Dodaj do ulubionych

w jakim wieku żłobek?

31.03.05, 14:42
ile miesięcy miały Wasze pociechy kiedy zdecydowałyście się na żłobek? czy
jest jakaś granica dolna? pozdrawiam.
Obserwuj wątek
      • o.madzia Re: w jakim wieku żłobek? 01.04.05, 11:00
        To wszystko "zależy": czy chcesz oddać dziecko do żłobka - czy musisz. Moja
        córka poszła jak miała rok. Beczała przez 2 tygodnie, potem już było ok.
        Najlepiej jest ponoć dla dziecka przed 8 miesiącem - to ponoć kwestia
        identyfikowania siebie i mamy jako jednej osoby. Ponoć im póxniej tym trudniej -
        w sąsiedniej grupie widziałam scenkę, jak panie trzymały wierzgające dziecko
        mama uciekała czym prędzej do pracy a dziecko wrezszczało "mamo nie zostawiaj
        mnie". Moja córka teraz po pół roku idzie do żłobka bardzo chętnie - są
        koleżanki, które już kojarzy, zabawki. Poza ty, co by nie mówić, dziecko w
        "stadku" dużo szybciej się rozwija. Moja siostrzenica jak skończyła 2 lata
        poszła do przedszkola. Wcześniej mówiła mało i niewyraźnie, a po miesiącu bycia
        tam tak się rozgadała, że do dziś jej się buzia nie zamyka wink
        Poza tym mój mąz uwaza, że jakbyśmy z małą siedziały w domu to byśmy szybko
        owariowały. A tak - córcia do żłobka - mama do pracy... I wszyscy są zadowoleni.
        Najważniejsze to nie mieć do siebie o to pretensji. Jak oddawałam córkę do
        żłobka to była jednym ze starszych dzieci w tej najmłodszej grupie. Więc każdy
        wiek jest dobry. Poza tym - pracują tam fachowcy. Moją córkę jakimś cudem
        nauczyli myć rączki - wcześniej bała się wody lecącej z kranu a teraz biegnie
        sama do mycia. Ale licz się z tym, że standardowe dziecięce choroby może
        zaliczyć już w żłobku a nie dopiero w przedszkolu. Są więc plusy i minusy.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka