Dodaj do ulubionych

Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 min...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.12, 12:00
POPIERDOLONY KRAJ
Obserwuj wątek
  • Gość: Łukasz Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 min... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.12, 12:02
   Nie pojmuję 2 spraw - po pierwsze - jak w obliczu winiet, pseudo-polskiego systemu ViaTOLL można poprawić bramki na autostradzie i tym samym powodować tworzenie korków? Totalna ignorancja osób zarządzających. Rozumiem dla was liczy się każdy grosz, bo jest ewentualność że ktoś dotknie asfaltu bez winiety - strata olbrzymia.
   Druga sprawa - jak można utrudnić wjazd karetce? Za to powinien być lincz - a później jest żal do kierowcy, bądź do służby zdrowia że są nieporadni i zajmują się piciem kawy.

   A jeśli ktoś się upiera przy bramce, dlaczego nie otworzy bramy specjalnej dla pojazdów uprzywilejowanych?

   Mózg do budowy był, zwoje do zarządzania - nie stwierdzono.
   • Gość: czips Re: Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 m IP: *.warszawa.vectranet.pl 03.06.12, 12:07
    dokładnie, słowo MATOŁY BUDOWAŁY idealnie określa funkcjonalność oddanej inwestycji. Wymusić jedną bramkę dla pojazdów uprzywilejowanych, to chyba wymaga od urzędnika odbierającego autostradę posiadania ilorazu inteligencji powyżej 90
   • Gość: ała Re: Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 m IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.12, 13:38
    Via-TOLL - a po co? Kosztowne urządzenie dla pojazdu o ZEROWEJ opłacie za przejazd?! Bezsens. To byłoby marnowanie pieniędzy na zbędną puszkę. Każdy sposób oprócz swobodnego przejazdu dla pojazdu uprzywilejowanego jest bezmyślnością i nieporozumieniem. Wszelkie rodzaje biletów zerowych, rozliczeń zerowych, monitorowania tras pojazdów uprzywilejowanych, etc.
    Sprawa jest prosta: Karetka musi mieć możliwość wjazdu na drogę z pierwszeństwem przed wszystkimi i bez żadnych formalności.
  • miastowiec-ze-wsi Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 min... 03.06.12, 12:04
   NAjwazniejsze że mamy stadiony i na siłe otwrta autostradę A2 która już dzisiaj smialo możemy nazwać bublem i fuszerką. Ko ko ko ko Euro spoko.
   • leszekes Re: Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 m 03.06.12, 12:23
    Mowa jest o A4
  • Gość: Cezar Brawo! IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.12, 12:04
   Nie partolić się z kapitalistami!
   • Gość: kierowca Re: Brawo dla kierowcy pogotowia IP: *.play-internet.pl 03.06.12, 12:12
    Komu potrzebna ta głupia dyskusja.Pogotowie czy straż ma wszędzie pierszeństwo czy to się komuś podoba czy nie.Ukarać ludzi łącznie z dyrekcją którzy nie zareagowali lub nie przewidzieli na umożliwienie szybkiego przejazdu pogotowia ratunkowego.
   • Gość: hej Re: Brawo! IP: *.internetia.net.pl 03.06.12, 12:31
    Jakimi kapitalistami???? Autostrada jest państwowa, działa od kilku lat. Ale teraz, w ramach tzw. cudotwórstwa, rząd wybudował na niej bramki i PObiera szmal.
  • Gość: tuo Właśnie za to lubię Opole IP: *.252.26.200.internetia.net.pl 03.06.12, 12:05
   tu zaczyna się walka z operatorami opłat na autostradach. Tu też zaczęła się walka z korupcją w futbolu i fryzjerem - potem przejęta przez prokuraturę we Wrocławiu. Tu pojawiły się ksiązeczki opłat medycznych i od 1997 żaden słup-emeryt nie mógł nabrac viagry za milion zł jak było w innych województwach i przez to słuzba zdrowia nie miała większych problemów z płynnościa finansowa. Przykłady mozna mnożyc. Brawo władze województwa za nakaz taranowania szlabanów!
   • mark_kram57 Re: Właśnie za to lubię Opole 03.06.12, 18:08
    No wlasnie, widocznie ta czesc Europy charakteryzuje sie wyzszym ilorazem inteligencji, podobnym do sredniej na zach.od Odry. Jaki z tego wniosek? Rdzenni mieszkancy zach. Polski powinni wziasc w swoje rece stery w Warszawie
  • histeryx zgodnie z polityką depopulacyjną 03.06.12, 12:06
   istnienie karetek pogotowia jest nieuzasadnione
  • Gość: djemen Pięknie! I o to chodzi! Tak zwalczać głupote w PL! IP: *.zone7.bethere.co.uk 03.06.12, 12:07
   Pojawił się problem, za mało bramek. Obsługujący autostradę chciał zaoszczędzić lub był nieprzewidywalny że więcej będzie potrzeba.
   Wojewoda na to - taranować bramki w razie potrzeby.
   Tym sposobem bardzo szybko wykonawca usprawni system bo jak znam życie bramki będą taranowane dojść często więc chłopaki (urzędnicy i wykonawca) dogadać się muszą.

   Tak trzeba niestety w Polsce z idiotyzmem walczyć.
   • Gość: j Re: Pięknie! I o to chodzi! Tak zwalczać głupote IP: *.internetia.net.pl 03.06.12, 12:33
    operator operatorem, ale inwestorem w tym wypadku jest państwo.
  • e-johnik Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 min... 03.06.12, 12:08
   Czy w dużych i bogatych firmach typu: Kapsch Telematic Services pracuje ktos inteligentny od wizerunku? Zeby tak sobie strzelac w stopę, to trzeba być ..... Firmą Kapsch Telematic Services. Gratulacje!!!
   • Gość: gość Re: Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 m IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.12, 12:17
    Oni nie potrzrebują "wizerunku". Jedynym żródłem dochodów takich firm jest wygrywanie przetargów organizowanych przez administrację. A jak je wygrywają? Pewnie są najlepsi... tak jak firmy wygrywające przetargi IT.
  • Gość: Dude Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 min... IP: *.adsl.inetia.pl 03.06.12, 12:08
   Pobieranie opłat od karetek, straży pożarnej i tego typu pojazdów jest najgorszym sku...syństwem. Wstydu nie mają. W normalnym kraju ktokolwiek kto sprawia, że służby, które często ratują życie muszą stawać i opóźniać swój przejazd do potrzebujących (potencjalnie narażając na innych na utratę zdrowia i życia) siedziałby w areszcie.
   To jest najgorsza patologia, ale w tym kraju gdzie kumoterstwo jest pozytywnym zjawiskiem bo to przecież "cwaniactwo, radzimy se hehe" nic w tej sprawie zrobione nie będzie poza paroma ruchami pod publiczkę. Standard to urlop zdrowotny i powrót po miesiącu jak już wszystko przycichnie.
   Tak ! Zarabiajmy na wszystkim ! To przecież takie zdrowe, taki zdrowy kapitalizm. Komercyjne podejście do wszystkiego i teraz mamy tego skutki.
   • evergreen111 Re: Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 m 03.06.12, 12:18
    Jakie pobieranie opłat? Czytać nie umiesz????
   • Gość: andgad Re: Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 m IP: *.adsl.inetia.pl 03.06.12, 12:19
    Człowieku czytać nie nauczono Cię ze zrozuminiem czy emocje zakłócają pracę umysłu. Nikt nie karze płacić ratownikom ale trzeba przycisnąć przycisk i pobrać bilet i szlaban się otworzy. Tworzenie specjalnej bramki dla służb ratowniczych to nieuzasadnione wydawanie forsy, którą można wydać np. na operację chorego na raka dziecka...
    • Gość: hej Re: Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 m IP: *.internetia.net.pl 03.06.12, 12:35
     wojewoda kilka dni temu apelował, żeby w razie czego taranować bramki, więc taranują i o co chodzi?
    • Gość: AdamSky Re: Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 m IP: *.zabrze.vectranet.pl 03.06.12, 12:37
     chyba nie jechałeś jechałeś karetką... albo nigdy nie czekałeś na jej przyjazd licząc nie minuty, tylko sekundy i obwiniając za "tak długi dojazd" Ratownika kląc na Lekarza i "idiotów organizujących służbę zdowia" ... nie życzę Tobie nigdy czekać i byś kiedykolwiek potrzebował szybkiej pomocy... bo Twój punkt widzenia zmieni sie diametralnie... NIESTETY!!!
     • Gość: gdr Re: Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 m IP: *.adsl.inetia.pl 03.06.12, 13:27
      Wystarczyło się zapowiedzieć. Wtedy jakiś pracownik mógłby przygotować przejazd. Na pewno firma miała na to wystarczająco dużo czasu.
    • Gość: Majki Re: Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 m IP: *.adsl.inetia.pl 03.06.12, 12:48
     Czyli jest ok? Ma sobie pojazd uprzywilejowany stgać w kolejce, pobrać bilet? Co z tego, że za darmo skoro czas płynie na staniu przed bramką? A wystarczy jedna dla uprzywilejowanych, gdzie nikt przed nimi nie stoi i po sprawie. I tutaj leży właśnie rząd PO, bo to ich urzędasy odebrały "inwestycję" bez śladu refleksji a ich przełożeni (tzw. ministrowie) zlecili dojenie kasy i postawienie bramek na istniejącej od kilku lat autostradzie.
     • luni8 Re: Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 m 03.06.12, 12:59
      To że obsługa powinna była otworzyć bramkę już gdy karetka się zbliża jest oczywiste ale też rzecznik firmy ma rację, ręczne wygięcie szlabanu trwa dłużej niż pobranie biletu.
      • wylye Re: Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 m 03.06.12, 13:06
       luni8 napisała:

       > To że obsługa powinna była otworzyć bramkę już gdy karetka się zbliża jest oczy
       > wiste ale też rzecznik firmy ma rację, ręczne wygięcie szlabanu trwa dłużej niż
       > pobranie biletu.

       Po twoim wpisie - uważam że rację mają zwolennicy aborcji
       no more comment
  • pamejudd Od tej chwili... 03.06.12, 12:09
   ...karetki powinny byc standardowo wyposazone w bullbary:-)
  • yeti57 Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 min... 03.06.12, 12:09
   Kasa,kasa,kasa i tylko kasa.Więcej nic się nie liczy,nawet ludzkie życie.Ktoś kiedyś powiedział że to "Dziki kraj."
  • Gość: gugcia0 Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 min... IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.12, 12:09
   Panie Weryk,szefie pogotowia,proszę nie płacić za żadne szlabany i czekać spokojnie aż ta szanowna dyrekcja dróg poda pana do sądu,sąd panu nie każe płacić,bo jesteśmy w UE,a w niej na wszystkich autostradach istnieje calkowite pierszenstwo wjazdu na droge sluzb ratunkowych na sygnale.W RFN sa wszedzie autostrady i wszedzie istnieja pasy dojazdu dla policji,strazy,pogotowia.Lataja tez stale do wypadku helikoptery,ktorym pewnie u nas owa dyrekcja policzylaby za wylądowanie na drodze w celu ratowania ludzi,1000zl za jedna minute spedzona przez helikopter na drodze w czasie akcji,wraz z VAT i odsetkami,platne do 7 dni! Absurdu zycia w Polsce nie nalezy zwiekszać i w zwiazku z tym prosze nic nie placic za te szlabany.Swoja droga to sasiedztwo tak sensownego kraju jak RFN powinno nas cos uczyc ale jakos nadal bez efektu,szczegolnie w kwestii drog i organizacji zycia na nich.Tu jestesmy chyba za Afryka.
  • bartoszcze Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 min... 03.06.12, 12:10
   Pobranie biletu zgodnie z procedurą - 3 sekundy.
   Wyłamanie szlabanu - 5 minut.
   Proces karny przeciwko ratownikom za narażenie życia lub zdrowia rannego w wyniku niedopełnienia obowiązków oraz za zniszczenie mienia, plus proces cywilny o odszkodowanie przeciwko firmie. Proste jak konstrukcja cepa.
   • Gość: szalonymag Re: Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 m IP: *.gdynia.mm.pl 03.06.12, 12:20
    czytanie z zrozumieniem się nisko kłania....przeczytaj info jeszcze raz ,potem jeszcze raz ,aż do zrozumienia...jak nic nie pomorze to walnij łbem w ścianę...
    dla ułatwienia dodam że karetka stała pod szlabanem 3 minuty,ludzkie życie ważniejsze od kawałka plastiku...
    • Gość: Bromba Re: Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 m IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.12, 12:38
     A czemu stała? Nie działał przycisk od pobierania biletów? Bo dla mnie ta historia też jest tak opisana, że jest więcej pytań niż odpowiedzi.
     • Gość: QED Re: Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 m IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.12, 12:56
      Na wyjeździe się nie pobiera biletu
    • luni8 Re: Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 m 03.06.12, 13:06
     > dla ułatwienia dodam że karetka stała pod szlabanem 3 minuty,ludzkie życie ważn
     > iejsze od kawałka plastiku...

     Ale czemu stała?
     przycisk nie działał czy co?
     Na autostradach są 2 opcje wjazdu/wyjazdu - przycisk lub obsługa w okienku.
     Skoro w danym miejscu nie było obsługi oznacza że było otwieranie automatyczne, jeśli inne samochody nie blokowały drogi normalne otworzenie szlabanu zajełoby max 30 s. czyli sporo krócej niż czekali na obsługę.

     Inna sprawa że obsługa powinna była otworzyć przejście na widok nadjeżdżającego pojazdu uprzywilejowanego.
   • Gość: gość_portalu Re: Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 m IP: *.ghnet.pl 03.06.12, 12:20
    Napisanie głupiego posta - 1 minuta.
    Proste jak budowa cepa.
    • Gość: szalonymag Re: Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 m IP: *.gdynia.mm.pl 03.06.12, 12:26
     ile zajęło pomyślenie i napisanie,pewnie długo myślałeś...myśl dalej...
    • Gość: szalonymag Re: Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 m IP: *.gdynia.mm.pl 03.06.12, 12:29
     jak długo myślałeś co napisać.. ,myśl dalej powodzenia...myśl myśl...
   • Gość: opolanin46 Re: Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 m IP: *.airmax.pl 03.06.12, 14:47
    Jestem opolaninem; przeżyłem 2 zawały serca, oba zakończone NZK.
    PRZEŻYŁEM - bo pomoc medyczna nadeszła błyskawicznie, karetka przyjechała w ciągu paru minut.
    Dziękuję im za zaangażowanie i profesjonalizm, którego wyraźnie zabrało projektantom, wykonawcom i zarządcom A4. Czy ta pierwsza lekcja coś zmieni ?
    Mam nadzieję, że następnym razem obsługa karetki również nie zawaha się działać dla dobra chorego - z taranowaniem bramek włącznie, o ile okaże się to konieczne. Aż do skutku !!

    P.S.
    Jak czytam takie "mądrości" w stylu @bartoszcze i podobni, to nóż się sam w kieszeni otwiera...
  • Gość: acototak W tym przypadku Kapsch ma rację. IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.12, 12:11
   Po pobraniu biletu szlaban natychmiast się otwiera. (pobranie biletu nie wymaga uiszczenia jakiejkolwiek opłaty) Tylko kompletny ciołek wyłamuje w takiej sytuacji szlaban.
   Miłego dnia
   • beblok Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. 03.06.12, 12:17
    Gość portalu: acototak napisał(a):

    > Po pobraniu biletu szlaban natychmiast się otwiera. (pobranie biletu nie wymaga
    > uiszczenia jakiejkolwiek opłaty) Tylko kompletny ciołek wyłamuje w takiej sytu
    > acji szlaban.
    > Miłego dnia


    Kompletny ciolek to jestes ty i do ciebie zadna karetka w razie potrzeby nie powinna dotrzec!
    • Gość: Tirinti Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. IP: *.acn.waw.pl 03.06.12, 12:19
     Ale taka jest prawda. Takie systemy istnieją w wielu miejscach na świecie i nigdzie kierowcy jaretek nie mają z tym problemów.
     Kierowca powinien jak najszybciej jechać do wypadku a najszybciej jest pobrać bilet a nie 3 minuty strzelać focha a później wyrwać szlaban.
     • Gość: mat.31 Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. IP: *.play-internet.pl 03.06.12, 12:23
      Najszybciej, kolego, to jest przejechać bez zatrzymywania/zwalniania specjalnym pasem dla pojazdów ratunkowych. Tak się to robi w Europie. Firma Kapsch chyba mysli, że Polska leży w Azji a ludzie niczego na świecie nie widzieli...
      • Gość: >< Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. IP: *.adsl.inetia.pl 03.06.12, 13:45
       Kolego, byłeś kiedyś w Azji? Widziałeś coś poza swoim podwórkiem?
     • beblok Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. 03.06.12, 12:27
      Gość portalu: Tirinti napisał(a):

      > Ale taka jest prawda. Takie systemy istnieją w wielu miejscach na świecie i nig
      > dzie kierowcy jaretek nie mają z tym problemów.
      > Kierowca powinien jak najszybciej jechać do wypadku a najszybciej jest pobrać b
      > ilet a nie 3 minuty strzelać focha a później wyrwać szlaban.

      Zaloze sie, ze gdyby do twoich dzieci karetka spoznila sie z powodu oczekiwania na bilet to mialbys pretensje do calego swiata... Ale nie zrozumiesz tego dopoki tego nie doswiadczysz.
      • Gość: eee Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.12, 12:43
       Oczekiwania na bilet?? Jakiego oczekiwania? Bilet drukuje się w max. 4 sekundy. A z artykułu wynika, że kierowca karetki stracił w tym przypadku 3 minuty. Ludzie, czy Wy nie umiecie czytać? On miał tylko nacisnąć na jeden przycisk i przejechać dalej (4 sekundy), a wolał 3 minuty stać pod bramką i urządzać focha i pokazówę! To kierowca powinien dostać karę, najlepiej dyscyplinarną od zaraz.
       • maaac Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. 03.06.12, 12:48
        Każda sekunda się liczy. Nawet ta na zatrzymanie karetki by wydrukować bilet. Jedyne czego kierowcy karetki nie wolno to stwarzać jakiegoś specjalnego zagrożenia dla innych.
        Powinien złamać barierkę NIE zatrzymując się na bramce. I robić tak REGULARNIE póki nie przerobią bramek i nie zrobią dla pojazdów ratunkowych specjalnego pasa.
        Aha taka uwaga - z autostrady samochód NIE może wypracować, więc nie ma co się bać, że ktoś go wykorzysta nielegalnie i uniknie kary. Złapie się go i wlepi się mu taki mandat i karę, że na długo by popamiętał.
      • Gość: acototak Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.12, 12:45
       Z tym że tu karetka czekała z powodu kierowcy, a nie obsługi bramki. Zamiast czekać na nie wiadomo co, powinien wcisnąć guzik, wziąć bilet i pędzić do zdarzenia
       • beblok Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. 03.06.12, 12:55
        dopoki nie zrobia pasa dla uprzywilejowanych pojazdow to kierowcy powinni regularnie taranowac barierki. Tego ja sobie zycze jako podatnik a do ciebie jak pojada czy do twojej rodziny to moga stac i czekac na bilet mam to w nosie.
        • Gość: acototak Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.12, 13:55
         Ale żeś się nakręcił. A ja sobie życzę myślących kierowców karetek. Marzenie raczej nierealne.
         • beblok Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. 03.06.12, 14:15
          Ja tez bede tego sobie zyczyl ale jak pojada do ciebie albo twojej rodziny. Jak pojada do mnie to nie zycze sobie by mysleli po twojemu.
    • Gość: acototak Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.12, 12:24
     Dzięki za rzeczową odpowiedź. No to, Twoim zdaniem szlaban po pobraniu biletu się nie otwiera. :)
     Co do życzeń, to na Twoim miejscu byłbym ostrożniejszy, bo często zwracają się przeciw życzącemu :) Dużo zdrowia życzę.
     • beblok Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. 03.06.12, 12:41
      Moze tobie to wszystko jedno czy karetka ktora bedzie jechala z pomoca tobie czy twojej rodzinie bedzie stala za biletem ale mnie NIE! Nie zycze sobie takich sytuacji ja - podatnik. Dla mnie ma byc osobny przejazd dla sluzb uprzywilejowanych a dla ciebie nie musi.
      • Gość: acototak Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.12, 12:47
       Karetka NIE stała "za biletem" tylko kierowcy nie chciało się go wziąć, a to duża różnica
       • beblok Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. 03.06.12, 12:58
        kompletnie mnie to nie interesuje czy sie chcialo czy nie chcialo. Do mnie czy mojej rodziny jak karetka pojedzie to nie chce aby musiala sie zatrzymac nawet na 3 sekundy. Do ciebie moze stac nawet i godzine. Rozumiesz?
       • wylye Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. 03.06.12, 13:03
        Gość portalu: acototak napisał(a):

        > Karetka NIE stała "za biletem" tylko kierowcy nie chciało się go wziąć, a to du
        > ża różnica

        I bardzo słusznie że mu się "nie chciało" on ma jechać z max szybkością, tylko w "prywiślańskim" kraju kierowcy zjeżdżają tak opornie z drogi karetki - czegoś podobnego nie zobaczycie nigdzie indziej. W UK widziałem auta osobowe - jak za dotknięciem różdżki parkujące w dosyć głębokim rowie - bo było wąsko, a pojęcie "give way" jest tam rozumiane dosłownie. Trole o takiej jak twoja mentalności - dają do "krawężnika" bo wjazd na krawężnik, mógłby uszkodzić opony, lub wydech. To co napisałeś - jednoznacznie dezawuuje w tobie taki właśnie "anty element" drogowy
        • Gość: acototak Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.12, 13:57
         Skoro ma jechać z maksymalną prędkością, to po co marnowal 3 minuty?
       • Gość: Anq28 Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. IP: *.173.6.103.tesatnet.pl 03.06.12, 13:48
        Co by zrobili gdyby był wielki wypadek, kilkanaście samochodów, kilkanaście karetek na sygnale...mają jedna za drugą stać w kolejce po bilecik??!?!?!
        • Gość: Roastron Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. IP: *.warszawa.mm.pl 03.06.12, 14:27
         Niestety sa dupki które w ten sposób rozumują, dopiero jakby to JEGO bezpośredni dotyczyło to wtedy by do pustego łba dotarło !!!
   • morhile Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. 03.06.12, 12:20
    I twoim zdaniem karetka miala stac drugie 3 minuty zeby ten bilet otrzymac tak ?
    Przez kilka minut wiele sie moze wydarzyc, ale zebys sie o tym przekonal musialbys wykonac eksperyment na sobie.
    • Gość: Tirinti Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. IP: *.acn.waw.pl 03.06.12, 12:25
     Nie! Debilny kierowca miałwziąść bilet i jechać to zajmuje kilka sekund. Ale on strzeli focha i złośliwie nie wziął biletu i chciał wymusić na obsłudze zmianę procedur.
     • Gość: Adam'Sky Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. IP: *.zabrze.vectranet.pl 03.06.12, 12:51
      pisząc pod klikoma tematami , ubliżając i przezywając i powołując się na jazdę po Europie zadampytanie proste i jak mniemam "głupie" , by nie powiedzieć "prymitywne"... a widziałeś kiedyś karetkę, straż, policję, czy inne śłużby na sygnale stojące na bramkach ??? nie pisze o korkach i systuacjach awaryjnych... szczerze, nie wierzę byś opuścił własny grajdołek i pisząc o wyjazdach po skandynawii ... albo Niemczech, czy Hiszpanii... z własnego doświadczenia powiem, że i w "chorej" Grecjii takie rzeczy się nie dzieją... - więc proszę nie pisać głupot... a tak na marginesie... łatwo można to sprawdzić czytając preambułę unjną dotyczącą ogranizacji pracy służb ratowniczych...
    • Gość: acototak Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.12, 12:28
     Chyba nigdy nie jechałeś płatną autostradą.
     Podjeżdżasz do bramki, naciskasz guziczek, wyskakuje bilecik, bierzesz go do rączki, szlaban idzie w gorę i jazda. Cała operacja zajmuje góra 10 sekund.
     Skoro czas jest taki ważny to wydaje się to być lepszym rozwiązaniem niż 3-minutowy foch.
     • wari Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. 03.06.12, 13:08
      Gość portalu: acototak napisał(a):

      > Chyba nigdy nie jechałeś płatną autostradą.
      > Podjeżdżasz do bramki, naciskasz guziczek, wyskakuje bilecik, bierzesz go do rą
      > czki, szlaban idzie w gorę i jazda. Cała operacja zajmuje góra 10 sekund.

      Jeżdżę codziennie, dlatego wiem, że dopuściłeś się manipulacji, mówiąc krótko łżesz. Nie napisałeś, że do bramki trzeba zwolnić, co drastycznie wydłuża te 10 sekund. Rzeczywista utrata czasu związana z bramkami jest na pewno dłuższa niż 1-2 minuty (mózg człowieka umiera po 4-5 minutach bez tlenu). Oczywiście jeśli dołożyć do tego przepychanie się w kolejce do bramki dla wszystkich, minuty jeszcze się wydłużają. A na A4 często bywają zatory (ludzie czekali nawet pół godziny).
      • beblok Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. 03.06.12, 14:31
       Komu ty to tlumaczysz? Ten czlowiek z maniakalnym uporem bedzie twierdzil ze jest inaczej nawet gdy zesra sie w majty i mu z dupy bedzie smierdziec. To takie pełowskie...
   • Gość: szalonymag Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. IP: *.gdynia.mm.pl 03.06.12, 12:21
    następny mądry...
    • Gość: acototak Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.12, 12:29
     Niestety o Tobie tego nie mogę napisać. Miłego dnia.
     • Gość: gość_portalu Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. IP: *.ghnet.pl 03.06.12, 13:06
      Co się śmiejecie, @acotak był w Europie i wie że autostrady są tam płatne. I on wam wyjaśnia, jak należy za nie płacić. Naciskasz guzik itd. Przydatna instrukcja.
      Więc się nie śmiejcie.
   • Gość: gość Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. IP: *.play-internet.pl 03.06.12, 12:22
    Chcesz powiedzieć, że autostrada jest bezpłatna ??? nie znam się ale mi się wydawało że trzeba opłacić bilet bo w takim razie po co te bramki i szlabany jak każdy może za darmo wjechać ???
    • Gość: acototak Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.12, 12:49
     Płacisz na wyjeździe, tam gdzie bramki są z obsługą. Na wjeździe bierzesz bilet w automatycznej bramce.
    • Gość: northsea Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. IP: *.olsztyn.vectranet.pl 03.06.12, 12:49
     Ja pier..... Ty naprawdę jesteś taki głupi. Przy WJEŹDZIE się nie płaci!
   • Gość: Jan Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.12, 13:27
    Mam taka nadzieje, ze albo ty lub ktos ztwojej rodziny ( albo wlasciciela autostrady) zdechnie bo lekarz przyjedzie za pozno. Zycze wam tego
   • hub381 Re: W tym przypadku Kapsch ma rację. 03.06.12, 13:54
    Odezwał się Baran ! To na pewno ktoś z obsługi A4.Och jełopy,jełopy....
  • Gość: andgad Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 min... IP: *.adsl.inetia.pl 03.06.12, 12:11
   Trzeba by moż wybierać na ratowników ludzi bardziej inteligentnych i odpowiedzialnych. Pobranie biletu nie ma najmniejszej wątpliwości jest szybsze niż demolowanie szlabana dla ludzi myślących a nie dla mięsniaków. W Olsztynie widziałem jak idą i żartują ze sobą do karetki ratownicy, zamykają drzwi karetki i następnie włączają sygnalizację ostrzegawczą i ruszają na pomoc potrzebujących. Z pewnością stracili przez opieszałość minutę!!! Ciekawe czy zdążyli na czas?
   • Gość: TOM A jak mieli wyjechać z A4? IP: *.116.95.79.rev.sfr.net 03.06.12, 12:27
    Możei na wjeździe wyłamanie szlabanu było nieuzasadnoine ale ratownik mówi o sytuacji na WYJEŹDZIE gdzie w budce siedziała pani. A firma Kash ani się nie zająknęła o sytuacji na wyjeździe w swoim wyjaśnieniu tylko pisze o bramce wjazdowej gdzie rzeczywiście wystarczy podrać bilet (kierowca mógł jeszcze tego nie wiedzieć jeśli nie jeździł na autostradach z systemem zamkniętym).
   • Gość: x Problemem w Polsce sa tacy jak ty IP: 58.246.87.* 03.06.12, 12:39
    zbyt glupi by rozumiec czytany tekst i rozumiec komentowana przez siebie sytuacje.

    Ostatni raz dla was debile tlumacze. karetka podjechala do bramki ktora byla wylaczona i nie bylo przed nia kolejki samochodow, jasne? W takiej bramce powinien byc system ktory umozliwia otwarcie szlabanu nawet gdy bramka jest nieczynna - poniewaz nie ma takiego systemu to kierowca musial wylamywac szlaban. Takie przyglupy jak wy nie wyobrazaja sobie sytuacji gdy samochody stojace w kolejce do szlabanu musza wycofac by zrobic miejsce dla karetki...

    Tacy jak wy powinni byc pozbawieni prawa do glosowania - to dzieki wam rzadzi PO, PiS, SLD i PSL czyli jedna banda od 20 lat.
  • Gość: HH Operato bramek powinien siedzieć w pace! IP: *.silesiamultimedia.com.pl 03.06.12, 12:12
   Za utrudnianie akcji ratowniczej!
  • Gość: arczi Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 min... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.12, 12:12
   Bardzo dobrze zrobił kierowca karetki a swoją drogą to wykonawca powinien po 1 postawić więcej bramek żeby nie było korków ale oczywiście wtedy sknerusy tyle nie zarobią bo trzeba ludzi zatrudnić, no i po 2 gdzie są bramki dla służb?? Gratuluję tym co to projektowali i wykonywali, może oni też będą kiedyś potrzxebować pomocy na autostradzie
  • beblok Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 min... 03.06.12, 12:13
   Złodziejstwo w tym kraju, głupota i pazerność nie ma jednak żadnych granic. Wierze w przysłowie "Kto mieczem wojuje od miecza ginie" i mam nadzieję że kiedyś karetka nie zdąży dojechać do debila jednego z drugim. Nazwiska takich idiotów powinny być w bazie danych szpitali i kiedy przyjdzie im spieszyć z pomocą to powinni to robić baaaaaardzo przepisowo.
  • Gość: anonim Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 min... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.12, 12:14
   Mam nadzieję ale żeby też nie zrobił się drugi w postaci Kaczyński i spółka :D
  • alebyk Kierowca karetki nie wiedział że wystarczy pobrać 03.06.12, 12:16
   bilet wynika z tego...
   • Gość: topor Re: Kierowca karetki nie wiedział że wystarczy po IP: *.adsl.inetia.pl 03.06.12, 12:26
    Wystarczyło czy nie...Jeżeli obsługa widzi karetkę na bombach to nie ruszy du.sko i otworzy szlaban. Kierowca widząc samochód uprzywilejowany musi ustąpić miejsca. Jaki problem był w tym, żeby obsługa otworzyła szlaban??
    • leszekes Re: Kierowca karetki nie wiedział że wystarczy po 03.06.12, 12:44
     Masz rację. Szlaban w momencie podjechania karetki na sygnale powinien JUŻ BYĆ OTWARTY. Pobierać bilet mogą karetki nie jadące na sygnale.
     • chamski_post Panie Gorzkowski... 03.06.12, 13:18
      ..weź się Pan p.....ij w łeb. Gdyby to chodziło o kogoś z Pana rodziny to oczekiwałby Pan staranowania całej (pustej lub nie) budy.

      A wystarczyłoby oświadczenie, że "życie ludzkie jest najważniejsze sytuacji zagrożenia życia", Zamiast tego zasłaniasz się Pan waszymi jeb...ymi procedurami i prywatą, którą uprawiacie na drodze wybudowanej nie za Wasze tylko za PUBLICZNE pieniądze.

      Bydlaki i tyle....
      • leszekes Re: Panie Gorzkowski... 03.06.12, 13:21
       Czy ty się misiu aby nie pomyliłeś? Na pewno masz na myśli mnie? A może wczoraj na meczu wódki było za dużo? :))
       • Gość: T Umowa z firma powinna byc rozwiazana - natychmiast IP: *.unitymediagroup.de 03.06.12, 13:49
        W trybie natychmiastowym. Jezeli firma nie potrafi rozwiazac tak podstawowego zagadnienia jak przejazd karetek to umowa powinna zostac anulowana. Firma powinna zaplacic kare. Nie rozumiem problemu. To jest tylko i wylacznie problem nie wydolnosci i braku kompetencji w zarzadzaniu tej firmy.
        • Gość: tete Re: Umowa z firma powinna byc rozwiazana - natych IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.12, 14:55
         100% racji - powinna być kara na zarządcę A4 za nieprzygotowanie do takich sytuacji
        • Gość: misiek Re: Umowa z firma powinna byc rozwiazana - natych IP: *.internet.szczecin.pl 03.06.12, 15:20
         > W trybie natychmiastowym. Jezeli firma nie potrafi rozwiazac tak podstawowego z
         > agadnienia jak przejazd karetek to umowa powinna zostac anulowana.

         a jak zwrócić łapówkę?
         • Gość: Piotr Re: Umowa z firma powinna byc rozwiazana - natych IP: *.183.146.20.dsl.dynamic.t-mobile.pl 03.06.12, 21:24
          Orurowanie przedniej części nadwozia podstawowym wyposażeniem każdej karetki z południa Polski
       • Gość: anka skakanka Re: Panie Gorzkowski... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.12, 13:52
        Spójrz na tytuł posta, złość poprzednika nie jest kierowana w twoją stronę :]
       • Gość: gość Re: Panie Gorzkowski... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.06.12, 14:04
        staranowac bezkarnie bramke... marzenie kazdego kierowcy.. :)
      • pzgr Mam inną propozycję 03.06.12, 14:01
       wystarczy oświadczenie firmy Falck o takiej treści:
       życie jest najważniejsze, blablabla, i ubolewamy w związku z tym, że nie przeszkoliliśmy naszych kierowców, co do zasad poruszania się po autostradach.
    • Gość: z Bramki wjazdowe są bezobsługowe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.06.12, 12:58
     Czy teraz rozumiesz dlaczego NIKT nie podniósł szlabanu przed nadjeżdżającymi karetkami? Czy może trzeba ci wytłumaczyć znaczenie wyrazu "bezobsługowe"?
     • Gość: Stefan Re: Bramki wjazdowe są bezobsługowe IP: *.aster.pl 03.06.12, 13:01
      Ale nawet bezobsługowe mogą być tak zrobione, że na błysk stroboskopowego sygnału (z "koguta" karetki) otwierają się automatycznie.

      W USA tak działa sygnalizacja świetlna w wielu miastach, że daje zielone na drodze po której jedzie pojazd uprzywilejowany. Skoro tam można, to i u nas by się dało. Trzeba tylko chcieć.
      • Gość: czytelnik Kapsch Telematic Services zagraża bezpieczeństu? IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.12, 13:09
       Poza tym co za idiotyczne tłumaczenie, że bramki są bezobsługowe? To oznacza, że ktoś musi zginąć albo stracić zdrowie? Moim zdaniem firma Kapsch Telematic Services nie potrafi zapewnić tam bezpieczeństwa i powinna być pociągnięta do odpowiedzialności.
     • Gość: bezsens Re: Bramki wjazdowe są bezobsługowe IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.06.12, 13:04
      w budce do poboru i uiszczania opłat siedzi człowiek z obsługi - jest 2 metry od bramki wjazdowej. Trudno to nazwać 'bezobsługowym'.

      Po prostu nie pomyśleli, żeby to usprawnić tworząc pas awaryjny (mogą go dobudować w każdej chwili i odpowiednio oznakować i omonitorować, aby ludzie z takiego przejazdu nie mogli bezkarnie korzystać) Mogą położyć pol-bruk na poboczu - to jest koszt rzędu 2-3 tys zł na tak krótkim odcinku - nawet nie trzeba super-nawierzchni, ważne, aby było coś takiego. Wycelować kamerę dobrej jakości do odczytu tablic rejestracyjnych dla cwaniaków. Z tego co wiem, mamy w prawie 'jazdę bez biletu' za którą jest odpowiednia kara. Kilku cwaniaków na pewno będzie próbowało i tym cwaniakom trzeba dać mandat, a taki przejazd po prostu być musi.

      Pomyśl sobie, co by było, gdybyś to ty leżał z krwotokiem na A4, masz 10 minut do akcji ratowniczej, aby przeżyć. Karetka mogłaby zdążyć, ale niestety 3 minuty czeka (gdzie korek zazwyczaj jest na pół godziny). To nie ma prawa bytu takie rozwiązanie i kierowców karetki będę popierał, co jest jasno napisane - mieli powód! Nikt nie reagował. Oni nie są z drewna ciosani, przecież muszą mieć sporo oleju w głowie, aby ratować życie - stąd oceniam ich postępowanie jako w pełni uzasadnione a operator powinien był zadbać o tak ważną rzecz jeszcze zanim tworzył bramki.

      Normalności nam trzeba!
      • tomek854 Re: Bramki wjazdowe są bezobsługowe 03.06.12, 14:59
       Gość portalu: bezsens napisał(a):

       > w budce do poboru i uiszczania opłat siedzi człowiek z obsługi - jest 2 metry o
       > d bramki wjazdowej. Trudno to nazwać 'bezobsługowym'.

       Ale on obsługuje szlabany na wyjeździe.
       • Gość: bezsens Re: Bramki wjazdowe są bezobsługowe IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.06.12, 18:04
        nie rozumiem uwagi - przecież MOŻE wyjść z budki (albo nawet nie wychodząc z budki) komputerowo otworzyć przejazd dla pojazdu uprzywilejowanego, gdy taki zauważy. Co w tym dziwnego? Jest człowiek, a jest problem... rozumiem bezduszny automat, ale tu ewidentnie mamy pracownika, który może zachować się adekwatnie do sytuacji (to chyba nikogo nie przerasta intelektualnie, że należy przepuścić pojazd uprzywilejowany.... czy może ja już zbyt wiele wymagam od ludzi z wyższym przeważenie wykształceniem)...
     • Gość: xyz Re: Bramki wjazdowe są bezobsługowe IP: *.agora.pl 03.06.12, 14:18
      BZDURY!!!!!!!!! Na kazdych bramkach pracuja ludzie, z tej czy z drugiej strony pasa. Sa tam po to zeby m.in. reagowac w styuacjach nadzwyczajnych jak wlasnie karetki czy transporty ponad gabarytowe. A co jakby wszystkie pasy były zajete? Na kazdych bramkach powinien byc pas (przewaznie skrajny prawy) przystosowany do tego celu. jesli go nie ma budki nie powinny tam w ogole stac...
     • makrama1 Re: Bramki wjazdowe są bezobsługowe 03.06.12, 21:32
      Bezobsługowe, czyli w razie awarii i przerwie w dostawie prądu (na prąd to chyba działa)
      należy usiąść i płakać, a przed szlabanem niech się kłębi tłum karetek i wozów strażackich.
    • Gość: bodo Re: Kierowca karetki nie wiedział że wystarczy po IP: *.net87.citysat.com.pl 03.06.12, 13:22
     Problem jest niestety w polskiej mentalności , system ktory działa to ETC czyli Elektroniczny Pobór Opłat a nie Manulane działanie ! wszystkie słuzby ratowicze i itp.zwolnione z opłat powinny być już dawno zaopatrzone w ViaAuto lub ViaTOLL ze stawką zerową i Po problemie. Nikt nie będzie biegał po pasach , aby ręcznie !!! sterować systemem . A Ty rusza du....sko i kup sobie szybko ViaAuto , jest promocja ! bo nikt nie będzie Ci szlabanu ręcznie otwierał , te czasy już dawno minęły!
     • Gość: terefere Re: Kierowca karetki nie wiedział że wystarczy po IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.12, 16:51
      Tak, tylko że nawet bramka z viatollem jest zapchana korkiem na pół godziny...
   • Gość: gdzie prokurator przestępstwo nieudzielenia pomocy art.162par.1 kk IP: *.31-7-43.tkchopin.pl 03.06.12, 13:00
    w związku z art. 13 par. 1 kk
   • Gość: kraker.ltd Re: Kierowca karetki nie wiedział że wystarczy po IP: *.rev.dartybox.com 03.06.12, 14:00
    alebyk napisał:

    > bilet wynika z tego...
    Poczeka, jak ty będziesz czekał na nią,nawet z chęcią wypalą po dwa skręty...byku...historii

    A propos, we wszystkich krajach ,kierowcy upszywilejowani, posiadają KARTY MAGNETYCZNE, a u nas, to ciężki chleb?Czy raczej dobry sposób na Fiskusa?
    Dać każdej karetce kartę i niech chulaaa...
    jak sie ma taki sejm, z takim Marszałkowicą, co cię na niczym nie zna...to myślmy MY, bo nikt za nas nie pomyśli, a napewno nie ekipa Rządząca...
    • leszekes Re: Kierowca karetki nie wiedział że wystarczy po 03.06.12, 18:49
     Daj spokój Sejmowi. To sprawa do rozwiązania na dużo niższym szczeblu.
   • Gość: ? Żadnych biletów! Szlaban ma czekać otwarty! IP: *.adsl.inetia.pl 03.06.12, 14:11
    Szlaban ma być OTWARTY ZANIM NADJEDZIE KARETKA, żeby nawet nie musiała zwalniać, a cóż dopiero się zatrzymywać, brać bileciki, czekać na obsługę itp.

    • Gość: zz Re: Żadnych biletów! Szlaban ma czekać otwarty! IP: *.acn.waw.pl 03.06.12, 19:46
     Zaden szlaban - ma byc pas awaryjny dla awaryjnych sytuacji i juz. BTW, pisza ze nie ma takiego tam pasa - hmm, to jak np ciezki sprzet wyslac na wypadek na autostradzie? Budy rozbieraja? Cos mi tu zle pachnie.
  • Gość: raqu Re: Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 m IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.12, 12:16
   Panowie ratownicy - jak będziecie wieźli rudego Tuska albo kogoś z jego ekipy - to proszę - nie wyłamujcie bramek,,, czekajcie aż Wam szlaban otworzą... bardzo proszę,,,
  • Gość: Eternit Czy kierowcą karetki była kobieta? IP: *.acn.waw.pl 03.06.12, 12:17
   Bo ewidentnie wygląda to na strzelenie focha.
   W ciągu trzech minut można wiele razy pobrać bilet i jest to znacznie prostsze i szybsze niż wyrwanie szlabanu.
  • Gość: gosia Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 min... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.12, 12:17
   zniszczony szlaban to nie duża cena za możliwość uratowania życia, jeżeli ktoś uważa to za niezasadne działanie musi nie mieć.....Tylko co jeżeli to bliski leżał by w tej karetce....taka sama reakcja?- niezasadne pozbycie się bariery?
  • morhile co za bzdury 03.06.12, 12:18
   Co za bzdury, jakie nieuzasadnione ??!! Znaczy sie mieli stac w kolejce po bilet bo ?
   Ktos zmienil prawo odnosnie ratownictwa medycznego oraz tresc przesiegi ratownikow ?
   Na terenie innych krajow, pojazdy uprzywilejowane maja wlasny pas i NIE CZEKAJA NA ZADEN BILET.
   Brawo ratownicy karetki - jak trzeba bedzie zaplacic za bramke oferuje swoj grosz.
   Niech im kolkiem stanie.
   Ile mozna trabic do zlodziei i nieudacznikow, ze to oni sie nie wywiazali i zadne ich tlumaczenia o procedurach na nic, liczy sie bowiem czas o czym beda sie mogli przekonac jak to do ich bliskich karetka nie dojedzie.
   • Gość: Tirinti Re: co za bzdury IP: *.acn.waw.pl 03.06.12, 12:23
    Jeździłęm po płatnych autostradach w Norwegii Francji, Hiszpanii i Portugalii i specjalnych pasów nie było.
    Jeśli jest kolejka to kierowcy w niej stojący przepuszczą karetkę tak samo jak przepuszczają w korku, na skrzyżowaniach ze światłami też nie ma specjalnego pasa do przejazdu karetki na czerwonym świetle.
   • Gość: kooshie Re: co za bzdury IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.12, 12:27
    zenuje mnie twoje zasciankowe myslenie. sluzby ratownicze nie placa za przejazd!!!! ale bilet pobrac trzeba zeby wjechac. w zadnym kraju europy zachodniej nie widzialam innego systemu, uprzywilejowanych bramek itp. ewidentna prowokacja durnych, niemyslacych polaczkow! ratownicy zmarnowali cenne 3 min na wylamywanie szlabanu. powinni sami poniesc koszty naprawy.
   • coldfish Re: co za bzdury 03.06.12, 15:12
    Po prostu firma Kapsch nie potrafi zrobić niczego porządnie.
    W zeszłym roku była obsuwa z uruchomieniem ViaToll-a a teraz nie potrafią prawidłowo zrobić bramek na autostradzie.
    Jakoś u Kulczyka na A2 i na A1 do Gdańska potrafili zrobić osobny pas i szlaban dla pojazdów ratowniczych i sam kiedyś widziałem że szlaban był podniesiony jeszcze zanim karetka podjechała do niego - przejechała bez zwalniania - tak jak to powinno wyglądać.
    Ale dla nieudaczników z Kapscha to chyba zbyt trudne - wolą lamentować w mediach nad złamanym szlabanem.
    A pomysł z masowymi ćwiczeniami Straży Pożarnej na autostradzie bardzo mi się podoba - może po setnym wyłamanym szlabanie Kapsch by się w końcu zdecydował na budowę osobnego pasa i prawidłową jego obsługę. Myślę że w razie czego ludzie z A2 pod pod Poznaniem udzielą Kapschowi odpowiedniego szkolenia.
  • condor82 Karetki wyłamują bramki na A4. - Staliśmy 3 min... 03.06.12, 12:18
   Lepiej dla firmy Kapsch Telematic Services aby miała dobrą instalację przeciwpożarową i dobrych adwokatów.
   Pójdą siedzieć za utrudnianie akcji ratunkowej co jest równoznaczne z terroryzmem.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka