Dodaj do ulubionych

Zamiast blaszaka Tesco na Kabatach będzie galer...

18.02.11, 09:06
no to kaszana. parking na 1700 aut plus multipleks plus galeria handlowa tuż pod rezerwatem Lasu Kabackiego, to tylko u nas możliwe. współczucie dla mieszkańców Kabat...
Obserwuj wątek
    • junk92508 Bardzo dobrze! metro=intensywna zabudowa 18.02.11, 09:16
      Bardzo dobrze, linia metra jest wlasnie po to by jej okolice byly intensywnie zabudowane - jak sie komus to nie podoba to niech sobie kupi dom na wsi i dojezdza
      przez korki samochodem....

Trzeba jeszcze przebic Nowokabacka by ludzie z Powsina i Konstancina mogli sie
      tam przesiadac na metro...

A rezerwatow w W-wie i okolicy duzo....
        • Gość: mieszkaniec_kabat Re: Bardzo dobrze! metro=intensywna zabudowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.11, 09:45
          nie za bardzo widzę związek lasu z galerią. Nie przypuszczam, żeby planowali ją wybudować z drewna pozyskanego z rezerwatu. Nie wiem, czy kiedyś byłeś na Kabatach, ale od terenu Tesco do granicy lasu jest ok 600m, po drodze jest jeszcze zajezdnia metra...

Każda próba ucywilizowania terenu tesco, jest dobrą inicjatywą. Zdecydowanie wolę galerię, niż blaszak, w którym nie ma żadnej oferty handlowej. Za to pełno śmierdzących lumpów.
          • manekin1 A ja się podpiszę obiema rękami... 18.02.11, 10:12
            ...pod postem sąsiada! Galeria poniesie atrakcyjność tego adresu. Zamiast zapieY*(ć do GalMoku w korkach, wyjdę sobie z domu i pójdę na piechotę na zakupy. Chociaż ja i tak nie kursuję po galeriach :P A rozbudowa Tesco do rezerwatu ma się nijak! Za tą galerią planowany jest jeszcze pas zabudowy mieszkaniowej.

Jestem także za budową Nowokabackiej i połączenia z Wilanowem i Konstancinem, żeby ludzie mogli się przesiadać na metro! Z tego też względu potrzebny duży parking Park&Ride pod tą galerią, tu gmina powinna się dołożyć.
            • Gość: kabaty Re: A ja się podpiszę obiema rękami... IP: 194.114.240.* 18.02.11, 10:48
              Też jestem mieszkańcem Kabat i też pomysł zastąpienia śmierdzącego blaszaka cywilizowanym centrum handlowym mi się podoba. Nie trzeba będzie jeździć do GMok żeby cokolwiek kupić. Powinny być tylko spełnione dwa warunki:
              1. Rozsądne połączenia komunikacyjne - wjazdy do Tesco z poszerzonej Wąwozowej i światła przy Zaruby/Bronikowskiego,
              2. Maksymalnie ograniczone możliwości parkowania w sąsiadujących uliczkach (Kabacki Dukt, Wańkowicza, Zaruby) - czyli słupki gdzie się da i zakazy parkowania na ulicy egzekwowane na bieżąco. Inaczej parkujące wszędzie samochody zaśmiecą dzielnicę.

Przy spełnieniu tych warunków będzie i ładniej, i wygodniej niż jest obecnie. Teraz strach żonę wysłać po zakupy wieczorem, bo pełno śmierdzących menelików plącze się pomiędzy samochodami.

Dojście do lasu też nie powinno ucierpieć (niby w jaki sposób miałoby?)

• Gość: Jasio Re: A ja się podpiszę obiema rękami... IP: *.dynamic.chello.pl 18.02.11, 11:09
                Jestem "za" ale wolałbym żeby to wszystko było trochę mniejsze. 8 pięter to trochę dużo i te 100 sklepów fajnie żeby nie stało pustych z napisem "wkrótce otwarcie lokalu". Z plusów to możliwe zniknięcie lumpenproletariatu z minusów to zawalone autami uliczki (chociaż część z nich i tak już jest obsłupkowana). No i może w końcu będzie co kupić do jedzenia, bo aktualna oferta spożywcza tesko to lipa trochę.
              • swan_ganz "rodzinny park rozrywki".... Gdy w '97 \r ub wieku 18.02.11, 12:56
                zanim kupiłem tam mieszkanie to poszedłem do gminy by sprawdzić co w przyszłości będę miał przed oknem i w planie stało, ze będzie to rodzinny park rozrywki.... A potem - jak już kupiłem to zbudowali mi kuziwa "hit" pod balkonem.... Znajomi mieli największą uciechę z tej mojej likalizacji bo często miałęm telefony z prośbą o otworzenie okna i posłuchanie (szczekaczki na parkingu) po ile jest dziś cukier w hicie.... Po dwóch latach mieszkania w bloku na wsi z prawdziwą ulgą wyprowadziłem się z tych Kabat....

Pytanie do mieszkańców; naprawdę nie przeszkadza wam ten sklep? Te szczekaczki na parkingu, ta piszcząca zgniatarka śmieci, która oni z upodobaniem nad ranem włączają, te TIR-y z towarem rozładowywane nocą? Wam takie atrakcje wdzierające się do waszych mieszkań wiszą?
                  • swan_ganz Re: "rodzinny park rozrywki".... Gdy w '97 \r ub 20.02.11, 13:24
                    Galeria zwiększa wartość nieruchomości i to o nie byle jaki procent!

dowcipas...:-)

Każdy tego typu obiekt przed oknem obniża wartość mieszkania a nie go podnosi; żeby sprzedać swoje mieszkanie z widokiem na wtedy jeszcze Hit to potencjalnych kupców zapraszałem tylko w soboty bo chciałem korzystać ze stereotypu w myśl którego; sobota dniem zakupów i to dlatego taki syf pan widzi przed oknem... "A w tygodniu to ma pan święty spokój bo tu prawie nikt na zakupy nie przyjeżdża.." :-0

Zresztą; generalnie kupowanie mieszkania na Kabatach to pomyłka - jeśli już człowiek koniecznie chce mieszkać na wsi to powinien to robić we własnym domu a nie w bloku...
                    Na Kabatach to się człowiek czuje jakby mieszkał w dawnym po peegieroskim bloku; szczególnie gdy zważy się na sasiadów :-)
              • Gość: k Re: z Kabat do galerii mokotow IP: 194.114.240.* 18.02.11, 15:29
                5-7 minut to chyba helikopterem, no może w weekend lub w nocy.

Normalnie to ok. 12-15 min, ale nie chodzi o czas, tylko o to, że w ogóle się trzeba tarabanić. Wygodniej byłoby wszystko mieć pod nosem, no i do tego znikła by ta wielka blaszana buda z menelami przy wejściu.
        • junk92508 Re: Bardzo dobrze! metro=intensywna zabudowa 18.02.11, 10:31
          > śmieciowa wypowiedź osobnika podpisującego się "śmieć". Budowanie takiego centr
          > um na Kabatach to koniec rezerwatu Las Kabacki, koniec tej dzielnicy jako atrak
          > cyjnego adresu. Mam nadzieję, że w najbliższych wyborach wyborcy pokażą włodarz
          > om Warszawy, co myślą o ich działaniach.

A moze jakies konkretne argumenty a nie tylko belkot?

Bo duzo wiekszy wplyw na rezerwat ma zabudowa mieszkaniowa Kabat i fakt ze jest tam metro (wiec dojezdzaja z centrum).

Generalnie żenujace jest jak ktos z jednej strony chce korzystac z plusow wielkiego miasta
          (metro), z drugiej strony nie chce jego minusow (centra handlowo uslugowe i wysokie
          budynki).

Po to sie cala Warszawa i kraj zrzucala na linie metra by miec wzdluz linii tereny bardzo
          intensywnie zurbanizowane i zmniejszyc koniecznosc dojazdow z przedmiesc i dalszych dzielnic.
          • Gość: jangcy argument o zlych idobrych stronach IP: *.toyota.waw.pl 18.02.11, 12:50
            jest zupelnie nie trafiony. Jako rodzimy warszawianin od dziecka mieszkajacy na Ursynowie nie mam problemow z wysokim budownictwem czy centrami uslugowymi. Jednak mam duza niechce przed robieniem dodatkowego syfu w miejscach ktore tego nie wymagaja i nie ma na nie potrzeby. Galeria Mokotow i Sadyba spokojnie wystarczaja do robienia zakupow i naprawde budowanie 8 pietrowego (!) centrum w miejscu gdzie mial byc spokoj i cisza to jaki horror.
        • Gość: wal.do Re: Bardzo dobrze! metro=intensywna zabudowa IP: 195.42.249.* 22.02.11, 08:51
          Gość portalu: observer napisał(a):

> Mam nadzieję, że w najbliższych wyborach wyborcy pokażą włodarz
          > om Warszawy, co myślą o ich działaniach.

Nie pokażą.
          Po pierwsze: mieszkańcy Warszawy niewiele się różnią od mieszkańców Polski a ci są idiotami o bardzo krótkiej pamięci. Kilka spotów na 2 tygodnie przed wyborami, jeden chodnik, jedna ścieżka rowerowa i załatanie dziury w jezdni sprawią, że przygłupy zagłosują jak zwykle i do tego z przekonaniem, że dokonali samodzielnie wyboru :)

Po drugie: i tak już będzie za późno a "włodarze" swoją kasę (czytaj: łapówki i to duże) na pewno już wzięli.
        • Gość: heh Re: Zamiast blaszaka Tesco na Kabatach będzie gal IP: 178.73.48.* 18.02.11, 10:23
          No fakt, taki do 2 pięter byłby ok. Ale mają dużą działkę, wysokie bloki obok - to korzystają. Do lasu jest w miarę daleko, ponadto za nimi jest jeszcze bocznica metra. Ale ekologów na pewno będą mieli :) Pytanie czy znajdą klientów, oprócz mieszkańców Kabat, no i babć które co dzień z Mokotowa przyjeżdża, bo "w Tesco najtaniej". Nie wydaje mi się, bo kto by chciał jechać na kraniec miasta po zakupy - mając bliżej parę równie fajnych miejsc podanych przeze mnie - a z kolei z Mokotowa bliżej już do centrum, Złotych Tarasów czy Arkadii. Choć to też zależy od tego komu wynajmą powierzchnię. Jeżeli dojdzie jakiś duży sklep odzieżowy, sieć księgarska, bary sałatkowe itp. czego teraz nie ma, upodobnia się do GM, to niestety może być tłumnie. Ale można się pocieszyć, iż większość pewnie dojedzie metrem (tak jak teraz), więc nie zajeżdżą Kabat. :) Myślę jednak, że to będzie taka "trochę ludniejsza" Galeria Ursynów - i wciąż najwięcej będzie klientów z Kabat.

Mnie najbardziej boli hipokryzja Naszego Ursynowa - tacy wielcy opozycjoniści wszystkiego przed wyborami, a doszli do władzy i burmistrz jeszcze zaleca aby poszerzyć dojazd coby mogło więcej ludzi przyjechać. No jaja... Kolejni, którzy już zapomnieli o głoszonych hasłach...
    • Gość: jj.o Zamiast blaszaka Tesco na Kabatach będzie galer... IP: *.ip.netia.com.pl 18.02.11, 09:47
      kolejne centrum handlowe..niestety to centrum ma szanse stać się główną destynacją zakupową na ursynowie ponieważ nie ma konkurencji aż do galerii mokotów. Galeria ursynów to najbardziej denne centrum handlowe w warszawie, może coś tam się zmieniło bo dawno nie byłam ale raczej wątpię - mała powierzchnia, do tego sklepy jak z KDT. Wiadomo, że dla japiszonów z ursynowa to za mało. Jeśli sklepy będą naprawdę dobre to odbiorą część klienteli galmokowi - dużą część. Kino może się nie sprawdzić - multikino jest kultowym miejscem na usrynowie, choć wiadomo że obecnie lepiej iść do kina w miejsce gdzie przy okazji można pobuszować po sklepach, czy iść do restauracji a z tego co pamiętam to przy multikinie działa jedna czy dwie restauracje..
      • Gość: Domcia Re: Zamiast blaszaka Tesco na Kabatach będzie gal IP: *.adsl.inetia.pl 18.02.11, 12:15
        No ja do Multikina więcej nie pójdę. Beznadziejna jakość obrazu - aż mnie oczy bolały od wytrzeszczania i dostrajania do marnej ostrości i jasności oraz od widocznego "podskakiwania" obrazu. Przy przyzwyczajeniu do oglądania (nawet zwykłych divxów) na LCD, takie multikinowe doświadczenie jest masakryczne.
        Jestem z Centrum, ale jeśli w nowym Tesco kino będzie cyfrowe, to na pewno do niego wpadnę.
    • Gość: MaRcin Skończy się zadeptywanie lasu! IP: 194.181.188.* 18.02.11, 10:03
      Mam nadzieję, że nowy dom handlowy zatrzyma dzikie tłumy barbarzyńców, którzy zaopatrzywszy się w tanie piwsko i kiełbasę, bieżą do rezerwatu, by tam palić ogniska i porzucać śmieci w środku lasu. Niestety, prócz nowych osiedli, to właśnie metro i "Tesco" przyczyniły się w dużej mierze do dewastacji Lasu Kabackiego. Wierzę, że ludzie skuszeni ofertą sklepową nowego centrum handlowego będą rezygnować z wycieczek do zipiącego resztką sił kompleksu leśnego.
        • manekin1 Tanie piwsko to tanie piwsko... 18.02.11, 11:30
          ...i chłeptać je będą gdziekolwiek.

Ale założenie że kupią sobie naczynia, garnitur, i buty, obejrzą film a potem to wszystko zaniosą do Kabat i tym zaśmiecą ten park to chyba nadinterpretacja :D

Z tymi menelami i piwem chodzi o to, żeby nie chlali go na parkingu jak obecnie. Dziś nie możesz załadować zakupów do bagażnika żeby jakiś pijany śmierdziel Cię nie zaczepił o złocisza. Tesko na to leje bo dla nich klientem są hordy bidy zjeżdżającej z miasta i kupującej te tanie produkty. Mam nadzieję, że razem z tym centrum standard marketu trochę wzrośnie bo są zadbane sklepy Tesco w W-wie. powinni wywalić chołotę obecnie zarządzającą tym marketem bo dziś chce się rzygać jak tam wchodzisz, potem zrewitalizować sklep i może nawet ja bym tam znów zaczął robić zakupy...
    • manekin1 Gebhard, nowe Tesco na Kabatach jest potrzebne 18.02.11, 10:09
      W chwili obecnej to najbardziej obmierzły i brudny hipermarket w W-wie. Sprzedaż 24/h więc ściągają menele z całego miasta, kupują tanią gorzałę, grzeją się i śpią w wejściu, latem idą do tego rezerwatu, chlają i zostawiają śmiecie. Trzeba to miejsce ucywilizować. Mam nadzieję, że razem z budową tej galerii handlowej miejsce się nareszcie ucywilizuje. Uciążliwość dla lokalizacji i mieszkańców Kabat będzie żadna. Galeria będzie miejscem zakupów dla Ursynowa, reszta W-wy wybierze i tak Galerię Mokotów.
      • gebhard Re: Gebhard, nowe Tesco na Kabatach jest potrzebn 18.02.11, 10:24
        manekin1, jaką masz gwarancję że nowe Tesco nie będzie 24h?
        to że jest syf wynika ze sposobu zarządzania marketu i jego filozofii
        tak jak pisałem moim zdaniem obiekt o skali LeClercowego KEN Center jest tam OK
        żeby multipleks zarobił na siebie bedą do niego musieli przyjechać mieszkańcy Konstancina i Piaseczna, pytanie którędy?
        pozdrawiam z Imielina
        • Gość: heh Re: Gebhard, nowe Tesco na Kabatach jest potrzebn IP: 178.73.48.* 18.02.11, 10:34
          ale z tego co zrozumiałem, Tesco budując multiplex, będzie zarabiać na wynajmie powierzchni (plus przychód z cały czas istniejącego hipermarketu), więc ich najbardziej będzie interesowało, aby te 100 lokali znalazło najemców. A już to czy Ci najemcy będą mieli zyski - to drugorzędna kwestia (z ich perspektywy). Z Piaseczna nie przyjadą bo tamtejsi mieszkańcy mają Geanta i Reala, z Wilanowa również nie przyjadą, bo nie ma jak... Zatem "Tesco Center" będzie lokalnym multiplexem.
            • Gość: heh Re: Gebhard, nowe Tesco na Kabatach jest potrzebn IP: 178.73.48.* 18.02.11, 11:19
              Zakladam, ze mieszkancy Kabat - tak jak teraz do Tesco - tak pozniej beda chodzic do multiplexu. Idac do Tesco, zajda np. do odziezowego, na salatke i interes najemcow bedzie sie krecil - na tyle aby starczylo na wynajem dla Tesco oraz jakis zysk dla siebie. Problem w tym, ze ten zysk dla samego najemcy bedzie ograniczony - tak jak fizycznie ograniczone jest osiedle Kabaty. Nikt extra nie przyjedzie do multiplexu - nikt z Wilanowa, Piaseczna czy najprawodobniej Mokotowa, bo za daleko ("wyprawa za miasto"), bo blizej do centrum i tamtejszych multiplexow. Z punktu widzenia Tesco - inwestycja jest dobra, bo teraz maja duza dzialke (slabo zagospodarowana) i jakies wieksze-mniejsze przychodzy z hipermarketu, a za pare lat do tych przychodow dojdzie jeszcze wynajem powierzchni. Dla najemcow, to srednio oplacalne przedsiewziecie - bo klientela jest ograniczona do Kabat i niewielkiej okolicy, a niezaleznie od wysokosci zysku trzeba bedzie placic najem. Zatem jest ryzyko, ze skonczy sie tak jak w przypadku szumnej Galerii Ursynow. Zadam retoryczne pytanie - mieliscie kiedys problem z zaparkowaniem pod Tesco? To swiadczy o ilosci klientow...
      • robert_wwa Re: Nie róbcie nam tego 18.02.11, 10:52
        To zapłać za to. Ja też chodzę do kin mniejszych multipleksy omijam szerokim łukiem, ale powiedz mi komu opłaciło by się budowanie 2salowego kina? Jak masz taką chęć i biznesowo uważasz że to jest opłacalne to masz pole do popisu.
    • Gość: kapralwojtek Zamiast blaszaka Tesco na Kabatach będzie galer... IP: 85.222.99.* 18.02.11, 11:37
      No, WRESZCIE.

Koniec z wygwizdowem, parkingiem po którym hula wiatr i obrzydliwym blaszakiem. Wreszcie będzie w tym miejscu sensowny kawałek pierzei, pewnie wyrównany do bloków przy Wąwozowej. Wreszcie będzie lepszy market niż to "zwykłe" Tesco, zaopatrzone jak na sklep tej wielkości tragicznie (mały asortyment, wieczorami często świecą już pustki na półkach). Wreszcie może teren przestanie robić za noclegownię i tani wyszynk dla menelstwa, rozłażącego się stamtąd jak wszy po okolicznych osiedlach, lesie i ulicach. Wreszcie będzie na Ursynowie jakakolwiek alternatywa dla monopolisty - Multikina.

Jest metro, jest poszerzony właśnie KEN, więc z dojazdem nie jest najgorzej. Przydałoby się tylko, jak pisali poprzednicy, przebić jeszcze Nowokabacką, nie tylko ze względu na nową galerię.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że na planach się nie skończy...
    • Gość: 123 Zamiast blaszaka Tesco na Kabatach będzie galer... IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.02.11, 12:18
      Myślę, że to dobry kierunek. Z paskudnego blaszaka do centrum handlowego, mimo wszystko "normalnego" budynku, który na pewno (jaki by nie był) prezentuje się lepiej od wielkiej hali z blachy i bardziej cywilizowanie.

Podobnie rzecz ma się w Jeleniej Górze, gdzie planuje się zburzenie blaszanego Carrefoura i budowę w zamian CH "Galeria Sudecka".

Trochę to takie przejście na poziom wyżej. Najpierw z targowisk na blaszane hale, teraz z hal na centra handlowe.
    • Gość: AGa Zamiast blaszaka Tesco na Kabatach będzie galer... IP: 94.124.18.* 18.02.11, 14:03
      Kompletnie nie rozumiem tych, którzy są za budową tej galerii. Wszędzie, dosłownie WSZĘDZIE w Europie bliskość centrum handlowego obniżą atrakcyjność mieszkań. Ludzie nie chcą mieć pod oknami, tłumu konsumentów, tumanów kurzu, spalin, hałasu, tony kostki brukowej, asfaltu, dostaw przywożonych przez tiry,innych samochodów dostawczych, świateł w nocy. Widzicie co się dzieje wkoło Galerii Mokotów, Arkadii??Ale nie, u nas to szczyt luksusu, pójść do pracy prosto spod swej klatki do sklepu odstresować się, zrobić kolejne niepotrzebne zakupy i być zadowolonym jak ja to mam blisko do sklepu. Bliskość sklepu stała się głównym wyznacznikiem statusu i poczucia wygod. Nie daj Boże, kiedy do sklepu trzeba się ruszyć i poświęcić 20 min na dojazd, no przecież cywilizowany człowiek ma prawo żądać, aby sklepy był wszędzie, kosztem taki wartoś jak święty spokój, cisza i możliwość swobodnego wyjścia na balkon bez potrzeby oglądania ludzi zmierzających pieszo i w samochodach do mekki zwanej centrum handlowe. Strach pomyśleć co się bedzie działo w przeddzień na Wąwozowej, kiedy o zgrozo zamkną sklepy na jeden dzień z powodu jakiegoś święta.
      Kino też kolejny świetny pomysł! Gratuluję pomysłu! Do kina mieszkańcy Kabat maja taaaaki kawał, caaaałe 6 minut. Postuluje wybudowanie kina na każdym rogu! Najlepiej aby statystycznie na każdego mieszkańca przypadało kino i aby było one nie dalej niż 2 minuty od jego miejsca zamieszkania!
      Kolejna sprawa - wysokośc tegoż kompleksu handlowo-usługowego...8 PIĘTER??? Czy już doszczętnie ludzie zwariowali????? Chcecie, aby symbolem Kabat stało się TESCO???? Widzicie ten wielki napis, świecący w nocy??? Chcecie, aby on reprezentował Waszą dzielnicę? Wolicie to, niż parki, tereny rekreacyjne?
      Naprawdę chcecie sobie to zrobić?
    • Gość: abc budować! IP: *.146.158.104.nat.umts.dynamic.eranet.pl 18.02.11, 15:04
      8 pięter w żaden sposób nie będzie się wyróżniać z otoczenia (biurowca Edbudu, czy kloca NASK), raczej dopełni ostatnią niezabudowaną ćwiartkę skrzyżowania.

O klientów dla centrum nie ma się co martwić, bo galeria położona o ~50m od stacji metra będzie mieć najlepszą lokalizację dla niezmotoryzowanego klienta w całej Warszawie.
      Nie trzeba do niej będzie chodzić, jak do G. Ursynów, czy też dojeżdżać autobusem, jak do M. Mokotów, (albo tramwajem, jak do Arkadii, chociaż z tą z racji na odległość raczej nie będzie konkurować). Już teraz ludzie dojeżdżają do Tesco z górnego Mokotowa, bo to jedno z niewielu miejsc, gdzie późnym wieczorem można zrobić zakupy.

Jeśli ceny w Heliosie będą przyzwoite, a jakość kina na wysokim poziomie, to z łatwością przejmie klientów Multikina, w końcu to tylko 5-6 minut różnicy w czasie dojazdu.
      Gastronomia/Empik itp. będą mieć pełne obłożenie, bo obecnie wagarująca młodzież z Ursynowa wreszcie będzie miała się gdzie podziać :P

Nic tylko budować :)
    • zmuleksy Zamiast blaszaka Tesco na Kabatach będzie galer... 18.02.11, 15:29
      No to powinni jeszzce gwoli dziennikarskiej ścisłości dodać, że powstanie tego obiektu spowoduje iż conajmniej kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset małych sklepów pójdzie z torbami, lub jak się to teraz modnie nazywa, zostanie puszczonych w skarpetkach, a ich właściciele oraz rodziny zasilą szeregi bezrobotnych beneficjentów polskeigo systemu opieki społecznej. Pracę bowiem w tej galerii dostaną młodzi przybysze z prowincji.
      Brawo Brawo!! Gratuluję!
      • Gość: k Re: Zamiast blaszaka Tesco na Kabatach będzie gal IP: 194.114.240.* 18.02.11, 15:55
        E, chyba przesadzasz. Ja mieszkam w budynku przy KEN/Wańkowicza, a po codzienne zakupy chodzimy do lokalnego sklepiku ("delikatesy" na przeciwko Tesco, które świetnie prosperują, pomimo, że są dokładnie po przeciwnej stronie Wąwozowej). To samo dotyczy szeregu knajpek, sklepików itp. obiektów, które mają i będą miały lokalną klientelę. I to się nie zmieni po wybudowaniu pięciu galerii na miejscu Tesco.

A sam spożywczak - o ile większe zakupy można jeszcze kilka lat temu było zrobić w Tesco, to teraz asortyment jest tak dziadowski, że mieszkając "pod Tesco" trzeba się fatygować po zapasy np. do Auchan do Piaseczna. Jeżeli na miejscu pojawi się "polepszony" mega-spożywczak (oby utrzymano cholernie wygodny tryb 24h!), dojdą dodatkowo sklepy obecne teraz najbliżej w GMokotów, to tylko zatrzyma lokalnego klienta na Kabatach - z pożytkiem dla handlu w całej dzielnicy.

Jeżeli do tego np. banki i inne "martwe" usługi przeniosłyby się z okolicznych uliczek do Galerii (marzenie), to zwolniłoby się miejsce dla kolejnych "żywych" miejsc, takich jak kawiarnie, restauracje itp.

Zupełnie nie rozumiem, o co czym mówisz...
      • Gość: M. Re: Zamiast blaszaka Tesco na Kabatach będzie gal IP: 217.153.226.* 18.02.11, 16:59
        dlaczego nie pomyślisz w drugą stronę? w galerii zostana stworzone nowe miejsca pracy dla kilkuset osób!
        poza tym małe osiedlowe sklepy nie robią absolutnie nic, zeby przyciagnąc klienta, a wręcz przeciwnie. Jestem mieszkaną osiedla na ul. zaruby i szerokim łukiem omijam sklep Gucio, który oprócz zawyżonych cen "szczyci" się również opryskliwą, niegrzeczną i wręcz chamską obsługą...
      • Gość: Pablo Re: Zamiast blaszaka Tesco na Kabatach będzie gal IP: *.dynamic.chello.pl 18.02.11, 17:00
        rozumiem że jesteś właścicielem takiego sklepu? Ja kupuje tam gdzie taniej. Mój sklepik osiedlowy omijam szerokim łukiem - zaporowe ceny - 30 - 40 % wyzsze niz w tesco lub realu na ursynowie. Jade sobie raz w tygodniu do marketu i kupuje na cały tydzien. Dziwie sie ze do takich sklepikow wogole ktos zagląda - pazernosc ich wlascicieli jest bezgraniczna. Zdaje sobie sprawe ze w takim sklepiku musi byc drozej no ale jak ktos nie zna umiaru to wczesniej czy pozniej zle to sie dla niego konczy.
    • Gość: warszawiak Las Kabacki powinien mieć absolutny priorytet, bo IP: *.aster.pl 18.02.11, 16:01
      ma on ogromne znaczenie nie tylko dla Kabat i Ursynowa, ale dla całej południowej Warszawy. Przyjeżdżają do niego nawet mieszkańcy Pragi. Tak ogromna inwestycja handlowa na przedprożu Lasu, wraz z rozbudową zaplecza metra, oznacza nie tylko zagrożenie biologiczne Lasu (ogromne wykopy obniżające poziom wód gruntowych), ale także oznacza degradacje jego walorów rekreacyjnych. Takie rzeczy możliwe są tylko w dzikich krajach takich jak Rosja (las chimkinski), albo takich jak Polska.
        • Gość: staszek Re: Las Kabacki powinien mieć absolutny priorytet IP: *.aster.pl 19.02.11, 01:23
          Niemądry człowieku, żeby nie gorzej - rekreacja jest naturalną potrzebą ludzi, coraz większą potrzebą. Nie wymyśloną i wydumaną, jak sie Tobie wydaje. W warunkach metropolii rekreacja i wypoczynek w odpowiednich warunkach, czyli zieleni i jakiej takiej ciszy, jest potrzebą deficytową. Aby znaleźć podobne warunki do rekreacji dla południowej części Warszawy i Śródmieścia, trzeba jechać co najmniej ze 40 kilometrów, a i tak sie ich nie znajdzie. O tych potrzebach świadczą dziesiątki tysięcy osób, może nawet setki tysięcy odwiedzających Las Kabacki w sobotę i w niedzielę. W dzień powszedni ciepła porą również masę osób korzysta z tego dobrodziejstwa jakim jest ten Las.

Niemądry człowieku, żeby nie gorzej - tak wielka inwestycja handlowa, pociąga następne inwestycje, które w rezultacie całkowicie zmieniają charakter miejsca i degradują je pod względem rekreacji. Żeby to sobie uprzytomnić trzeba mieć to minimum wyobraźni, choć trochę wyobraźni i choć trochę wrażliwości. LAS KABACKI TO UNIKAT, TO SKARB DLA WARSZAWY i powinien on być obowiązkowo wraz z najbliższym otoczeniem chroniony, aby służył ludziom. BUDOWA TAK WIELKIEGO CENTRUM HANDLOWEGO W TAKIEJ BLISKOŚCI LASU KABACKIEGO JEST CAŁKOWICIE SPRZECZNA Z POSTULATEM ZACHOWANIA JEGO WALORÓW.
          • Gość: KoronaKielceRulez! "ekolodzy" uaktywnili sie. Na to licze pliiiiiiiz IP: 178.73.48.* 19.02.11, 23:04
            zostawcie nam tania kielbase i pilsenera 24x7 i kurczaczki z rozna mniam, a niejakies tesco extra. Ceny pewnie tez extra.
            Ludzie, przecie musi byc brud i syf, zeby bylo tanio. A "ekolodzy" se zawsze pojada swoimi "ekologicznymi" pseudoterenowkami na Galerie, albo w ostatecznosci pojda z buta do "Smaku Natury" na KENie po "ekologiczne" kielbaski za >100PLN/kg.
            Zaprawde powiadam wam: las wyschnie, zaleje i zbutwieje po wybuzeniu budy Tesco i wybudowaniu blokow jak naokolo.
    • Gość: Ludek Stanowcze NIE IP: 192.193.245.* 18.02.11, 16:13
      Nie Nie Nie jak tylko zaczną budowę gdzie ja będę mógł kupić w nocy flaszkę, albo innego winiacza, i to jasne że pod drodze na grilla do powsina organizowało się zapasy w Tesco.
      Dlatego mówię stanowcze NIE dla tego molochu. Pozatym wszystkie japiszony mogą sobie pojechać na zakupy gdzieś indziej przecież mają te drogie i wygodne głównie para-terenowe samochody.

A tak pozatym czy ktoś wie gdzie na Kabatach lub okolicy można zakupić jakieś % w nocy ??????
    • Gość: payder Las Kabacki to demoluja, ale glownie psy... IP: *.dynamic.chello.pl 18.02.11, 16:14
      ...mieszkancow i tabuny biegajacych ludzi. nowa galeria bedzie wlasciwie kolejnym blokiem, tyle, ze o funkcji handlowej. Fajnie by bylo faktycznie skomunikowac okolice nowymi drogami z Pulawska i Wilanowem, ale dobrze, ze taka sypialnia, jak Ursynow sie rozwija. Jak ktos szuka zieleni i spokoju to raczej nie w Warszawie.
      Zniszczyli juz krajobraz budujac Twoj blok, wiec pozwol tez budowac w okolicy innym, zwlaszcza, ze nikt nie mowi tu o betonowaniu pola, tylko przebudowaniu istniejacej konstrukcji.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka