą żabę zjeść. Szkole nie ma czego gratulować, bo
      cała ta sytuacja przyniosła szkole więcej zła niż sukcesów. W zasadzie
      gartulować można tylko skuteczności nauczycielom. Ale to akurat źle dla
      wszystkich poprzednich. No ale niech żyją sobie spokojnie i beztrosko
      wspominając DAWNE sukcesy szkoły (bo traktują je jak swoje nie robiąc nic żeby
      mieć swoje). Ja wiem napewno, że nie oddam swoich dzieci do tej "szkoły".
      Gratuluję więc podjęcia jakiejkolwiek decyzji. I nic więcej!!!!!!
      • Gość: ryba696 Re: Będzie nowy konkurs na dyrektora "Trójki" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.07, 14:45
        ja jestem tylko ciekawa czy wszyscy którzy takich mocnych słów używają przeciwko
        wszystkim walczącym ludziom z LO III przeciwko powołaniu nowego dyrektora, czy
        gdybyście byli na naszym miejscu nie walczylibyście o dobro swoich dzieci. Chyba
        że macie w nosie w jakiej atmosferze uczy sie wasze dziecko. Ale to już wasz
        problem my wygraliśmy i nasze dzieci sie cieszą. Mamy nadzieję na nowy konkurs
        ze sprawiedliwym wynikiem i bez udziału popleczników pana prezydenta. Pozdrawiam
      • Gość: nauczyciel do Yna Re: Będzie nowy konkurs na dyrektora "Trójki" IP: 88.156.63.* 02.08.07, 08:53
        Do "Yna"
        Czuję się zniesmaczona. Piszesz:"DAWNE sukcesy szkoły (bo traktują je jak swoje
        nie robiąc nic żeby mieć swoje).
        Jestem pracownikiem "Trójki", mam własne sukcesy w pracy z uczniami. To są
        wyniki konkursów przedmiotowych, wyniki matur, przyjęcia absolwentów na studia.
        Dlaczego obrażasz takich jak ja?
        Wydajesz sądy, opinie nie mając wiedzy na dany temat. Cieszę się, że nie bedę
        uczyć twoich dzieci, bo pewnie są podobne do ciebie.
    • Gość: Niki Będzie nowy konkurs na dyrektora "Trójki" IP: 88.156.63.* 01.08.07, 15:02
      Podobno lo3 to szkoła z tradycjami, tylko ten cały bezsensowny protest przycmił
      nie co te tradycję. Szkoda mi tylko uczniów. Nauczyciele lo3 widać bardziej
      lubią się kłócić, protestować niż uczyć, dbać o szkołę, jej opinie, prestiż
      szkoły. Widać, że grono pedagogiczne w lo3 jest dobre w tych kłótniach,
      protestach. Nie zdają sobie sprawy z tego, że teraz wszyscy te szkołe będą
      kojarzyć z tym protestem niż przypominać sobie jakie to lo3 ma tradycję,
      osiągnięcia i tak dalej. Myślałem wcześniej, że to dobra szkoła i mądra, ale
      teraz mam inne zdanie na jej temat i długo go nie zmienie.
    • Gość: do "korszanina" Będzie nowy konkurs na dyrektora "Trójki" IP: 88.156.63.* 02.08.07, 09:14
      "korszaninie"
      Zabrakło mi wczoraj czasu żeby ci coś powiedzieć. O ile wiem Korsze to malutka
      mieścina, gó..e węzeł kolejowy. Czy wiesz, że pani Pogorzelska na spotkaniu z
      rodzicami i pracownikami IIILO powiedziała, że może zmienić strukturę
      przyjmowanych uczniów tzn. zamiast tych z "terenu" (okolicznych wsi i małych
      miasteczek) przyjmować dzieci z Olsztyna z domów inteligenckich. To jest
      dopiero marketing! To jest dobór "klienta"! Twoje dziecko nie miałoby wówczas
      szans. Co ty na to?
    • Gość: gość Re: Będzie nowy konkurs na dyrektora "Trójki" IP: 88.156.63.* 02.08.07, 23:16
      Kilka razy pomówiono nauczycieli i rodziców o łamanie prawa.Zeby się
      wypowiadać, trzeba je znać.Konkurs na dyrektora rozpisuje prezydent i zgłaszają
      się kandydaci spełniający określone kryteria.Po rozstrzygnięciu konkursu
      prezydent musi poczekać na to, czy kurator nie zgłosi zastrzeżeń do kandydata
      na dyrektora. Zawsze tak jest.Jeśli kurator zgłasza zastrzeżenia do osoby
      kandydata, prezydent nie może tego kandydata powołać na stanowisko
      dyrektora.Sprawa jest zamknięta. Ta procedura funkconuje przy każdym
      konkursie.Rzadko się zdarza, że kurator ma zastrzeżenia, ale to nie jest żaden
      ewenement. W skali całego kraju takich przypadków zdarza się corocznie
      kilkanaście.Takie jest prawo oświatowe i właśnie ono zostało tu zastosowane.
      Jak widać, w sprawie III LO nie ma mowy o żadnym łamaniu prawa.Takie są
      przepisy i kurator i prezydent muszą ich przestrzegać.Może teraz na forum
      będzie mniej niepotrzebnych emocji.
    • Gość: skorpion Będzie nowy konkurs na dyrektora "Trójki" IP: *.olsztyn.mm.pl 06.08.07, 21:01

To co stalo sie w " Trojce " jest zalosne i niepokojace.Grupa zdesperowanych
      poplecznikow przegranego kandydata wymusza sila zmiane decyzji
      prezydenta,chwiejnej w swoich opinich kurator i uniewaznia wynik prawidlowo
      izgodnie z prawem przeprowadzonego konkursu. W jakim kraju my zyjemy.Po co wiec
      organizowane sa konkursy .Niech od razu " klany szkolne " decyduja kto ma
      zostac dyrektorem. Po co nam obcy w szkole.Moze bylby bardziej wymagajacy,bo
      swoj po takim dla niego poswieceniu bedzie na zawsze w " kieszeni " Skandl i
      precedens dla innych szkol.Wstyd panie prezydencie.
    • Gość: gość Będzie nowy konkurs na dyrektora "Trójki" IP: 88.156.63.* 10.08.07, 13:40
      Kilka razy pomówiono nauczycieli i rodziców o łamanie prawa.Zeby się
      wypowiadać, trzeba je znać.Konkurs na dyrektora rozpisuje prezydent
      i zgłaszają się kandydaci spełniający określone kryteria.Po
      rozstrzygnięciu konkursu prezydent musi poczekać na to, czy kurator
      nie zgłosi zastrzeżeń do kandydata na dyrektora. Zawsze tak
      jest.Jeśli kurator zgłasza zastrzeżenia do osoby kandydata,
      prezydent nie może tego kandydata powołać na stanowisko
      dyrektora.Sprawa jest zamknięta. Ta procedura funkconuje przy każdym
      konkursie.Rzadko się zdarza, że kurator ma zastrzeżenia, ale to nie
      jest żaden ewenement. W skali całego kraju takich przypadków zdarza
      się corocznie kilkanaście.Takie jest prawo oświatowe i właśnie ono
      zostało tu zastosowane.
      Jak widać, w sprawie III LO nie ma mowy o żadnym łamaniu prawa.Takie
      są przepisy i kurator i prezydent muszą ich przestrzegać.Może teraz
      na forum będzie mniej niepotrzebnych emocji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka