Dodaj do ulubionych

O związkach przyczynowych

IP: *.205.100.117.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.06.11, 18:58
www.bibula.com/?p=39215
świetny tekst...
Obserwuj wątek
  • Gość: Sofi Re: O związkach przyczynowych IP: *.205.100.117.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.06.11, 19:00
   i ten
   www.bibula.com/?p=39264
  • Gość: Kir Re: O związkach przyczynowych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.11, 19:18
   Widzisz już nawet moich wyjaśniających tekstów boją siębolszewicy na Forum TVN24
   tej odpowiedzi dla Małgosi mi nie puścili
   > Ma więc pełne prawo do poznania PRAWDY.
   Małgoś stwierdzasz tutaj fakt "Zamordowano" kiedy akurat z dotychczasowych ustaleń to jedyne wykluczenie prokuratury,która i tak nie wiadomo na jakich przesłankach przyjęła wersję zamachu,,jednak ją sprawdziła i w wyniku tego sprawdzenia wykluczyła podobnie jak płk E.Klich przewodniczący Komisji d/s Katastrof Lotniczych z naszej strony,
   wiele spraw związanych z aspektami technicznymi samej katastrofy zostało wyjaśnionych,daje to dość wyrazisty obraz przebiegu całej tradegii,nie zajmowano się ustalaniem winy,ale to naturalne gdyż aby tą określić należy ustalić te elementy na które człowiek nie miał wpływu,w wyniku doświadczenia komisji Millera ustalono dość niesamowity fakt, a mianowicie ten ,że piloci do odejścia wciskali przycisk urządzenia które nie miało prawa zadziałać a o czym prawdopodobnie nie wiedzieli,bo na lotnisku nie znajdowała się jego druga część pozwalająca na prawidłowe jego funkcjonowanie,odpowiedź na pytanie dlaczego tak postąpili z pewnością nie wchodzi w zakres winy pilotów jeżeli wcześniej w ramach szkoleń ni9kt im tego nie przekazał,tylko,że jest to prawda o tragedii a nie morderstwie zatem racz trochę pauzować w ferowaniu wyroków   To było już w innym wątku gdzie prezesa z JPII porównywano:)))
   ale też nie poszło
   Globisza tekst zdałby się na podsumowanie:
   Prezesie za idiotów to robią twoi sekciarze
   tylko co im dasz w darze? gdy ci tej prezydentury
   w wyborach nie dali,to w mściwej nienawiści
   lechową żeś wygrzebał i rozwalił
   jakoby w imię braterskiej miłości aż zatrzeszczały na Wawelu kości,
   brońco honoru umarłych z innymi do siebie podobnymi brońcami

   jakby nie sarkofag to tłuklibyście się tymi kościami,
   A Hołota radosna gęby w radości obrony waszego honoru by widziała gdyby
   jedna piszczel drugą zahaczała
   Co Cenzor,Tnij patriotycznie honorowo
  • Gość: Sofi Re: O związkach przyczynowych IP: *.204.4.80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 13.06.11, 15:04
   www.bibula.com/?p=39313
   • Gość: Kir Re: O związkach przyczynowych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.11, 15:39
    Widzisz Sofii te media jakie są takie są, ale są w pewnym sensie pluralistyczne jako dowód wrzucę artykuł z Forum na którym nie pozwalają mi dyskutować,chociaż w tej sprawie dzisiaj głos pozwolono mi zabrać raz,ale jednak tutaj powiem to samo.Otóż w P|RL młodzian ten nie zostałby skazany za treść napisu tylko za uszkodzenie mienia publicznego a to jak zobaczy się treść nie robiłoby z niego bohatera,Władzom prlowskim nie zależało bowiem na nagłaśnianiu
    antyrządowych incydentów.Twoja "Bibuła" nie podała treści napisu.
    apisał na ścianie szkoły "J...ć Rząd" i został skazany na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata, m.in. za publiczne znieważenie konstytucyjnego organu RP. – 19-latek dobrowolnie poddał się karze – mówi portalowi tvn24.pl sędzia Marzena Kempińska z Sądu Rejonowego w Lipnie, który wydał wyrok. - To kolejny przykład nadgorliwości instytucji państwa, zaangażowanych w walkę z tymi, którzy mają odwagę krytykować rządzących - ocenia Komitet Obrony Wolności Słowa.
    O sprawie napisał w weekend portal niezalezna.pl.

    Jacek Balcerowski, 19-letni uczeń technikum w Dobrzyniu nad Wisłą, późną nocą na początku marca ozdobił mury swojej szkoły serią napisów. Znalazły się tam takie jak: „j…ć rząd”, „j…ć polityków”, „bez rządu, bez polityki” oraz „równość” i „wolność”.

    "Chciał zaimponować kolegom"

    Nastolatek został złapany na gorącym uczynku przez policję. – Mówił, że chciał w ten sposób zaimponować kolegom – powiedziała w poniedziałek portalowi tvn24.pl sędzia Marzena Kempińska z Sądu Rejonowego w Lipnie.
    Sąd: Wtargnięcie do autora antykomor.pl było zasadne
    - Wejście do mieszkania autora strony antykomor.pl, przeszukanie i zabranie... czytaj więcej »


    Chłopak wraz z ojcem dzień później napis zamalował, szkoła nie miała żadnych finansowych roszczeń. Prokuratura Rejonowa w Lipnie postawiła nastolatkowi dwa zarzuty: z art. 288, o uszkodzeniu mienia publicznego, oraz z art. 226, który mówi o publicznym znieważaniu lub poniżaniu konstytucyjnego organu RP.

    19-latek dobrowolnie poddał się karze

    Sąd na początku czerwca uznał Jacka Balcerowskiego winnym obu zarzucanych czynów. Nastolatek został skazany na karę 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata. – Art. 226 przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2, więc to nie jest nawet połowa – powiedziała nam Kempińska. I dodała: - Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze, prokurator nie zgłaszał sprzeciwu, sąd to uwzględnił. Z uwagi na młody wiek nie został obciążony kosztami sądowymi. Dostał też dozór kuratora.

    "Kara absurdalnie wysoka"

    Sprawą Jacka Balcerowskiego z Dobrzynia zainteresowała się już Helsińska Fundacja Praw Człowieka – na razie napisała do sądu z prośbą o uzasadnienie wyroku. O to samo poprosił adwokat chłopaka.

    Komitet Obrony Wolności Słowa, założony przez administratora portalu Anytkomor.pl już stanął w obronie nastolatka. - Sprawa Jacka Balcerowskiego jest kolejnym przykładem nadgorliwości instytucji państwa, zaangażowanych w walkę z tymi, którzy mają odwagę krytykować rządzących. Oczywiście, nie można pochwalić faktu, że młody człowiek użył wulgaryzmów i umieścił napis akurat na budynku szkoły, ale kara, jaka została na niego za ten czyn nałożona, jest absurdalnie wysoka – piszą członkowie Komitetu Obrony Wolności Słowa w oświadczeniu.

    Ziobro: praktyki stanu wojennego

    Niezalezna.pl spytała polityków o komentarz do wyroku. Zbigniew Ziobro ocenił, że nastolatek z Dobrzynia nad Wisłą został potraktowany jak przestępca, a zarzuty prokuratora i ogłoszony wyrok przypominają praktyki stanu wojennego. Według Ryszarda Kalisza (SLD), przewodniczącego sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, "taka krytyka rządu jest jak najbardziej dopuszczalna i mieści się w ramach konstytucyjnej wolności słowa", a sąd i prokuratura w Lipnie dopuściły się nadinterpretacji stosując art. 226 kodeksu karnego.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka