Dodaj do ulubionych

Podróbki leków zalewają Wielką Brytanię

15.01.09, 10:10
Czytałam kiedyś, że w wyniku brania nieodpowiednich leków (głównie na własną
rękę), umiera więcej ludzi niż w wypadkach samochodowych...
Obserwuj wątek
      • andrzejto1 Karmcie dalej złodzieja!! Ja patrzę co kupuję!!! 23.01.09, 08:04
        Jak w temacie!!!
        Czego jeszcze te złodziejskie żółtki nie podrabiają??
        Jak naiwniaka od ściągania muzyki z sieci się dopadnie to dosaje wyrok. A jak państwo okrada innych w świeytle prawa to już jest ok??
        Mamy to na własne zyczenie. Bo USA jest be, a chińce cacy...
        Nie wposmnę o "pzredłużanych " seriach, czyli produktach robionych na takich samych materiałach i tych samych fabrykach tyle, że "po godzinach".
        I jeszcze na dodatek nas, czytli społeczństwo obciąza się kosztami ścigania podróbek.
        Może jakby jedna, czy druga korporacja zapłaciła za takie operacje, to by się ogarnęli.
        Przenieśli podukcję do chin, to niech się martwią o śgianie podróbek!!
        A co do leków, to poczekajcie, jest projekt dyrektywy unijnej....
        Jak znajdę odnośnik do dam poczytac :):)
        Nawet warzyw z własnego ogródka nie zjecie.
        • manhu Re: Karmcie dalej złodzieja!! Ja patrzę co kupuję 23.01.09, 15:11
          > Nie wposmnę o "pzredłużanych " seriach, czyli produktach robionych na takich sa
          > mych materiałach i tych samych fabrykach tyle, że "po godzinach".
          Zastanawiałem się czy w tym temacie też pojawią się głupki bredzący o "robieniu po godzinach". No i się znalazł i to komuch mający w synaturce "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!!". Proszę bardzo: raz sierpem raz młotem andrzejto1-a.

Sam sobie zażyj tych podróbek, buty z niby "tych samych materiałów" jedynie się rozpadną, podróby leków pozwolą ci zrozumieć, że się mylisz, a najlepiej używaj chińskiej podróby mleka z melaminą.
    • Gość: pm 'kawałki cegieł' IP: *.ip.netia.com.pl 23.01.09, 08:20
      No dobra, te cegły (jako wypełniacz, zapewne) to przeginka, ale może podadzą ile
      z tych 'podróbek' zawiera normalne dawki leku i spełnia wszystkie normy (czyli
      są de facto - generykami) a cena wynika z tego, że nie płacą pazernym koncernom
      farmaceutycznym, złodziejskich opłat licencyjnych?

Nie, żebym lubił czy popierał, chiński proceder nie szanowania praw autorskich,
      ale jak by coś kosztowało 5 funtów za listek a nie 135, to raczej nikt by tego
      nie podrabiał, bo by się nie opłacało
        • misiu-1 Re: 'kawałki cegieł' 23.01.09, 11:01
          panistrusia napisała:

> No tak, lepiej niech zarabia złodziej, który grosza nie wydał na
          > badania naukowe, testy kliniczne!
          > Zniszczmy pazerne koncerny i leczmy się u podróbkowiczów.

Nie chodzi o to, żeby koncerny niszczyć, tylko wyważyć interesy. Ochrona
          patentowa musi być ograniczona w czasie. 10 lat powinno wystarczyć na zwrot
          kosztów badań i testów. Potem formuła staje się własnością publiczną i każdy
          może produkować generyk w warunkach wolnej konkurencji. Koncern, żeby zarobić
          następne większe pieniądze, niech wdraża następny lek. Nie ma powodu oburzać się
          na politykę koncernów, bo ich naturalnym dążeniem w warunkach monopolu zawsze
          będzie drenowanie kieszeni klientów. Rzecz w tym, żeby ustanowić rozsądną
          granice tego monopolu - właśnie czasową.
          • Gość: titta Re: 'kawałki cegieł' IP: *.botany.gu.se 23.01.09, 11:18
            Dziesiec lat to trwaja badania nad dana supstancja. Przy czym
            wykladajac pieniadze na badania w ogole nie wiadomo czy zostanie
            wdrozona jako lek (czy jest skuteczna, nie ma skutkow ubocznych
            itp.). Myslisz, ze fitmy farmaceutyczne maja liste substancji, ktore
            wyciagaja z kapelusza i ...o juz gotowy nwy lek? Faktem jest, ze tch
            substancji jest dosc malo. I najwiecej zarabia sie na tych starych,
            sprawdzonych - typu aspiryna, penicylina, witaminy itp. Ale dzieki
            temu sa pieniadze na zabawe, jaka jest poszukiwanie nowych
            substancji.
            Inna sprawa jest pazerny i chamski marketing (typu wciskanie lekow,
            ktore czlowiek nie potrzebuje) tylko tym sie raczej same koncerny
            nie zajmuja, prawda?
            • andrzejto1 Re: 'kawałki cegieł' 23.01.09, 13:40
              Gość portalu: titta napisał(a):

> Dziesiec lat to trwaja badania nad dana supstancja. Pr
              > Inna sprawa jest pazerny i chamski marketing (typu wciskanie lekow,
              > ktore czlowiek nie potrzebuje) tylko tym sie raczej same koncerny
              > nie zajmuja, prawda?

Hmm.. a to kto finansuje te reklamy w mediach?? Nie wspomnę o wyjadach dla lekarzy przepisujących dużo danego środka...
              Ni ejst c znana taka praktyka??
      • Gość: Klark A ja myślę że Polacy też je łykają IP: 217.153.4.* 23.01.09, 10:18
        Nasz łańcuch logistyczny leków składa się z tysięcy maluczkich
        hurtowni (czasami jak u mnie w mieście w przebudowanym garażu)i
        milionów aptek i apteczek (o szpitalach nie wspomnę). Wpuszczenie w
        ten system podrobionych serii leków nie stanowiło by chyba żadnego
        problemu dla ludzi z branży.Czy ktoś i jak to kontroluje?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka