Dodaj do ulubionych

Uczelnia zamiast patrona komunisty

IP: *.inapg.inra.fr 02.07.04, 10:32
jestem studentem tej uczelni.w roku 2002 mialem wypadek samochodowy jadac na
zajecia wlasnie na skrzyzowaniu dolinki i rosola w skutek czego wyladowalem w
szpitalu ze skreconym kregoslupêm.chcialbym jak najszybciej o tym wydarzeniu
zapomniec wiec calym sercem jestem za zmiana nazwy na ul sggw takze jako jej
uczen.
Obserwuj wątek
    • Gość: stolicznyj Re: Uczelnia zamiast patrona komunisty IP: *.acn.pl 02.07.04, 11:35
      Proponuję, żeby z wdzięczności SGGW złożyła wniosek o nazwanie reszty ul.
      Rosoła - ulicą PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI. Koniecznie trzeba też zmienić nazwę
      ulicy J.F. Ciszewskiego, który też był przecież działaczem lewicowym. Proponuję
      nazwać ją ulicą LECHA KACZYŃSKIEGO. A którąś z poprzecznych ulic, takich
      krótszych, można by nazwać ulicą RADNYCH PiS-u - JEDYNYCH SPRAWIEDLIWYCH. Im
      też się coś przecież należy.
    • rodzina_adamsow Zalosne manewry PiS'uarkow :( 02.07.04, 17:56
      Czy tym PiSuarkowym Kaczorom juz zupelnie sie p...ylo w glowkach?
      Czy oni nie maja innych zajec tylko wymyslenie nowych nazw ulic?
      Czy te medy nie moga sobie darowac szczekania na "niesluszny" ustroj,
      ktory "slusznie" minal?
      Strach sie bac jak by wygladal kraj gdyby PiSuary mialy wiekszosc
      w parlamencie :(
      GA
    • Gość: xxx Re: Uczelnia zamiast patrona komunisty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.04, 00:30
      Tzn. Twardo uwazasz, ze gdyby ulica nazywala sie inaczej niz Rosola, to nie
      mial bys wypadku?? A moze z tego powodu nalezy zaorac ta ulice i posadzic
      trawnik???

A nie wpadlo Ci do glowy, ze z tego samego powodu nalezy tez zmienic nazwe
      uczelni, dzielnicy i calego miasta? A wszystkich swiadkow wypadku, w tym takze
      sanitariuszy i lekarzy rozstrzelac?

Nie ma co. Poniewaz jestes studentem tej uczelni, to znaczy, ze jej poziom musi
      byc niezwykle wysoki ;))
    • Gość: Pluszak Pani radna - w teren! IP: *.chello.pl 03.07.04, 13:35
      Bo Pani mówi, że przystanek autobusowy się nazywa "SGGW". Ale on nie znajduje
      się przy Rosoła, tylko na Nowoursynowskiej. Więc Pani i Pani kolegów pomysły -
      spwodują może nie uciążliwoścdla mieszkańców (bo adresó nie ma), ale na pewno
      koszty - wymiany tabliczek, nazw przystanków, tablic w autobusach, planów
      miasta, mapek dojazdu do róznych firm itp. itd.

Myślę, że należałoby sobie darować tego rodzaju pomysły, bo i tak pies z kulawą
      nogą nie wie kto to był ten Rosół - i nikogo to, jak podejrzewam, nie
      interesuje. Najbardziej drastyczne przypadki zlikwidowano już w Warszawie
      (Findera np., także Dzierżyńskiego) - i starczy.

• Gość: PS. Re: Uczelnia zamiast patrona komunisty IP: *.chello.pl 05.07.04, 23:21
      Dziwi pomysł radnych prawicy. Powinni opierać się jednak na budowaniu czegoś co wynika z obyczaju i tradycji, a nie zmieniać coś na przekór mieszkańcom. Szkoła się rozwija i bardzo dobrze, ale to nie znaczy, że dlatego należy zmienić nazwę ulicy, która kojarzy się z Ursynowem. "Najlepiej" jakby POPiS zmienił wszystkie nazwy ulic kojarzonych z lewicą, to z pewnością utrudniłoby życie na Ursynowie. Wygląda na to, że Radni prawicy są do wprowadzania swoich pomysłów, nie ważne, czy rozsądne, czy nie. Ważne aby wprowadzić.
    • Gość: Precz z głupotą! Re: Uczelnia zamiast patrona komunisty IP: *.acn.waw.pl 08.07.04, 20:05
      Drogi Anty-Inteligentny Antykomuchu!
      To właśnie m.in. dzięki działaczom robotniczym z okresu drugiej połowy XIX wieku
      dziś:
      - możesz studiować na wyższej państwowej uczelni rolniczej,
      - masz coś takiego jak (prawie) bezpłatna edukacja, bo inaczej by Twoi rodzice
      bulili za Twoje pięcioletnie studia, a pewnie by nie bulili, bo nbie mieli by czym
      - masz coś takiego jak urlopy pracownicze
      - masz jakiś poziom minimalnej opieki społecznej

I masz to nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Zatem zapamiętaj, zresztą
      za tym, co sama dzielnica Ursynów napisała o patronie ulicy Janie Rosole:

"Patron ulicy na Natolinie. Działacz ruchu robotniczego, uczestnik powstania
      styczniowego. 1891-93 członek ZRP. W 1893 w jego warszawskim mieszkaniu mieściła
      się tajna drukarnia ZRP. 1893 współorganizator SDKP. 1893-95 więziony przez
      władze carskie, 1896-98 na zesłaniu. W 1900 uczestnik II Zjazdu SDKP w Otwocku.
      1902 więzień X Pawilonu Cytadeli, do 1905 na zesłaniu."

Ja rozumiem, że masz wyssaną z mlekiem matki nienawiść do PRL-u i wszystkiego co
      z nim się wiąże, ale jednak ruch robotniczy zrodził się mniej wiecej 100 lat
      przed PRL-em i niewiele ma wspólnego z tym, co usiłujesz zwalczać.

A jeśli chodzi o wypadek samochodowy, to prędzej niż zmiana patrona ulicy pomoże
      Ci szczera modlitwa. Najlepiej o rozum.
    • bede_ursynow Re: Uczelnia zamiast patrona komunisty 09.07.04, 11:17
      Gość portalu: dhf napisał(a):
      takze jako jej
      > uczen.

Uczeń? A to SGGW prowadzi również szkołę? Podstawówka? Gimnazjum? Czy średnia?

Oj uczniu-studencie, czy uważasz, że każda ulica, na której był wypadek
      samochodowy musi mieć zmienioną nazwę? W sumie bym się nawet z Tobą mógł zgodzić
      - byłoby w naszym i tak śmiesznym kraju jeszcze śmieszniej. A przecież śmiech to
      zdrowie, choć niekoniecznie zdrowie umysłowe ...
    • wichura Re: Uczelnia zamiast patrona komunisty 12.07.04, 14:20
      Uczelnia wzbogaca kasę Ursynowa podatkami? A ja myślałem, że na mocy art. 7
      par. 2 p. 1 Ustawy o podatkach i opłatach lokalnych (Dz.U. 2002/9/84) szkoły
      wyższe są z tego podatku zwolnione...
      Dość debilnych tematów zastępczych! Dla mnie ta ulica (mieszkam przy niej), jak
      i każda inna, mogłaby nosić imię Adolfa Hitlera, jeśli byłaby bez dziur, z
      równymi chodnikami z obu jej stron.
      • Gość: Amigo Re: Uczelnia zamiast patrona komunisty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.04, 00:30
        Gość portalu: nn napisał(a):

> Jestem za zmianą ul. Rosoła na Al.SGGW- mieszkam przy Rosoła i już nie raz
        jak
        > to mówiłam, ktoś musiał zawsze zapytać się dlaczego rosól a nie pomidorówka,
        a
        > jak będzie al.sggw to skończą się te pytania:P

Jeżeli tak bardzo nie możesz mieszkać przy ul. Rosoła,
        natomiast diametralnie poprawi się Twoje samopoczucie,
        gdy ww. ulica będzie nosiła imię "SGGW", więc może zrobisz
        jakąś ściepę wród entuzjastów Twojego pokroju i w całości
        pokryjecie wszelkie koszty zmiany nazwy ulicy "Rosoła" na "SGGW".
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka