Dodaj do ulubionych

Żydowskie długi wobec Polski.

15.02.20, 17:45
Dojrzał już czas, aby zinwentaryzować liczbę Polaków uratowanych w czasie II wojny światowej. Skoro w Polsce jest całkiem pokaźnie rozbudowany filar polityki historycznej w postaci Instytutu Pamięci Narodowej zatrudniający historyków, prokuratorów i archiwistów - należy oczekiwać, że udokumentuje się też przybliżoną liczbę obywateli innych państw, którzy ratowali Polaków.

O ile istnieją dokładne dane pomocy Polakom w czasie II wojny światowej ze strony Rumunów Węgrów - to zbyt niewiele wiadomo o akcji oficjalnych sojuszników RP czyli Francuzów i Anglików (Irlandczycy i Szkoci mieli inne preferencje sojusznicze). Nawet dużo dowodów sympatii skutkujących realną pomocą dla Polaków można odnaleźć w wielu egzotycznych państwach, m.in. w Iranie, Australii, Republice Południowej Afryki, Argentynie, Japonii, czy Chinach (wszystkie wymienione państwa pomogły wielu tysiącom Polaków w XX wieku) a to tylko część długiej listy.

Gdzie w tym spisie plasuje się pomoc Polakom od Żydów?


Ale oczekiwania wobec IPN są o wiele większe: ta państwowa instytucja powinna też przedstawić audyt polskiemu społeczeństwu dot. pomocy i ratowania Polaków przez inne narody w czasach sowieckiej okupacji, czyli w okresie PRL-u aż do czasów NSZZ Solidarność.

Efektem i zwieńczeniem tych prac historyków IPN-u powinna być inicjatywa instytucji Prezydenta RP i Sejmu RP wyrażająca się ustanowieniem odznaczenia państwowego za ratowanie obywateli Rzeczpospolitej Polski na wzór medalu izraelskiego "Sprawiedliwy wśród narodów świata". Takie polskie odznaczenie państwowe powinno mieć odpowiednią rangę i uroczystą oprawę oraz powinno być wręczane na wniosek Senatu RP lub instytucji Prezydenta RP.

Dodatkowo należy zbudować "Ścianę Sprawiedliwych" w centrum Warszawy z nazwiskami ludzi, którzy pomogli obywatelom polskim. Proces wpisywania oraz uaktualniania nazwisk na "ścianie" powinien odbywać się bez pośpiechu.

Według tych zapisów Polacy dowiedzieliby się: kto był i jest przyjacielem Polaków oraz porządnym człowiekiem.

Dlaczego taki pomysł?

Skoro najwięcej wśród "Sprawiedliwych wśród narodów świata" Yad Vashem przyznało właśnie Polakom za heroiczne ratowanie Żydów w okresie III Rzeszy - to Polacy chcą się dowiedzieć:

1. ilu Żydów pomogło Polakom w okresie 1939 - 1941 (czasy okupacji sowieckiej wschodnich terenów II RP)
2. oraz ilu Żydów pomogło Polakom w czasie PRL-u do roku 1956.
3. Polacy też chcą wiedzieć ilu Żydów i jakie organizacje żydowskie pomogły Polakom, którzy uciekli z PRL do USA lub Europy Zachodniej?
4. czy państwo Izrael kiedykolwiek wsparło Polski Ruch Niepodległościowy (a jeśli wsparło to w jakim stopniu;
5. czy Izrael odniósł zyski i lichwiarskie dywidendy wynikające z takiej "bezinteresownej" pomocy")?

Wyniki takiego audytu IPN-u pozwoliłyby nadać sensowny i proporcjonalny charakter narracji w "dialogu" (o który tak usilnie zabiega strona izraelska) pomiędzy Polską a środowiskami żydowskimi.

Efektem takiego "dialogu" powinny być liczne publikacje tłumaczone na j. angielski i niemiecki.

Raport finansowy dot. historii.

W kontekście przyjętej ustawy 447 (przez Kongres USA i prezydenta Trump'a) jako wrogiego aktu prawnego wobec ważnego sojusznika jakim jest Polska - Narodowy Bank Polski wraz z Ministerstwem Finansów RP powinien wydać oficjalny dokument o faktycznych (nie urojonych) nieruchomościach Żydów w Polsce przed II wojną światową!

Dokument oprócz spisu nieruchomości wynikających z wpisów do Ksiąg Wieczystych powinien być kompletny ze szczególnym uwzględnieniem działu "zajęcia hipoteczne i zastawy nieruchomości".

Znany jest nagminny proceder społeczności żydowskiej w III Rzeszy a nawet Francji; kiedy Żydzi w sposób całkowicie świadomy wyłudzali kredyty hipoteczne od banków jako zastaw swoich nieruchomości i następnie wyjeżdżali do Skandynawii lub do USA czy Argentyny.

Po zakończeniu działań II wojny światowej ci sami Żydzi wracali do Europy z roszczeniami co do tych nieruchomości, które sami - przed laty - zastawili pod kredyt hipoteczny; żądali zwrotu nieruchomości albo odszkodowań po ich znacjonalizowaniu przez poszczególne państwa!

Oczywiście, żaden z tych Żydów nie wspomniał, że nieruchomość oddał za pieniądze, które wyłudził przed laty.

Żydzi stosowali i nadal stosują te same tricki w Polsce.

Wielu Żydów - w taki sposób - uzyskało odszkodowania lub zwroty nieruchomości - które w ogóle im się nie należały... a płaciły za to europejskie społeczności - ciężko odbudowując swój kontynent ze zniszczeń wojennych. W antropologii takie działania określone są jako pasożytnicze a działający jako pasożyty!

Aby Polska nie popełniła opisanych błędów co do zwrotów tzw. " mienia pożydowskiego" należy uchwalić ustawę zmuszającą Żydów ubiegających się o tzw. "zwrot mienia pożydowskiego" do przedstawienia:

1. wyciągów z Ksiąg Wieczystych zaświadczających o niezaleganiu w płatnościach podatkowych względem państwa i samorządów II RP
2. oraz wyciągów z działu "zajęcia hipoteczne i zastawy nieruchomości" zaświadczających o nie zastawieniu nieruchomości polskiemu bankowi za udzielony kredyt hipoteczny.
3. Należy zdecydowanie określić, że żaden Żyd nie dostanie nic od Polski - jeśli nie przedstawi oryginalnych dokumentów z czasów II RP. I to bez wyjątku!

Zyski wynikające z gościnności:

Świat już przyzwyczaił się do tego, że Żydzi za wszystko wystawiają rachunki... a często za to samo - po kilka rachunków.

Polacy powinni robić tak samo - względem Żydów!

Powszechnie znany jest fakt potężnego zadłużenia Żydów względem Korony (I Rzeczpospolita) w okresie średniowiecza i renesansu. Żydzi nigdy nie spłacili Polsce tego ogromnego długu, wykorzystując - jak to "wdzięczni' Żydzi - I Rozbiór Polski.

Potem było jeszcze gorzej, ponieważ żydostwo zwietrzyło szansę na niespłacenie długów wobec Polski konspirując z wrogami Korony i działając ze szkodą dla Rzeczpospolitej. Dowodów wrogości Żydostwa wobec idei odbudowy Państwa Polskiego można było wszędzie znaleźć przez całe 123 lata zaborów!

Żydzi twierdzą, że są obecni w Polsce już 1000 lat, a najwięcej przybyło ich do Polski po roku 1492, kiedy to Hiszpania chciała ich wyrzucić z Europy. Skoro Polska udzieliła Żydom gościnności to Polska ma prawo żądać coś w zamian!

Żydzi nigdy nie chcieli asymilować się z jakimkolwiek innym narodem - więc trudno mówić o jakiejkolwiek wartości dodanej (kulturowo czy antropologicznie) dla jakiegokolwiek narodu goszczącego masy żydowskie.

Ogólne zasady są takie, że gość płaci swoje rachunki!

A czy Żydzi zapłacili Polakom za gościnę w państwie zbudowanym i wywalczonym przez Polaków?

Przeczytałeś 40% artykułu / całość jest tu:
mr-navigator.mystrikingly.com/blog/odeslac-zydowskie-medale-z-powrotem-do-izraela

lub więcej artykułów tu:
mr-navigator.mystrikingly.com/

trole i syjoniści: wasze komentarze są bez wartości i bez znaczenia.
Obserwuj wątek
  • mim1652avo Re: Żydowskie długi wobec Polski. 17.03.20, 13:02
   Dięki.Interesujące.Nie pozbawione logiki .Zmusza do refleksji.
   • ministrant1-pl Re: Żydowskie długi wobec Polski. 19.07.21, 15:17
    Tak, do refleksji, ale i do działania i to szybkiego, zanim reszta zostanie wyrwana z Polski.
  • 141288bs Re: Żydowskie długi wobec Polski. 13.04.20, 14:06
   Dzieki. Naglasniajmy to wszedzie gdzie sie da.
  • michael.nowik Re: Żydowskie długi wobec Polski. 04.10.20, 10:45
   Izrael sprzedal nowoczesna bron dla turkow w Azerbaijanie (a oni zaczeli wojne ostatnio). Terror wobec nas polskich ormian i przeciesz chyba tez polakow bo turek to znany wrog?

   P.s. Oni hca troche zburzyc chrzescijanski swiat wedlug mnie.
  • topiramax Re: Żydowskie długi wobec Polski. 06.10.20, 09:14
   Ty tak na poważnie ?
  • krzy-czy Re: Żydowskie długi wobec Polski. 30.10.20, 21:53
   eeeech to jedwabne.
   zapaliłoby się jakąś stodółkę.
  • caesar_pl Re: Żydowskie długi wobec Polski. 08.12.20, 19:59
   Pogotowie Patriotów Polskich – polska organizacja nacjonalistyczna i antysemicka o charakterze tajnym założona przez Jana Pękosławskiego jesienią 1922. Stanowiła pierwszą polską organizację wzorowaną na partiach faszystowskich.

   Getto ławkowe – forma dyskryminacji Żydów wprowadzona na polskich uczelniach w latach 30. XX wieku]. Polegała na wydzieleniu części sali lekcyjnej lub wykładowej i przeznaczeniu jej dla studentów pochodzenia żydowskiego, którzy nie mieli prawa dowolnego wybierania miejsc.

   Masakra w Pińsku – rozstrzelanie 35 osób narodowości żydowskiej, dokonane przez żołnierzy 34 Pułku Piechoty na rozkaz dowódcy, majora Aleksandra Łuczyńskiego. Zdarzenie miało miejsce 5 kwietnia 1919, miesiąc po zajęciu Pińska przez Wojsko Polskie, w pierwszej fazie wojny polsko-bolszewickiej.

   Jan Mosdorf, Jako prezes MW głosił hasła dyskryminacji studentów żydowskich. Domagał się usunięcia wszystkich Żydów z organizacji studenckich i ograniczenia wszelkiej pomocy akademickiej dla studentów Żydów (także dla Żydów ochrzczonych). W pracy "Akademik i Polityka" domagał się ścisłej separacji Polaków i Żydów, argumentował, że Żydzi są odmienną rasą, która może niejako "skazić polską kulturę" i "wchłonąć" rasę polską. Pisał m.in: patriota musi sobie postawić za zadanie zwalczanie żydów na każdym kroku. Bojkot towarów i sklepów żydowskich, bojkot studentów żydów, okazywanie im zawsze, iż są nam wstrętni i zbyteczni, wreszcie eliminacja żydów.... Podczas obrad Rady Naczelnej MW 15-17 maja 1932 roku zgłosił postulat całkowitego pozbawienia Żydów praw politycznych, niezależnie od wyznania (także ochrzczeni Żydzi mieli być tych praw pozbawieni). Żydzi mieliby być pozbawieni możliwości zajmowania jakichkolwiek stanowisk publicznych, zwolnieni z możliwości służby wojskowej i obciążeni specjalnym podatkiem.

   Numerus nullus (łac. dosł. liczba żadna) – zakaz dostępu kandydatów narodowości żydowskiej na studia wyższe, wdrażany przez niektóre polskie szkoły wyższe i kilku innych krajów Europy Środkowej w latach 30. XX wieku. Numerus nullus był rozszerzoną formą praktyki dyskryminacyjnej znanej jako numerus clausus.

   Pogrom lwowski, 1918 – pogrom ludności żydowskiej we Lwowie między 22 a 24 listopada 1918 roku wywołany przez część polskich żołnierzy, a także cywilów.

   Pogrom w Przytyku, zajścia w Przytyku – starcia pomiędzy ludnością polską i żydowską, mające miejsce 9 marca 1936 w miejscowości Przytyk, niedaleko Radomia, w ówczesnym województwie kieleckim. W trakcie zajść zginęły 3 osoby: żydowskie małżeństwo i Polak.

   Pogrom w Wysokiem Mazowieckiem – to pogrom ludności żydowskiej dokonany w Wysokiem Mazowieckiem w dniu targowym 14 września 1936 roku, przez grupy młodzieży wiejskiej należącej do Stronnictwa Narodowego.

   itd,itd.....

  • michael.nowik Re: Żydowskie długi wobec Polski. 06.01.21, 15:26
   Tak jakby ceglowki dla budowy Alphabet Inc i Facebook ida ciagle od roznych polakow. Wspolpraca. A nikt nie mysli ze nas rozni religia? Jakby ktos zobaczyl wlasnymi oczami jak mnustwo arabow jest w Szwecji. To by chyba hcial budowac wylacznie chrzescijanskie biznesy. To jest szok, uwierzscie mi.
  • mis0anka Re: Żydowskie długi wobec Polski. 10.06.21, 16:53
   Mam na imię Asia, szukam miłego, kulturalnego mężczyzny do stałego seks związku mam 26 lat
   ,
   chętnie Cię poznam, na co dzień pracuje, mam swoje mieszkanie, lubię wyjść do kina na spacer
   ,
   lubię gotować, zapraszam do poznania się,
   __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
   moje zdjęcia znajdziesz na stronie erosx.pl

   mój profil to Miskasypa26
   • ministrant1-pl Re: Żydowskie długi wobec Polski. 19.07.21, 15:22
    Wyślij swoją k... reklamę do admina i pewnie dostaniesz 500+ za inicjatywę w zwiekszaniu nakładu "gazety".
  • czawiel87 [...] 25.06.21, 23:52
   Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka