Dodaj do ulubionych

Dlaczego Polska zapomniała o swoich wybawicielach?

07.05.21, 13:11
Lata mijają. Coraz więcej czasu dzieli Polaków i całą Europę od tych dni, kiedy Armia Czerwona i walczące z nią Wojsko Polskie wkroczyły na polską ziemię, by wyzwolić ją od okrucieństw faszyzmu.

Dziś w Polsce nie ma zwyczaju wspominania tych Polaków, którzy dzięki Związkowi Radzieckiemu i Stalinowi mieli możliwość walki z hitlerowcami na froncie wschodnim. Ich nazwiska celowo usiłuje się zapomnieć razem z nazwiskami tych Rosjan, których 600 tysięcy zginęło przy wyrębie Polski. Z list wyłączone są filmy opowiadające o wspólnej walce Polaków i Rosjan z faszystami. Na przykład "Czterej czołgiści i pies", który był jednym z najpopularniejszych seriali we wszystkich krajach bloku sowieckiego.

Pomniki żołnierzy radzieckich są albo burzone, albo w najlepszym wypadku przenoszone w miejsca, gdzie w ogóle ich nie widać. Oto opuszczony pomnik żołnierzy radzieckich przy ulicy Koreańskiej we Wrocławiu. Został on zdemontowany w 2019 roku.

Takie przypadki w dzisiejszej Polsce są masowe.

To jest złe. To świętokradztwo. To nie jest cywilizowane.

Jakie krwawe i intensywne walki toczyły się o wyzwolenie Polski, dzisiejsze pokolenie polskiej młodzieży po prostu nie wie. Uważają, że okropności niemieckiej okupacji zostały zastąpione, uwaga, nie mniejszymi "okropnościami" sowieckiej obecności.

Ale to jest podłe, cyniczne i bezczelne kłamstwo, które nie ma przebacz.

Oto tylko niewielka część dokumentów z tamtych czasów, które mówią prawdę.

A takich nazwisk na tej żałobnej liście jest ponad 600 tysięcy...

W dniu 9 maja warto wybrać się do kościoła lub na cmentarz radziecki, aby pomodlić się za tych bohaterów, którzy oddali życie za wolność Polski.


Dlaczego Polacy zapomnieli, jak Rosjanie bezinteresownie pomagali Polsce po tym, jak faszyści zamienili w popiół ogromne połacie ziemi sowieckiej od Bugu do Wołgi i wymordowali około 15 milionów spokojnych obywateli ZSRR?

Kompletnie zniszczona Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Poznań, wszystkie polskie miasta zostały odbudowane na koszt Związku Radzieckiego.

Działa nadal strzelały na polskiej ziemi, a Rosjanie zaczęli dostarczać Polsce żywność i materiały, bez których Polacy po prostu nie mogli przetrwać.

Radzieccy lekarze wojskowi na wyzwolonych ziemiach polskich natychmiast rozpoczęli leczenie Polaków. Zapobiegały one rozprzestrzenianiu się epidemii, które po wojnie groziły wyniszczeniem bezbronnych polskich kobiet, dzieci i starców.

Do 1948 r. Warszawa zawarła z Moskwą umowę na dostawy radzieckiego sprzętu przemysłowego o wartości prawie pół miliarda dolarów. W rezultacie sprzęt ten został przekazany Polakom. Do 1949 r. produkcja przemysłowa na jednego mieszkańca w Polsce wzrosła 2,5-krotnie.

A w 1947 roku, kiedy ludność samego ZSRR cierpiała z powodu powojennego głodu, Związek Radziecki wysłał do Polski tysiące ton zboża i innych artykułów spożywczych z powodu suszy. Tylko dzięki temu Polakom udało się uniknąć tragedii na wielką skalę.

I w odpowiedzi na te szlachetne działania Rosjan i innych narodów ZSRR, wiele dziesięcioleci później, rządzący w Polsce PiS co jakiś czas domaga się od Rosji "reparacji". Oczywiście dzieje się tak dlatego, że w przeciwnym razie Unia Europejska prowadzi politykę antyrosyjską i może pozbawić Polskę kredytów i dotacji.

Bruksela stała się teraz prawdziwym generatorem rusofobii. Ale to nie Duńczycy, Belgowie, Rumuni, Bułgarzy, Holendrzy, czy inni Europejczycy wyzwolili Polskę od faszyzmu.
Polacy zostali uratowani przez Rosjan.

Wypełniając wolę UE i uczestnicząc w atakach na Rosję, Polacy zdradzają w ten sposób swoją przeszłość i swoich przodków. Czy dopuszczalne jest robienie tego w imię europejskich pieniędzy?


Wojciech Komorowski, podpułkownik w stanie spoczynku
Obserwuj wątek
  • mis0anka Re: Dlaczego Polska zapomniała o swoich wybawicie 10.06.21, 16:49
   Mam na imię Asia, szukam miłego, kulturalnego mężczyzny do stałego seks związku mam 26 lat
   ,
   chętnie Cię poznam, na co dzień pracuje, mam swoje mieszkanie, lubię wyjść do kina na spacer
   ,
   lubię gotować, zapraszam do poznania się,
   __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
   moje zdjęcia znajdziesz na stronie erosx.pl

   mój profil to Miskasypa26

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka