Dodaj do ulubionych

Ksiądz bił dzieci. Kuria nie wie, czy zakazać m...

28.05.11, 10:40

Młoda blondynka, która nie chce się przedstawić, zauważa: - Proboszcz to dobry gospodarz, ale niepotrzebnie miesza szkołę z kościołem. Jak któryś chłopiec nie chciał służyć do mszy, to ksiądz obniżał mu ocenę z religii. To, że już nie pracuje w szkole, jest dobre i dla uczniów, i dla niego.
===
po raz pierwszy stwierdzam, że głos 'młodej blondynki' to najrozsądniejszy komentarz do tej skandalicznej sytuacji...
Obserwuj wątek
  • Gość: janusz Spiegel Ksiądz bił dzieci. Kuria nie wie, czy zakazać m... IP: *.146.210.76.nat.umts.dynamic.eranet.pl 28.05.11, 20:10
   Sam jestem nauczycielem. Gdybym uderzył ucznia w twarz to następnego dnia bym juz w szkole nie pracował. Nauczycielowi nie wolno stosować przemocy fizycznej. Inne standardy dotyczą księży, co widać po Sidzinie. Wstyd!!!. Kuria jak zwykle chowa w głowę w piasek. W ten sposób na pewno nie zdobędziecie dusz. Jedną na pewno już straciliście. Tego klechę należy natychmiast zawiesić w prawach nauczyciela. Piszę komentarz z imienia i nazwiska, bo czas najwyższy, aby również władzę szkolne i inni nauczyciele powiedzieli co myślą i nie bali się gdy dziecku dzieje się krzywda. Sutanna nie powinna chronić. Jesteśmy wszyscy równi.
   • Gość: taki sobie Re: Ksiądz bił dzieci. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.11, 08:20
    zachowanie księdza fatalne - to fakt, ale to nie jest jedyny ksiądz, który bije w szkole dzieci - takie przypadki są odnotowywane nie tylko w Opolu, ale w całej Polsce. Fakt następny: katecheci/księża/katechetki mają bardzo kiepskie przygotowanie do pracy w szkole: aby być katechetą nie trzeba kończyć wyższych studiów pedagogicznych= brak wiedzy psychologicznej+pedagogicznej. Ale ani się nie wyprowadzi religii ze szkół (bo by niewielu katolików było w przyszłości), nie zmieni również wykształcenia katechety, w którym najważniejszy jest "list polecający" biskupa, religia również nie podlega ministrowi edukacji tylko księżom= brak podstaw programowych i brak systemu oceniania, które to pozostają po uważaniu katechety.
    To jedna strona medalu:
    a druga to taka: co szkoła zrobiła dla tego "trudnego ucznia"? Czytam, że ma posłuch u rówiesników, bo stoi na bramce. A kto to pozwala na to, aby szkołę reprezentował uczeń z problemami wychowawczymi? Możde odsunięcie od bramki/reprezentacji da jakiś efekt -może w przyszłości. Chyba, że szkole chodzi o wynik sportowy jako taki bo sobie nie radzi w edukacji i wychowaniu?
    • koloratura1 Re: Ksiądz bił dzieci. 29.05.11, 08:39
     Gość portalu: taki sobie napisał(a):

     > zachowanie księdza (...)

     > a druga to taka: co szkoła zrobiła dla tego "trudnego ucznia"? Czytam, że ma posłuch
     > u rówiesników, bo stoi na bramce. A kto to pozwala na to, aby szkołę repr ezentował
     > uczeń z problemami wychowawczymi? Możde odsunięcie od bramki/reprezentacji
     > da jakiś efekt -może w przyszłości. Chyba, że szkole chodzi o wynik sportowy
     > jako taki bo sobie nie radzi w edukacji i wychowaniu?

     Masz 100% racji.

     A najgorsze, że nie jest to wypadek odosobniony, ani gdy chodzi o księdza, ani - o szkołę.
    • przemo_opole Re: Ksiądz bił dzieci. 29.05.11, 12:50
     Dawniej religii w szkole nie było a odnoszę wrażenie, że więcej ludzi chodziło do Kościoła. Jestem gorąco za wyprowadzeniem religii ze szkół. I pisze to jako katolik, co prawda nie praktykujący (czyja to zasługa to już temat na osobną dyskusję).
     W mojej ocenie ten ksiądz powinien od Prokuratury dostać natychmiast zakaz nauczania.

     A co do drugiej strony: niestety, ale również wielu "pedagogów" mimo studiów, kursów i szkoleń, nie nadaję się do trudnej pracy z młodzieżą.
     • jureek Re: Ksiądz bił dzieci. 29.05.11, 13:49
      przemo_opole napisał:

      > Dawniej religii w szkole nie było a odnoszę wrażenie, że więcej ludzi chodziło
      > do Kościoła. Jestem gorąco za wyprowadzeniem religii ze szkół. I pisze to jako
      > katolik, co prawda nie praktykujący

      Ja jestem katolikiem praktykującym i też popieram wyprowadzenie religii ze szkół, przede wszystkim dla dobra samego Kościoła.
      Jura
      • Gość: !?? Re: Ksiądz bił dzieci. IP: *.dip.t-dialin.net 30.05.11, 23:06
       jureek napisał:
       > Ja jestem katolikiem praktykującym i też popieram wyprowadzenie religii ze szkół,
       > przede wszystkim dla dobra samego Kościoła.
       > Jura

       Tak,tak, bo poza szkola np. w salce parafialnej na nauce religii, ten ksiadz proboszcz
       bedzie sobie jeszcze wieksze prawo robil, do "strzelania po p.ysku" czy targania za uszy,
       tych przeszkadzajacych czyli niedopasowanych. Trzeba przeciesz podporzadkowac dzieci
       do dyktatu "swieto.je.bliwych czarnosukienkowych".

       Nikt nie ma prawa bic dzieci. A bicie w twarz to najwieksze upokorzenie.
       Trzeba swietobliwemu proboszczowi w.pieprzyc, zeby zrozumial ze nie tedy droga.
       Czego w koncu naucza na tej "nauce religii". Nienawisci i pragnienia zemsty.
  • tadeo7890 Ksiądz bił dzieci. Kuria nie wie, czy zakazać m... 02.06.11, 21:03
   Ciekawe dlaczego Kuria nie wie jak postąpić. Kuria mogłaby zachować się zgodnie z wymogami autorytetu moralnego, który jest tak potrzebny w dzisiejszym świecie. Niestety, wygląda na to, autorytet moralny nie jest najwyższą wartością dla Kurii. Czy naprawdę Kuria nie wie, co to jest odpowiedzialność moralna? Czy też może nie chce wiedzieć, aby nie karać swego. Jak w takiej sytuacji można zaufać Kościołowi? Polecam artykuł o problemach w Kościele Katolickim z witryny Kosmologia – nauka duchowa.

   kosmologia.info/prawdziwe-chrzescijanstwo/
   Wybrane tytuły akapitów:
   Pogaństwo w chrześcijaństwie
   Inkwizycja to prześladowania i morderstwa w imię Jezusa
   Kupczenie odpuszczeniem grzechów
   Kościoły staną się muzeami oraz atrakcjami turystycznymi....

   kosmologia.info/zmierzch-swiatowej-cywilizacji/
   Człowiek myślący nie potrafi ulegać duchowej dyktaturze Kościoła
   Chrześcijaństwo jest dzisiaj na różne sposoby pomieszane z pogaństwem
   • Gość: gregy_xl Re: Ksiądz bił dzieci. Kuria nie wie, czy zakazać IP: *.tktelekom.pl 06.06.11, 00:32
    Napiąłeś się tadeo, i od razu stosowne linki znalazłeś, żeby swoją wypowiedź "usankcjonować". Pełny szacunek. Ale żal tylko, że jako społeczeństwo nauczyliśmy się, po doniesieniach medialnych, forować wyroki, staliśmy sie ekspertami we wszystkich dziedzinach, no bo przecież w mediach można sie wszystkiego dowiedzieć. A życie, zazwyczaj, ma całkiem inne scenariusze, to co wydaje sie nam oczywiste i jasne nie zawsze takie jest. W tej sprawie akurat jakoś reporterzy nie znaleźli szczególnej krytyki wśród lokalnej społeczności, choć na pewno nikt nie pochwala takiego stanu rzeczy, to jedak zauważa się szerszy kontekst sprawy i postaci. No cóż, pewnie za chwilę na tego księdza znajdą się inne haki i tak zaszczuje sie lokalną społeczność dla uciechy gawiedzi. Ale to takie polskie

  • Gość: krasnoludek Ksiądz bił dzieci. Kuria nie wie, czy zakazać m... IP: *.icpnet.pl 13.09.12, 11:49
   Miałem sposobność poznać b. wielu przyszłych ksieżulków jako kandydatów i pózniej kleryków seminariów. Normalnego cłowieka w tych szeregach to trzeba by szukac z przysłowiową świca- gromnicą. Niestety niemal wszyscy oni mają wieksze lub mniejsze kłopoty ze swoją osobowościa co potem w rózny sposób się objawia. Takie wybuchy agresji jak wyżej opisany nie są rzadkością.Na "pierwszy rzut" klecha powinien zaliczyć pięćdziesiąt batów na gołą dupę wymierzonych Ręką Sprawiedliwości Bożej. Gdyby nie wyraził skruchy swoim dalszym postępowaniem recydywą to znów spotkanie z Ręką Sprawiedliwości Bożej tym razem w postaci jednego z "zestawów" wymyslnych kar stosowanych przez samych klechów po wyrokach sadów inkwizycyjnych w sredniowieczu. Pomoże to na 100%!
  • Gość: max Ksiądz bił dzieci. Kuria nie wie, czy zakazać m... IP: *.dynamic.chello.pl 13.09.12, 14:12
   "Proboszcz z Sidziny, który niedawno kilkakrotnie uderzył w twarz ucznia, nie pierwszy raz podniósł rękę na dziecko. Kuria biskupia z decyzją, czy zabronić mu nauczania w szkole, czeka na to, co ustali prokuratura"
   A jak dostanie po ryju od któregoś z parafian-ojca,dziadka,wuja-skują mu tę konsekrowaną mordę, to wtenczas kuria będzie widziała co robić w obronie bitego swojaka.?!

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka