Bracia Kowalczykowie uhonorowani. Ale nie w Opolu

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.12, 09:48
Całe szczęście że chociaż w Opolu bandytom nie czyni sie honorów
    • pamejudd Bracia Kowalczykowie uhonorowani. Ale nie w Opolu 09.07.12, 10:09
      Doskonale rozumiem te opory przed upamietnieniem Kowalczykow: po prostu wielu obecnych decydentow robilo za komny znacznie lepsze interesy niz obecnie. Wybuch w auli byl z kolei wymierzony w ich ojcow, braci i kolegow, bohatersko walczacych z ludzmi ktorzy chcieli te swietne interesy ukrocic...
      • Gość: realistka Re: Bracia Kowalczykowie uhonorowani. Ale nie w O IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.12, 11:29
        tak przez rozwalenie auli uniwersytetu ukrócili by cokolwiek nie usprawiedliwiaj zwykłego bandytyzmu ,jakoś jnaczej Kowalczykowie nie walczyli nie mieli ideałów =ich wyczyn to była prymitywna zbrodnia
        • Gość: behemot Re: Bracia Kowalczykowie uhonorowani. Ale nie w O IP: *.dynamic.chello.pl 09.07.12, 14:34
          A zbrodnia wysublimowana była na Wybrzeżu. Bandytyzm niezwykły nosił milicyjne i ludowo wojskowe mundury i w imieniu robotników sprawujących władzę strzelał do robotników, którzy władzy mieli służyć i by służyli, gdyby Gmółka cen kiełbasy nie podniósł. Opole to matecznik komuny. Tu prędzej tablicę dostanie Pogan z Dolatą i Jakubowską opartą na Sztelidze niż Kowalczykowie.
          • Gość: clitoris Re: Bracia Kowalczykowie uhonorowani. Ale nie w O IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.12, 16:18
            Behemot! 10/10. Nic dodać, nic ująć. Bardzo trafnie to ująłeś. Popieram Twoją wypowiedź. Opole jawi się jako miasto SB-eckich, wojskowych i milicyjnych, mundurowych emerytów, ich rodzin i komilitonów.
            Sprawiedliwość społeczna w postPRL-u. Najgorsze jest to, że to najbiedniejsi muszą się składać i płacić swoją krwawicę na horrendalnie wysokie emerytury dla tej uprzywilejowanej kasty. Gdzie tu sprawiedliwość? Pytam uprzejmie.

            P.S. Bezpodstawne jest nazywanie braci Kowalczyków bandytami. Nikogo nie zabili i nie zamierzali zabić. Dowód? Ładunek został odpalony, gdy w auli nie było żadnego milicjanta, ani jednego SB-ka. Może szkoda?
            • Gość: zijo Re: Bracia Kowalczykowie uhonorowani. Ale nie w O IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.12, 16:31
              A po co tablica dla braci Kowalczyków? Najważniejsze, ze jest dla X Sudeckiej Dywizji Pancernej na opolskim ratuszu. Dywizji znanej z "wycieczki" do Poznania w 1956r do Czechoslowacji w 1968r i pod kopalnię Wujek w 1981r.To ta tablica upamiętnia prawdziwych opolskich bohaterów, innej nie trzeba.!!! /???/
              • Gość: tao szatanski bracia kowalczykowie - powracająca fala IP: *.xdsl.centertel.pl 09.07.12, 17:17
                dajcie sobie spokój z bracmi, jakby wysadzili we wrocławiu zbudowaną przez hitlerowców hale, zwaną obecnie ludową, to jestem ciekawy czy władze miasta postawiły im pomnik. soft bolszewicy rządzący od ' 89 naszym miasteczkiem nie spadli z nieba, sami żeście ich wybrali. mordę w kubeł !!! można też, wramach protestu, coś wysadzić!!!

                tao szatanski
              • Gość: JaCek Re: Bracia Kowalczykowie uhonorowani. Ale nie w O IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.12, 11:18
                Przecież w Opolu jest podobne stowarzyszenie (OSPN). Też mogliby ustanowić jakieś odznaczenie i nadać Kowalczykom. Opole nie musi być gorsze. A może opolska "Solidarność" uhonoruje braci? Przecież nadają odznaczenia dla osób zasłużonych dla związku. Myślę, że Kowalczykowie zasłużyli.
            • Gość: Egon Re: Bracia Kowalczykowie uhonorowani. Ale nie w O IP: *.adsl.inetia.pl 15.07.12, 22:25
              Bezpodstawne jest nazywanie braci Kowalczyków bandytami. Nikogo nie zabili i nie zamierzali zabić. Dowód? Ładunek został odpalony, gdy w auli nie było żadnego milicjanta, ani jednego SB-ka. Może szkoda?
              Jeżeli podkłada się bombę, trzeba liczyć się z ofiarami. A to, że ładunek wybuchł przed uroczystością, narażało zwykłych szarych ludzi - sprzątaczki, konserwatorów, który mogli dokonywać ostatnich poprawek.
              Dla mnie podkładanie bomby to zwykły terroryzm.
    • Gość: 102 Bracia Kowalczykowie uhonorowani. Ale nie w Opolu IP: *.dynamic.chello.pl 11.07.12, 03:16
      Przynajmniej w Opolu bandyci i terroryści zajmują należne i miejsce i nikt ich nie honoruje.
      • Gość: DAWID Re: Bracia Kowalczykowie uhonorowani. Ale nie w O IP: 90.84.146.* 14.07.12, 01:05
        Okim mówisz? O pułkowniku Urantówce, kacie Szczecina, który mordowal strajkujacych robotników Szczecina używając podleglych mu szwadronów śmierci. Tak palanci, czy emerytowany ub-ku, piszący w wolnych chwilach do "ciemnej masy"?
Inne wątki na temat:
Pełna wersja