Dodaj do ulubionych

Żłobek Puzzel i Pomadka - Bielany Warszawa opinie

13.02.17, 23:28
Czy ktoś miał do czynienia ze żłobkiem PUZZEL i POMADKA na Kasprowicza w Warszawie? Będę wdzięczna za wszystkie opinie. Mieszkamy blisko i może byśmy tam spróbowali.
Obserwuj wątek
  • ga-raz Re: Żłobek Puzzel i Pomadka - Bielany Warszawa op 04.06.17, 08:36
   Pracowałam tam. Odradzam każdemu, dla kogo dobro jego własnego dziecka jest choć trochę ważne! Wbrew mianowaniu się słowem "żłobek" lub nie daj Boże "przedszkole" - jest to PRZECHOWALNIA. Osoby zajmujące się MAŁYMI dziećmi nie są w żaden sposób przygotowane do opieki - właścicielka nie sprawdza ani kompetencji osoby, którą zatrudnia ani szczególnie tego, co w ciągu dnia się tam dzieje... (zresztą sama niewielkie ma pojęcie nt. opieki i wychowania dziecka - zwłaszcza TAK małego, jakie chce pozyskać). Zatrudniane i szybko zmieniane pracownice mają obiecywane gruszki na wierzbie a wszelkie formalności takie jak np. umowa jakakolwiek omijane są przez staż płatny z urzędu, którego kwota wynagrodzenia jest szalenie śmieszna... tym samym idąc dalej? Czy dostali Państwo zostawiający tam dziecko - kiedykolwiek jakiekolwiek potwierdzenie uiszczenia opłaty za te "USŁUGI"? Czy tylko wypełniony kwitek potwierdzenia zapłaty, który każdy może wypełnić? Tam nie ma nawet żadnej pieczątki? Czy ta działalność jest w ogóle jakkolwiek zarejestrowana? Kolejna rzecz - mówimy ciągle o malutkich dzieciach, które często nie potrafią jeszcze na tyle dobrze się komunikować - dzieci chodzą z brudnymi po kilka godzin pieluchami... jedzenie albo zjedzą albo nie... zero jakiegokolwiek pedagogicznego podejścia i ułożenia dnia, NIC co mogłoby pozytywnie i dobrze rozwijać dziecko idące tam. Owszem - na pierwszym spotkaniu właścicielka oprowadza, opowiada, przekonuje...ale poza kolorowymi światełkami z kuli disco i ogólnodostępnymi zabawkami nie ma nic więcej do zaoferowania. Kompletnie nic. Nie ma nawet szczególnej wiedzy na temat biznesu, który postanowiła prowadzić, ratując się ofertami na Grouponie. Pracowałam tam i naprawdę odradzam każdemu, jeżeli nie chcecie Państwo aby wasze dziecko (które jeszcze często nie jest w stanie wam zaalarmować, że coś jest nie tak i opowiedzieć różnych zdarzeń...) nie borykało się z efektami pobytu tam w przyszłości a rezultaty mogą się poważnie odbić na zdrowiu takiego dziecka. Jeżeli nie natychmiast w postaci moczenia czy jąkania itp. to za 5/6 lat...
  • ga-raz Re: Żłobek Puzzel i Pomadka - Bielany Warszawa op 04.06.17, 08:48
   Deklarują się, że są odpowiedzialni... i gwarantują bezpieczeństwo dzieciom - gdy mieli salę na Płatniczej (niedaleko) - a grupa dzieci liczyła 7 małych osób - gdy jedno odpieluchowane chciało do toalety - reszta (6!) musiała czekać aż pani wróci z tym jednym... to jest odpowiedzialność? w tym czasie mogło się wydarzyć wszystko! Jedna pani na grupę tak małych dzieci...i pomieszczenia nieprzystosowane!
  • anna.kowalskagajek Re: Żłobek Puzzel i Pomadka - Bielany Warszawa op 14.11.17, 12:44
   Dzień dobry, niestety miałam do czynienia ze żłobkiem Puzzel i Pomadka na Kasprowicza. Jedyne co mogę dobrego powiedzieć o tym żłobku, to to, że dziewczyny, które tam pracują starają się jak najlepiej zająć dziećmi, chociaż czasami jest bardzo trudne, bo tych dzieci jest za dużo. Dla mnie jest to przechowalnia, po prostu dziewczyny nie są w stanie zając się wszystkimi dziećmi tak jak powinny. Dziewczyny, które tam pracują, są bardzo miłe, ale większość z nich nie ma wykształcenia, do pracy z małymi dziećmi. Zatrudniane tam osoby na początku obiecywane mają jak najlepsze warunki pracy, ale to nie ma przełożenia w przyszłości. Dlatego tak często dziewczyny odchodzą z tego żłobka. Niestety to też ma zły wpływ na dzieci, że co chwile pojawiają się nowe ciocie. Właścicielka podczas pierwszego spotkania z rodzicami potrafi zagadać rodziców i w samych superlatywach przedstawić funkcjonowanie żłobka. Tak naprawdę ta pani nie ma żadnej wiedzy na temat wychowywania małych dzieci. Niestety po paru dniach wychodzi co tam dzieje się naprawdę. Dzieci nie mają miejsca przy stolikach podczas posiłku. Brakuje miejsca w sypialni na łóżeczka, dlatego znaczna cześć dzieci musi spać w wózkach, po prostu nie mają miejsca w pokoju. Różnie też bywa ze sprzątaniem w tym żłobku. Na początku dziewczyny po całych 8h pracy musiały jeszcze sprzątać. Dopiero od niedawna zatrudnili panią do sprzątania, bo brud wychodził na zewnątrz. A najgorsze jest to, że właściciel nie zamawia znacznej części posiłków dla dzieci, a przecież każdy rodzic płaci za obiady, resztę pieniędzy bierze dla siebie. Jeżeli chodzi o zabawki, najwięcej jest pluszowych misiów, które non stop są okurzone, żłobek nie posiada żadnych edukacyjnych zabawek. Najgorzej wygląda adaptacja, zwykle na dwie ciocie przypada znaczna kilkanaście dzieci i kilkoro, które są na adaptacji. Niestety nie jest to możliwe, żeby zając się nowymi dziećmi, które płaczą i resztą grupy. Ciocie bywają czasami tak zmęczone, ze nie mają sił przypilnować dzieci podczas posiłków, czy podczas zabawy. Nie ma podziału na grupy maluchów czy starszaków. Wiele dzieci po prostu się zaczyna cofać w rozwoju przy malutkich dzieciach. Takie nagromadzenie dzieci w rożnym wieku źle wpływa na wasze pociechy. Jak tylko poznałam to miejsce, od razu zabrałam stamtąd moje dziecko, pomimo tego, że zdawałam sobie sprawę, że będzie się to wiązało z kolejną adaptacją. NIE POLECAM tego żłobka.
  • forumowiczka1985 Re: Żłobek Puzzel i Pomadka - Bielany Warszawa op 31.07.18, 20:02
   Na temat tego miejsca mogę powiedzieć same pozytywy. Niestety nasz synek we wrześniu opuszcza szeregi Puzzla. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego miejsca. Michał każdego dnia wracał do domu zadowolony. Ciocie dbają o aktywne spędzanie czasu z dziećmi. Dodatkowe zajęcia np. Smykosensoryka- rewelacja. Maluchy nigdy się nie nudzą. POLECAM- miejsce idealne dla każdego dziecka.
  • puzpom Re: Żłobek Puzzel i Pomadka - Bielany Warszawa op 23.08.18, 12:36
   Moje dziecko kończy właśnie przygodę z Puzzel-kami . Idzie do przedszkola od września . Przez ostanie 1,5 roku uczęszczało do Puzzelka. Był to bardzo dobry czas. Przemiła atmosfera , bardzo miłe,a co najważniejsze kompetentne Ciocie ( tak było w naszej grupie ) . Poza drobnymi otarciami i ugryzieniami ....czuliśmy że jest tam bardzo bezpiecznie.
   Bardzo dziękuję za opiekę nad moja Pociechą a Puzzlowi życzymy Wszystkiego dobrego i niech nadal się tak pięknie rozwijają .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka