Dodaj do ulubionych

wspólnoty mieszkaniowe a pieniadze z UE

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.04, 13:19
Chciałabym nawiazać kontakt ze wspólnotami mieszkaniowymi, ktore licza
na pieniadze z UE i chcą do tego doprowadzić:)
Sama jestem właścicielką mieszkania komunalnego w budynku wymagajacym
gruntownego remontu :(
"Jestem przekonany, że wspólnotom trzeba dziś pomóc, bo inaczej środki jakie
oferuje nam Unia Europejska pozostaną niewykorzystane (wszyscy wiemy, że
zdarzało nam się to w przeszłości). " Maciej Tertelis

Obserwuj wątek
    • Gość: Frelka Re: wspólnoty mieszkaniowe a pieniadze z UE IP: 213.199.238.* 25.03.04, 13:54
      Droga Feno,
      powinnaś przede wszystkim nawiązać kontakt z wydziałem ds. europejskich w
      Urzedzie Miasta. To właśnie samorząd miasta powinien nawiązać wspólpracę ze
      wspólnotami mieszkaniowymi i pomóc im przygotowac projekt rewaloryzacji bloku
      czy kamienicy. Wiem, ze jest taki program UE (rewaloryzacja zasobów
      mieszkaniowych), ale nie łudź się, że bez pomocy Wspólnoty będą mogły opracować
      projekty (mozna np. zaprojektować zrobienie dodatkowych mieszkań mansardowych i
      zmienić dach z płaskiego na spadzisty, kryty dachówką, połozyc nową elewację,
      wymienić bramy wejściowe, dokonac kapitalnego remontu itd.)
      Jednak widząc, że żaden z projektów miasta Opole nie uzyskał finansowania, ze
      względu na niespełnianie kryteriów, wątpię czy specjaliści z ratusza są w
      stanie pomóc. Lepiej poszukaj informacji w Urzędzie Miasta Wrocławia.
        • Gość: Frelka Re: wspólnoty mieszkaniowe a pieniadze z UE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.03.04, 02:44
          W ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego mozna
          sfinansować częściowo zadanie 3.2.1. rewitalizacja obszarów miejskich w ramach
          działania 3. Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejskich i poprzemysłowych
          (priorytet III Rozwój lokalny).
          Wnioski do Urzędu Marszałkowskiego moze składać samorząd miasta, o ile
          opracował lokalny program rewitalizacji społeczno-gospodarczej. Juz wiemy, ze
          miasto Opole w przeciwieństwie do Kielc, Łodzi, Krakowa, Lublina itd. nie ma
          takiego programu, a więc rzeczywiście trzeba się pożegnać z rewitalizacją
          naszych bloków i kamienic. Jest to przykre, tym bardziej, że program ten jest
          na lata 2004-2006. Poza tym Opole nie ma aktualnego planu zagospodarowania
          przestrzennego i jak wiemy planuje się jego przygotowanie na przełomie
          2004/2005 (w co osobiście nie wierzę). Więc będzie po herbacie.
          Więcej informacji na stronie Ministerstwa Gospodarki Pracy i Polityki Społecznej
          www.funduszestrukturalne.gov.pl
          Pozdrawiam
          • Gość: fena2 Re: wspólnoty mieszkaniowe a pieniadze z UE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.04, 10:33
            Ostatnio w internecie przeczytalam taka opinię :( i jka to w koncu jest .
            KTO wie???

"Wczoraj wróciłem ze szkolenia w Żyrardowie na którym Pan Orliński z MGPPiPS
            poinformował że wspólnoty nie będą beneficjentem działania 3.3.1.Znowu "znikną"
            dwa słowa.To smutne ale prawdziwe. Przyjmijcie do wiadomości że pomimo ujęcia w
            programie rewitalizacji remontów budynków mieszkalnych (zgodnie z UZPORR) a
            potem złożeniu wniosku o dofinansowanie , koszty remontów budynków będą
            traktowane jako niekwalifikowane. Czyli suma sumarum , UE nie przeznaczy ani
            centa na jakikolwiek budynek mieszkalny (niezależnie czy to budynek spóldzielni
            czy też wspólnoty) jeżeli jego funkcja pozostanie mieszkalna.Kto nie wierzy
            moim slowom niech dzwoni do Prezydenta Żyrardowa lub też czeka na 21.03.2004
            kiedy zobaczy zapowiedzianą wczoraj przez Pana Orlińskiego ostateczną wersję
            UZPORR-u bez tych dwóch słów.Smute ale prawdziwe.Moja rada - po szkoleniu : kto
            miał zamiar zlecić jakąś dokumentację (techniczną , studium wykonalności itp) z
            myślą że sfinansuje remonty budynków mieszkalnych w ramach działania 3.3.1
            (rewitalizacja) NIECH TEGO NIE ROBI z powodów jak wyżej."

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka