Dodaj do ulubionych

Polska wiara na pół gwizdka

03.02.06, 07:22
Co to za wiara, która zależy od narodowosci i osobowosci papieża? Od dawna
wiadomo, że o wierze głębokiej i świadomej można mówić tylko w odniesieniu do
niektórych srodowisk (głównie tzw. starej inteligencji). Reszta to albo
neofici nie mający żadnej podbudowy teoretycznej, nie znajacych zasad wiary,
funkcjonowania koscioła i hierarchów, albo ludzie "luźni" - szybko
przychodzący do koscioła i równie szybko odpadajacy. Nie chcę być złym
prorokiem, ale czarno widzę wizytę papieską. Tego papieża się s ł u c h a, a
nie ogląda. Po pierwsze - kontakt bedzie utrudniony z powodu bariery
jezykowej, po drugie ciemnogród nie zechce słuchać papież-Niemca. Nie bedzie
więc zadnego show, więc po co go witać?
Obserwuj wątek
        • mangold Prosze Cię -nie mów o tym człowieczku:OJCIEC 03.02.06, 09:42
          przecież to uwłaczające dla całej rzeszy normalnych ojców do których i ja się
          zaliczam...lepiej mówić PADRE bo to znacznie lepiej oddaje mafijny charakter tej
          organizacji !!!

Gość portalu: olo napisał(a):

> jak patrze na to co wyprawia ojciec rydzyk to wcale sie nie dziwie ze ludzie
          > nie maja ochoty na chodzenie do kościoła, wg mnie to dopiero począttel odwrotu
          • centrolew Rewolucja światopoglądowa! 03.02.06, 09:52
            Rządy PiSu oparte na TV Trwam i Radiu Maryja doprowadzą w Polsce do rewolucji
            światopoglądowej. Jeśli ksiądz ma prawo pierszeństwa w dostępie do informacji,
            gdzie podpisuje się pakt z ludzmi skazanymi prawomocnie przez sąd, jeśli to
            wszystko robię się w imię Boga... Magiczne 40% wiernych na mszach będzie tylko
            wspomnieniem.

Widać musimy przerobić lekcję PiS'u, aby stać się laickim społeczeństwem, jakie
            są od dawna w Europie Zachodniej. I bardzo dobrze! :-)
          • Gość: Kaczor Re: Prosze Cię -nie mów o tym człowieczku:OJCIEC IP: *.sympatico.ca 03.02.06, 11:55
            Kolego Mangold. O jakiej mafijnej organizacji piszesz kretynie? Ojciec Rydzyk,
            to nie caly Kosciol Katolicki i nie wiara w Boga, ktorej widocznie tobie
            brakuje. Tak, brakuje ci wiary nie tylko w Boga, ale i w uczciwych ludzi,
            ktorzy bez wzgledu na przynaleznosc do kosciola czy organizacji politycznej
            potrafia byc zyczliwi innym i uczciwi. Modne jest osle jeden szarganie
            swietosci narodowych, plucie na nasze wartosci, ktore przez cale stulecia byly
            dla Polakow wartosciami wiodacymi. Jesli takie sa twoje poglady, to powinienes
            byc konsekwentny w swoim zyciu i tak na przyklad lzyc i pomiatac swoimi
            rodzicami. Przeciez to tez ludzie, ktorzy tak na dobra sprawe chcieli ciebie
            wychowac na dobrego czlowieka. Cos mi sie wydaje, ze im sie to nie udalo. Wiec
            smialo, nalezy im sie tych pare k... na powitanie kazdego dnia. Tak bowiem
            nakazuje ci twoje "czyste sumienie".
            • dorota.alex Re: Prosze Cię -nie mów o tym człowieczku:OJCIEC 03.02.06, 12:09
              Oj, o zyczliwosci, to kolega Kaczor chyba niewiele wie... Zacietrzewianie sie to chyba wspolna cecha
              Kaczorow! Ja odebralam mafijna organczcje jako TV Trwam i Radio Maryja a nie caly Kosciol. A juz na
              pewno nie wiare w Boga. A tak poza tym to od urodzenia jestem ateistka, nie rozumiem pojecia Swietosci
              Narodowe, a pomimo to, nie rzucam rodzicom na powitanie kilku k.
            • mangold no juz jestem po niesłusznym banie....:P 03.02.06, 14:33
              Co to sa świętości narodowe ? Czy to to, co mam głeboko w d****? a starzy
              nauczyli mnie jednego, że nie warto być smiesznyn polaczkiem non stop
              załamującym recę nad narodowymi katastrofami i grobami (czyli wychowali mnie na
              niezłego ludzia) :-D ...Ty to chyba lubisz co ?? wartości wiodące...buahahaha
              tez mi coś :P

Gość portalu: Kaczor napisał(a):

> Kolego Mangold. O jakiej mafijnej organizacji piszesz kretynie? Ojciec Rydzyk,
              >
              > to nie caly Kosciol Katolicki i nie wiara w Boga, ktorej widocznie tobie
              > brakuje. Tak, brakuje ci wiary nie tylko w Boga, ale i w uczciwych ludzi,
              > ktorzy bez wzgledu na przynaleznosc do kosciola czy organizacji politycznej
              > potrafia byc zyczliwi innym i uczciwi. Modne jest osle jeden szarganie
              > swietosci narodowych, plucie na nasze wartosci, ktore przez cale stulecia byly
              > dla Polakow wartosciami wiodacymi. Jesli takie sa twoje poglady, to powinienes
              > byc konsekwentny w swoim zyciu i tak na przyklad lzyc i pomiatac swoimi
              > rodzicami. Przeciez to tez ludzie, ktorzy tak na dobra sprawe chcieli ciebie
              > wychowac na dobrego czlowieka. Cos mi sie wydaje, ze im sie to nie udalo. Wiec
              > smialo, nalezy im sie tych pare k... na powitanie kazdego dnia. Tak bowiem
              > nakazuje ci twoje "czyste sumienie".
        • Gość: pani_rosomak Re: W Polsce wiare się wyznaje,jej posiadanie nie IP: *.acn.waw.pl 03.02.06, 10:23
          KOŚCIÓŁ KATOLICKI W POLSCE TO NIE OJCIEC RYDZYK!! Zrozumcie to wreszcie. Jego nazwisko odmieniane jest w mediach przez wszystkie przypadki a konia z rzędem temu kto go w ogóle słucha. Niszowe radio skupiające garstkę słuchaczek na marnej emeryturze ma być nagle wyznacznikiem religii o tysiacletniej tradycji w tym kraju?? To chyba jakiś żart.Jestem praktykującą katoliczką, i z radiem Matyja nie mam i nie chce mieć nic wspólnego.To jest narzędzie dyskredytacji religii katolickiej w naszym kraju. W tysiącach innych kościołów pełno jest wspaniałych mądrych , oddanych Bogu i ludziom księży i zakonników, a w mediach słyszy się tylko o tym biednym megalomanie z Torunia. Kiedy to się wreszcie skończy? Dlaczego media i politycy robią mu darmową reklamę? Niech poprostu zniknie z naszej sceny medialnej raz na zawsze. Niech sobie nadaje te swoje rozmowy ze starymi babciami, i dobrze, im to jest potrzebne, dla nich to jest ważne i niech tak zostanie. Ale niech wreszcie przestanie być utorzsamiany z całym Kościołem w naszym kraju.
            • dryo Re: W Polsce wiare się wyznaje,jej posiadanie nie 03.02.06, 10:49
              galien napisał:

> Rydzyk powinien siedziec za przestepstwa podatkowe. Konkordat powinien byc
              > zerwany, a przynajmniej renegocjowany. powinna byc tez zaostrzona ustawa o
              > rozdziale kosciola od panstwa

Nie za tego rządu :)

Co do konkordatu, to jakoś nie rozumiem, dlaczego chciałbyś renegocjować. Ta
              umowa jest chyba całkiem przyzwoita. Należałoby jedynie wyrównać szanse innych
              religii. Trzeba pamiętać, że jednak większość naszego społeczeństwa wierzy w
              takiego albo innego Boga.
          • dryo Re: W Polsce wiare się wyznaje,jej posiadanie nie 03.02.06, 10:46
            Gość portalu: pani_rosomak napisał(a):
            > KOŚCIÓŁ KATOLICKI W POLSCE TO NIE OJCIEC RYDZYK!! (...)

Ale to on robi złą reklamę dla księży i zachwiewa wiarę w uczciwość księży.
            Jeżeli do tego doliczyć, że dla wielu ludzi wiara, to jest wiara w księdza, a
            nie Boga, to i ludzie zaczynają odchodzić.
            Politykom jak widać nie jest łatwo zrezygnować z rzeszy głosów, więc nie licz,
            że do Rydzyka przestaną chodzić.

Mnie od kościoła odwiodła jedna rzecz: obłuda. Ludzie* przychodzą tylko po to,
            by się pokazać, by być w niedzielę, by wyklepać paciorek. Swego czasu przyznałem
            się sam przed sobą, że jestem taki sam. I postanowiłem z tym skończyć. I czuję
            ulgę, że przynajmniej samego siebie nie okłamuję.

* - tutaj mocno generalizuję, znam kilku ludzi o silnej wierze i na pewno jest
            ich więcej, ale być może to właśnie ten co piąty...
          • Gość: knursczur Re: W Polsce wiare się wyznaje,jej posiadanie nie IP: 62.29.160.* 03.02.06, 13:26
            Koścół w Polsce to nie o. Rydzyk - zgadzam się. Kościół w Polsce to obłuda,
            pieniądze, władza i kłamstwa. To homoseksualizm, alkoholizm, brak tolerancji,
            zaangażowanie w politkę. To maszynka do zarabiania nieopodatkowanych pieniędzy.
            To największy posiadacz ziemski w Polsce pomijając skarb państwa. To
            organizacja bezwzględnie wykorzystująca ciemnotę ludzką.

Jak zwykła mawiać pewien mądry człowiek: "Bóg jest wspaniały. Jego służba
            naziemna totalnie do bani..."
        • mibar Re: W Polsce wiare się wyznaje,jej posiadanie nie 03.02.06, 15:02
          No nie bylbym taki pewien. Mysle ze nasz ukochane partie destabilizujace cos
          poradza na to. Nie wiem listy obecnosci na mszach, ulgi podatkowe, "mszalne" dla
          chodzacych. W chorych pomyslach i rozdawaniu pieniedzy nie maja sobie rownych.
          Tak więc. Nie lekajcie sie!!! Jeszcze zaczniecie chodzic do kościoła. I wszyscy
          bedziemy jedna wielką "rydziną";) pozdr
    • Gość: Johny Re: Polska wiara na pół gwizdka IP: *.pixs.philips.com 03.02.06, 09:32
      Nie ma sie czemu dziwic. Polskie spoleczenstwo jest coraz lepiej wyksztalcone i
      jak widzi Rydzyka z jego koncernem medialnym + oszolomow i faszystow z LPR i
      Samoobrony to wrecz naturalnie odzegnuje sie od sklasyfikowania na rowni z tym
      bagnem moralnym. I stad bierze sie coraz wiecej wierzacych-niepraktykujacych.
      Ludzie wierza w Boga a nie w kosciol, ktory czesto zamazuje ta roznice (o
      zgrozo!!) Kosciol kreuje sie na czysty, dobry i sprawiedliwy. I to jest puntj
      wyjsciowy w jego ocenie. Wiec kazde "zdarzenia" jak zaklamany rasista Rydzyk (a
      Bog w swoich naukach mowi o milosci....) podkopuja jego autorytet i zucaja cien
      na cala instytuacje. A kosciol dodatkowo pokazuje calkowita impotencje w
      rozwiazywaniu takich problemow, czym dodatkowo zapracowuje sobie na utrate
      szacunku. Ludzie (niestety nie wszyscy) jasno rozrozniaja wiare w Boga od wiary
      w instytucje kosciola.
      • lucusia3 Re: Polska wiara na pół gwizdka 03.02.06, 09:55
        Ludzie w Polsce nie rozróżniaja chodzenia do Kościoła od wiary. Polska, w badaniach obejmujących wiele krajów Europy, zajęła pierwsze miejsce w uczestniczeniu w obrzędach na 1000 mieszkańców, ale ostatnie gdy pytano o przeżycia religijne. Jesteśmy narodem niewierzącym i praktykującym. Powoli niektórzy praktykujący zdaja sobie z tego sprawę.
        PS w pytaniu jaka jest Trójca Święta wygrała opcja: Pan Bóg, Pan Jezus i Matka Boska.
    • Gość: kleo Re: Polska wiara na pół gwizdka IP: 195.136.186.* 03.02.06, 09:32
      Przynajmniej wiadomo dlaczego funkcjonariusze KK tak histeryzują i kolaborują,
      a to z Pisem, a to z LPR, a to z Andrzejem L.
      Wystarczy pomnożyć te 400 000 przez te złotówki które zostawiaja na tacy i z
      innych koscielnych okazji. A potem jeszcze pomnozyć przez liczbę tygodni w roku.
      szcześć boże
        • piwi77 Re: Polska wiara na pół gwizdka 03.02.06, 09:47
          I tu sie moga przeliczyc. Zont (taka pisownia jaki rzad) Ojca Marcinkiewicza
          wiele dac nie bedzie mogl, bo z czego? Dochody w tym roku sa przeszacowane
          (budzet liczy na wzrost gospodarczy rzedu 4,3% - smiech na sali), a nowelizacja
          budzetu na jesieni bylaby kompromitacja. I tak do niej niechybnie dojdzie.
    • bogiusz i bardzo dobrze!!!! 03.02.06, 09:33
      i bardzo dobrze!!!!! jesli ksiadz z ambony grzmi o polityce to mam gdzies taki
      Kosciol,a teraz jeszcze jak kaczory siedza u rydzyka non toper to juz w ogole
      sie slabo robi.Kosciol powinien siedziec cicho na te sprawy a nie przyjmowac
      kolejnych politykow na msze.Moherowe berety wygina to i politycy nie beda sie
      pchac do Kosciola bo juz tam elepktoratu nie bedzie zadnego
      • Gość: ja Re: i bardzo dobrze!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 09:43
        Ale na Toruniu Kościół się nie kończy, ba, mam wrażenie, że RM w ogóle mało ma
        wspólnego z Kościołem Katolickim. Przynajmniej dla mnie, praktykującego
        katolika. Zapewniam, że jeśli nawet mniej ludzi do kościołów przychodzi, to
        zaczynają przychodzić tacy, którzy myślą i dla których wiara jest świadomym
        wyborem drogi życia. Więc jeśli chodzi o mnie - byle tak dalej!
        • Gość: gość tego portalu nowa jakość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 13:13
          Nie będą już hen za murami kościoła stały dzieciaki, które przyszły bo im babcia kazała. Mohery wyginą nie będzie miał kto pod ołtarzem lamentować pieśni o tym jak to źli żydzi ukrzyżowali Pana Jezusa, który był niemalże tak dobry jak nasz oby święty Jan Paweł....
          Budzę się rano i myślę że z moją wiarą jest coraz gorzej. Pocieszam się tym że zawsze mogłem zostać wyznawcą RM. Kościół potrzebuje świeżości a nie stęchlizny serwowanej przez "ojców"!
      • emeryt21 Re: i bardzo dobrze!!!! 03.02.06, 09:46
        Niestety a moze stety,kosciol katolicki w Polsce chyli sie ku
        upadkowi.oczywiscie to predko nie nastapi,ale jednak.Nasi hierarchowie nie moga
        zrozumiec,ze nie tedy droga.W krajach cywilizowanych koscioly sa blizej
        ludzi,sa z nimi,wsrod nich.Ze szczebla parafii nikt nie widzi koniecznosci
        istnienia rozbudowanej struktury zarzadzania kosciolem.To jest zbedna
        nadbudowa.Zrozumiale sa instytucje charytatywne,naukowe itp,ale te biura arcy i
        super biskupi?Komu to potrzebne.Te legiony swietych,te dziwne klasztory?Po co
        to jest?To wszystko odstrasza od sympatycznego ksiedza,ktory mowi o naszych
        sprawach,o dzieciach,babciach.Jego zona piecze ciasteczka i czestuje panie z
        parafii na herbatce itd itd.Gdzie to u nas?Tak wyglada kosciol na swiecie,w
        malych miasteczkach i wsiach.Opamietajcie sie w pore,poki kosciol jeszcze
        istnieje.
        • r202 Re: i bardzo dobrze!!!! 03.02.06, 12:09
          > to jest?To wszystko odstrasza od sympatycznego ksiedza,ktory mowi o naszych
          > sprawach,o dzieciach,babciach.Jego zona piecze ciasteczka

Czyja żona? Księdza katolickiego? Gdzie? W Europie? Czyba ci się kościół ze zborem pomylił a ksiądz z
          pastorem albo popem. Tylko, że na Zachodzie, również w zborach pustki. Więc widać to nie o herbatę u
          żony pastora chodzi.
          \
      • pinia1a Re: i bardzo dobrze!!!! 03.02.06, 11:40
        bogiusz napisał:

> i bardzo dobrze!!!!! jesli ksiadz z ambony grzmi o polityce to mam gdzies
        taki
        > Kosciol,a teraz jeszcze jak kaczory siedza u rydzyka non toper to juz w ogole
        > sie slabo robi.Kosciol powinien siedziec cicho na te sprawy a nie przyjmowac
        > kolejnych politykow na msze.Moherowe berety wygina to i politycy nie beda sie
        > pchac do Kosciola bo juz tam elepktoratu nie bedzie zadnego

Popieram!
        Kościoły będą może w przyszłości puste ale jeszcze to długo potrwa, bo
        zaślepionych baranków niestety nam nie brakuje w Polsce.
        Dlaczego ciągle dają na to "Rydzykowe Radyjko" ?

Najgorsze jest to, że "Kaczorki-kapłony" tyłków nie odkleją od stołeczków a
        wybory nam nic nie dadza jeśli ludzie przestaną na nie chodzić.
        A tak z pewnością będzie, bo 10-30% frekwencji niczego nam nie poprawi.
        Tylko kolejna rewolucja coś może zmienić ale...
    • Gość: Wlochaty Re: Polska wiara na pół gwizdka IP: .53.98.* / *.internetdsl.tpnet.pl 03.02.06, 09:45
      Jestem w wieku "postudenckim" ;) Kiedys do Kosciola chodzilem regularnie, choc w
      domu nikt nie praktykuje. Na studiach juz tylko odwiedzalem Kosciol by sie
      pomodlic poza msza. Niestety teraz mam Kosciol w radiu i telewizji, szczerze
      przyznam ze tak bardzo mnie odpycha ze nigdzie sie wybieram. Poza tym ile my juz
      mamy w Polsce Kosciolow? Jankowski, Rydzykowski, itp... zgubilem sie...
    • normalkk I dobrze!! 03.02.06, 09:50
      I bardzo dobrze!! Widać ludzie jednak mądrzeją i widzą, że do bycia dobrym i
      wierzącym, wcale nie jest potrzebny Kościół katolicki czy tym bardziej ksiądz,
      bo to nie jedyna droga do Boga. Bóg nie chce budynków, odklepywania wierszyków
      do obrazów, ale zależy mu raczej na dobru wobec ludzi i modlitwie własnym
      sercem – a Kościół nie pokazuje jak to robić. Poza tym nie chcę należeć do
      instytucji która dokonywała ludobójstwa, a teraz żeruje na biednym Państwie.
      Pozatym wkurza mnie mówienie, że Polska jest taka strasznie katolicka. Połowa
      tych co nawet co niedziele chodzi na msze, nie ma pojecia jak się na niej
      zachować, czym ona jest, czym powinna być dla katolika... itd.
          • yarecki21 Re: I dobrze!! ??? 03.02.06, 15:35
            Jaki udział?? Nie pitol. Już szybciej myslałem o jakis rzeziach Hugenotów,
            wojnach krzyżowych, czy innych Inkwizycjach. Ale ten przykład to z dupy
            wyciągnołeś. Co innego udział w zbrodniach a co innego brak potepienia ze
            strochu przed "delegalizacja" Kościola w powojennej Europie przed duet Hitlerro
            & Mussolini. Papież po prostu troszke się obawiał że szalejące w Europie
            totalitaryzmy nieco ateistyczne przerobią jego jego kościoły na szpitale i hale
            sportowe, a to co innego niż udział w zbrodni zwanej LUDOBÓJSTEM.
    • Gość: HK Re: Polska wiara na pół gwizdka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 09:57
      Kiedyś należałem do Kościoła Katolickiego bo sądziłem że kreatury takie jak
      Rydzyk czy Jankowski to wrzody które Kościół łatwo usunie. Niestety zrozumiałem
      że to nie wrzody ale narośl rakowa która powoli zżera wszystkie dobre rzeczy
      które Kościół Katolicki reprezentował a na wierzch wychodzą te najgorsze -
      zupełnie jak w Hiszpanii za czasów Franco. Dziś pozdrawiam Was jako ewangelik.
      Polska się obroni przed Rydzykiem, bo rewolucji nie robi się za pomocą
      wymierających 70-letnich staruszek, ale KK bardzo ciężko za to zapłaci.
    • Gość: tamba Ciekawe czy dożyjemy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 10:02
      czasów, w których KK będzie wiązał frekwencje ze swoim postępowaniem typu:
      reakcja na sprawę p. Paetza, Jedwabnego, wyciągnie kasy na świątynie O,
      utrzymywanie celibatu, tolarncję i asekurację faszyzującego, antysemickiego i
      anty-myślącego radia M., wystąpień JKM Glempa, etc. itd.

Jedno jest pewne, Nasze dzieci tego nie dożyją.
    • ryyys Bo kościól hierarchiczny odstręcza 03.02.06, 10:05
      Instytucja, która rości sobie prawo do bycia jedynym autorytetem moralnym ni
      może skończyć inaczej, jak tylko kompromitacją. Dlatego, że:
      - żadna religia ne jest jedynym źródłem moralności,
      - hipokryzja w przypadku autorytetów moralnych, to ich śmierć.
      Oba te ciężkie grzechy ma na sumieniu KK, szczególnie polski. Przykładem sprawa
      RM. Jest to problem wtórny, problemem pierwotnym jest to, że 2/3 Episkopatu
      myśli tak, jak o. Rydzyk, który jest przecież zwykłym przestępcą (defraudantem)
      jak np. Lepper. Także sprawa religgi w szkole i - modna ostatnio - sprawa ocen
      z religii. Państwo nie jest od ego, by nauczać takiej, czy innej religii.
      Państwowy system edukacyjny ma przekazywać rzetelną wiedzę i kształtować
      porządnego obywatela. Reszta, to sprawa rodziców a nie państwa. Ale
      wytłumaczcie tę oczywistą prawdę polskim biskupom!!!
      • yarecki21 G. prawda 03.02.06, 10:38
        > - żadna religia ne jest jedynym źródłem moralności,

kazda religia jest jedynym źrodlem moralnosci dla jej wyznawcow

> Oba te ciężkie grzechy ma na sumieniu KK, szczególnie polski.

Nie ma czegoś takiego jak Polski Kościół, jest za to Kościół Anglikański

2/3 Episkopatu
        > myśli tak, jak o. Rydzyk

Udowodnij.

>o. Rydzyk, który jest przecież zwykłym przestępcą

Przestępca - człowiek skazany prawomocnym wyrokiem sądowym za złamanie prawa,
        oskarżany w myśl Kodeksu Karnego

>Także sprawa religgi w szkole i - modna ostatnio - sprawa ocen
        > z religii.

Wiesz co to jest kaczka dziennikarska? To coś takiego o czym się pisze jak nie
        ma o czym pisać.

>Państwo nie jest od ego, by nauczać takiej, czy innej religii.

Państwo jest od tego aby zapewnić możliwość edukacji, ktora do 18 roku życia
        jest obowiązkiem dziecka a z ktrego rozliczani są rodzice. Państwo naucza nie
        tego co mu sie podoba tylko tego co leży w interesie społecznym. W kraju w
        ktorym od 1000 lat jest krajem z dominujacą religia chrzescijanską i w ktorym
        obecnie blisko polowa obywateli deklaruje zwiazek z doktryna KK nauczanie
        religii ma sens bo jest na nie zapotrzebowanie.

>Reszta, to sprawa rodziców a nie państwa.

Rodzice mają prawo oczekiwac od Państwa pomocy w edukacji swoich latorsli.

Ale
        > wytłumaczcie tę oczywistą (????) prawdę polskim biskupom!!!

Nie bój się, biskupi rozumieją wiecej niż ty i ja i wszyscy na tym forum razem
        wzieci. Kościół przetrwal 2000 lat, przetrwa jeszcze dluggo w takiej czy innej
        formie.
        • Gość: kolter Re: G. prawda IP: *.versanet.de 03.02.06, 10:46
          Tak dziwna sprawa zeby byc przestepca nalezy byc skazanym sadownie !!to jak ci
          ktos nakopie w ta parafialna d... i nie zostanie skazany to ty nazywac go
          bedziesz niewinnym czlowiekiem,??a slyszales o zlodziejach w bialych
          rekawiczkach?? a co do tych 2000 lat kosciolu to troszke sie mylisz bo w tej
          bluznierczej formie co dzis istnieje on od czasow waszego pierwszego papieza
          Konstantyna czyli od 4 wieku naszej ery, a wiezy tzw :z naukami Jezusa zaczely
          puszczac juz w 2 wieku
          • piwi77 Re: G. prawda 03.02.06, 12:04
            Masz racje, ze poczatek kk mozna zdefiniowac na czas rzadow Konstantyna
            Wielkiego (IV wiek). Z poczatku (wiek I) istnialo tylko judeochrzescijanstwo, a
            pierwszym biskupem Jerozolimy byl apostol Jakub. Pawel, ktory nie byl
            apostolem, utworzyl rzymski odlam chrzescijanstwa. Piotr, na ktorego tak
            chetnie powoluja sie papieze, nigdy nie pelnil istotniejszej roli w pierwszym
            kosciele. Pawel w swych listach przywolywal go nawet do porzadku. Z czasem
            rzymska odnoga uzyskiwala przewage nad jerozolimska. Za Konstantyna Wielkiego,
            na soborze nicejskim, uchwalono dogmat o boskosci Jezusa. Na
            Konstantynopolskim, nieco pozniej za czasow Teodozjusza, uchwalono dogmat o
            Trojcy swietej. Dogmaty te byly obrazoburcze dla kosciola jerozolimskiego i
            ostatecznie odlaczyl sie od rzymskiego. Czasy te to prawdziwy okres narodzin kk.
          • yarecki21 Re: G. prawda 03.02.06, 15:46
            Napisz list otwarty do GW w ktorym nazwiesz Rydzyka przestepcą. Gwarantuje ci że
            bedziesz sie z tego sam przed sadem tłumaczył, co wiecej żaden sąd nie przyzna
            racji tobie. Musi być jakis autorytet ktory rozsadzał bedzie kto przestepcą jest
            a kto nie, w Polsce są to niezawisłe sądy, no chyba że rościsz sobie prawo do
            tej funkcji. Jesli uwazasz że to ty decydujesz kto jest jest przestepca a kto
            nim nie jest, to serdecznie wspolczuje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka