Dodaj do ulubionych

Rolniki pokonały uniwerki

19.01.12, 08:44
"Prof. Józef Górniewicz, rektor Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego zauważa, że na kierunki rolnicze (np. bardzo tu popularną zootechnikę) decydują się głównie osoby z mniejszych miejscowości. Choć na etapie rekrutacji jest niemal tyle samo zgłoszeń od mieszkańców dużych miast."
Facet sam sobie przeczy. Niby więcej chętnych z małych miejscowości a w następnym zdaniu, że z dużych miast tyle samo co z małych.

"Młodzi są czujni, przeszukują sieć szukając najlepszych ofert. Coraz rzadziej patrzą na uczelnię, częściej na kierunek, który ona oferuje. Nie będą z góry odrzucać uczelni rolniczej, tylko dlatego że nie chcą studiować rolnictwa. Sprawdzą to - mówi prof. Szafraniec."

Nie Panie Szafraniec, czasy byle gdzie byle studiować powoli się kończą. Młodzież szuka najlepszych uczelni, wielu decyduje się na studia za granicą. Czego nauczy wydział architektury na uczelni rolniczej? Bez kadr, warsztatów, kontaktów... Budownictwo na rolniczej budzi uśmiech politowania
Obserwuj wątek
  • adams1985 Rolniki pokonały uniwerki 19.01.12, 08:45
   Socjolog wsi??? la gente está muy loca??? Na zachodzie nie trzeba miec studiow zeby byc animatorem na wsi. Z pewnymi rzeczami trzeba sie urodzic a nie nabyc w czasie prostych imprezowych studiow pt pedagogika specjalizacja spolecznosc wiejska:)
   • Gość: Zenon_29 Re: Rolniki pokonały uniwerki IP: *.centertel.pl 25.01.12, 09:27
    Socjolog wsi to nie animator, ale badacz socjologi pod względem obszarów i struktur społeczny erudyto.
  • Gość: aqq Re: Rolniki pokonały uniwerki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.12, 09:03
   bo na rolniczej masz baranie architekture ale krajobrazu a budownictwo wiejskie typu hale konstrukcje
   • polsz Re: Rolniki pokonały uniwerki 19.01.12, 11:49
    hale i konstrukcje to budownictwo wiejskie? I nie trzeba mieć doświadczenia? Zaprojektowanie hali wymaga więcej wiedzy niż zaprojektowanie domu jednorodzinnego młotku
    Pewnie taki burak jak ty projektował hale w Katowicach.
  • Gość: Gość 19 Rolniki pokonały uniwerki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.01.12, 09:35
   Rolnicza czy uniwersytet? I tak ważne są znajomości. A zmiana nazwy kierunku np. zootechnika na biologia i hodowla zwierząt to takie ułatwienie dla znajomych i rodziny studenta, bo akurat w przypadku zootechniki nikt nie wie z czym to się je. O możliwości znalezienia pracy po tym kierunku nawet nie wspomnę. Chyba po mniemanologii stosowanej jest łatwiej znaleźć etat...
  • Gość: inc. Re: Rolniki pokonały uniwerki IP: *.pclk.net 19.01.12, 09:36
   chocby nie wiem jak prestozowy to był uniwerek to zapewniam, że łatwiej znaleźc prace po architekturze krajobrazu, ochronie czy też inzynierii środowiska, a nawet wysmiewanym tu budownictwie. Nie chce generalizować ale wszyscy moi znajomi po politechnikach i rolnikach bez problemu znalezli pracę, natomiast znajomi humaniści zajmuja się głównie ciągłym poszukiwaniem tej pracy.
  • Gość: wwww Maturzysci nie dajcie sie nabrac!!! IP: 222.128.41.* 19.01.12, 09:46
   To gadanie o kulturoznawstwie i socjologii wsi to wielka bzdura!!!

   Ekonomista czy inzynier rowniez swietnie sie sprawdzi organizujac wiejski teatr.

   Studiujcie cos po czym mozecie byc przydatni i czego nikt inny nie bedzie potrafil zrobic!!!! Bo takie socjologie to po prostu bzdura i miejsca pracy dla nieudolnych wykladowcow!!

   W swoim zyciu widzialem oferte pracy dla socjologa DWA RAZY!!!
   • grzeniu22 Re: Maturzysci nie dajcie sie nabrac!!! 19.01.12, 09:56
    Przecież na AR w zasadzie z kierunków typowo "wiejskich" jest w zasadzie tylko Agronomia (różne nazwy) i Zootechnika. Może jeszcze melioracje. A inne? Technologia Drewna, Leśnictwo, Technologia Żywnosci itp niewiele mają wspólnego ze wsią, a co najważniejsze- są unikatowe, o ile wiem, nie prowadzą ich ani polibudy ani tym bardziej uniwerki.
    Jakiś durny ten artykuł AR=wieś
    • simply_z Re: Maturzysci nie dajcie sie nabrac!!! 19.01.12, 10:06
     nie tylko ,technologia zywnosci znajduje sie tez na polibudach ,inna kwestia czy na takie kierunki faktycznie jest zapotrzebowanie.
     • 2berber Re: Maturzysci nie dajcie sie nabrac!!! 19.01.12, 10:15
      simply_z napisała:
      >inna kwestia czy na takie kierunki faktycznie jest zapotrzebowanie.

      No wiesz, z punktu widzenia ogólnospołecznego na pewno większe
      niż na teologów których kształci 10 uniwersytetów.
      • mrarm Re: Maturzysci nie dajcie sie nabrac!!! 19.01.12, 10:50
       Najwyższy czas, żeby społeczeństwo pokazało teologom, jak bardzo są potrzebni. Czyli generalnie nie bardzo.
  • Gość: kowal losu Rolniki pokonały uniwerki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.01.12, 11:06
   odpowiedź jest prosta...,
   uruchomił się instynkt przetrwania.
   Większość uniwerków zasila absolwentami szeregi bezrobotnych.
   Całkiem niedawno zakończyłem edukację na poziomie wyższym. Moi rówieśnicy jeżeli byli leniami patentowymi "specjalizowali się" na politologii, ja walczyłem na Wydziale Mechanicznym Politechniki.
   Po 10 latach, bez koneksji - zarządzam przedsiębiorstwem produkcyjnym, moi koledzy z uniwerku, myją gary w Anglii, odreagowują frustracje zza okienka w urzędach, sprzedają w punktach telefonii komórkowej; a to w najlepszym wypadku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka