Dodaj do ulubionych

podstawówka dla sześcioklasisty

15.05.17, 12:43
Czy może ktoś z Was polecić dobrą publiczną (ew. społeczną) szkołę podstawową dla chłopca, którzy po pięcioletnim pobycie zagranicą zacznie od września naukę w 6 klasie podstawówki?
Rejonowa to 340 Lokajskiego (ale moloch), ale może spróbować do 323 (słyszałem o nowatorskim sposobie nauczania), 303 (dla syna plusem kontynuacja niemieckiego), 318 (kameralna).
Która z tych, ew. inna, byłaby w takiej sytuacji najlepsza?
Obserwuj wątek
  • molik28 Re: podstawówka dla sześcioklasisty 15.05.17, 13:59
   Jeżeli masz możliwości finansowe wybierz szkołę społeczną. Po wprowadzeniu reformy w zasadzie wszystkie szkoły publiczne będa przepełnione, a dzieci będa chodziły na zmiany. Będa duże ograniczenia w zajęciach dodatkowych, bo nie będzie sal, żeby je przeprowadzić. W ogóle cała ta reforma to będzie jedno wielkie zamieszanie. Moim zdaniem jedynie szkoły społeczne lub prywatne mogą nieco złagodzić skutki tego niewypału jakim jest ta reforma.
    • molik28 Re: podstawówka dla sześcioklasisty 16.05.17, 09:29
     Syn kolegi po powrocie z zagranicy jest w Przymierzu Rodzin na Rosoła (a może to Grzegorzewskiej). Nie słyszałam nic złego, raczej ok, chociaż chłopaki mają zazwyczaj inne tematy niż szkoła. Raczej sie pospiesz z decyzją, bo w wielu szkołach są rozmowy kwalifikacyjne. W tej chwili z powodu reformy kilku rodziców, których znam chce zmienić dziecim szkołę i wiem, że część dzieci była już na rozmowach. Czekają teraz na wyniki. Na pewno już teraz warto podzwonić i porozmawiać ze szkołami, żeby sie nie okazalo, że nie ma miejsc. Decyzję oststeczną możesz podjąc poźniej ale lepiej już teraz sprzwdź terminy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka