Dodaj do ulubionych

Śmiertelne spacery po moście

IP: *.adsl.inetia.pl 28.03.12, 09:30
Może ktoś kiedyś wpadnie na to, że w tej okolicy brakuje choćby kładki dla pieszych i rowerów, będącą naturalnym przedłużeniem Zielonego Mostku.
Obserwuj wątek
    • Gość: Pudelek Re: Śmiertelne spacery po moście IP: *.play-internet.pl 28.03.12, 10:59
      nie dziwię się, że się tam chodzi, bo to miejsce funkcjonuje jako kładka, której brak! najłatwiej lepić mandat, a nie pomyśleć!

a z drugiej strony - ile osób zginęło podczas przechodzenia przez ten most? bo to, że zginęło 10 w całym województwie nijak się ma do bezpieczeństwa na tym moście, który jest na tyle szeroki, że pieszy bez problemu minie się z pociągiem
    • sszota3 Śmiertelne spacery po moście 28.03.12, 15:16
      Pytanie : ile ofiar śmiertelnych było na tym moście dajmy na to od 1945 roku. Albo niech będzie chociaż "od Balcerowicza", jeżeli bardziej historyczne dane są niedostępne.
      ---------------------
      Szlak dla pieszych i rowerzystów aż się w tym miejscu prosi. Wiem, bo sam nie raz tym mostem szedłem i aż nie mogłem uwierzyć, że Zaodrze jest tak blisko centrum miasta.
      --------------------
      Kolej zabrania, zakazuje. A może by coś zrobić dobrego dla opolan, podatników którzy wraz z innymi obywatelami dotują PKP?
      --------------------
      Po wybudowaniu wiaduktu "na Struga" PKP napisało "Teren PKP- wstęp wzbroniony", na zwyczajowej drodze pieszej prowadzącej od wiaduktu, w stronę Bursy na Torowej i Schroniska dla zwierząt (i dalej przez działki na Nową Wieś Królewską).
      Wszędzie zakazy... A zje ktoś kolejarzom tą drogę?
      Czy to tak ciężko się domyślić, że aby podatnik mógł pracować, musi mieć możliwość poruszania się, dotarcia tam gdzie potrzebuje.
      Nie sposób zaprząc konia do wozu, spętać mu nogi, a potem batem lać, bo powoli jedzie...
      Taka wiedza jest dostępna "prostemu chłopu na wsi".
      ---------------------
      Mam wiarygodne dane, że "od zawsze" miejscowi chodzili przez Odrę po wąskich kładkach przy jazach(a pod spodem kotłowała się Odra), i nikt tego ludziom nie zabraniał. Mało tego, niejeden człowiek wracał w ten sposób zupełnie pijany! Musiał tylko wędrować ... na czworakach :) Jak się chce, to wszystko można :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka