Dodaj do ulubionych

Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatny

10.05.07, 11:21
Witam,
jesteśmy w trakcie otwierania nowego, prywatnego żłobka w Piasecznie. Procedury zajmą nam co prawda jeszcze prawdopodobnie kilka miesięcy do otwarcia (prawdopodobnie po wakacjach, lecz przed końcem roku 2007), natomiast chciałam już teraz się dowiedzieć jakie jest zapotrzebowanie, aby wybrać najdogodniejsze lokum dla dzieci i dla nas, ponieważ się wahamy. Ważne ejst dla nas aby spełnić oczekiwania wszystkich oraz to aby nie zabrakło u nas miejsca dla każdego Dziecka, ktore będzie nas potrzebowało. Gwarantujemy wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę z odpowiednim podejściem i sercem do Malucha.
Chętnie wysłuchamy wszelkich sugestii, które będa dla Nas naepwno cenną podpowiedzią.

Pozdrawiamy
Obserwuj wątek
        • kachaz2 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 11.05.07, 11:43
          Witam,
          wzieliśmy pod uwagę Państwa sugestie. Co do siedziby absolutnie od początku nie braliśmy pod uwage miejsca bez ogrodu. Żłobek zlokalizowany będzie prawdopodobnie(prawie na pewno po Państwa sugestiach) przy ulicy Julianowskiej, będzie to strzeżony dom z ogrodem zabaw. Skłaniamy się do takiej lokalizacji, gdyz wydaje ona się nam najdogodniejsza zarówno dla rodziców z Piaseczna, Józefosławia, Julianowa jak i Chyliczek, bez względu na to czy są zmotoryzowani czy też nie (dojazd zarówno samochodem, autobusem MZA nr 724 oraz PKS).
          W odpowiedzi na pytanie o kadrę zatrudniamy wyłącznie osoby mające odpowiednie wykształcenie, doświadczenie oraz POWOŁANIE do opieki nad TAK MAŁYMI dziećmi. Mianowicie: Przewidujemy obecnie 3 grupy wiekowe i to pod wiek dzieci dobieramy odpowiednią kadrę - grupa 1 (najmłodsza: od 6 miesięcy - 1 roku) będzie pod opieką wyłącznie Pań z wykształceniem położniczym, pielęgniarskim oraz jednocześnie z doświadczeniem w opiece nad dziećmi w takim wieku, w grupie tej bedzię również najwieksza liczba opiekunów, gdyż jesteśmy zdania, że takie dzieci potrzebują praktycznie indywidualnej opieki, w 2 grupie (dzieci w wieku 1 - 2 latka) nad rozwojem i bezpieczeństwem dzieci będą czuwać Panie z wykształceniem pedagogicznym oraz psychologicznym, grupa 3 (2 - 3 latka) będzie pod opieką pedagogów, psychologów, ale również bierzemy pod uwagę zatrudnienie Pani, która mimo braku studów ma ogromne doświadczneie w pracy z dziećmi w takiej grupie wiekowej poparte mocnymi i sprawdzonymi referencjami (tutaj jesteśmy zdania, że wykształcenie nie gwarantuje potrzebnego powołania a osobowość, lata praktyki i przede wszystkim opinie Rodzin, u których ta osoba pracowała przez wiele lat). W grupie 2 i 3 przewidujemy 1 opiekunkę na 3 dzieci. Wszystkie grupy wiekowe będą też pod stałym nadzorem psychologa i Pani pielęgniarki. Rozważamy też wprowadzenie języka obcego w starszych grupach na życzenie Rodziców (metoda Helen Doron).
          Myślę też, że naszym dużym atutem będzie wprowadzony monitoring dający Rodzicom możliwość sprawdzenia przez Rodzica co w danej chwili robi jego Pociecha oraz dający gwarancję bezpieczeństwa, iż jego Dziecku nie dzieje się krzywda. Zależy nam na zaufaniu Rodziców i mamy zamiar na nie solidnie pracować.
          W krótce też powstanie strona internetowa naszego złobka, która jest w trakcie budowy. Tymczasem o wszystkim będziemy Państwa informować na łamach tego forum. Odpowiemy również na wszelkie pytania.
    • kachaz2 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatny 11.05.07, 13:36
      Odpowiadam na Państwa pytania:
      1. Wyżywienie
      4 posiłki dziennie
      Nie podjeliśmy ostatecznej decyzji co do przyrządzania posiłków. Skłaniamy się do zatrudnienia firmy cateringowej ktora bedzie dla nas przygotowywać posiłki na zamówienie ułożone przez Instytut Żywności i Żywienia bądź przygotowywanie jedzienia z atestem(marki gerber, bebilon, bebiko, danone etc.) rpzez nas jak to jest w wiekszości takich miejsc. Własna autorska kuchnia nie ejst przewidziana ze względu na wiele skomplikowanych przepisów i wytycznych, które w takim wypadku stawia sanepid (miedzy innymi zbyt duże zaplecze kuchenne, które jest wymagane, a którego nie jesteśmy w stanie znaleźć w żadnym lokum. Byłoby możliwe stworzenie pomieszczenia odpowiadającego tym wymogom w przypadku gdybyśmy budowali naszą siedzibe od podstaw(czego nie wykluczamy po pewnym czasie)natomiast my korzystać będziemy z budybku, który już jest wybudowany, więc na rozkład i wielkość pomieszczeń nie mieliśmy wpływu.
      2. Co do cen - ceny będą konkurencyjne do innych tego typu placówek. Każda grupa wiekowa rządzi się nieco innymi potrzebami i związanymi z tym kosztami. Cena zależeć też będzie od tego, czy np. Rodzic życzy sobie by o pieluszki dbał żłobek czy będzie wolał przynosić we własnym zakresie pieluszki do użytku jego Pociechy. Konkretne kwoty zostaną podane na stronie internetowej w przeciągu najbliższych 2 tygodni o czym natychmiast Państwa poinformuję.
      • kachaz2 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatny 11.05.07, 20:43
        PYT.: "Czy przewidujecie możliwość przyjęcia dziecka na 2 dni w tygodniu?"
        ODP.: Jak najbardziej. To wynika z resztą z funkcji naszej placówki od strony prawnej: nie jesteśmy żłobkiem w sensie prawnym tj. ZOZ-em(choć w ten sam sposób działamy, a jakością w wielu wypadkach przewyższamy ZOZ), gdyż zarejestrowanie działalności gospodarczej pod nazwą "żłobek" jest praktycznie niewykonalne w naszym kraju; nasza działalność to "opieka nad dziećmi"="żłobek". Tak działają wszystkie placówki prywatnych żłobków. Dzieje się tak nie dlatego, że żłobki te nie spełniają wymogów, tylko dlatego, że formalności jest tak wiele, że nikt się na to nie decyduje.
        PYT.: "czy nie można szybciej?"
        ODP.: Zależy nam na tym, aby nasz żłobek zaczął działać jak najszybciej, natomiast otwarcie takiego miejsca wymaga troche czasu, m. in. dlatego, że chcemy, aby jakość naszych usług była jak najwyższa. Nasza siedziba,wypozsażenie oraz kadra musi być na najwyższym poziomie. Każdy mebelek, zabawka itd. jaki nabywamy musi posiadać atesty, certyfikaty, których wiarygodność sprawdzamy, gdyż nie chcemy "kota w worku". Nasza kadra musi przejść szereg etapów selekcji przez co poszukiwania są dłuższe i trwa to dłużej, natomiast wszystko to dla dobra Dzieci. Do dzisiaj mieliśmy wahania co do lokalu i z tym były pewne problemy, ponieważ nie każdy życzy sobie mieć w sąsiedztwie żłobek, co nam utrudniało sprawę. W niedzielę na szczęście myślę, że zamkniemy ostatecznie problem z lokalem, od tego czasu minie około miesiąca nim przystosujemy w pełni wybrany rpzez nas dom na potrzeby Maluszków i dopniemy wszelkich starań, by żłobek był czynny od lipca, natomiast nie jesteśmy w stanie tego zagwarantować i pewniejszym terminem jest wrzesień. To musi niestety potrwać.
        • kachaz2 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 14.05.07, 19:11
          Witam,
          przepraszamy za zwłokę w odpisywaniu, natomiast zastanawialiśmy się nad Państwa prośbami. Oficjalne zapisy rozpoczną się w chwili uruchomienia naszej strony internetowej, natomiast jeśli chcą mieć Panie pewność, że dla Państwa Pociechy nie zabraknie miejsca mogą Panie już teraz zapewnić miejsce dla Dziecka wysyłając do nas wiadomość, w której prosimy zawrzeć:
          *DANE INDYFIKACYJNE DZIECKA:
          - imiona i nazwisko
          -pesel
          -date i miejsce urodzenia
          *ADRES ZABELDOWANIA/ZAMIESZKANIA DZIECKA
          *DANE KONTAKTOWE RODZICÓW:
          -imiona i nazwiska
          -telefony kontaktowy
          Opcjolalnie prosimy o wysłanie zdjęcia Maluszka, na którym widać wyraźnie buzię.

Maile prosimy wysyłać na adres: kontakt@bebiland.com

Po wysłaniu do nas maila z powyższymi danymi nie muszą już Państwo nic robić w celu zapisania Dziecka do nas. W chwili uaktywnienia naszej strony Państwa Pociechy zostaną automatycznie zapisane.

Pozdrawiamy
    • lipcowa_mama Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 13.05.07, 08:00
      Witam, fajnie, ze taka placowka powstanie szkoda tylko, ze znow kolo Julianowa.
      Ja mieszkam kolo Zalesia Gornego i tu tez jest wiele mam rowniez z okolic
      poszukujacych zlobka dla swoich pociech.
      wyczytalam tez, ze zlobek czynny bylby od 7-18, ja pracuje do 19 i ciezko mi
      bedzie. Najchetniej zawozilabym dziecko po poludniu do takiej placowki i
      odbierala wieczorem - nie kazdy pracuje od 7. Moze takie rozwiazanie pasowaloby
      tez innym mamom. Czekam na wiesci w/w sprawie.
      • kachaz2 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 14.05.07, 19:31
        Witam,
        w wyborze siedziby naszej placówki kierowaliśmy się tym, by była ona możliwie dostępna dla Rodziców dowożących swoje Dzieci z każdej okolicy Piaseczna, tj. Piaseczno, Chyliczki, Julianów, Józefosław, Mysiadło, Zalesie Dolne i Górne(biorąc pod uwagę przyjazd przez Żabieniec) oraz miejsce dostępne zarówno dla Rodziców zmotoryzowanych jak i niezmotoryzowanych. Wydaje nam się, ze wybraliśmy optymalną lokalizację spełniającą oba punkty(Piaseczno, ul. Julianowska. proszę nam wierzyć, ale znalezienie tak optymalnego miejsca naprawdę było trudne. Natomiast w przyszłości planujemy otworzenie kolejnych filli w okolicach Piaseczna i weźmiemy pod uwagę Pani sugestie.
        Pozdrawiamy
        • kachaz2 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 14.05.07, 19:36
          Jeśli chodzi o godziny otwarcia - bierzemy pod uwagę wydłużenie czasu otwarcia w ciągu dnia, jeżeli będą takie prośby ze storny Rodziców. Pod tym względem jesteśmy dość elastyczni, ponieważ powstajemy po to, by być pomocą i wsparciem dla pracujących(i nie tylko) Rodziców, a nie przeszkodą.
                    • kachaz2 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 17.05.07, 23:23
                      Cena absolutnie nie jest tajemnicą. W jednej z piewszych wypowiedzi napisaliśmy Państwu, że ceny będą konkurencyjne do innych tego typu placówek i nei było to żadne omijanie odpowiedzi. Konkretne kwoty zostaną podane na naszej stronie, która uaktywnimy około niedzieli i na nią odsyłamy chętnych, obecnie wszystko jest w fazie przygotowań. Pozdrawiamy
                      • monia2611 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 18.05.07, 12:57
                        Ale rozumiem, że znacie Państwo juz kwoty skoro strona ma ruszyc w niedziele to
                        mogłaby Pani zamieścić tutaj przynajmniej przyblizone ceny. Czy bedzie to kwota
                        np do 1000 pln czy powyżej jak to wygląda? Myślę, że to jest ważne nie tylko dla
                        mnie ale dla większości rodziców poszukujących tego typu placówki dla dziecka.
                        Z góry dziękuje za odpowiedź
                        • suszonasliwka Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 18.05.07, 16:16
                          A dla mnie zaczyna to być dziwne a cena właśnie tajemnicza
                          jezeli ogłaszacie się tutaj to dajcie kompletną informacje a nie w niedziele
                          ruszy nasza strona internetowa wtedy bedzie wsyzstko wiadomo nie rozumiem
                          dlaczego nie można tutaj zamieścić takiej informacji tym bardziej że większośc
                          mam interesuje rząd wielkości bo to że cena jest konkurencyjna jest wymijaniem
                          od odpowiedzi ktos powiedział "sala" że nie ładnie bo tylko interesują nas
                          pieniądze i pieniądze no przepraszam ale to jest jedna z kluczowych informacji
                          bo jeżeli będzie dla mnie za drogo to wiem że muszę szukać innego żłobka a
                          oferta przedstawiona tutaj jest dosyć exluzywna a jezeli zlobek ma sie mieścić
                          na Julianowskiej to wszyscy wiemy jakie są korki na Puławskiej i zamiast
                          zbaczać lepiej będzie dowozić dziecko do Warszawy gdzie zdecydowana większość
                          zainteresowanych rodziców parcuje

ponadto mailem można już wstępnie zapisywać dziecko życzycie sobie bardzo
                          szczegółowe informacje a wy nawet nie podaliście nr tel kontaktowego
                            • sala201 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 18.05.07, 16:36
                              ktos tu chyba jest za bardzo do przodu i nie umie czytac ze zrozumieniem - kachaz2 chyba napisala, ze D-O-P-I-E-R-O zaklada takie miejsce dla maluchow (i chce sie w zwiazku z tym rozeznac)!!!!! a Pani najlepiej chcialaby (wrecz zadala) juz w jedna godzine wszystkich informacji? no przepraszam bardzo! a ja podziwiam szczerze i popieram kachaz2. w koncu ktos zaklada blizej mojego miejsca zamieszkania taki klubik i 3mamy z mezem za to mocno kciuki (wraz z dzidziusiem). w warszawie jest za ciasno i za drogo, dlatego czekamy i bedziemy czekac nawet kolejny miesiac. a jesli Pani chodzi tylko i wylacznie o pieniadze to pozostawiam reszte Pani sumieniu. natomiast ogladajac zagraniczne strony zwiazane z opieka nad dzieckiem nie spotkalam sie z czyms takim zeby nie bylo zdjecia maluszka przy rejestracji, a moze w ogole najlepiej oddac swoje swoje dziecko bez wypelniania zadnych papierkow???? bedzie wiecej czasu dla siebie, nieprawdaz?
                              • suszonasliwka Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 18.05.07, 17:07
                                dokładnie wszytko przeczytałam i zgadza się dopiero ma powstać żłobek ale jest
                                również informacja że lada dzień będzie strona internetowa gdzie będzie
                                zamieszczona informacja odnośnie opłat więc nie rozumiem oburzenia nie liczą
                                się tylko pieniądze ale jest to podstawowa informacja ponadto można już
                                zapisywać dzieci więc co w tym dziwnego że chce wiedzieć
                                Sama pani pisze że w Warszawie jest ciasno i za drogo więc skąd pani wię że tu
                                będzie taniej ?????
                                Co do reszty pozostawionej mojemu sumieniu hymmżłobki w warszawie już istnieją
                                jakiś czas miałam przyjemność odwiedzić kilka i również mają wyspecjalizowaną
                                kadrę monitoring itp itd a dodatkowo można zasięgnąć opinii innych mam na temat
                                danego miejsca
                                Nie rozumiem dlaczego pani naskakuje na mnie za pytanie o zdjęcie dziecka , tak
                                interesuje mnie gdzie mam wysłac wszystkie swoje dane pesel adres zdjęcie
                                jeżeli nie ma żadnego innego kontaktu po za forum, a właśnie nim oddam swoje
                                dziecko gdzie kolwiek chce wiedzieć o tym miejscu jak najwięcej i wolę wypełnić
                                papierki niż online
                                Ponadto pytanie nie było skierowane do pani SALA201 bo chyba nie pani zakłada
                                żlobek
                                • sala201 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 18.05.07, 17:21
                                  od razu powiem, ze to nie byl zaden naskok tylko proba uspokojenia Panismile po pierwsze dla mnie liczy sie dobro dziecka - kto bedzie sie nim opiekowal i w jaki sposob, kiedy mnie przez caly dzien nie bedzie, a pieniadze nie sa w tym wypadku na pierwszym miejscu. wiem ze bedzie i musi byc taniej, poniewaz podobna sytacja jest z prywatnymi przedszkolami w moim otoczeniu a tymi w warszawie smile tzn licze na to, a Pani to w ogole jest baaaaardzo niecierpliwa mamusiasmile ja napisalam e-maila do Nich i uzyskalam na kazde pytanie odpowiedz - na forum nie jest zbyt intymna atmosfera do niektorych tematow i wcale sie temu nie dziwie. pozdrawiam
                                  • kachaz2 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 18.05.07, 18:57
                                    Witam,
                                    nie bardzo rozumiem oburzenie. Pozwolę sobie zacytować:
                                    "Witam,
                                    przepraszamy za zwłokę w odpisywaniu, natomiast zastanawialiśmy się nad Państwa prośbami. Oficjalne zapisy rozpoczną się w chwili
                                    uruchomienia naszej strony internetowej, natomiast jeśli chcą mieć Panie pewność, że dla Państwa Pociechy nie zabraknie miejsca
                                    mogą Panie już teraz zapewnić miejsce dla Dziecka wysyłając do nas wiadomość, w której prosimy zawrzeć:
                                    *DANE INDYFIKACYJNE DZIECKA:
                                    - imiona i nazwisko
                                    -pesel
                                    -date i miejsce urodzenia
                                    *ADRES ZABELDOWANIA/ZAMIESZKANIA DZIECKA
                                    *DANE KONTAKTOWE RODZICÓW:
                                    -imiona i nazwiska
                                    -telefony kontaktowy
                                    Opcjolalnie prosimy o wysłanie zdjęcia Maluszka, na którym widać wyraźnie buzię.

Maile prosimy wysyłać na adres: kontakt@bebiland.com

Po wysłaniu do nas maila z powyższymi danymi nie muszą już Państwo nic robić w celu zapisania Dziecka do nas. W chwili
                                    uaktywnienia naszej strony Państwa Pociechy zostaną automatycznie zapisane.

Pozdrawiamy"

Chcialam zuważyć, iż my wcale nie żądamy zapisywania się już teraz przed zapoznaniem się z pełną ofertą w tym rownież z ceną. Zacytowane powyzej słowa były skeirowane do bodajże dwoch Mam, które poprosiły o możliwość zarezerwowania miejsca juz teraz dla swojego Dziecka, co przemyśleliśmy i zgodiziliśmy się na to, a szczegółowe dane potrzebne nam były, ponieważ nie było innej możliwości zarezerwowania miejsca dla Dziecka - musieliśmy wiedzieć jak się Dziecko nazywa, mieć dane kontaktowe itd. Nie uważam, by było w tym coś dziwnwego. Natomiast wyraźnie podkreśliłam, że zapisy rozpoczną się z chwilą uruchomienia naszej strony - tam zapraszamy Rodziców do zapoznania się z naszą pełna ofertą i ,jeśli Państwo sie zdecydują, do wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Mamy, które nie preferują zapisów droga internetową, tylko wolą uzpełnić formularz na miejscu mogą wybrać taką formę zapisu. Zapisy przez internet wprowadzane są wyłącznie dla wygody zapracowanych Rodziców. Bez względu na to jaka formę zapisu Rodzic wybierze Rodzic i tak ostatecznie zostanie poproszony o brzybycie do nas osobiście, podpisanie formularza oraz podpisanie umowy.
                                    Nie mamy zamiaru ściągać do nas Rodziców na siłę - jeśli Pani jest wygodniej wozić Pani Pociechę do Warszawy, to oczywiście zrozumiałe dla nas, że nie będzie Pani wolała woźić do nas. Zgadzam się z Panią, że są Rodzice, którzy wożą Dziecko do Warszawy, natomiast zainteresowanie na tmy forum świadczy o tym, że jest również cała rzesza Rodziców, którym żłobek w Piasecznie jest niezwykle potrzebny i do nich kierujemy swoją ofertę.

Podsumowując powtarzam jeszcze raz - nie ma obowiązku wysyłania zgłoszeń przed zapoznaniem się z pełną ofertą opisana na stronie, informacja o tym, iż można już zarezerwować miejsce dla Malucha była skierowana do Mam, które o to prosiły. Nie był to nasz pomysł i wymóg.
                                    Pozdrawiamy
                                    • mambartka1 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 18.05.07, 22:47
                                      zgadzam się z kilkoma osobami odnośnie finansów wg mnie wygląda to na unikanie
                                      odpowiedzi nikt nie wymaga konkretnej sumy ale rząd wielkości ułatwił by wielu
                                      rodzicom sprawę,
                                      przedstawiona przez państwa oferta jest bardzo skromna i prawie nic z niej nie
                                      wynika, nie ma do państwa nr telefonu mam kilka pytań ( pomijając finanse ) nie
                                      mam czasu na siedzenie na forum i czekanie na odpowieć i zadawanie ewentualnie
                                      dodatkowych pytań kontakt mailowy też się nie sprawdził wysłałam dwa maile i
                                      pozostały bez odpowiedzi,
                                      • kachaz2 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 18.05.07, 23:13
                                        Po raz kolejny powtarzam, że nie unikamy odpowiedzi. "Ceny będą konkurencyjne" = będą niższe od najbliższej konkurencji, A "obecnie wszystko jest w fazie przygotowań" = badamy dokładnie rynek i ceny jeszcze nie są dlatego ustalone. mamy an to czas do niedzieli, więc proszę nie naciskać, nie my zajmujemy się w/w czynnościami, tylko osobyb specjalizujące się w tym.
                                        jeśli chodzi o opdisywanie na maile - dostaliśmy do tej pory 23 maile, z czego jeden zoostał bez naszej odpowiedzi mailowej, dokładnie do Pani Agnieszki, której na pytania zawarte w mailu odpowiedzieliśmy na forum. Nie było możliwości ominięcia żadnego maila, nie posiadamyw sowjej skrzynce odbiorczej dwoch maili od tej samej osoby. jeśli rzeczywiście Pani wysyłała do nas maile najwyraźniej do ans nie dotarły, choć wydaje mis ię to neimożliwe. proszę o wysłanie maila ze swoimi pytaniami, a z pewnością na nie odpowiemy. Jeśli chodzi o przedstawioną przez nas ofertę wydaje mi się, iż w porównaniuz innymi żłobkami ogłaszającymisię na forum informacje rpzezs nas podane były obszerne, jeśli chodzi Pani o iformacje tak szczegółowe jak plan dnia, czy imiona nazwiska i wykszttałcenie naszej kadry to naprawde serdecznie zapraszam na strone, tam żadna z tych informacji nie zostanie pominięta. Wydaje mi się, że mijało by się z celem umieszczanie tu całej treści naszej storny internetowej, bow końcu po coś ona ma być. Bardzo proszę nas nei atakować, jeśli nie są Państwo zainteresowani, dlatego ze na pełne informacje należy poczekać, o czym napisaliśmy w pierwszym poście(pisałam wyraźnie ze zainteresowani niestety muszą pczoekać ok. 2 tygodni na powstanie strony, więc nie pojmuję niektórych Państwa niezrozumienia), przez kilka dni to przynajmniej proszę nas nei obrzucać błotem, bo uważam, że sobie na to eni zasłużyliśmy. A Panią, która twierdzi, że wysłała doi nas JUŻ DWA MAILE, bardzo prosimy o wysłanie ich.
                                        • suszonasliwka Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 19.05.07, 07:51
                                          może faktycznie wierce dziure w brzuchu ale jestem wstepnie zapisana w Warszawie
                                          (niebawem musze wplacic wpisowe)ucieszyla mnie wiadomosc ze ktos jednak
                                          zdecytowal sie otworzyc w Piasecznie ale wprowadzilo to pewnego rodzaju
                                          zamieszanie bo w zlobkach panstwowych wiadomo jak jest ( miejsce na 2008 ) a w
                                          prywatnych nie wiem własciciele utrzymuja kto pierwszy ten lepszy bo pozniej
                                          miejsc nie bedzie , a wole spac spokojnie
                                          A moja nieufnosc wynika z tego ze na innym forum juz ktos obiecywal otwarcie
                                          zlobka i nie majac jeszcze lokum prowadzil zapisy a potem poinformowal ze
                                          jednak zlobka nie bedzie
                                          wiec jezeli panstwa urazilam napewno nie bylo to umyslne
                                          • lipcowa_mama Re: ogolnie i do suszonasliwka 19.05.07, 08:47
                                            witam, zgadzam sie z suszonasliwka w 100% w/w zdaniach.
                                            Rowniez czekam na strone www, o ktorej jest tu glosno oraz na te promocyjne
                                            ceny wink. Nie moge sie wrecz doczekac!
                                            pozdrawiam Wszystkie Mamy z tymi samymi marnymi poszukiwaniami jak ja.

p.s.
                                            aha mam nadzieje, ze te ceny naprawde beda konkurencyjne dla kazdej przecietnej
                                            rodziny, a nie dla bogaczy zarabiajacych po 3-5 tys. PLN miesiecznie.
                                        • koostkaa Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 19.05.07, 10:39
                                          jestem po nieudanym poszukiwaniu niani - z Piaseczna nie ma chętnych ,a z
                                          Warszawy za daleko i nie chcą dojeżdzać
                                          w tym tygodniu byliśmi w 3 prywatnych żłobkach i dzwoniłam do tęczowej chatki
                                          to jest na razie mój typ , ale zainteresowała mnie państwa oferta
                                          1. Czy udało się państwu znaleśc już jakiś lokal czy nadal jesteście w fazie
                                          poszukiwań ?
                                          2. Czy jesteście już w stanie określić kiedy żłobek rozpocznie swoją
                                          działalność ?
                                          3.Jeżeli macie już lokal jaka jest powierzchnia , czy wydzielna jest stołówka ,
                                          pokój do spania , czy dzieci śpią na leżakach , czy w łóżeczkach ?
                                          4. Czy będą organizowane zajęcia rozwojowe dla dzieci ?
                                          5. Ile osób max w grupie ?
                                          6. Czy w soboty możliwa jest opieka dorazna ?
                                          7. O ile dobrze zrozumiałam wyżywienie państwo zapeniaja

Trudno nie zgodzić się z suszonasliwka i lipcowa mama ze cena jest jednak
                                          podstawowa informacja bo jezeli nie stac mnie na cos to nie ma co marzyc dla
                                          mnie odpowiednia cena bedzie 700-900 pln ,
                                          cena konkurencyjna jest to bardzo ogolna wypowiedz bo zdaje sobie sprawe z tego
                                          ze nie robicie tego charytatywnie i wszystko kosztuje ale tak naprawde jezeli
                                          ma to tak wygladac jak pai opisala monitoring, polozne , pielegniarki ,
                                          wyspecjalizowana kadra ,psycholog ,dom z ogrodem , tak naprawdę konkurencji nie
                                          macie bo na mokotowie ciasne mieszkania gdzie koszt jest 1000 , ochota swiat
                                          muminkow 800 ale tez mieszanie bez placu zabaw nawet bez strony internetowej,
                                          teczowa chatka 900 dom z ogrodem ale bez monitoringu i podział tylko na 2 grupy
                                          a nie 3 jak planujecie , no i male misie maja ogródek , monitoring status
                                          zlobka, doskonala kadre , bardzo ciekawy scenariusz zajec ale cena 1300 i
                                          ciasno ale planuja otworzyc od wrzesnia kolejna placowke

czekam na strone internetowa i na odpowiedz na pyt 2 bo tu jestem ograniczona
                                          konkretym terminem powrót do pracy mam nadzieje ze moj dlugi post , nie zostal
                                          zle odebrany

pozdrawiam i czekma na informacje

• kachaz2 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 19.05.07, 12:03
                                            Odpowiadam na Pani pytania:
                                            1. Tak, mamy już lokal. W pierwszej połowie czerwca planowane jest zakończenie etapu remontu i adaptacji pomieszczeń.
                                            2. Wszystko wsakzuje na to ze uda nam się "ruszyć" już w lipcu.
                                            3. Dysponujemy domem o powierzchni 150 m2 (wg rpzepisów żłobek musi spełniać warunki 3m2/1dziecko, czyli w naszym wypadku pomieści 50 Maluchów. My planujemy zaledwie 30) oraz ogrodem 1000m2 z kolorowym, wspaniałymi i bezpiecznym placem zabaw. Wydzielone są pomieszczenia dla kazej grupy, pokój do spania dla grup starszych-tutaj rozważamy kupno lezanek dla dzieci lub stworzenie tzw."miekkiego pokoju" tj. cala powiedzchnia pokoju bedzie wyściełana w coś w rodzaju materaca z duzą ilością poduszeczek, kołderek/kocyków, i ten warian t póki co wydaje nam się wygodniejszy, bezpieczniejszy dla Dziecka oraz atrakcyjnieszy wizualnie. Grupa najmłodsza na w oddzielnym pokoju standardowe łóżeczka do spania dla dzieci w takim wieku. Mamy też duży pokój zabaw,szatnie i część jadalnią. Plusem jest to, że dom nie przylega bezpośrednio do ulicy.
                                            4. W planie dnia mamy szereg zajęc rozwojowych zarówno psychicznie, intelektualnie jak i manualnie dla naszych podopiecznych zaczynając na "zwykłych" zabawach zabawkami edukacyjnymi i czytaniu książeczek, zajęciach plasycznych typu rysowanie, zabawa ciastem, malowanie, kończąć na rytmice, gimnastyce i języku angielskim.
                                            5. Przewidujemy 3 grupy po 10 Maluszków.
                                            6. W soboty będzie możliwa opieka doraźnanie nie wliczająca się do czesnego, czyli będzie oddzielnie płatna za stawkę godiznową bądź całodzienną. O szczegółach więcej na stronie.
                                            7. Naturalnie, wyżywienie (4 pełnowartościowe posiłki dziennie) zapewniamy

Co do statusu żłobka spełniamy wszystkie wytyczne, prócz wielkości kuchni o której wspominałam. Nie mamy statusu żłobka, ponieważ się o niego nei ubiegaliśmy, natomiast chcemy powoli budować własną siedzibę i wtedy na pewno wystąpimy o to. Dla pocieszenia chciałam powiedzieć, że nie każdy obecny żłobek w sensie prawnym był prawnie żłobkiem od początku swojej działalności smile

Jeśli chodzi o to, że zdanie "ceny będą konkurencyjne do najbliższej konkurencji", myślę że zrozumiałe jest, że nie mamy na myśli bielan, woli czy pragi, tylko przede wszystkim żłobki ursynowskie Drogie Mamy czekające na promocje wink.
                                            Pozdrawiamy serdecznie

PS. Może też Państwo pomoga nam podjąc decezyje czy woleliby by Państwa dzieci (prócz grupy najmłodszej) spały na leżankach dla dzieci czy w "miekkim pokoju"?
                                                • koostkaa Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 21.05.07, 06:36
                                                  dziekuje za szyba odpowiedz , co do konkurencji tak jak myslalam ceny wcale nie
                                                  sa konkurencyjne bo roznica 100 zl ( male misie ) to nie konkurencka a wpisowe
                                                  jednorazowe noc coz mozna wieksza sume jednorazowa a co miesiac mniejsza ,
                                                  opieka na godziny jest wyzsza bo w Warszawie 10 zl i sa wprowadzone karnety
                                                  godzinowe na tomiast u was mozna powiedziec ze nikt nie bedzie jezdzil do
                                                  Warszawy zeby dziecko zostawic na 2 godzinki i tak zaczyna sie wyliczanie mam
                                                  jeszcze troche czasu wiec czekam moze ktos jeszcze zdecyduje sie otworzyc w
                                                  Piasecznie klub malucha
                                                  • sala201 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 21.05.07, 08:36
                                                    dzien dobry, ceny mnie nie osobiscie nie zaskoczyly. tak ja sie spodziewalam
                                                    jak dla mnie sa do przyjecia jak na 11 godzinna opieke, jezyk angielski itp. no
                                                    i wyzywienie. nie bez znaczenia jest dla mnie to, ze dziecko moze korzystac z
                                                    placu zabaw na swiezym powietrzu. rozumiem natomiast tez mamy ktore nie moga
                                                    sobie pozwolic na taki wydatek bo same zarabiaja np po 1000 zl. pozdrawiam i
                                                    czekam na otwarcie!
                                                  • suszonasliwka Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 21.05.07, 09:41
                                                    tez sie niczego innego nie spodziewałam ceny ksztaltuja sie podobnie ursynow -
                                                    mokotow a to ze jest angielski to w grupie najstarszej 3 latki gdzie w tym
                                                    wieku dziecko moze isc do przedszkola (tańszego) a zajecia rozwojowe itp
                                                    oferuje kazdy dobry złobek moim typem sa małe misie ktore otwieraja nowy zlobek
                                                    rowniez w domku jednorodzinnym z ogrodem cena ok 100 -150 zl drozej ale latwiej
                                                    jest dowiesc mi dziecko do Warszawy gdzie pracuje a wprzypadku gdy nie bede
                                                    mogla ktos inny szybciej dotrze tam niz na Julianowska
                                                    Jestem zla i zawiedziona bo po co bylo robic taka tajemnice z ceny w piatek
                                                    mozna bylo napisac na forum ze bedzie to powyzej 1000 poprostu strata czasu bo
                                                    ceny w zaden sposób konkurencyjne nie są
                                                  • kachaz2 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 21.05.07, 10:27
                                                    Witam,
                                                    pozwole sobie zauważyć, zę czesne jednak jest konkurencyjne - 1000 zł dla połowy Maluchów, jakie będą do nas uczęszczały wydaje mi się bardzo opłacalna dla Rodziców. Na stronie zamieślciliśmy inforamcję, iż 6 pierwszych Maluszków tyle zapłaci, ponieważ tyle "promocyjnych" miejsc nam pozostało po odliczneiu osób, które swoje Pociechy zapisały wcześniej i którym gwarantowałam zapisy w pierwszej kolejności. Na większą liczbę Dzieci płacących czesne 1000 zł niestety nie mogliśmy sobie pozwolić, ponieważ nasz żłobek nie zarobił by nawet na własne utrzymanie, a przecież nie możemy do tego dopłacać. Proszę wziąc pod uwage fakt, że w czesnym 1000 zł(czyli mniej niż Małe Misie czy Chatka Sktzatka i zaledwie 100 zł więcej od Tęczowej Chatki i niewiele więcej od żłobków mieszczących się w zwykłych mieszkaniach) wliczony jest monitoring, opieka profesjonalnej kadry, szereg zajęć rozwijających, w tym, jak Pani Sala201 wspomniała, codzienny język angielski, wyżywienie oraz opiekę pielęgniarki. Nie wiem czy Państwo obliczali, natomiast 1200 zł dzieląc na 11h dziennie wyjdzie, iż godzina pobytu u nas kosztuje ok. 5,45 zł i podczas każdej godziny zapewnione zajęcia rozwojowe, wyżywienie, i korzystanie ze wspaniałego placu zabaw, dostępnego wyłącznie dla Państwa Dzieci. Wynika z tego, że jesteśmy conajmniej 560 zł tańsi od zatrudnienia opiekunki do domu, której średnia stawka wynosi minimum 8 zł/1h i w cenę tę nie jest wlliczone wyżywienie, które kupuja Państwo oddzielnie, nie wspominając, że zwykle jest tak ze zapewniacie Państwo wtedy zwykle również wyżywienie dla niani. U nas płacą Państwo tylko za wyżywienie dla Państwa Malucha.
                                                    Z tego wynika, że płacąc 1000 zł za czesne stawka godzinowa z wyżywieniem etc. jest naprawdę groszowa.
                                                    Co do ceny wpisowego - uznaliśmy, że dużo trudniej było by Rodzicom zapłacić i wpisowe i czesne naraz bądz w małym odstępie czasu, gdyby wynosiło te 1000 zł, nawet jeśli czesne było by wtedy niższe bo wynosiło by 900-1000 zł, zdajemy sobie sprawę z tego, że często właśnie wpisowe jest ogromną barierą dla Rodziców w takiej sytuacji. U nas wpsiowe jest stałe i wynosi 500 zł plus czesne 1000 zł wcale nei wydaje nam się wygórowane.
                                                    Jelsi chodzi o staweke godiznową jest ona ona z myślą o osobach, które przelotem chcą zostawić Dziecko na chwile, bo np chcą zrobić spokojnie zakupy. Przy wykupieniu konkretnej ilości godzin na miesiąc, stosujemy rabaty ustalane idywidualnie.
                                                    PRAGNĘ EJSZCZE RAZ POINFORMOWAĆ - MAMY 6 WOLNYCH MIEJSC Z CZESNYM 1000 ZŁ, KTÓRE CZEKAJĄ!!! NIE EJST TAK, ŻE ZAPISUJĄ PAŃSTWO DZIECKO Z MYŚLĄ O 1200 ZŁ WIĘC PROSZĘ SIĘ NIE BAĆ, ŻE SIĘ PAŃSTWO TERAZ NIE "ZAŁAPIĄ". CZESNE 1000 ZŁ JEST ZAGWARANTOWANE RPZEZ CAŁY OKRES TRWANIA UMOWY, Z MOLIWOŚCIĄ JEJ PRZEDŁUŻENIA CO ROKU. BĘDĘ TU PAŃSTWA NA BIEŻĄCO INFORMOWAĆ ILE MIEJSC ZOSTAŁO.
                                                    POZDRAWIAM
    • mambartka1 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 21.05.07, 10:33
      cena nie jest zaskoczeniem mniej wiecej tego się spodziewałam ale słowo
      konkurencyjna było cichą nadzieją lecz niestety nie zdobyliście mojego
      zaufania , niesmaczne była ta tajemnica z ceną i oczekiwanie na otwarcie
      strony , na której nota bene nie ma podanego nr telefonu przepraszam ale
      kontaktowanie się z poważną placówką która ma sprawac opiekę nad dzieckiem
      możliwe jest jedynie na forum internetowym bądz tez @ jest poprostu śmieszne ,
      patrzyłam na inne ogłaszające się tu żlobki wszędzie jest podany nr telefonu ,
      co faktycznie jak ktoś wcześniej zauważył wzbudza zaintersowanie cała formą
      rejestracji dziecka bo to nie są studia , a wypełnienie takiego formularza nie
      trwa długo więc jak ktoś się już zdecyduje formularz wypełnia się przy
      podpisaniu umowy , natomiast w przedszkolach czy klubach malucha można
      zadzwonić zapisać wstępnie i w określonym terminie podpisać umowę i wpłacić
      wpisowe , fakt że jesteście blisko ale cała ta otoczka budzi mój niesmak i brak
      zaufania
      • kachaz2 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 21.05.07, 10:43
        telefon pdoany nie jestt ponieważ nie posiadamy jeszcze służboego nr. Jeśli chciałaby Pani porozmawiać telefonicznie (wydawało mi się to obecnie niekonieczne, ponieważ funkcjonować jako żlobek będzimey dopiero za miesiąc, więc to jeszcze trochę czasu) nie widze problemu bym wysłała Pani swoj prywatny nr na email. A cena nie była tajemnicą tylko JA SAMA jej nie znałam, więc niepoważne by było z mojej storny gdybym podawała Pańsywu informację, iż "Myślę, że ok. 1000 zł" jeśli potem okazałoby się, że wyniosło by ono więcej, nie sądzi Pani?
        DAlej utrzymuję, iż cena 1000 zł jest BARDZO KONKURENCYJNA.
        Pozdrawiam
      • kachaz2 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 21.05.07, 10:56
        jesli chodzi o formę rejestracji - nie wiem o jakich placókach Pani mówi, twierdząc, że wypełnaine formularza nei ejst praktykowane. W niemal każdej placóce, która posiada swoją stronę możliwe ejst pobranie pofmularza zgłosznieowego. Wcześniej też wspomniałam, że jeżeli któs nie ma dostępu do internetu czy też niepreferuje wypełnainia wszelkich dokumentów on-line można przyjść do nas osobiście i wypełnić je na miejscu. Jesli chodzi o "zaklepanie" miejsca rpzerz telefon - owszem możliwe jest jak najbardziej, nie widzę w tym problemu. natomiast rpzez telefon też Pani musi podać dane Dziecka, bo nie ma innej możliwości zapisania Go. Następnie wygląda to tak samo jak w przypadku wypelnienia formularza on-linem, czyli Rodzic zapraszany jest do nas w celu wypełnienia do końca formularza i podpisania umowy.
        I rpzerpaszam abrdzo-ale co to znaczy ze to nei są studia? Oczywiście, że nie, ale jak Pani sobie ianczej wyobraża zapsianei Dziecka bez podania danych osobowych i nr kontaktowego?
        CHyba się po prostu nei zrozumiałyśmy
        Pzodrawiam
        • kachaz2 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 21.05.07, 12:11
          Poki nie posiadamy nr służbowego nie było sensu napiasnia o możliwości wstępnego zapisu Dziecka przez telefon, z prostej przyczyny - jeśli podałabym nr prywatny, tkóry ejst telefonem komórkowym i odbierałabym zgloszniea będąc w samochodzie, w banku czy choćby na zakupach, nie byłabym w stanie zanotować podawanych przez Państwa danych, to mijałoby się z celem.
          W momencie, gdy będziemy już po etapie adaptacji pomieszczeń i będziemy mieć "normalne" warunki do przyjmowania zgłoszeń telefonicznie numery zostana umieszczone na naszej stronie.
          Pozdrawiamy i przepraszamy z tej storny za utrudnienia
      • sala201 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 21.05.07, 12:03
        wedlug mnie smieszna to jest, ale cala Pani wypowiedz. przepraszam bardzo, ale
        jak mozna wymuszac o podanie ceny kogos (to glownie do poprzednich matek), kto
        dopiero co otwiera taka dzialalnosc (pyta sie o zapotrzebowanie, rozeznaje sie
        w tym wszystkim), a potem krzyczec, ze za duzo to kosztuje itp.?! krew zalewa!
        to niech Pani sobie placi w warszawie wpisowe 1000 zl i jeszcze 1300 za
        miesiac, ja niestety tyle nie mam i niech Pani sobie zatrzyma dla siebie te
        informacje. moge powiedziec, ze dzisiaj rano przed praca bylismy sprawdzic ten
        dom i jest naprawde taki, jak w opisie - wielki ogrod, dwa poziomy i z checia
        umowie sie na spotkanie, zeby zobaczyc dom od wewnatrz (nawet, jesli jest w
        stanie "surowym"). niestety, nic nie beda mieli ludzie, ktorzy tylko potrafia
        krzyczec i narzekac. poza tym rozgladajac sie od dluzszego czasu na tym forum
        moge stwierdzic, ze stosowane sa tutaj bardzo niegrzeczne praktyki ze strony
        konkurencji (podszywanie sie pod rodzica i wmuszanie innym, ze lepiej wozic
        dzieci do konkurencji np. do smierdzacej warszawy - prosta i skuteczna
        taktyka). ja zarejestrowalam dziecko jzu teraz, bede miala promocje, a reszta
        niech narzeka!!!!!!!! wiecej tu nie wroce, bo panuje tu chora atmosfera.
        • kachaz2 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 21.05.07, 13:22
          Po raz kolejny się wypowiem, gdyz chciałam jeszcze skomentować stwierdzenie, że Rodzicom łatwiej i szybciej jest wozić Pociechy do Warszawy - wydaje mi się, że wręcz przeciwnie ani łatwiej ani szybciej - ul. Julianowska jest w Paisecznie w świetnej loaklizacji, styka się w ulicą Chyliczkowską - dojazd jest dogodny zarówno od strony Chyliczkowskiej jak i ul. Okulickiego czy też od strony Konstancina, do tego nie ejst to ulica często uczęszczana, co zapewnia cisze, spokój i świeższe powietrze, natomiast jazdę ulicą Puławską nigdy nie uznałabym za wygodniejszą i szybszą biorąc pod uwagę codzienne korki, w których sama miałam przyjemność stać nie raz, w tym też i 2,5h w zimę. Nie wspominając już o obecnym remoncie, który wcale ułatwia sprawy.
          Podsumowując - nie można w żadnym wypadku powiedzieć, że dojazd do Warszawy jest szybszy i łatwiejszy od dojazdu do ul.Julianowskiej i chyba każdy się z tym zgodzi. Są jedynie osoby, którym po prostu ejst po drodze - i z tym się zgodzę i takie osoby rozumiem. Nie wszyscy jednak jeżdzący do Warszawy do pracy mają to szczęscie by po drodze nie zbaczając zbytnio z trasy mijać żłobek. Zwłaszcza taki, który by im odpowiadał. Bo chyba każdy się ze mną zgodzi, że równowaga jakość-cena jest najważniejsza, a o to wcale nie tak łatwo już
            • lipcowa_mama Re: Informacja 21.05.07, 21:57
              witam,
              chcialabym sie dowiedziec o co chodzi z tym wpisowym? co to jest za oplata?
              przeciez oplata jest co miesiac.
              Prosze o wytlumaczenie mi tej kwestii.
              Czy mam rozumiec, ze przy wypisie kwota jest zwracana?
              pozdrawiam
              • kachaz2 Wpisowe-do Pani Lipcowa Mama 21.05.07, 22:48
                Odpowiadam na Pani pytanie: Wpisowe jest opłatą jednorazową, która gwarantuje miejsce Dziecku na liście naszych podopiecznych bez względu na to kiedy zacznie do nas chodzić. Jest to opłata bezzwrotna. Wprowadzona przez wszystkie tego typu placówki.
                Również pozdrawiam
      • kachaz2 Re: Nowy, przyjazny żłobek w Piasecznie - prywatn 24.05.07, 14:50
        BARDZO PROSZĘ NIE PODSZYWAĆ SIĘ POD ZAINTERWSOWANEGO RODZICA. PANI ZACHOWANIE TAKTYCZNE JEST PO PROSTU NIESMACZNE I NIEMORALNE. ZWYKŁE OSZUSTWO, KTÓRE ZAMIERZAM ZGŁOSIĆ DO AGORY, JEŚLI PANI SIĘ NIE PRZYZNA I NIE RPZEPROSI PUBLICZNIE NA TY FORUM PODAJĄC INFORMACJĘ, IŻ JEST PANI KONKURENCJĄ, KTÓRA PODSZYŁA SIĘ POD RODZICA. TYMCZASEM ODSYWAŁAM NA PANI WĄTEK:
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=646&w=62999783

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka