Dodaj do ulubionych

najpiękniejsze drzewo na ursynowie - wycięte :(

25.11.10, 11:28
SMB Imielin wycięła najpiękniejsze drzewo na ursynowie (a może i w Warszawie) nie informując o tym mieszkańców a nawet wbrew woli niektórych zainteresowanych. Wszystko miało miejsce 24 listopada br przy ul. Wasilkowskiego 14... Czy można z tym coś zrobić???????? Czy ktoś mógłby za to odpowiedzieć????? Gdzie szukać pomocy i winnych????????
Wyciąć drzewo by zrobić kolejne miejsce parkingowe... SKANDAL
Proszę o informację jak można "ugryźć" tę sprawę, aby winni zrozumieli co zrobili... :(
Obserwuj wątek
  • merian3 Re: najpiękniejsze drzewo na ursynowie - wycięte 27.11.10, 08:23
   Wczoraj zobaczyłem, o które drzewo chodzi i też strasznie żałuję. Najpiękniejsze było zwłaszcza wiosną, obsypane białymi kwiatami. Niestety - to było chyba drzewo owocowe, a te - zgodnie z przepisami - niestety można wycinać bez urzędowej zgody.

   Mimo wszystko byłym za wprowadzeniem przepisów nakazujących lokalnym władzom lub administratorom terenów uzgadnianie lub przynajmniej uprzedzanie mieszkańców najbliższej okolicy o planowanych wycinkach z odpowiednim uprzedzeniem - umożliwiającym odwołanie od decyzji lub np. jeśli ktoś były zainteresowany sfinansowaniem przesadzenia zagrożonych drzew.

   Obawiam się, że formalnie w tej sprawie nic się już nie da zrobić. Naciskałbym tylko na władze spółdzielni i dzielnicy oraz radnych, aby już więcej nie redukowano zieleni na terenach osiedlowych. Zanim urosną nowe drzewa znów trzeba będzie czekać 20-30 lat, a bez nich Ursynów byłby zwykłą betonowa sypialnią.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka