Dodaj do ulubionych

Czytelnik: bałagan w rejestracji w WCM

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.11, 22:09
Niestety ale tak jest w kazdej poradni, ja tez sie denerwoławałam tym samym problemem, zawsze tak samo tłumacza, a jak sie chodzi prywatnie, to sam doktor rejestruje, umawia na godzine i sie nie czeka itd
Obserwuj wątek
    • Gość: kuba Czytelnik: bałagan w rejestracji w WCM IP: *.adsl.inetia.pl 26.07.11, 08:22
      W WCMie od dawna jest balagan jak mało gdzie. Informacje prasowe jak wspaniale "działa" i jak wspaniale jest wyposażony szpital to zwykła propaganda sukcesu jak za Gierka. Bałagan, brak szacunku dla pacjentów to podstwowe wady "systemu" (o ile coś takiego tam jest) obsługi chorych w WCMie. Swołocz a nie lekarze, którym nie chce się sprawnie i szybko OBSŁUŻYĆ pacjentów to "normalka". Za to lekarzy rano przy kiosku z gazetami pełno (przecież muszą czymś wypełnić dzień ) zaś później okupują bufet (jeść się przecież chce !).
      Szkoda słów................ :(
    • Gość: marcin Czytelnik: bałagan w rejestracji w WCM IP: *.citymedia.pl 26.07.11, 09:04
      byłem z dzieckiem 3 razy na wizycie u logopedy. w rejestracji musiałem już dwa razy podawać wszystkie dane, imię, nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, telefon kontaktowy, potwierdzenie ubezpieczenia itp. podałem to oczywiście przy pierwszej wizycie. przy drugiej (po 2 tygodniach) dziecko zostało znalezione po nr PESEL i w rejestracji tyle. Poszedłem z dzieckiem do logopedy, po wizycie poszedłem się zarejestrować na kolejny termin i wtedy znów PESEL, ubezpieczenie, bo jak twierdziła Pani w systemie nic nie ma! jest tylko jedno słoto na taki stan i nie jest to bałagan!
    • Gość: zizi Czytelnik: bałagan w rejestracji w WCM IP: *.dynamic.chello.pl 26.07.11, 15:48
      Tego, że system informatyczny WCM jest wadliwy i wymaga wymiany, jak twierdzą lekarze i dyrekcja - tego już Marek Piskozub nie wyjaśnia.
      Według słów doświadczonego personelu WCM, pacjentów przed wprowadzeniem tego wadliwego i ciągle zawieszającego się systemu, obsługiwano kilkakrotnie szybciej.
      Jest jednak wytłumaczenie, dlaczgo ten informatyczny bubel i idiotyczne zasady rejestracji funkcjonują i funkcjonować będą.
      Im mniej osób zarajestrują w WCM, tym mniej przyjmą pacjentów, a wtedy limit przyjęć nie skończy się we wrześniu, lecz starczy do końca roku!
      Logika prosta jak konstrukcja cepa!
    • Gość: kolejkowy Czytelnik: bałagan w rejestracji w WCM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.11, 22:15
      Może to i wszystko prawda. Ale raz miałem przyjemność stać w kolejce do rejestracji i trzeba dodać, że równiez pacjenci są temu winni, że kolejki są takie długie a dlaczego, a dlatego, jak rejestratorka podaje termin wizyty to pacjentowi może pasować lub nie trudno życie ale jak zaczyna pieprzyć w ten deseń " Wtedy nie bo ciocia z Niemiec przyjeżdża i robimy przyjęcie" albo " Nie bo idę z pieskiem do weterynarza bo cieńko sra" to szlag mnie i innych pacjentów trafia. Termin pasuje lub nie to wybieraj inny.
    • Gość: Magda Re: Czytelnik: bałagan w rejestracji w WCM IP: 195.245.213.* 28.07.11, 09:33
      Niestety bałagan jest już tam od paru lat. Leczę tam dziecko od 4 lat. Co miesiąc przychodzi do poradni. Podwójne rejestrowanie się to tylko strata czasu i bezsensowne generowanie kolejek! Etaty dla pań w rejestracji trzeba zatrzymać czy co??? Powiem więcej: co roku dziecko zostaje na oddziale szpitalnym przez dzień lub dwa. Przy przyjęciu na oddział CO ROKU te same pytania: kiedy objawy, jakie wyniki, jaki poród, ile punktów w skali apgar, ile ważyło, czemu cesarka, historia choroby, historia przyjęć, ... matko boska, i tak za każdym razem, PYTANIA PODSTAWOWE. I ja co roku patrzę gdzie oni to zapisują bo wiecznie im to chyba ginie i w kółko macieju to samo co roku podaję!!! W efekcie takie przyjęcie trwa półtorej godziny zamiast 10 minut!!!
      • Gość: nie od dziś tak Re: Czytelnik: bałagan w rejestracji w WCM IP: *.adsl.inetia.pl 29.07.11, 12:04
        Wszędzie podobnie jest.
        Wy tak nie narzekajcie na recepcjonistki , pielegniarki i pomoc medyczną.
        Będziecie tak marudzić to się pozwalniają i powyjżdżają na zachód . Tam ich z otwartymi rękoma przyjmą jako pomc dla starszych osób, oraz w szpitalach.To jest praca ciężka i niedoceniana.
        Czesto lekarze sami wymuszają na pomocy medycznej ograniczeń.
        A osoba zatrudniona w Przychodni jest na usługach ( recepcjonstka , zabiegowa ), ina pielegniarka musi się często nagłówkować , żeby i pacjent był zadowolony a najlepiej żeby lakarz nie miał za dużo pacjentów, bo się może zdenerwować i powie kilka słów niemiłych w stronę personelu, że go nie słuchają. Inaczej jak pacjent nie zadowolony złoży skargą i uda się do lekarza i poprosi o przyjęcie , to lekarz ochoczo wysłucha i przyjmie, albo wezaśnie. I powoduje bałagan który nie powinien miec miejsca . Lekarz powinien przyjmować jak za PRLu do ostatniego zgłaszającego się pacjenta , a nie zapisywać się na lata 2012 i 13. A niektórzy lekarze powinni mieć trochę pokory , bo zarabją w porównaniu do personelu b dobrze.
        Jak ktoś wybrał ten zawód z powołania to musi wiedzieć , że ludzie z bólem mogą nie zawsze się racjonalnie zachowywać , należy im pomóc .
        A w służbie zdrowia powinni być i sami dobrzy lekarze i wyrozumiały przychylny personel pomocniczy
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka