Dodaj do ulubionych

Czy to jest faza choroby alkoholowej?

01.02.15, 01:05
Witam
Mąż całe dorosłe życie nadużywał alkoholu.W ubiegłym roku przeszedł na emeryturę i nagle przestał pić .Wystraszył się wysokiego ciśnienia w granicach 210/130 , ma też niedrożną tętnicę szyjną I pojawił się nowy problem. Zrobił się chorobliwie zazdrosny ,zaczął mnie śledzić ,przeglądać telefon,a z sąsiada zrobił mojego kochanka .Przestał jeść w domu ,z obawy ,że go otruje.Po 2 tygodniach ciągłych oskarżeń ,oznajmił ,że się wyprowadza na 3 miesiące ,będzie mieszkał na stancji ,żeby się z relaksować. Nie powiedział gdzie będzie mieszać .Nie przyjmował moich i dzieci argumentów ,że to są urojenia i powinien iść do lekarza. Z sądu dowiedziałam się ,że złożył pozew o rozwód ..Tylko z dziećmi utrzymuje sporadyczny kontakt telefoniczny ,ale na tematy osobiste nie chce rozmawiać . Obydwoje mamy po 60+.Co ja mam robić ,szukać pomocy u adwokata czy psychiatry ?
Obserwuj wątek
    • xxxxxa Re: Czy to jest faza choroby alkoholowej? 19.04.17, 12:31
      Znam przypadek podobny - mojego wujka, ale on nie wyprowadził się tylko poszedł na terapię do psychologa. Taka otwarta terapia w CMP w Krakowie mu pomogła, ale w tym przypadku to na siłę go nie zaprowadzisz do lekarza. No chyba ze jakoś sąd by na to mógł wpłynąć.
    • afq Re: Czy to jest faza choroby alkoholowej? 05.09.18, 13:08
      rosnąca zazdrość u alkoholika to nic zaskakującego
      za to przejście na emeryturę to olbrzymi stres, a jeszcze do tego na trzeźwo?
      nawet jeśli to czysta radość to i tak skutki czy radości czy stresu [przynajmniej u mnie] są dziwnie zbliżone do siebie
      po prostu rośnie napięcie
      adwokat może poczekać, radziłbym konsultacje z psychologiem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka